» »

Kupil pokvarjeno pipo in to ugotovil šele po treh mesecij, je kaj možnosti za zamenjavo/garancijo/reklamacijo?

Kupil pokvarjeno pipo in to ugotovil šele po treh mesecij, je kaj možnosti za zamenjavo/garancijo/reklamacijo?

pershi ::

Pozdravljeni vsi...

kot sem napisal v naslovu sem konec lanskega leta kupil pipo, ki pa smo jo zaradi zamud izvajalcev montirali pred kratkim. Ko smo jo zmontirali smo ugotovili, da je pipa pokvarjena (voda samo malo curlja skoznjo). Preveč vestni delavci so mi pospravili še embalažo tako, da sem ostal še brez originalne škatle od pipe.

Je kakšna možnot, da to pipo reklamiram, uveljavljam stvarno napako ali kaj podobnega, kljub temu, da je od nakupa dobre 3 mesece in sem brez originalne embalaže? Skratka zanima me kakšna je najboljša možnost glede na to, da pipa ni bila ravno poceni.

lp, p

St235 ::

Ja, seveda lahko uveljavljaš stvarno napako/garancijo. Emabalaža ni pogoj za to. Rabiš račun in garancijski list, če je bil zraven.

ali3n ::

Si preveril, da ni samo mrežica zabasana?
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

francek1 ::

Pipo odmontiraj, odpri in kontra spihaj s kompresorjem. Na mrežico so se nabrali ostanki iz cevi oz. pesek.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

pershi ::

Hvala za odgovore, bom najprej še enkrat preveril pipo in nato uveljavljal stvarno napako, če je res pokvarjena.

lp, p

RejZoR ::

ali3n je izjavil:

Si preveril, da ni samo mrežica zabasana?


Pri novi pipi?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Landy ::

RejZoR je izjavil:

ali3n je izjavil:

Si preveril, da ni samo mrežica zabasana?


Pri novi pipi?


Lahko, da je bila svinarija v ceveh.

RejZoR ::

Toliko, da sploh ne bi teklo? Skor težko verjamem.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

kunigunda ::

Odsraufi dol nastavek z mrezico pa spust vodo. Ce bo normalno tekla ves kje je problem.

barbarpapa1 ::

Pozdrav

Da je zamašen perlator na pipi (mrežica na iztoku pipe), je pri novogradnji in pri prvem "spuščanju v pogon" celo zelo verjetna možnost. Pa tudi kasneje se zna kaj takega pripetiti, sploh, če ni kakšnih filtrov na vhodu vodovoda v hišo. Sam odvijem perlatorje približno enkrat letno in je na njih kar precej drobirja...

LP

Jože

amigo_no1 ::

Saj se že vizualno vidi ali je zamašen ali ne (vsaj za vodni kamen).

St235 ::

Predvsem pa rabiš točno 10 sekund, da odviješ mrežico in vidiš kako teče voda.

T0RN4D0 ::

amigo_no1 je izjavil:

Saj se že vizualno vidi ali je zamašen ali ne (vsaj za vodni kamen).


Ja ampak pri novi vgradnji ni problem vodni kamen, ka li?
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

francek1 ::

Kamen ne, pač pa ostanki nečistoč, ki so se nahajali v ceveh. Praviloma bi morali vodovodarji iztočiti nekaj vode brez perlatorjev, ampak eni na to pozabljajo...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

pershi ::

Hej,

bom z zamudo dodal se epilog. Pipa je bila ok, sem jo razstavil in jo, kot je svetoval francek1, spihal s kompresorjem ter scistil perlator. Salabajzerji so kot kaze direktno montirali pipo brez, da bi prej spustili ven vodo. In se je vse zabasalo.
 slika peskovnika v pipi

slika peskovnika v pipi



Hvala vsem za odgovore.

lp, p


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Popravilo kuhinjske pipe?

Oddelek: Loža
1812810 (1762) janezvalva
»

Filtri za vodo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11721659 (10136) denabiker
»

Sanitus Elite pipa za umivalnik zelo slab pretok

Oddelek: Loža
111735 (1046) LeXani
»

Pretok vode skozi vrtno cev (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5217147 (15715) alese
»

Debel zelen vodni kamen?

Oddelek: Loža
71869 (1341) Kaj

Več podobnih tem