» »

Popravilo kuhinjske pipe?

Popravilo kuhinjske pipe?

thunderace ::

Ker mi je po petih letih začela kuhinjska pipa puščati, me zanima če je že kdo od vas odpravil to težavo? Pušča tu Glej sliko:
 Mesto kjer pipa pušča

Mesto kjer pipa pušča


Sedaj me zanima, če se to da popraviti, verjetno je potrebno zamenjati kakšno tesnilo?
Hvala

matejmesar ::

S francozom ali ustreznim ključem odšraufaj mesing vijak v sredini (nad plastično kartušo) in potegni ven kartušo. Nova kartuša stane par eur. Je pa dobro, da poznaš vsaj proizvajalca pipe.

LPM

BlaY0 ::

Ja, firmo pipe povej.

thunderace ::

Firma pipe je Nika crystal

thunderace ::

No, evo nabavil sem novo kartušo oz. že dve in pri obeh novih enako pušča voda, kot pri originalni. Ne vem sicer zakaj, bral sem da je max. tlak vode 5 barov, priporočeni delovni pa 2-3 bare. Ker imam vodno zajetje in črpalko, je tlak nastavljen 2,5 - 3,5 bara, je potem krivec za puščanje previsok tlak vode? V kopalnici imam dve armaturi ena na lijaku poceni varianta Obi (20 EUR) in eno na kopalni kadi malo boljšo, pri kateri piše da je max.tlak 10barov in priporočeni delovni 2-5barov, v glavnem s tema dvema pipama ni nobenih težav. Kaj mislite, je edina rešitev samo še nova pipa?

Invictus ::

Glede na to da so nove pipe poceni, je po mojem škoda časa za iskanje neke super truper rešitve za popravilo stare.

Čas iskanja + napačne rešitve stanejo več kot nova pipa ... In pri novi boš imel še garancijo, če ti bo kljub temu puščala.

Pyr0Beast ::

Spucaj navoje in vodila kartuše.

Verjetno pa imaš zamašen perlator na koncu pipe in ti zato zabija tlak nazaj.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

bibip ::

Če boš razmišljal o zamenjavi, si poglej tole pipo iz lidla. KLIK
Drugje je ne dobiš izpod četrt jurja.
Imam tudi 2 korita, pa sem hotel met eno malo bolj fleksibilno zadevo.
Pipa je visoka 53 centi, pa še nekaj placa rabi, ko se odpne, tako da nekje 56 cm višine.

Res, da leži v trgovini tam zraven paradajza, ampak ni nikoli problem z garancijo (3 leta).

thunderace ::

Zaenkrat sem očistil perlator, zdaj bom pa videl če bo kaj bolje.
Tisti link od Lidla je pa samo na glavno stran, tako da sem iskal, pa nisem našel pipe.
Hvala

milica ::

thunderace je izjavil:


Tisti link od Lidla je pa
čisto pravi za mešalno baterijo.

thunderace ::

Zdaj je link OK, prej pa mi je odprlo stran od lidla z zemljevidom njihovih prodajaln v SLO.

Zgodovina sprememb…

Bananovec ::

thunderace je izjavil:

Zdaj je link OK, prej pa mi je odprlo stran od lidla z zemljevidom njihovih prodajaln v SLO.

Saj tudi meni je odprlo na strani zemljevida. Pa sem nato kliknil (na zemljevidu) na meni najbližjo prodajalno in me je lepo preusmerilo na pravo stran.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

thunderace ::

Ko sem jaz kliknil na mojo najbližjo trgovino, sem pregledal vso ponudbo in je nisem našel.
Je pa ta pipa glede na mojo kuhinjo preveč visoka in ne pride v poštev, ker imam nad lijakom elemente in je vmes premalo prostora.

Stara pipa pa pušča tudi po tem ko sem očistil perlator. Ni mi jasno zakaj bi novi dve kartuši zgoraj puščali8-O

mat xxl ::

Zato, ker .........daj še malo več slik !!! ....ker ti po mojem ne pušča kartuša, temveč tesnilo izliva pipe - kljuna , jasno pa v kolikor ima tudi plastična vodila poglej še ta in pred montažo obvezno namaži z mastjo za armature. Poglej detaljno tudi ta klun pipe in ostale dele, kjer nalega na gumico, če opaziš, da je kar koli porozno, kar se zgodi, potem menjaj celo pipo, preden pa testiraš pušča ali ne, moraš priviti še vsaj pokrov na pipo, brez ročke, ker ta pokrov stisne kljun dol, BTW pri armalu je bil plastičen in so šli navoji, je počil, kot rezervni del si pa dobil tudi kovinski .....

thunderace ::

Pušča točno tam ko sem označil na sliki. Tista matica s katero pritrdiš kartušo (da tesni), je kovinska in okrog matice oz. kartuše ne pušča nič. Sem gledal preden sem montiral ročaj.

MiranZ ::

Pozdravljen,

sam imam težave z takšno pipo, samo
da moja pušča spodaj ob obeh testnili
za cev ki jo lahko obračaš. Zanima me
kje si dobil dele ?

Kezman91 ::

Zdravo,
Zamenjal sem kartušo na pipi Franke, ker je puščalo pri ročki, sedaj pa imam problem, da ročka v zgornji poziciji sama leze/ se odpira.
Kako zadevo rešit?

starfotr ::

Mislim, da so pravi naslov za ta vprašanja:

Siccabo
Tržaška cesta 297
1000 Ljubljana
Phone +386 1 200 70 09
Mobile +386 31 673 600
info@siccabo.si

http://siccabo.si/

janezvalva ::

meni tudi nekaj "pušča" :))
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Debelina "glavne" vodovodne cevi v hiši (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7921015 (8611) floyd1
»

Stenska kuhinjska pipa

Oddelek: Loža
114367 (1631) Machete
»

Kako namazati pipo?

Oddelek: Loža
134834 (4161) Stari maček
»

Pomivalec uničil bojler?

Oddelek: Loža
345540 (3798) ZloTech
»

Kupil pokvarjeno pipo in to ugotovil šele po treh mesecij, je kaj možnosti za zamenja

Oddelek: Loža
143458 (2656) pershi

Več podobnih tem