» »

Je 100 MB dovolj za 1 mesec - Džabest

Je 100 MB dovolj za 1 mesec - Džabest

IceBoX ::

Torej, sam imam paket Itak Džabest pri Mobitelu. Imam tudi mobitel, ki mi vsake 3 ure osveži vreme na telefonu in sinhronizira gmail račun (mail in stike)...vsake koliko časa sinhronizira gmail ne vem. Torej, ali je teh 100 MB, ki so vključeni v paket dovolj, da imam vedno vklopljeno povezavo z internetom ali ne?
Huh...

Dr_M ::

Ce nic ne browsas, bo dovolj.

IceBoX ::

Verjetno se tudi poraba baterije poveča?
Huh...

Ajrina ::

Jaz imam nastavljen sinc za gmail od 6.00 pa do 16.00, poleg tega kake 3x na dan pogledam na net preko Opere mini. Nikoli ne pridem niti blizu 100MB. Ponavadi ostanem pri 20.

mihec87 ::

Zna bit premalo na cajte če imaš skos vklopljeno(ne pozabi razne posodobitve aplikacij ipd)+kakšno brskanje itd...
Je malo večja poraba ja..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

amigo_no1 ::

Odvisno kateri telefon imaš, za androida bo verjetno premalo.

gendale ::

jaz parkrat na dan pogledam še na fb in mi ponavadi zmanjka prenosa okol 27ga v mesecu
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

MaTTe ::

Naloži si gor Opera Mini, ker ti res veliko prihrani ;)

francek1 ::

Tudi z Androidom prideš skozi, vendar ti priporočam Bob 1GB. Potem si res miren, pa še ceneje pride.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

DeFacto21 ::

Odvisno kaj mislis delat na netu. Osebno se mi zdi 100 mb nekam majhna številka..

def0r ::

Meni se zdi 100MB cisto dovolj. Je pa res da vklapljam mobilno omrezje kadar ga rabim in pogledam emaile kakor rabim. Ce pa hocem updatat pa vedno updatam vreme in vse ostalo doma na wifiju.

kixs ::

Imam 100MB in uporabljam Opero Mini. Cez dan veckrat malo prebrskam kaksen forum, novice, vreme... pa navadno porabim nekje do 20MB na mesec. Aplikacij pa ne posodabljam preko 3G-ja. Ce dosti uporabljas kak GoogleMaps in podobne reci, bo pa premalo.

Instaliraj si se kaksen 3GWatchDog, da bos tocno vedel koliko si porabil in katera aplikacija ti kaj rabi.

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

pirlo ::

Je dovolj, tudi na Androidu. Mam vklopljene vse sinhronizacije, tu pa tam poiščem kaj na netu ali pogledam na xda-developers (v appu) in ponavadi mesec "končam" na 70-80mb. Včasih gre prek 90, včasih pa niti 50 ne.
Treba se je sprijaznit da ne moreš gledat youtube filmčkov in podobno. Meni zelo pomaga, da imam izklopljen 3G, ker je pol net neuporabno počasen in niti ne razmišljam o tem, da bi kaj dosti brskal :D

nurmaln ::

Če imaš Android in doma wireless mrežo bo dovolj.
Jaz imam 3G stalno vklopljen, ampak imam pa vklopljen tudi wireless. V praksi potem večino časa dela preko wireless in ne kuri 3G prenosa podatkov, če pa si kje zunaj kjer ni wireless omrežja pa sam preklopi na 3G in to je to. Na tak način tudi jaz (tako kot pirlo) pridem nekje na 78-80MB.

Itak ti tudi mobitel pošlje obvestilo ko prideš na 100MB tako da ni posebne bojazni da boš imel prevelik račun. Probaj tako za kakšna dva meseca pa boš že videl.
Pa tako kot je napisal kixs, nujno naloži 3GWatchDog
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

blue ::

100M je zelo zelo skromno..
Saj se da preživet če imaš wlan povosd (šola, služba, doma, gostilna..)
Če lahko menjaš paket zamanjaj..

Nekako ne vidim smisla, da imaš fancy telefon, ki ima miljon uporabnih aplikacij če moraš pazit na vsak MB...

lambda ::

Zame je 100 MB vedno dovolj za Android. Je pa res, da telefon uporabljam kot tool (klici, sms/mms, mail, web), ne pa kot zavabno multimedijsko igračo.

Aja: doma imam wifi, to verjetno nekaj pomeni. Ko ga še nisem imel, je bila poraba od 80-250 MB mesečno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lambda ()

Migelo ::

100MB absolutno premalo po mojem mnenju in se strinjam z blue, da ni pointa vedno pazit na usak MB pri dobrem telefonu.

Stestiraj z 3GWatchDog-om in boš vidu če se ti splača obdržat ta paket. Po mojem mnenju ne.

IceBoX ::

Verjetno si bom res naložil 3GWatchDog in pogledal koliko mi približno porabi v enem dnevu.
Huh...

Migelo ::

Ne en dan, ker se poraba med dnevi v mesecu zelo razlikuje, usaj en tedn.

Jerry000 ::

blue je izjavil:

Nekako ne vidim smisla, da imaš fancy telefon, ki ima miljon uporabnih aplikacij če moraš pazit na vsak MB...



Točno to, danes je toliko panetnih telefonov in vsak tretji ga uporablja, ...a prenosa imamo samo 100MB. Nvem no, pogrešam tistih 1Gb ko jih je đabest še imel

Heisenberg ::

zgleda ste vsi zamudili akcijo ki je bila okoli novega leta "2012" kjer si dobil 500mb (500min,500sms...) za 20,12€, ta isti paket se sedaj trzi po 25€, to se je splačalo ker je samo 1€ vec kot đabest

francek1 ::

Ne vem, zakaj jokate in še ostajate na Đabestu, če pa ima BOB dosti cenejšo ponudbo....
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Lonsarg ::

Kaj Bob, VSI imajo cenejše pakete, kot jih ima Mobitel:) Mobitel je za fensi poslovneže, al pa tiste, ki res rabijo Mobitelov signal, sam takih ni tako dosti.

Sync na androidu ni problem, boš prišel skozi. Velik problem pa zna biti background data. Ker to pomeni da daš čisto vsaki aplikaciji dostop da v ozadju prenaša in moraš pol vsako posebaj pazit. Vreme ti ne bo delal probleme, kak updajt od kake igre pa lahko en updajt pobere 20MB(angry birds), tak da če backgroudn data vklopiš(kar zaradi vremena moraš), boš moral presneto pazit, da pri vseh inštaliranih aplikacijah nimaš kake tako naštelane da bo problem.

Android 4.0 reši ta problem, ker lahko za vsako aplikacijo posebaj vklopiš izklopiš posebaj wifi in posebaj mobilni data.

Prav tako odpade kot so rekli Google maps/youtube, browsanje več kot za par minut ko rabiš kak info tudi odpade.

Pač jest bi bil živčen z 100MB, čeprav bi v teoriji izračunal, da moram priti skozi, bi že zaradi živčnosti bolši paket kupil.

je pa res da razne aplikacije ročno izklopijo internet, ko dosežeš 100MB, pa lahko mrno spiš.

Scorpia ::

Men je 100mb premalo,jaz vsaj 1,5gb na mesec porabim, pa niti ne gledam youtube in kakšne druge posnetke. Sem pa tja kdaj internet radio, pa še to ne kaj preveč.
////

Dr_M ::

Jest se pa fino matram, pa komi do 200MB prilezem na mesec.
Uporabljam pa za vse, razen za youtube.
Edino doma se na wireless povezujem, drugace pa ne. :)
Ni Android tako pozresen.

def0r ::

Scorpia je izjavil:

Men je 100mb premalo,jaz vsaj 1,5gb na mesec porabim, pa niti ne gledam youtube in kakšne druge posnetke. Sem pa tja kdaj internet radio, pa še to ne kaj preveč.

Ja internet radio ... to je to :p Ne vem zakaj ga ravno rabis, ce imas druge alternative na voljo.

Scorpia ::

Poslušam max vse skupaj 2-3 ure. Rabim, ker hočem kdaj slišati radio, ki se pri nas ne lovi ali pa ne vlečem sat krožnik s sabo :)
////

Phantomeye ::

Za browsanje je dost, samo ti youtube ali pa internetni radio hitro požre. Jst imam 200, pa povprečno porabim 150.

je pa watchdog skor nuja. da vem, daj moram zmanjšat. Ce mi pa ostane, pa velikokrat pokurim za poslusanje glasbe preko winampa.

Ma pa simobil zdej lustno ponudbo z orto smart. stane toliko kokr orto v nulo + 201 minut v vsa omrežja + 2€. samo pol se pa nekako ne splaca, ce si zelis nizati ceno telfona z ranimi mini, midi, maxi mobilnim internetom

blue ::

Pokurim okoli 1.5GB/mesec..
Ampak živim res svobodno...

Med daljšo vožnjo poslušam podcaste, youtube (voice search - listen to ... )

Če moram kje čakat dalj časa si naredim access point in z laptopom kaj delam...

Redno uporabljam google maps in še nekaj aplikacij, ki so kr požtešne..

Ponavadi imam Wifi izklopljen (da privarčujem na bateriji..)

Zgleda, da vsi porabimo toliko kot imamo na voljo ;)

zuz3k ::

2 foruma pa fb čekiram usake 2, 3 dni po 10 min dnevno

mesečno porabim 30 - 40 MB
Life is a psychological game.

šernk ::

Cel mesec sem rabil net za prenosnik 8 ur na dan praktično, pa sem z opero turbo prišel na 260MB porabe. srfanje po forumih itd... Brez youtube in kakšnih radijev. Za aplikacije pač nastaviš da se ti posodabljajo le preko wireless, ostala sinhronizacija pa porabi meni na androidu med 20 in 40MB. Ta mesec imam trenutno 20MB, vendar sem 3 aplikaciji si inštaliral in pozabil vključit wifi.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

jusv ::

Jaz ko sem imel Itak Dzabest je bilo dovolj!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hr - operaterji (dopust)

Oddelek: Mobilne tehnologije
326276 (5225) MrStein
»

Koliko prenosa podatkov

Oddelek: Mobilne tehnologije
112421 (2131) Dr_M
»

smartphone - povprečna poraba prenosa podatkov

Oddelek: Pomoč in nasveti
265439 (4888) PrimozR
»

Android sinhronizacija

Oddelek: Mobilne tehnologije
92099 (1858) cukl
»

Poraba neta pri andorid telefonih

Oddelek: Mobilne tehnologije
211707 (1024) Tody

Več podobnih tem