» »

smartphone - povprečna poraba prenosa podatkov

smartphone - povprečna poraba prenosa podatkov

boula ::

tisti ki uporabljate pametne telefone. KOliko imate povprečno porabo prenosa podatkov. 100mb, 200mb, 300mb ali več? rabim vedet, ker kupujem nov samsung galaxy s2, pa da vem kateri paket izbrati... imam pa že orto v nulo in imam ze 100 mb.

Če imam doma wireless... bi se mogoče dalo samo 100mb? ali sploh ni varjante?

uporabljal bi za facebook, kakšno novico pogledati, gmail, kdaj na cesti ko rabim telekom.si in garmin navigacijo.. (mogoce samo 2 do 3 video posnetka iz youtube na mesec)


ker se odločam med tem da bi raje kupil samsung s2 za 440 in je to to, in imam 100mb itak

alil pa placam zdaj 290€ in placujem 2 leti se 12€ in je to namesto 440€ - 578€

glej tu:
kateri paket za samsung s2?

knesz ::

50-70MB z souporabo wifi. Brez youtube.

boula ::

aha hvala... ja sej brez juzuba :) me zanima


a je ze kdo kej naredil anketo glede tega..da se vidi tudi povprečje vseh uporabnikov?

$%&/() ::

knesz je izjavil:

50-70MB z souporabo wifi. Brez youtube.


Enako zame. Imam pa wifi skoraj povsod - doma, v stanovanju v Ljubljani ter na faksu.

šernk ::

sam pridem tudi nekje do 50MB porabe z izjemnim šparanjem. vsaj 2x tedensko ga na kakšen wifi priklopim za sinhronizacijo in to je to.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

PrimozR ::

Poraba do in tudi prek 400 MB na mesec HTC Desire. Doma je seveda ves čas na WiFi.

Mavrik ::

Poraba



Brez Youtuba, brskanje, sinhronizacija novic/emailov/twitter.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Mavrik ()

overlord_tm ::

Okoli 400MB brez youtuba (youtube hitro nabije promet), doma in na faksu na wifiju. Dokler sem bil se na dzabestu sem z veliko sparanja (izklopljen sync) zdrzal dva do tri tedne z 100MB.

Mislim, ce imas smartphone so smisleni paketi od 500MB prenosa naprej. Manj je mucenje uporabnika.

jazbec ::

500mb pa vse do 1000mb
ko je wi-fi se takoj na njega povežem ampak youtube ipd. dela svoje

šernk ::

ok, sam sem 10 dni bil praktično 8 ur na dan povezan preko laptopa na internet z mobilcem. in sem uspel porabit cca 25-30MB dnevno, takrat je edinkrat ko sem dokupil 200MB prenosa na mobitelu. pač opera in vklopljena kompresija.

tako da kaj vi delate z 500MB...razen seveda da gledaš risanke prek mobilnika, ne vem. programe itd. pa pač inštaliraš ko si na wifi.

sam uporabljam gsm net za kak mail preletet, pogledat vremenski radar, še kaj sem pa tja preverit, skratka tiste bolj nujne zadeve, bom pa verjetno moral RSS nekako usposobit za opozarjanje pred točo :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

LuGi ::

Mojmu je uspelo porabiti 2Gb + 40E ( vse to 1-2.6), pitaj boga ker program je zaciklal :|

Se dobro da sem "pravocasno" opazil

Drugace pa ja porabimo toliko kot imam na voljo v tem primeru 2010Mb =)(se ne trudim iskati wlan) Naceloma se ne sekiram na podatke in niti ne gledam.. zato me je pa ta poraba v 24h močno presenetila..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

IvoJan ::

jaz vsak mesec porabim 2gb-3gb prenosa podatkov 8-)
mam itak zakupljenih 3101mb tko da ni problem.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

r0ker ::

đabest 100mb + 100mb zakupljenih... veliko premalo :( preverjam 3 maile, kar precej brskanja in tudi nekaj navigacije. wifi vedno vklopljen, povezovanje na odprta omrežja... vsaj 500mb bi rabil :D
Dajte naredit to vprašanje za naslednjo anketo na slo-tech?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r0ker ()

boula ::

ja samo če date na anketo, morate posebej povdariti (povprečno dodatno porabo prenosa podatkov na mesec, če imaš doma vedno priklopljen na WIFI)..da ne bojo šteli vsekupaj - koakor bi števec na mobitelu seštel..

St235 ::

pri zmerni uporabi rabiš 100-200 MB. To je brez kakšnih youtube, online radio in podobnih storitev. Pod 100MB je po mojem mnenju premalo in moraš uemtno omejevat porabo, kar nekako ubije smisel takšnega telefona.

amigo_no1 ::

@boula
Vprašaj se, zakaj ga boš uporabljal.
Za YT in podobno lahko hitro nabiješ prenosa kolik hočeš.

Perza ::

okrog 70MB na mesec...push gmail, sync vremena na tri ure, parkrat na dan fb.

pharaon ::

Imam 300mb zakupljenih, pa še nisem uspel preseči 200mb. Ponavadi imam pod 100mb na koncu meseca. Kamorkoli grem je praktično wifi povsod, tako da se povezujem na net prek omrežja le za update mailov, fb ne uporabljam veliko, vreme kdaj pogledam in to je to. Za navigacijo pa si raje omislite kak program, ki ima shranjene mape lokalno, ne pa da jih sproti vleče dol...dooooh :) htc desire

PrimozR ::

A vi vsi ki imate povsod WiFi živite v kaki drugi državi?

šernk ::

wifi ima danes skoraj že vsak bar.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

RockyS ::

Pokrit je "cel" Maribor =)
Med bloki se sploh niso trudli pokrivat wifi zato ker je zaeenkrat še dosti nezaščitenih omrežji... ;)

black ice ::

RockyS je izjavil:

Pokrit je "cel" Maribor =)
Med bloki se sploh niso trudli pokrivat wifi zato ker je zaeenkrat še dosti nezaščitenih omrežji... ;)

Točno tako. :)
Meni zadostuje 30MB prenosa, preostanek pretočim preko WiFi.

Katere števce prenosa uporabljate?

St235 ::

za kontrolo prenosa uporabljam 3g watchdog. Wifi pa uporabljam bolj ali manj samo doma oziroma na znanih lokacijah. Z random wifi točkami se mi za sprotno delo ne da ukvarjat. mam pač 300mb prenosa vključenega v ceno.

jazbec ::

wi-fi povezava je tudi na našem koncu skoraj vsepovsod
ljudje sploh nimajo zaščiteno pa se kr povežeš, bari ipd. majo skoraj vsi, v šoli je, doma je

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jazbec ()

boula ::

hmmm.en članek je bil enkrat objavljen.. kako ti lahko nekdo tudi na androidu pokrade podatke določene podatke iz telefona, ce se povezes na njegovo omrezje... tako da ne vem koliko je varno iti mimo bloka in se kar povezovati na vsa omrežja??

al kako imate vi urejeno zaščito??

zdaj res ste me zmedli in sem iz tega da bi imel samo za 100mb, prisel do tega da raje vzamem paket za 3gb in doplačam 240€ in je to bi blo glih 10€ na mesec dodatno..

kaj pravite??

pharaon ::

Po moje ne rabiš tolko, 3gb je res veliko. Če misliš veliko gledat youtube in veliko veliko srfat po netu in sploh ne uporabljat wirelessa....potem ja, drugače pa maš ob normalni uporabi 200-300mb dovolj.

PrimozR ::

black ice je izjavil:

RockyS je izjavil:

Pokrit je "cel" Maribor =)
Med bloki se sploh niso trudli pokrivat wifi zato ker je zaeenkrat še dosti nezaščitenih omrežji... ;)

Točno tako. :)
Meni zadostuje 30MB prenosa, preostanek pretočim preko WiFi.

Katere števce prenosa uporabljate?

moj.mobitel.si

boula je izjavil:

hmmm.en članek je bil enkrat objavljen.. kako ti lahko nekdo tudi na androidu pokrade podatke določene podatke iz telefona, ce se povezes na njegovo omrezje... tako da ne vem koliko je varno iti mimo bloka in se kar povezovati na vsa omrežja??

al kako imate vi urejeno zaščito??

zdaj res ste me zmedli in sem iz tega da bi imel samo za 100mb, prisel do tega da raje vzamem paket za 3gb in doplačam 240€ in je to bi blo glih 10€ na mesec dodatno..

kaj pravite??

Varnostna luknja v syncu kontaktov pa koledarja. Zadeva je popravljena (server enforca kriptirano povezavo https).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poraba mobilnega interneta

Oddelek: Mobilne tehnologije
71631 (1352) Mare2
»

Pozabil ugasniti internet

Oddelek: Mobilne tehnologije
444147 (2761) [D]emon
»

Je 100 MB dovolj za 1 mesec - Džabest

Oddelek: Mobilne tehnologije
313190 (2342) jusv
»

Android fon me je suvereno obral za 75€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10727931 (22732) Marat
»

Nakup androida - simobil

Oddelek: Mobilne tehnologije
6959 (769) Mavrik

Več podobnih tem