» »

Katero motorno žago?

Katero motorno žago?

Aston_11 ::

dzinks63 je izjavil:

(trenutno imam v paci 12 metrov metrc,

Za razrez meterskih drv nabavi rajši nekaj takšnega: SCHEPPACH


Ideja sicer je, bi pa raje motorko.

M-XXXX je izjavil:

Ravno to hočem povedati. Bolje 1h dlje delat na leto z motorko, ki ima 2KW pa je 400€ cenejša.
In najbrž bo kar tako, da bo ostalo na električni makiti, samo pohiteti moram, da prej razrežem, ker potem bom do naslednjič ponovno mislil, da motorke ne rabim...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

Zvezdica27 ::

lp,

če rabiš za zvezdo mazati posebno pumpo, se te bog usmili. Kupi vse, kar ti prodajo, like I care. TO je pri resnih mečih vse vključeno v mazanje verige, če zaribajo odpadki, natakneš ob les in obrneš na navor, wd in naprej. Meč je pomemben, oregon so čist kul srednji rang. Aja, pa kupi normalno verigo, ne kitajskih - pa bo vse OK zelo zelo dolgo časa. Mazanje pogonskega zobnika? Woot? Še nikdar na nobeni resni motorki ni bilo treba to...

Meč se obrača, ja, samo ti ne boš toliko rezal, da bi to res res res res res rabil delati. Obrneš ko pač pucaš. Al pa tud ne.

Za razklane metrce bo 2kW čez glavo, po moje bi blo tud 1,5 dovolj. Gre se samo zato, da potem nič resnega ne boš mogel žagati. Jaz recimo imam svoje stojalo na katerega gre po moje 1/3 kubika in vse naenkrat narežem s svojo.

Glede na cene starejših generacij motork (novih) je nesmiselno imeti električno - je pa za marsikoga bolj praktično. Jaz sem z vasi in ni debate

Za vsakega ki je vsaj povprečno močan (motorka ni hec) in reže recimo vsaj 20 kubikov na leto bi svetoval 2,4 kW motorko ene od normalnih znamk, tudi 2kW če se manj reže. Manj od 2KW jaz ne bi kupil niti pod razno. če hočete šparati, kupite prejšnje generacije, v tujini je tega cel kup. PA bo delala vsaj 5 let brez kakršnegakoli servisa, ker noben od nas ni gozdar. Zdaj pa... na ta čas to ni noben strošek, da veš da kresne hladna in vroča ko češ. Lahko pa kupiš kitajca, sam pol ne jamrat ko boš vlekel ko konj pa ti jo bo zalivalo pa ne vem kaj. Raznih Lidl motork al ne vem kaj pa ... lej, ne vem, res nočem biti pameten, samo, ko si enkrat sam delaš drva, motorka mora delati.

Saj sem napisal: Dolmar/Makita, Stihl, Husa, Solo. Jonsered ne poznam. Hitachi tud ne, sem pa videl da jih imajo železničarji včasih pa dosti žagajo. Ostalo je bullshit oz. do your research.

zz

black ice ::

Zvezdica27 je izjavil:

lp,

če rabiš za zvezdo mazati posebno pumpo, se te bog usmili. Kupi vse, kar ti prodajo, like I care. TO je pri resnih mečih vse vključeno v mazanje verige, če zaribajo odpadki, natakneš ob les in obrneš na navor, wd in naprej. Meč je pomemben, oregon so čist kul srednji rang. Aja, pa kupi normalno verigo, ne kitajskih - pa bo vse OK zelo zelo dolgo časa. Mazanje pogonskega zobnika? Woot? Še nikdar na nobeni resni motorki ni bilo treba to...

Čemu je potem namenjeno mazalno mesto? A sam zbog fore? Isto je spodaj pri sklopki, s tem da novejša žaga tega spodnjega mazalnega mesta več nima. Ne vem kako je s Stihlovimi žagami, ker je pri nas zgolj Husqvarna.

preberi tekst spodaj

noraguta ::

black ice je izjavil:

Zvezdica27 je izjavil:

lp,

če rabiš za zvezdo mazati posebno pumpo, se te bog usmili. Kupi vse, kar ti prodajo, like I care. TO je pri resnih mečih vse vključeno v mazanje verige, če zaribajo odpadki, natakneš ob les in obrneš na navor, wd in naprej. Meč je pomemben, oregon so čist kul srednji rang. Aja, pa kupi normalno verigo, ne kitajskih - pa bo vse OK zelo zelo dolgo časa. Mazanje pogonskega zobnika? Woot? Še nikdar na nobeni resni motorki ni bilo treba to...

Čemu je potem namenjeno mazalno mesto? A sam zbog fore? Isto je spodaj pri sklopki, s tem da novejša žaga tega spodnjega mazalnega mesta več nima. Ne vem kako je s Stihlovimi žagami, ker je pri nas zgolj Husqvarna.

preberi tekst spodaj

Niti en stihlov meč nima mazalnega mesta za zvezdo. Tisto so splosna navodila.

Mxxxx Haha 5kw ima 660, in to bi ti za drv ražagvat. Psiho.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zvezdica27 ::

lp,

jaz še nisem imel takega meča, običajno imam Oregone ker imajo dober p/p, ampak to vse maže veriga sama po sebi, ni smisla v temu. Pri motorkah je največji - edini - problem to, da se pač zlufta mašina in enostavno ni več moči, vrtljajev. So le dvotaktne. Meni po erdni uporabi cca 6 let Dolmarca še ni prišla do te stopnje, vse kar je je nastaviti zrak in benz. Seveda vsak dan pol spucaš vse, filtre itd.

zz

Zgodovina sprememb…

Napajalc ::

Batni obročki so kar poceni, se splača menjat ko se enkrat ne čuti več toliko kompresije ko potegneš štrik. Za metrce rezat na kobili je pa fino 70ccm +, če se mudi se pa postopoma "kočnike" poreže na kaki stari verigi do mire da se ne matra preveč, zavisi koliko kw ima motor. Malo masti špricent na sprednje "kolo" na meču ko se brusi in nima bit kaj narobe.
011011100111010101100010

Zvezdica27 ::

lp,

ne zna vsak obročkov menjat, jaz sem jih nazadnje na APN cca 20 let nazaj. In tedaj je to pomagalo za kak mesec, pol pa isto - ker je cilinder tud faktor.

b

7tom1ja ::

TRIROG je izjavil:

Kupil ... zdaj imam pa eno vprašanje:
Priložena je veriga OREGON 91P057X
Za katero je predvideno brušenje s 4.0 mm pilo.

Vidim, da ima Oregon sete za brušenje zobnikov sestavljene iz vodila za pilo, pile, in nastavka za brušenje globinskega zoba npr tukaj (http://www.amazon.de/Sch%C3%A4rfsatz-Or...
(Oznaka je 542651)
Zanima me kje bi to lahko kupil pri nas oziroma kakšen podoben set?


rotar oz eurogarden; podsmreka pri ljubljani; imajo pa tudi online shop, če nisi iz lj

7tom1ja ::

Vanich ::

7tom1ja je izjavil:

Vanich je izjavil:

...še vedno kupujem. :))

Kaj pa tale Makita? Ocenjena zelo dobro na Amazonu v Nemčiji. Ima tudi ročni napenjalec verige... Kje pa delajo te Makite žage?


Makite delajo v Dolmarju v Hamburgu in so v določenih kategorijah najboljše žage kar jih je; recimo 7300 in 7900. Sam precej sodelujem na Arborsite forumu, kjer je večinsko mnenje, da je Dolmar/Makita 7900 najboljša žaga kadarkoli narejena.Tako, da Dolmar/Makita je prava pot, da ne omenim, da je še nekaj cenejša od Stihl in Husky.Ti pa svetujem , da jo kupiš v Nemčiji boš precej prišparal, v Slo mislim, da jih lahko dobiš samo na dveh mestih (Mašinca in Metalka) in so precej dražje.
Dolmar 7900, Sugihara meč in si pripravljen za v hmajno :-).



Kupil malo Makito EA3201S, in na škatli piše: "Made in PRC". Členi na ketni so označeni z "Dolmar".

noraguta ::

Vanich je izjavil:

7tom1ja je izjavil:

Vanich je izjavil:

...še vedno kupujem. :))

Kaj pa tale Makita? Ocenjena zelo dobro na Amazonu v Nemčiji. Ima tudi ročni napenjalec verige... Kje pa delajo te Makite žage?


Makite delajo v Dolmarju v Hamburgu in so v določenih kategorijah najboljše žage kar jih je; recimo 7300 in 7900. Sam precej sodelujem na Arborsite forumu, kjer je večinsko mnenje, da je Dolmar/Makita 7900 najboljša žaga kadarkoli narejena.Tako, da Dolmar/Makita je prava pot, da ne omenim, da je še nekaj cenejša od Stihl in Husky.Ti pa svetujem , da jo kupiš v Nemčiji boš precej prišparal, v Slo mislim, da jih lahko dobiš samo na dveh mestih (Mašinca in Metalka) in so precej dražje.
Dolmar 7900, Sugihara meč in si pripravljen za v hmajno :-).



Kupil malo Makito EA3201S, in na škatli piše: "Made in PRC". Členi na ketni so označeni z "Dolmar".

Jah če poslušašmudela k priporča meč siguhara kva češ. Toj to. Sej so tud ene huse in štilarce made in prc. Edin stihl striktno opremlja z meči in ketnami iz konfederacije hevletika.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Vanich ::

Danes takoj po šihtu peljal Makito na sprehod - in sem happy puppy.
Stvar je narejena rock-solid, pali iz prve, leti kot sneta skira in sploh. Sicer ima pa 3 leta garancije in ima da dela.

7tom1ja ::

noraguta je izjavil:

Vanich je izjavil:

7tom1ja je izjavil:

Vanich je izjavil:

...še vedno kupujem. :))

Kaj pa tale Makita? Ocenjena zelo dobro na Amazonu v Nemčiji. Ima tudi ročni napenjalec verige... Kje pa delajo te Makite žage?


Makite delajo v Dolmarju v Hamburgu in so v določenih kategorijah najboljše žage kar jih je; recimo 7300 in 7900. Sam precej sodelujem na Arborsite forumu, kjer je večinsko mnenje, da je Dolmar/Makita 7900 najboljša žaga kadarkoli narejena.Tako, da Dolmar/Makita je prava pot, da ne omenim, da je še nekaj cenejša od Stihl in Husky.Ti pa svetujem , da jo kupiš v Nemčiji boš precej prišparal, v Slo mislim, da jih lahko dobiš samo na dveh mestih (Mašinca in Metalka) in so precej dražje.
Dolmar 7900, Sugihara meč in si pripravljen za v hmajno :-).



Kupil malo Makito EA3201S, in na škatli piše: "Made in PRC". Členi na ketni so označeni z "Dolmar".

Jah če poslušašmudela k priporča meč siguhara kva češ. Toj to. Sej so tud ene huse in štilarce made in prc. Edin stihl striktno opremlja z meči in ketnami iz konfederacije hevletika.


Ne razumem dobro kaj želiš povedati glede Sugihare ? Bi pojasnil.

Vanich je izjavil:

7tom1ja je izjavil:

Vanich je izjavil:

...še vedno kupujem. :))

Kaj pa tale Makita? Ocenjena zelo dobro na Amazonu v Nemčiji. Ima tudi ročni napenjalec verige... Kje pa delajo te Makite žage?


Makite delajo v Dolmarju v Hamburgu in so v določenih kategorijah najboljše žage kar jih je; recimo 7300 in 7900. Sam precej sodelujem na Arborsite forumu, kjer je večinsko mnenje, da je Dolmar/Makita 7900 najboljša žaga kadarkoli narejena.Tako, da Dolmar/Makita je prava pot, da ne omenim, da je še nekaj cenejša od Stihl in Husky.Ti pa svetujem , da jo kupiš v Nemčiji boš precej prišparal, v Slo mislim, da jih lahko dobiš samo na dveh mestih (Mašinca in Metalka) in so precej dražje.
Dolmar 7900, Sugihara meč in si pripravljen za v hmajno :-).



Kupil malo Makito EA3201S, in na škatli piše: "Made in PRC". Členi na ketni so označeni z "Dolmar".


Se opravičujem, nisem vedel; očitno so tako kot pr Stihlu manjše delane v PRC. Mimogrede je tudi na sami motorki oznaka PRC ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 7tom1ja ()

Vanich ::

Ne, na motorki ni nikjer oznake "Made in PRC".

Vanich ::

Piše samo:
"Makita Corporation, Anjo Aichi Japan"

Gogo ::

Makita žage prodaja tudi Pilimpex.Ima tudi Pe Ljubljana Ob pošti 20 1291 Škofljica. http://www.pilimpex.si/prodajalne
Drugače pa imam sam EA 4300F Made in Germany. Zelo zadovojen, le meč bom zamenjal za rahlo daljši.
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

mailer ::

Bi bil castrol EPX 80 dober za podmazovanje meča elektro motorne žage?
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mailer ()

7tom1ja ::

Bi samo ne povej naravovarstvenikom.:)

Zvezdica27 ::

za podmazovanje meča kupi najcenejše možno. Če je to 2t, je pač 2t. Mislim da prav za verige je pa anjacenejši srbski, od njihove naftne družbe, pozabil ime...

b

mailer ::

Koliko olja se pa ponavadi porabi pri žaganju? Včeraj sem preizkusil novo Makito in za žaganje več ali manj drobirja okoli 5cm porabil cca 3dcl olja v treh urah s tem da sem nažagano sproti zlagal v gajbice.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

7tom1ja ::

mailer je izjavil:

Koliko olja se pa ponavadi porabi pri žaganju? Včeraj sem preizkusil novo Makito in za žaganje več ali manj drobirja okoli 5cm porabil cca 3dcl olja v treh urah s tem da sem nažagano sproti zlagal v gajbice.


En tank bencina, en tank olja; se pa da na večini novih motork to uravnavat; poglej si na spodnji strani žage, če imaš en majhen plastičen šrauf. Ga štimaš glede na zunanjo temperaturo. Bolj mrzlo več olja

šernk ::

če olje točiš vsakič ko natočiš bencin ne zgrešiš nič.

pri naši husqarni gre sicer na 2 tanka bencina skoraj 1 tank olja, tako da večinoma dotočim olje vsako drugo rundo.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

mailer ::

Ker imam električno povejte na približno koliko časa točite bencin oz kako velik rezervoar imate. V Makito gre 2 dcl olja.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

urosh ::

@mailer - Petrol? Sem jo včeraj tam dobil. Nisem še žagal...

T0RN4D0 ::

Mailer, precej različno od žage do žage. Starejše so mazale precej več, profi imajo nastavljive pretoke olja, drugače pa če imaš tri enake žage bodo po nekaj mesecih čisto različno žrle olje. :) Pri bencinskih žagah vedno zmanjka bencina pred oljem, tako da se tanka hkrati, pri električni boš pa moral dobit občutek... Ko bo zmanjkalo boš hitro zvedel ko se bo začelo kadit iz verige :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

mailer ::

Se dobro vidi v rezervoarju do kje sega olje in ga dolivam takoj ko vidim, da gre proti dnu.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mailer ()

Aston_11 ::

Liter do dva olja sem z el. Makito porabil za 10 metrov metrc razžagat na polena.

d0rK ::

Naslednje leto imam namen kupiti eno motorko in bi prosil za nekaj info da bom pripravljen. Imam nekaj gozda na doelnjskem in kamin doma pa bi nažagal dovolj da poceni pridem čez zimo na toplem v dnevni in kuhnji ki sta povezani. Toliko o količino žaganja. Poleg tega pa občasno še kdo ve kaj na hitro zrezati. Nisem kakšen drvar. Vseeno pa iščem nekaj kar bo delalo če je treba 10-15 let ob skrbnem ravnanju, torej kvaliteto.

In zdaj me povsem informativno zanima kakšen strošek me to čaka? Slučajno sem šel gledat Husqvarne in mislil da bo 435 to, potem pa vidim da ima ta žaga za 400 evrov 1,6kw motor. Kar po mnenju nekaterih tukaj sploh ni OK. Tiste z 2.5kw so pa že 650 kar se mi zdi grozno drago.

Koliko lahko potem računam da pride ena kvalitetna motorna žaga? Okoli 2,4kw, ene 45cm meč? Da pripravim budget.

maco-maco ::

Kaj?

T0RN4D0 ::

Hm, ne vem od kje so na rubartu dobili 2.2kw za 420tko, kolikor vem ima 2. Ampak okej, za ta denar je to nekje to. Tiste huse ne bi kupil in računal 15 let nanjo.

Če hočeš 2.5kw glej 50cc žage, ki so nekako najbolj univerzalne. Če bi moral reči katera bo zdržala 15 let bi stavil na kakšno ms261, samo je malček čez proračun. Makito/dolmar dobiš profesionalen model za nekih 550€ (5105), oziroma malo slabšo verzijo za nekih 400€ (PS 500). V tem rangu je dobra (morda celo boljša) izbira tudi Efco 152, tudi nekih 400€.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

d0rK ::

Cirka 550 torej. Auč, sem mislil da bo kaj manj. Dolmar PS-5105 mi je všeč.

mailer ::

Saj tu je samo začetni vložek visok. Če imaš svoja drva je to normalno sicer pa meter naročenih stane cca 70€.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

maco-maco ::

PS-420 2kw, PS-420 SC 2,2kw. Sicer jo nimam 15 let, a za enkrat jo lahko le pohvalim.
Sicer pa je dal T0RN4D0 veliko predlogov. Mogoče edino če probaš si kakšno izposodit da vidiš kaj ti več pomeni, višja moč ali nižja teža.
Kaj?

d0rK ::

Spet jaz. Urejam eno starejšo Iskra električno motorno žago pa imam par vprašanj. Model Iskra VZ135, 1500W 335mm meč.

Torej doma imamo že precej let motorno žago ki je še mnogo let dlje bila last deda. On jo je uporabljal za obrezovanje vinograda. Moj oče jo je samo dvakrat uporabil za obrezovanje dreves okoli hiše. Drugič mu je padla na tla z višine in se ni več zagnala - vsaj tako mi je povedal.

Jaz sem jo sedaj malo vzel v roke. Še preden sem jo sploh poskušal zagnati sem odprl del pri verigi, snel verigo in meč, spihal s kompresorjem vso žaganje ki je bilo prepojeno z oljem. Vse obrisal in ščistil kjer sem pač lahko. Namestil nazaj meč ter verigo, vse zategnil (verigo verjetno preveč ker ne poznam pravilnega postopka - baje se nasloni vrh meča na mizo preden se dokončno zategne verigo?) in stestiral. Žaga dela, je pa veriga očitno totalno topa. Tako topa da sem najprej mislil da je narobe obrnjena. Bal sem se da je kje počila posoda z oljem ampak zaenkrat ne izgleda tako, samo da je teklo ven ker je bila žaga namesto na polici obešena navzdol z neke stene. Grdo, vem.

Poskušal bi za štos najti original navodila, jutri pokličem Iskro če se da kje to dobiti. Slučajno našel neko srbsko stran podobno nači bolgi kjer so ponujali en izvod ampak je že prodan. Sta pa tam dve sliki teh navodil. Poleg tega bi zamenjal verigo in mogoče še meč. Čeprav ne vem kaj je kriterij za menjavo meča.

Lahko kdo priporoči pri komu v Ljubljani se lahko oglasim z žago da bom po OK ceni dobil vsaj verigo, mogoče še meč? Pa da bo mogoče možakar dovolj prijazen da samo oko vrže na to žago (bom prinesel očiščeno in razstavljeno) samo da na prvi pogled pogleda če je kaj nevarno razmajano od tistega padca z višine.. Da mi ne bo česa razgnalo v obraz ko eno prvič malo dlje kaj žagal.


Hvala za pomoč!

Zvezdica27 ::

lp,

od padca, če ni več kot 5m skor nima kaj biti. Al dela al pa ne dela. Če so vijaki dobri (da jih ni obrnilo) in je gor zaščita proti padcu verige ne skrbi (ampak seveda, uporaba motorke ja na lastno odgovornost, da ne boš pol mene kaj krivil ;).

Meč: preden povprečen user znuca meč... dolžina sicer nipomembna, samo z švoh motorko ne boš lih hrastov podiral ;) Tko da max 40 za tole. Jaz bi manj. ja zategneš ketno tko, da jo z robom, vrhom meča daš na nekaj lesenega in zategneš, ne preveč, ne premalo. Zategovanje napne malo verigo, po tem mora biti rahlo ohlapna, ko potegneš. Ne sme lih viseti, ne sme biti ful zategnjena, četudi se vroča razteguje. Ravno prav.

verigo samo premeri ali pa s sabo vzemi in boš dobil kar rabiš. Bauhaus, kmetijske... velikost + število členov. Če že, to je zelo pomemben del, ne kupovat onih kitajskih, ker se raztegujejo. Jaz v dvomu kupim Oregon verige, običajno pa Stihl, se mi zdijo ful kvalitetne. Ne pozabit kupit nove pile za verigo, ker se tudi te znucajo in tisti evro se splača.

zz

d0rK ::

Tnx za info. Sem nesel v Rotar motorko in je serviser pogledal meč in ne potrebuje menjave. Vzel sem samo novo verigo.

Problem je da olje počasi curlja ven iz nekje... In bom moral poskušati razstaviti dovolj da pogledam če se je kakšne cevka snela. Če bom le znal vse razdreti.

Vanich ::

d0rK je izjavil:

Tnx za info. Sem nesel v Rotar motorko in je serviser pogledal meč in ne potrebuje menjave. Vzel sem samo novo verigo.

Problem je da olje počasi curlja ven iz nekje... In bom moral poskušati razstaviti dovolj da pogledam če se je kakšne cevka snela. Če bom le znal vse razdreti.


Olje ponavadi teče, če maš preveč odprt ventilček, ali pa če je preredko.
To je "normalno".
Nekje mora biti en vijak, kjer to uravnavaš.

d0rK ::

PO kosilu odstranim ketno in meč pa pregledam! Hvala za napotek.

d0rK ::

Nažalost nisem sposoben žage dovolj razstavit da bi videl posodo z oljem in povezavo s pumpo. Sneti bi moral pogon, česar pa ne znam.

Zaenkrat sem dal gor novo ketno in žago stestiral - dela. Vse sem spihal in očistil z razmaščevalcem in sedaj stoji. Dotočil sem nekaj olja za motorne žage. Da vidim če bo še, in koliko, teklo olje. Mogoče je prežrta cevka za dovod olja, mogoče je normalno da teče, mogoče je zamašen ventil na pumpici. Jutri pokličem še enga serviserja da povprašam koliko bi koštal en servis.

Aston_11 ::

Prežrta najbrž ni, saj se te cevke iz gume in se ob nič ne drgnejo. Moja makita ima to narejeno podobno kot cenena obi, za obe je značilno, da izdatno mažeta ketno, kar je sicer point mazanja. Obe se da lepo razstaviti, čeprav sem makito pustil pri miru (enkrat razdreš, vprašanje, če nazaj sestaviš). Vijake ven, imajo pa plastični deli peresca, ki se zatakenjo v drug kos in jih je treba razpreti. Najbrž moraš odpreti s strani nasprotni pogonu. Po enih cca 12 m3 drvi sem porabil liter do dva olja. Jaz bi pustil na miru...

d0rK ::

Moti me samo ker nastane luža pod njo. Vsaj prej je, sedaj čakam da vidim kaj spusti. In s tem zasvinja katerkoli polico kjer je odložena.

d0rK ::

Očitno sem nekaj naredil OK, glede na to da sedi žaga na prtičku drugi dan in ni praktično nič olja spustila. Sem jo še zalaufal kar na mizi in malo navil ter nato spet pustil. Zaenkrat vse drži.. Upam da bo še naprej OK. Upam da je porihtana, bo lep dodatek bencinski ko pride.

Zvezdica27 ::

če olje izteka ni nič narobe - razen luže. važno je da maže ketno. ti samo ob delovanju motroke preveri, če meče olje na bel list papirja: če meče, je vse OK. Tud če izteka, olje je poceni.

Morda si imel notri 2T olje, ki je manj vizkozno in potem izteka? Ponavadi, če daješ not 2T olje, pač ven iztočiš, ko končaš.

Svetujem, da se izogibaš Petrolovega bio olja, verigol ali kaj je, ker je pa preveč vizkozen in zapaca žagovina vse.

Upam, da prav razumem vizkoznost... verigol ni tekoč no...

Jaz uporabljam kar najcenejše 2T ali motorno olje - ali pa onega srbskega od njhovega Petrola, ki je smešno poceni - razen če bi bimel res profi motorko na najvišje obrate, ko pa je že fino imeti tudi dobro mazalno olje, ker so obrati precej večji. Ti se odloči sam.

zz

Malner ::

Prosim bodite malce bolj ekološki. Verigol in ostala olja za mazanje verig so biološko razgradljiva in ne vsebujejo žveplovih spojin. Ti pa kar z dvotaktolom in motornim oljem špricaš po gozdu in dvorišču.

jest10 ::

Sej žveplove spojine so tudi ekološke, naravne

T0RN4D0 ::

Meh olje za verigo dobiš za 2€ na liter tako da ne vidim smisla da bi čaral z motornim oljem ki je preredko in nima pravega oprijem na verigi- večino ga odleti iz špice preden pride na spodnjo stran meča, kjer je običajno največja obremenitev.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Zvezdica27 ::

lp,

potem pa kupi onega od srbske naftne družbe, ki je OK in zelo poceni. Verigol je bistveno pregosto in paca, preveč paca. Predrago tudi (sam je pa na vsaki črpalki). Veliko kmetov kupuje tudi v leclercu onega njihovega ta cheap. Trenutno imam jaz repsolovega in je OK.

Sicer pa ... c'mon, dokler imamo 2t motorje dovoljene...

f

Linko ::

Kupujem P/P motorko. Ali sploh obstaja? :) Podiram ne. Za to imam kolega:) Potem ostalo spravilo pa delam vse sam .torej žaganje hlodovine na metre ali manj.

Tam 300 - 400€
Imam eno cheap 100€ kitajca, iz katere mi že po 1 letu teče olje pri vseh tesnilih.


Kaj privete na tole?
http://servistrgovina-geder.si/vsestran...

Da ni ravno hobi žaga.

Gregor5816 ::

Fotr ima Husquarno 345 (2.2 kW, nekaj podobnega kot tvoja na linku) že kakih 10 let, pa dela kar solidno. Edino enkrat v tem času smo jo morali peljat na servis, ker smo med poletjem žagali hrastove hlode, pa smo morali pol motorke zamenjat. Če ne boš ravno cel dan na soncu žagal in boš malo pazil na motorko, je tole kar dobra izbira, če mene vprašaš.

7tom1ja ::

Linko je izjavil:

Kupujem P/P motorko. Ali sploh obstaja? :) Podiram ne. Za to imam kolega:) Potem ostalo spravilo pa delam vse sam .torej žaganje hlodovine na metre ali manj.

Tam 300 - 400€
Imam eno cheap 100€ kitajca, iz katere mi že po 1 letu teče olje pri vseh tesnilih.


Kaj privete na tole?
http://servistrgovina-geder.si/vsestran...

Da ni ravno hobi žaga.


če sta meč in veriga zravn (ne piše) ok cena
Na nas leži naloga, da naprej razvijamo našo samoupravno socialistično družbo,
da jo gradimo na revolucionarnih temeljih, temeljih marksizma.
Brigada AVNOJ 77;Komisar Ivan Janša


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero motorno zago (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5817168 (2895) twom
»

Katera motorna žaga

Oddelek: Loža
4010807 (5907) fikus_
»

motorna žaga (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16537087 (8297) m3k
»

Bencinska motorna žaga alpina?- Mnenja!

Oddelek: Loža
3015071 (14097) noraguta
»

motorna žaga

Oddelek: Loža
1613775 (11474) Konlov

Več podobnih tem