» »

Katero motorno žago?

Katero motorno žago?

T0RN4D0 ::

Taprav se je našel da me bo o motorkah učil ja. Koliko mora pa biti tisti xx da mi boš verjel?

Vse kar je nima strato načina polnjenja, ki prinaša nekje 20% nižjo porabo. Ampak strato so itak zadnja generacija žag, pa v malo drugačnem cenovnem razredu. Pri 50 kubikih za amatersko uporabo razžagat 20 kubikov letno ti to prinese za dva piva na leto.

Sicer podpiram nabavo resnega orodja, ampak so cene tako nesorazmerne da je za hobi program pač teško skeširat 700-800€. Pogosto je pri kitajcih tako da imajo kakšne kronične probleme, da vroči (ali nasploh) ne vžigajo, da razpadajo in podobno, ampak če nasplošno ta model deluje je za določene situacije sigurno dober nakup.

Takole jih pa jst sončim, od 35 do 105cc. :)
 žagce

žagce

(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Goran's Blog ::

Sem ti rekel XX motork ne pa x motork.
Drgači na sliki maš motorke katere so tudo 30 let stare ali več, seveda če niso kupljene novejši modeli.
Sedaj pa že iz zgornje povedi lahko izbereš kaj se ti splača in kaj ne;)
Drgači glede benze, silen motorke pijejo več kot Husquarna in Štilerca!!

T0RN4D0 ::

Več kot 30 je stara samo 070. Neuporabna zadeva za današnje razmere. Vžiga sicer lepše od vseh ostalih, ampak za današnje razmere je pretežka, nima AV sistema in precej prepočasna hitrost verige. Edino za kar bi bila uporabna je da montiram metrski meč za cele palete v enem kosu prežagovat. :) 046 in 026 so stare okrog 15 let in so čisto konkurenčne profi žage, ampak če bi delal vsak dan z njimi bi se blo pametno zopet skeširat za 441 in 241 ali husin 50-70cc komplet zaradi boljšega AV sistema, ampak to pride ~1700€. Moraš precej oddelat z njimi da se izplača.

Za večje žage verjetno nismo več daleč od direktnega vbrizga, pa še kakšen bombonček, torej bi jih blo čez 10 let spet fino menjat in ti "večna" žaga kot amaterju pomaga kaj dosti. Ko vidim narod ko uporablja kvalitetne a zastarele žage brez amortizerjev si tudi mislim svoje, bi bilo veliko bolje če bi si nabavili tele silene po 100€. Kolikor sem gledal imajo celo na fedre AV, kar je načeloma boljše od gumjastih, ki jih stihl po večini še vedno uporablja.

To da "silen" več pijeejo kot huse in stihlarce je kar ena neumnost. Sem siguren da recimo na tisteli moji sliki vse razen najmanjše pijejo več od silena. Poraba je v prvi vrsti odvisna od prostornine motorja in še en kupček stvari, ampak to, da tistle silen veliko pije sem prepričan da si si gladko izmislil.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Goran's Blog ::

T0RN4D0 je izjavil:

Več kot 30 je stara samo 070. Neuporabna zadeva za današnje razmere. Vžiga sicer lepše od vseh ostalih, ampak za današnje razmere je pretežka, nima AV sistema in precej prepočasna hitrost verige. Edino za kar bi bila uporabna je da montiram metrski meč za cele palete v enem kosu prežagovat. :) 046 in 026 so stare okrog 15 let in so čisto konkurenčne profi žage, ampak če bi delal vsak dan z njimi bi se blo pametno zopet skeširat za 441 in 241 ali husin 50-70cc komplet zaradi boljšega AV sistema, ampak to pride ~1700€. Moraš precej oddelat z njimi da se izplača.

Za večje žage verjetno nismo več daleč od direktnega vbrizga, pa še kakšen bombonček, torej bi jih blo čez 10 let spet fino menjat in ti "večna" žaga kot amaterju pomaga kaj dosti. Ko vidim narod ko uporablja kvalitetne a zastarele žage brez amortizerjev si tudi mislim svoje, bi bilo veliko bolje če bi si nabavili tele silene po 100€. Kolikor sem gledal imajo celo na fedre AV, kar je načeloma boljše od gumjastih, ki jih stihl po večini še vedno uporablja.

To da "silen" več pijeejo kot huse in stihlarce je kar ena neumnost. Sem siguren da recimo na tisteli moji sliki vse razen najmanjše pijejo več od silena. Poraba je v prvi vrsti odvisna od prostornine motorja in še en kupček stvari, ampak to, da tistle silen veliko pije sem prepričan da si si gladko izmislil.

Primerjaj enake močne oz podobne motorje (KM,m3 itd...)
Drgači pa ja stare motorke so bile težke in se ne morej primerjati s težo na današnje.

T0RN4D0 ::

Ja, trenutne stihlove 50cc žage so vse strato in pijejo manj od tega.

ms251, ki je primerljiva s tem silenom stane slabih 600€ in je hobi program žaga s plastičnim ohišjem. Od profi serije je primerljiva recimo 241, in 261 ki sta že €700+. Nobl žagce, ampak za uporabljat 10 ur na leto malo huda, tudi tist liter bencina in ura časa žal ne upraviči čisto cenovne razlike. :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

sulaco ::

Glede na žled in milijone kubikov lesa na tleh po slovenskem gozdu...se bo v marsikateri družini kupovala nova motorka-tudi pri nas.
Kako je zdaj, po 2 letih dela s Silenom iz prvega linka?? Sedaj ste jo gonili 2 leti in imate zagotovo kakšne izkušnje:
- zamenjava vrvice za vžig
- malo pušča pokrovček na olju ?

še kaj novega

...na njihovi spletni strani piše da so jih prodali 11000 !!! in na netu ni najti nič o njih

LP

M-XXXX ::

Jup, po dveh letih dela kot nova. Ravno 3-4 dni nazaj sem jo rabil.

Po parih mesecih nedelovanja, shranjena je bila v zidanci kjer so bile temperature okoli 0 C je vžgala po cca 5 sekundah in dela kot nova.

- zamenjava vrvice za vžig
- malo pušča pokrovček na olju ?

Utrgal sem vrvico. Lahko bi poslal v garancijo, vendar sem zamenjal sam doma (cca 5 minut dela, strošek cca 2€, ni se mi dalo pošiljat v garancijo). Se pa zadeva dogaja pri vseh firmah.

Olje pa pušča tam pri mazanju verige. To puščanje izgleda tako, da se po kakšnem tednu nabere lužica pod motorko. Kako problem rešit? Motorko zasukaš za 90 stopinj, ko jo shraniš za dalj časa. Je pa posledica tega, da se je med mečem ter delom kjer meč nalega pri odstranjevanju ter montaži meča nazaj (zaradi brušenja verige) nekaj žaganja nabralo in se mi ni dalo spucat še :D

Uglavnem motorko priporočam!

integral15 ::

Ojoj ojoj tkole ko mal preberam tole temo ti rata kar slabo kaj folk vse kupuje motorko za 100€ pa neke x firme ki so samo za v grmovje zabrisat. Motorke iz pod 500€ skoda kupit in pa kakrsno drugo firmo kot stihl, husqvarna, jonsered . Oce je ze 30 let gozdar in od tega upoabla ze cca 15 let jonsered motorne zage trenutno ima 2x 2171 vsake 2 leti menja. Iz iskusen povem tisti ki kupi motorko iz pod 500€ vsaj 3kw skoda denarja bol da vzame klukec pa nabija.

šernk ::

vsaj 3kw skoda denarja


seveda, ker res rabiš 3kW in 6kg za odžagat 3cm debele veje. Mi pa silen še vedno ne diši, čeprav še nisem slišal nič čez njo, ampak toliko kot so nekateri, ki jih poznam že vrgli denarja v te kitajske poceni in drage motorke in vse po vrsti po hitrosti mrzlega vžiga pihne 20 let stara husquarna me res skrbi da bi vrgu 100€ stran. Po drugi strani pa pod 400€ ne dobim zagotovo nič kvalitetnejšega, je pa res da za 400€ pri husquarni pridobiš še dodatnega 0,5kg v teži.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

M-XXXX ::

integral15 je izjavil:

Ojoj ojoj tkole ko mal preberam tole temo ti rata kar slabo kaj folk vse kupuje motorko za 100€ pa neke x firme ki so samo za v grmovje zabrisat. Motorke iz pod 500€ skoda kupit in pa kakrsno drugo firmo kot stihl, husqvarna, jonsered . Oce je ze 30 let gozdar in od tega upoabla ze cca 15 let jonsered motorne zage trenutno ima 2x 2171 vsake 2 leti menja. Iz iskusen povem tisti ki kupi motorko iz pod 500€ vsaj 3kw skoda denarja bol da vzame klukec pa nabija.

Kakšen avto imaš? Ker kakršen koli avto pod 150 000€, pod 500 konji je čisto samo za v graben zapeljat in sežgat. Bolje, da si kupiš kolo in se z njim voziš.

Zdaj pa mi povej zakaj TI NIMAŠ avta za 150 000€? Pa sem prepričan, da si ga lahko privoščiš, pa tudi če moraš zato hišo prodat...

integral15 ::

šernk
Ja 6kg z listom pa ketno to ni nobena teza za tiste vejce zagat 3 urce na vsake pov leta. Kaj ce bi bil gozdar ko bi mogu vsak dan po 8 ur terat motorko ki je z povno opremo 8 kil.

M-XXXX
No potem ce ti je pa vsec vsakic kupit novo zago ko ti ta crkne ker ti bo 100% ker za to se delu ni neko kitajsko sranje pa bos v 10 letih kupu ene 5 takih na koncu ti pride ena dobra zaga ki bo enemu navadnemu kmeticku zdrzala pov njegovga zivljenja. Glej imam prevec iskusen s takim sranjem ko ljudje nosjo nam rihtat ker imam servis izven garancije pa se se delu ne dabit. Ta tvoje primerjava je pa prov mislenje nekega retarda. Lahko bi dal v primerjavo npr tablico cenovni rang 80EUR ki ni za cist nc druzga kot da jo prbijes na steno pa da prikazuje slike.

Zgodovina sprememb…

M-XXXX ::

integral15 je izjavil:

šernk
Ja 6kg z listom pa ketno to ni nobena teza za tiste vejce zagat 3 urce na vsake pov leta. Kaj ce bi bil gozdar ko bi mogu vsak dan po 8 ur terat motorko ki je z povno opremo 8 kil.

M-XXXX
No potem ce ti je pa vsec vsakic kupit novo zago ko ti ta crkne ker ti bo 100% ker za to se delu ni neko kitajsko sranje pa bos v 10 letih kupu ene 5 takih na koncu ti pride ena dobra zaga ki bo enemu navadnemu kmeticku zdrzala pov njegovga zivljenja. Glej imam prevec iskusen s takim sranjem ko ljudje nosjo nam rihtat ker imam servis izven garancije pa se se delu ne dabit. Ta tvoje primerjava je pa prov mislenje nekega retarda. Lahko bi dal v primerjavo npr tablico cenovni rang 80EUR ki ni za cist nc druzga kot da jo prbijes na steno pa da prikazuje slike.

Se sploh zavedaš kako neumno razmišljanje imaš? Za tak denar žage kot jo ti predlagaš za tako osnovno uporabo je bedarija sploh kupit žago, ker bolje, da enega najameš da ti vse požaga. Pa ne rabiš ne žage ne časa.

Porkafifule če človek kupuje žago za 100€ ali pa 200€ to pomeni žago za 100€ oziroma 200€ ne pa žage za 300€ kaj šele za 500€. Seveda če človek uporablja žaga 8h na dan 3 dni na teden res ne boš šel kupovat žage za 200€ ampak za 500-1000€. Če pa kupuješ za par ur letno pa kupiš najcenejšo, katero ti še ustreza (teža, velikost lista, moč...)

In ja, če boš rabil tablico za par ur letno in za branje knjige boš šel kupit tablico za 80€ in ne za 500€. Zakaj misliš, da so kindli tako poceni in popularni? Misliš, da ga bi kdo kupil za 500€? Ne ker se ne splača. Če pa rabiš za gaming, za filme, za predstavitve, branje, dobro baterijo in podobno boš šel pa kupovat tablico za 500€ ja...

In nisi mi odgovoril zakaj nimaš 500km+ avta za 150 000€?? A mogoče zato ker ga ne rabiš? Ker se ne splača?

jalovec09 ::

700 evrov + čelada, rokavice, gozdarske hlače si na 1000 evrov, če ne pa lahko tud v batovcih greš pa ti žago frcne in si tam tam s poškodovanim delom telesa, smo doma imel tako zgodbo, ko se je brat užagal.
Zdaj imata dva brata polno opremo + traktor+videtl, vse...jaz pa kot pomagač, sicer brez opreme.

Zgodovina sprememb…

M-XXXX ::

jalovec09 je izjavil:

700 evrov + čelada, rokavice, gozdarske hlače si na 1000 evrov, če ne pa lahko tud v batovcih greš pa ti žago frcne in si tam tam s poškodovanim delom telesa, smo doma imel tako zgodbo, ko se je brat užagal.
Zdaj imata dva brata polno opremo + traktor+videtl, vse...jaz pa kot pomagač, sicer brez opreme.

Čisto enostavno: če rabiš za par ur letno 1000€ ne boš dajal in basta. Niti 500€ ne. Ker za tak denar raje najameš ljudi da to naredijo namesto tebe, pa te še ceneje pride, brez tveganja in čas ti ostane.

jalovec09 ::

Vsak teden, ker imamo kmetijo in veliko gozda, sploh pa zdaj, ko je žled poškodoval gozd.
Brat je tud takrat šel po dolgem času v gozd pa mu jo je vrglo in bi lahko izkrvavel, če nebi bila hitra pomoč.

Zgodovina sprememb…

šernk ::

šernk
Ja 6kg z listom pa ketno to ni nobena teza za tiste vejce zagat 3 urce na vsake pov leta. Kaj ce bi bil gozdar ko bi mogu vsak dan po 8 ur terat motorko ki je z povno opremo 8 kil.


mogoče zate ni, sam pa raje imam eno veliko pa eno malo motorko s seboj (čeprav imamo trenutno doma samo 2 veliki, ker trenutno delamo samo 2-3 metre letno še gre, če bi delal več bi že 5 let nazaj bila ena lahka zraven). Tako kot raje 25kg vrečo cementa dvignemo v dveh kot en sam, ali 50kg čok damo na polovico, preden ga prekladamo. Pa ne gre se da ne bi zmogel, gre se za kolesca v glavi in življenje čez 30 let. torej zakaj vrtet v rokah 8kg cel dan, če lahko isto narediš z 5 kg in pol manj porabljene energije, da ne govorim da dolg meč je pogosto prej ovira kot prednost.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

jalovec09 ::

...a smreke podirate, men je tko zakon it v gozd pa smreke zabijat, malo manj pospravljanje vej, sej je gozdarska prikolica za 28.000 evrov, vitel na daljinca, ampak brez pridnih rok ne gre. Upoštevamo letni prirastek glede na naš gozd ter posekano, le to ne prekoračimo. Zaradi žleda smo letos zaključili, le pospravljalo se bo

noraguta ::

M-XXXX je izjavil:

Jup, po dveh letih dela kot nova. Ravno 3-4 dni nazaj sem jo rabil.

Po parih mesecih nedelovanja, shranjena je bila v zidanci kjer so bile temperature okoli 0 C je vžgala po cca 5 sekundah in dela kot nova.

- zamenjava vrvice za vžig
- malo pušča pokrovček na olju ?

Utrgal sem vrvico. Lahko bi poslal v garancijo, vendar sem zamenjal sam doma (cca 5 minut dela, strošek cca 2€, ni se mi dalo pošiljat v garancijo). Se pa zadeva dogaja pri vseh firmah.

Olje pa pušča tam pri mazanju verige. To puščanje izgleda tako, da se po kakšnem tednu nabere lužica pod motorko. Kako problem rešit? Motorko zasukaš za 90 stopinj, ko jo shraniš za dalj časa. Je pa posledica tega, da se je med mečem ter delom kjer meč nalega pri odstranjevanju ter montaži meča nazaj (zaradi brušenja verige) nekaj žaganja nabralo in se mi ni dalo spucat še :D

Uglavnem motorko priporočam!


Ja no za ta denar je to, to. Tudi pri homeowner plastičnih štilarcah se ob zmerni rabi to ne dogaja tako pogosto kot pri Kitajcih. Sem imel podobno izkušnjo z motorno koso. Men se pač mi dal več jebati z šraufanjem ko bi moral delat. Ampak spet stvar nucam večkrat na leto. Je pa cena večja ampak detajli so pa bolj dognani.

Glede olja pa ti spušča kvečjemu med razervoarjem za olje in oljno črpalko, saj kljub
ceni ne verjamem, da ima mazanje izveden na gravitacijski pogon. Bo treba podret pa zatesnit na novo. Silikon dela čudeže.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

borinho ::

No jst kupujem nekaj malega, večinoma za veje... torej ene 35 cm, pa ene 2konjčka bi mel.... gledal mal Huse pa Stihl in na koncu mi je padla v oči ena Makita, cena 260€... kako mnenje?
if you miss your ex reload and try again

T0RN4D0 ::

Ene makite so ok. :]
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Zvezdica27 ::

makite so Dolmarce, baje jih zdaj delajo na Kitajskem.

MI smo imeli dve, še vedno eno... ni presežek, a spodobna amaterska žaga. Made in Germany.

Za veje in 2 konjiča (recimo torej pod 2 KW) bi za nezahtevnega morama povsem zadostovati katerakoli cheap motorka. Za resno, tedensko delo, kajh šele dnevno, pa moraš iti profi sceno.

zz

tidi ::

Moje izkušnje glede motorke Silen 2,1 kw. Uporabljam jo dve leti in v tem času sem z njo pripravil okoli 80 metrov drv za kurjavo, z motorko razžaganih na cca. 33 cm dolga polena (odstranjevanje posledic žledoloma).

Hladna vžiga dobro, če se vžig opravi po navodilih. Torej najprej par potegov pod čokom, da motorka žažene in običajno takoj ugasi zaradi prebogate mešanice. Čok zapremo, še en poteg in motorka štarta pod delnim plinom. Dodamo plin, da motorka preide v obrate prostega teka. Sedaj lahko sprostimo zavoro in pričnemo z žaganjem.
Topla motorka vžiga odlično s kratkim potegom.
Skupna teža motorke z 40 cm mečem, verigo 3/8(profi - 1A OREGON 73LPX) in polnimi rezervoarji je 6470g, kar da precej konkurenčno razmerje teža/moč.
Silen meč je dovolj trden in trd in še ne kaže nobenih neobičajnih sledi obrabe, čeprav je opravil kar nekaj vbodnih rezov in žaganja s konico.
Mešanico goriva sedaj uporabljam 2,2% (hibridno olje - sintetika+mineralno), da ne kadi. Pri utekanju stroja, po navodilih proizvajalca.
Sedaj na delovanje motorke nimam pripomb, vendar pa sem na njej opravil nekaj sprememb oz.izboljšav.

Naredil sem nekaj sprememb na gumijastih blažilcih, tako da so obdržali vso funkcijo blaženja vibracij, hkrati pa dopuščajo tudi bolj grobo vlečenje žage iz hloda ne da bi se pri tem poškodovali. Blažilci so seveda na nižji kakovostni ravni, kot so jekleni blažilci dražjih žag in na roke prenesejo več vibracij.

Popolnoma sem odpravil zračnost meča žage na pritrdilnih vijakih (sedaj - vmesni prileg).

Opravil sem spremembo na oddušniku rezervoarja goriva saj zasnova in izvedba ni bila dovolj kakovostna kar je povzročalo da se je ob priganjanju motorke v rezervoarju z gorivom ustvarjal podtlak. To je povzročalo, da je motorka dobivala presiromašno zmes goriva ravno takrat, ko bi to najbolj potrebovala (ne glede na to, da je bil vplinjač pravilno nastavljen). Posledica, da tega nisem takoj opazil je nekaj raz na stenah cilindra. V kolikor bi motorka obratovala pod takimi pogoji nekaj časa, pa bi to prav gotovo vodilo v "zaribanje" oziroma vsaj v hude poškodbe cilindra, bata in obročkov (ob odstranitvi cilindra sem videl, da ta dejansko ima kromasto prevleko, kakor je oglaševano).

Gumijasti protipovratni ventil oz. oddušnik na rezervoarju olja za mazanje goriva je bil strgan (pri povsem novi žagi) in potreben popravila.

Popravil sem tudi mrežico, ki preprečuje dostop večji žagovini do filtra zraka. (Videti je bilo kot da je namerno prebodena z nekim ostrim predmetom. Nezadovoljen "kitajc", ki je žago sestavljal mogoče??)

Odtrgalo se je plastično varovalo pokrova oljnega rezervoarja. Z nekaj truda sanirano.

 Žaga

Žaga



ZAKJUČEK

Žaga sedaj deluje zelo solidno in sem z njo (glede na ceno) povsem zadovoljen.
Priporočam jo uporabnikom za občasno uporabo, katerim nakup profesionalnih tehnološko bolj izpopolnjenih žag ekonomsko in drugače ni upravičen.
Nekaj tehničnega znanja in "talenta za tehniko" pa je itak vedno dobrodošlo tako pri hobi kot profi izvedbah, ker drugače je hitro "križ".

Vanich ::

tidi ::

Verjetno da bi, a z njo še nisem delal. Ima pa skoraj 50% manj moči kot Silen-ka, ki sem jo opisal jaz, a je seveda tudi lažja. Mogoče kaj več povedo mnenja kupcev na strani trgovine.

Vanich ::

Zanimiva žaga, Tidi. Pa še v akciji jo imajo sedaj. Kaj je to drugače zaena firma? Kitajska z slovenskimi patenti in nadgradnjami? Sestavljeno v SLO?

harvey ::

Drugače je v Hoferju Oregon ugoden tam 90 EUR, za hobi žaganje solidne drugače profi style pa Still in Husqvarna.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

T0RN4D0 ::

Nič slovenskega.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Vanich ::

harvey je izjavil:

Drugače je v Hoferju Oregon ugoden tam 90 EUR, za hobi žaganje solidne drugače profi style pa Still in Husqvarna.


Teh ni več?
Sicer se mi pa zdi, da se splača dati 100€ več,in vsaj veš, da imaš dobro žago, recimo Jonsered 2234

Zvezdica27 ::

lp,

1,2 kw je hudo malo... če misliš kadarkoli kdaj kar debelejšega rezati. To je bolj za veje (ne predebele). do 2kW nekje je tako. 2Kw-2,5 kW je nekje rang motork, ki že lahko kaj resnega požaga, a počasi. Motorka z okoli 2,8-3KW pa je ne-gozdarju čez glavo in za vsakega od nas skor idealna, je pa težja, za vejice in starejše neprimerna. Jaz imam eno mini shihlarco in eno 2,4kw dolmarco in se precej ukvarjam z ledom za doma (obrezovanje, drva, 1x letno gozd) in je OK. Bi imel 3kW, a za tiste 3 dni ne rabim.

Osebno menim, da je vedno bolj ekupiti oreng firmo, od cenejših so to Dolmar (Makita), Jonsered, morda Partner. Solo je malo dražji, Stih in Husa pa za profi rabo. Ostalega pri resnejših kmetih ne vidiš in to ti je realni vpogled v kvaliteto motork. Predvsem kako dolmarco lahko pogosto dobiš noro poceni. Edini pogoj zame je dušitev vibracij, ostalo je v praksi nepomembno, dokler nisi profi in na dan podreš 10-20 kubikov...

zz

jest10 ::

Ostalega pri resnejših kmetih ne vidiš

Slab argument.
To samo pomeni, da se kot pijanc plota držijo svoje prilubljene firme in ne probajo nič drugega.

noraguta ::

Ne da se ostalo kup, sproba fukne v kot pa gre po nekaj kar dela.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zvezdica27 ::

lp,

zame je to edino merilo: kar jaz vidim po naših vaseh. Presenetljivo veliko solo, potem stihl, husa, redko kaka dolmarca in makita (makita itak kupila dolmar). Jonsered ne vidim. In če ima to človek, ki dela v gozdu skoz, je to nekaj, kar je vredno, ker je dobesedno odvisen od motorke. Če crkne: ni denarja oz. ni kurjave.

Torej ne gozdarji (profi - tam so samo huse in stihlarce), kmetje, pač na traktorju motorka mora biti.

Za domačo uporabo pa je to brezveze. Jaz osebno imam dolmarco inmalo stihlarco, foter ima staro legendarno dolmarco (115). Tudi zato, ker je relativno simple in lahko sam kaj podrekam po njej (pri stihlarci maš že neke eletronične dele za višje vrtjaje itd...)

zz

Vanich ::

...še vedno kupujem. :))

Kaj pa tale Makita? Ocenjena zelo dobro na Amazonu v Nemčiji. Ima tudi ročni napenjalec verige... Kje pa delajo te Makite žage?

7tom1ja ::

Vanich je izjavil:

...še vedno kupujem. :))

Kaj pa tale Makita? Ocenjena zelo dobro na Amazonu v Nemčiji. Ima tudi ročni napenjalec verige... Kje pa delajo te Makite žage?


Makite delajo v Dolmarju v Hamburgu in so v določenih kategorijah najboljše žage kar jih je; recimo 7300 in 7900. Sam precej sodelujem na Arborsite forumu, kjer je večinsko mnenje, da je Dolmar/Makita 7900 najboljša žaga kadarkoli narejena.Tako, da Dolmar/Makita je prava pot, da ne omenim, da je še nekaj cenejša od Stihl in Husky.Ti pa svetujem , da jo kupiš v Nemčiji boš precej prišparal, v Slo mislim, da jih lahko dobiš samo na dveh mestih (Mašinca in Metalka) in so precej dražje.
Dolmar 7900, Sugihara meč in si pripravljen za v hmajno :-).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 7tom1ja ()

Vanich ::

Če je res "Made in Germany", potem pa sploh. Drugi favoriti so bili še: Jonsered 2234 in pa Husqvarna 236. Vse te tri žage (Poleg zgornje Makite) so približno iste cene.

Drugače pa ne nucam ravno žage za sekvoje podirat, ampak nekaj majhnega za okoli bajte...:D

7tom1ja ::

Vanich je izjavil:

Če je res "Made in Germany", potem pa sploh. Drugi favoriti so bili še: Jonsered 2234 in pa Husqvarna 236. Vse te tri žage (Poleg zgornje Makite) so približno iste cene.

Drugače pa ne nucam ravno žage za sekvoje podirat, ampak nekaj majhnega za okoli bajte...:D



Lahko ti slikam mojo :-), 100% je made in Germany, kar ne moremo trditi za manjše Stihle in Huskije.
BTW; Husky je lastnik Jonsreda.

A. Smith ::

Husqvarna in Jonsered žage so do potankosti enake. Izdelane so v isti tovarni, na istem tekočem traku. Dobesedno delajo en dan oranžne, drug dan pa rdeče. Doma imamo primerka, na katerih so med seboj vsi deli zamenljivi. Med enakovrednimi modeli so razlike v plastičnem oklepu, tudi položaju glavnega ročaja... notranjost je eno in isto.

http://www.arboristsite.com/community/t...
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

mailer ::

Kupujem električno motorno žago. Naredil sem seznam zanimivih modelov:
 elektro motorne žage

elektro motorne žage


Bosch GKE 40 BCE sem izključil zaradi previsoke cene (250€),
Bosch AKE 40 S odpade zaradi manjše moči motorja
Bosch AKE 40-19 S ena od možnosti
Bosch AKE 40-19 PRO druga od možnosti
Makita UC 4041A odpade zaradi manjše moči
Makita UC 4051A meč 40 cm v ožjem izboru
Makita UC 4551A meč 45 cm v ožjem izboru (prednost daljši meč)
Gardena CSI 4020-X po testih izgleda zelo dobra

Torej se nekako odločam med Gardeno CSI 4020-X, Makito 4551A in pa Bosch AKE 40-19 PRO. Če si kdo lasti katerokoli iz seznama posebej pa od teh treh med katerimi se odločam prosim za mnenja. Makita je pri orodjih preverjena kvaliteta, kako je z Bosch ne vem, vem pa da vedno več stvari izdeluje na kitajskem, Gardena je pa bolj neznanka.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

TRIROG ::

mailer je izjavil:

To žago sem videl v reklami in glede na moč poseka vse ostale, ki sem jih navedel v tabeli (tema motorne žage).


Pa misliš, da je tale lidlova za kaj?

mailer ::

Je treba videt v živo, prijet v roke. Sem včeraj držal eno Makito, ki je ni na seznamu (bolj osnovni model) in pa Gardeno na seznamu(cca 140€). Gardena je kar težka, občutek robusten, podobno kot Makita. Bosch sem pa skoraj že odpisal, preizkusit bi moral vsaj 40-19 PRO, da bi lahko primerjal. Kako je pa z močjo je pa dejansko treba poskusit žagat, z vsako cca kubik drv, da bi ocenil bolj realno kako pa kaj.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

TRIROG ::

Kupil ... zdaj imam pa eno vprašanje:
Priložena je veriga OREGON 91P057X
Za katero je predvideno brušenje s 4.0 mm pilo.

Vidim, da ima Oregon sete za brušenje zobnikov sestavljene iz vodila za pilo, pile, in nastavka za brušenje globinskega zoba npr tukaj (http://www.amazon.de/Sch%C3%A4rfsatz-Or...
(Oznaka je 542651)
Zanima me kje bi to lahko kupil pri nas oziroma kakšen podoben set?

Zvezdica27 ::

lp,

pojdi v stihl in kupi njihovo pilo za določeno ketno, 3/8 ali karkoli imaš. Drugega razen običajne pile, ne rabiš. Vsako leto menjaj, z vajo bo šlo. Z naklonom se domači uporabnik nima smisla ubadati (30 ali 45 stopinj).

Makita = Dolmar, dober p/p za običajno uporabo. Dolmar je legenda, prvak med motrokami desetletja nazaj. Tko kot alfa v avto-moto ;) Makita jih je rešila.

Jaz imam eno dolmarco, že od makite, dela OK, samo pač stara je že.

Bolj od firme je važna moč, 1,9 KW je premalo za resna debla. 2,2 ali še bolj 2,4 je izderno dober kompromis, morda tudi 2,6. Manj od tega je delanje drv, vejice, več od tega že resno delo, podiranje.

zz

Aston_11 ::

Zvezdica27 je izjavil:

Bolj od firme je važna moč, 1,9 KW je premalo za resna debla. 2,2 ali še bolj 2,4 je izderno dober kompromis, morda tudi 2,6. Manj od tega je delanje drv, vejice, več od tega že resno delo, podiranje.
zz

Kakšna moč je optimalna za razrez metrc različnih debelin? Trenutno imam vse od 5 cm do 30 cm, večinoma pa recimo okrog 10 cm ali več, planirano pa imam v bodoče klasične bukove cepljene metrce.
Trenutno uspevam z električno makito 1700 W, ne bi pa rad nabavil motorke, ki bi bila bolj švoh kot ta Makita.

Oziroma kateri model stilarce, husquarne ali makite (trenutno gledam EA4300 v DE za 330 EUR).

Imam pa na posodi kitajca za 100 EUR z 2100 W, ki, ko štarta, dela bolje od moje električne makite ;)

(trenutno imam v paci 12 metrov metrc, kar se da tudi z električno, vseeno bi rad kaj bolj močnega in hitrejšega)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

M-XXXX ::

Z 2KW ne bo težav. Je pa res, da več ne škodi, edina razlika je v ceni motorke in teže. Več je boljše, je pa res, da pač z 5KW motorko bedarije vejice žagat :D

Aston_11 ::

M-XXXX je izjavil:

Z 2KW ne bo težav. Je pa res, da več ne škodi, edina razlika je v ceni motorke in teže. Več je boljše, je pa res, da pač z 5KW motorko bedarije vejice žagat :D

Mi je ponujal majster Husquarno 353 za 570 EUR s tako močjo, ma mi je vseeno malo preveč.

noraguta ::

M-XXXX je izjavil:

Z 2KW ne bo težav. Je pa res, da več ne škodi, edina razlika je v ceni motorke in teže. Več je boljše, je pa res, da pač z 5KW motorko bedarije vejice žagat :D

Kera motorka ma 5 kw?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

black ice ::

Zvezdica27 je izjavil:

Drugega razen običajne pile, ne rabiš.

Ni čisto res. Zvezdo na meču in pri sklopki je potrebno vsake toliko namazati, za kar potrebuješ posebno pumpico. No, tisto pri sklopki imajo ponavadi zgolj večje motorne žage. Pa vsake toliko je potrebno obrniti meč.

noraguta ::

black ice je izjavil:

Zvezdica27 je izjavil:

Drugega razen običajne pile, ne rabiš.

Ni čisto res. Zvezdo na meču in pri sklopki je potrebno vsake toliko namazati, za kar potrebuješ posebno pumpico. No, tisto pri sklopki imajo ponavadi zgolj večje motorne žage. Pa vsake toliko je potrebno obrniti meč.

Pri stihl mečih ne
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

dzinks63 ::

(trenutno imam v paci 12 metrov metrc,

Za razrez meterskih drv nabavi rajši nekaj takšnega: SCHEPPACH

M-XXXX ::

Mi je ponujal majster Husquarno 353 za 570 EUR s tako močjo, ma mi je vseeno malo preveč.

Ravno to hočem povedati. Bolje 1h dlje delat na leto z motorko, ki ima 2KW pa je 400€ cenejša.

Kera motorka ma 5 kw?

Čisto prva firma, katero sem šel pogledat (Štilarca) jo ima v ponudbi. 5.2kW ter 5.4kW?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero motorno zago (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5817164 (2891) twom
»

Katera motorna žaga

Oddelek: Loža
4010805 (5905) fikus_
»

motorna žaga (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16537082 (8292) m3k
»

Bencinska motorna žaga alpina?- Mnenja!

Oddelek: Loža
3015070 (14096) noraguta
»

motorna žaga

Oddelek: Loža
1613774 (11473) Konlov

Več podobnih tem