» »

Katero motorno žago?

Katero motorno žago?

jest10 ::

Relanium je izjavil:

Z vsako žago se da delat, saj to je njen osnovni namen ane

Ampak razlika med čungalunga OBI, hofer, špar motorko in Husqvarno oz. STIHL je v tem da bodo slednje delovale 20, 30 let ali pa še več ob dobrem vzdrževanju in kar konkretni uporabi.
Pač motorka katero vžgeš ko jo rabiš in s katero režeš ko jo rabiš, kadarkoli jo rabiš in v kateremkoli vremenskem in terenskem pogoju.

Mamo doma eno husqvarno že 30 let staro in smo nabavli še eno mal manjšo da si bolj okreten. Pač tud kdaj prav prideta dve, čungalunga hofer motork foter niti pogledat noče (tud jst ne).

Jasno že maš pa samo živo mejo okrog bajte pa ne greš kupovat husqvarne za 600+ EUR
sam boš pač mel vzdrževanje primerno ceni, jebiga, itak maš več časa preden ti tisti dve drevesi zrasteta na dvorišču jo boš pa že poservisiral.


Ja zihr, če maš štilrco pa garantiran vžge ko jo nucaš...
Tako kot naše ane-ena zakurbla le s start sprejem, druga pa crkne, ko se ogreje po 3min dela in pol moreš čakat 15min da se ohladi, da jo lahko spet zakurblaš(tazadn serviser ni imel pojma kaj je narobe, zato se je tudi nabavilo najcenejšo elektro, da se je lahko kaj nardilo).
Firma pač ni nobeno zagotovilo, da bo zadeva delala.

M-XXXX ::

Ja zihr, če maš štilrco pa garantiran vžge ko jo nucaš...

Ravno za štilarce škrofilnice je to zagotovilo, da NE vžge in da zajebava kar da duša:D To lahko samo servisiraš pa vlečeš uno špago.

Sosed je imel v zidanci 3 podobne štilarce za cca 400 trt. Ko je ena crknla je drugo vžgal, ko se je druga pregrela je bla tretja na vrsti, takrat pa je mogoče že prva nazaj delala...

mihec87 ::

Z motorkami je kot pri hardwaru,avtih-vsak ima svoje privržence..

Relanium ::

jest10 je izjavil:


Ja zihr, če maš štilrco pa garantiran vžge ko jo nucaš...
Tako kot naše ane-ena zakurbla le s start sprejem, druga pa crkne, ko se ogreje po 3min dela in pol moreš čakat 15min da se ohladi, da jo lahko spet zakurblaš(tazadn serviser ni imel pojma kaj je narobe, zato se je tudi nabavilo najcenejšo elektro, da se je lahko kaj nardilo).
Firma pač ni nobeno zagotovilo, da bo zadeva delala.

Pa dobr, štilarc ne poznam ampak husqvarna, to pa je motorka ;)

T0RN4D0 ::

Dejstvo je da da ima tudi stihl precej pofla na voljo, ker trg pač zahteva cenejše orodje.

Če ti vroč dvotaktar ne vžiga naj ti mehanik preveri kompresijo in če ti kakšno tesnilo pušča. Za začetek lahko samo ven vzameš svečko in pogledaš v kakšnem stanju je cilinder, če je kaj popraskano potem išči v tej smeri. Prečekiraj še če ti pravilno deluje oddušek, potem pa počasi proti vžigu. :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

M-XXXX ::

T0RN4D0 je izjavil:

Dejstvo je da da ima tudi stihl precej pofla na voljo, ker trg pač zahteva cenejše orodje.

Če ti vroč dvotaktar ne vžiga naj ti mehanik preveri kompresijo in če ti kakšno tesnilo pušča. Za začetek lahko samo ven vzameš svečko in pogledaš v kakšnem stanju je cilinder, če je kaj popraskano potem išči v tej smeri. Prečekiraj še če ti pravilno deluje oddušek, potem pa počasi proti vžigu. :)

Zamenjan cilinder in pol ostalih delov čez leta, isto sranje...

T0RN4D0 ::

Vžig tudi? Če bi ti puščalo pri ojnici ti menjava cilindra ne pomaga... ampak saj pol bi tko verjetno že ribnilo do zdaj :)

Lastniki silenov... a gre za clamshell izvedbo? Al je ohišje del motorja? Glede na to da ima magnezijevo ohišje in je vertikalno deljeno mi zgleda kot klasika, samo poceni žage imajo običajno clamshell izvedbo... :| Če je klasika jo morda vzamem da vidim kaj se da naredit iz nje :]

clamshell

(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

M-XXXX ::

Vžig tudi? Če bi ti puščalo pri ojnici ti menjava cilindra ne pomaga... ampak saj pol bi tko verjetno že ribnilo do zdaj :)

Prvih 5 minut vžge iz prve, potem pa dokler ene pol ure ne hladiš ne vžge več. Tako je pri meni. Kot sem rekel: zajebavajo popolnoma vse ki jih poznam pa ni neka skupna napaka, vsaka ima kaj svojega...

mihec87 ::

Longshot ste probali nastavit vplinjač na bol bogato mešanico?

M-XXXX ::

mihec87 je izjavil:

Longshot ste probali nastavit vplinjač na bol bogato mešanico?

Sicer jst osebno ne, so pa ostali...

Načelno naj bi bil problem tegale nevžiganje ko je topla problem vžigalne tuljave, vendar je že serijsko zanič narejena in sploh ni nujno da napako odpravi oziroma se povrne...

T0RN4D0 ::

A res nobene inormacije če je clamshell ali ne? Lahko samo slika cilindra, če se komu ljubi...
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

SSH ::

T0RN4D0 je izjavil:

A res nobene inormacije če je clamshell ali ne? Lahko samo slika cilindra, če se komu ljubi...


pozdravljen!

sem se namesto tebe jaz malo podal v boj.... in pri proizvajalcu izbrskal tehnical drawing zate:

 silen

silen




Če boš slučajno portal zadevo, javi kako se obnese =)


lp,a.
MSI NEO4 SLI PLATINUM, A64 3000+@2500mhz, 2048mb geil 2.5-3-3-5 245mhz,
MSI NX7800GT 256DDR3, 300GB maxtor 16MB cache, LC6420 (420W)

T0RN4D0 ::

Kul, kje si pa to zbrskal če lahko vprašam? Se ta žaga prodaja še pod kakšnim drugim imenom?

A vplinjač je polno nastavljiv?
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

SSH ::

T0RN4D0 je izjavil:

Kul, kje si pa to zbrskal če lahko vprašam? Se ta žaga prodaja še pod kakšnim drugim imenom?

A vplinjač je polno nastavljiv?



lol
Link

google, "silen chainsaw", prvli link, products, spare parts, slikca, spodaj => >>>> click here for our technical drawing.

uplinjač je po moje klasika zama al pa walbro (mogoč kakšna kopija tillotsona). oz. glede na to da ima pumpico sem 99% prepričan da je kakšen walbro, ki so "klasika" pr kitajcih.

lp, aleš.
MSI NEO4 SLI PLATINUM, A64 3000+@2500mhz, 2048mb geil 2.5-3-3-5 245mhz,
MSI NX7800GT 256DDR3, 300GB maxtor 16MB cache, LC6420 (420W)

T0RN4D0 ::

Ta link sem našel pa je tako kitajski da sem ga kar nekako po hitrem postopku zaprl :D IPL imajo en za vseh 20 žag, vplinjač je samo kot celota...

Je že res da je po vsej verjetnosti walbro, je pa možno da je fixed jet in se lahko slikaš ali pa ga menjaš (dražje od komplet motorke :D)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T0RN4D0 ()

SSH ::

T0RN4D0 je izjavil:

Ta link sem našel pa je tako kitajski da sem ga kar nekako po hitrem postopku zaprl :D IPL imajo en za vseh 20 žag, vplinjač je samo kot celota...

Je že res da je po vsej verjetnosti walbro, je pa možno da je fixed jet in se lahko slikaš ali pa ga menjaš (dražje od komplet motorke :D)



Sem izbrskal tudi to. Vendar se mi zdi brezveze sploh kaj pisat okoli tega, saj iščeš "dlako v jajcu", da zjamraš zakaj je ni vredno kupit. Bom pa jaz storil kontra, jo bom v roku enega meseca nabavil in poročal o njeni uporabnosti/zvrdžljivosti. Po moje, če so materiali kolker tolk kvalitetni in če je dobro sestavljena, bi lahko bila to ena boljših kopij Husqvarne. Včeš mi je predvsem to, da so kopije novejših husqvarna 3xx serije, to so 372, 365 ..., ki pa so definitivno ene boljših žag na trgu.

lp, Aleš-
MSI NEO4 SLI PLATINUM, A64 3000+@2500mhz, 2048mb geil 2.5-3-3-5 245mhz,
MSI NX7800GT 256DDR3, 300GB maxtor 16MB cache, LC6420 (420W)

T0RN4D0 ::

Če jo bom nabavil jo bom izključno zato da jo predelam in pogledam kako je skup dano. Čeprav ni nek velik denar mi vseeno ni za stran ga metat.

Nove motorke sicer ne rabim prav nujno, so štiri dovolj.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

...:TOMI:... ::

Kaj pa misliš predelat na motorki? Ti original ne zadostuje? Se mi zdi, da če bi bilo kaj za izboljšat, bi že Mežnar to naredil.
Tomi

T0RN4D0 ::

Squish spravit na 0.5mm, malo poširit sesalni in izpušni kanal v cilindru, stranske malo spolirat po potrebi, odpret auspuh pa se mora prec hitreje vrtet. :)

Če bi mel možnost TIG varjenja bi se spravil še resonanco sestavljat. :]
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

UFOking ::

Pozdravljeni,

kupujem motorno žago za razrez cca. 20 kubikov drv na leto.
Odločam se med dvema žagama iz spodnjih povezav in me zanima, katero od teh dveh mi priporočate, ali pa katero čisto drugo (cenovni rang je okoli 200€):

1. Silen 3,2kW: KLIK

2. Fuxtec CS6150: KLIK

Hvala in Lp

Aston_11 ::

Glede Mežnarja in silena - prodajajo tudi snežne freze za jurja, vendar so po poročilu s foruma podsvojostreho.net katastrofa od katastrofe.

dukenukem ::

preverjeno dobre firme so stihl,husqvarna ter johnsered

šernk ::

20 kubičnih metrov letno ni tako malo, priporočam da vzameš eno husquarno pa imaš verjetno mir za 15 let če boš nanjo pazil.

ostale so bolj hobi program. Za razžagat par metrov letno in jo čez 5 let vržt v smeti. Glede silen se morda motim ampak mislim, da nihče ne more podati izkušenj za 10 let nazaj. Medtem ko je v kleti delno zaribana husquarna stara 35 let, ki je dala že hudiča in pol skozi a še vedno veselo žaga dalje (in bo dokler ne razkroji bata)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

UFOking ::

20 kubikov je res maksimum, rečimo raje 10-15 kubikov. Sej bi vzel kakšno Husquarno, ampak mi je trenutno maksimum 250€.
Pa naj povem še da mora biti dolžina meča 45cm, majn odpade.

T0RN4D0 ::

Verjetno vseeno kaj vzameš. Tistle silen je nekam sumljivo težka, fuxtech pa sumljivo lahka za svojo kubaturo. :) Pri silenu je zanimivo da (po opisu sodeč) dobiš zraven 16" meč in 18" verigo. :)

Če bi sam moral kupit žago brez denarja bi vzel najcenejšo, torej tistega 50cc silena za 100€, pa v nekem bavbavu sem videl imajo neke iskre za manj kot 90€ in gonil dokler gre. Ko ugotoviš da ne gre se pa lažje daš božičnico za kvalitetno orodje. :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

phys ::

Torej,

letos kupujem motorko za pripravo ~50m3 drv na leto iz hlodovine. Možnost imam dobiti Huso 353 za 530€. Kaj menite? Kaj pa Stihl 291?

T0RN4D0 ::

353 je dobra motorka in tudi cena je OK. :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

todman74 ::

phys je izjavil:

Torej,

letos kupujem motorko za pripravo ~50m3 drv na leto iz hlodovine. Možnost imam dobiti Huso 353 za 530€. Kaj menite? Kaj pa Stihl 291?


Za tja do 50cm debeline bo v redu, za kaj več bo pa matra. Za ceno ne vem.....sam sem dal lani septembra 633€ za 365ko(x-torq motor).

Stihl 291....a ni to že kar precej močnejša in težja motorka od Huse?

T0RN4D0 ::

Je malo težja, okornejša in močnejša, ampak nič kaj dramatičnega, 50 vs 55cc. Je pa 291 plastična, hobi program žaga. Sicer stihlov hobi program tudi načeloma dela 20 let ob osnovnem vzdrževanju, ampak ni pa to to. :)

Če bi sam kupoval edino žago, bi verjteno šel na 60cc ali pa paradne 50cc žage (550xp, ms261, 346xp).
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

phys ::

todman74 je izjavil:


.....sam sem dal lani septembra 633€ za 365ko(x-torq motor).


Kje si pa to dobil za tak dnar, če ni skrivnost? Po ceniku je namreč 365ka vredna 739€. Kako se pa kaj tale X-Torq pozna v primerjavi z "navadnim"?

todman74 ::

phys je izjavil:

todman74 je izjavil:


.....sam sem dal lani septembra 633EUR za 365ko(x-torq motor).


Kje si pa to dobil za tak dnar, če ni skrivnost? Po ceniku je namreč 365ka vredna 739EUR. Kako se pa kaj tale X-Torq pozna v primerjavi z "navadnim"?



V času celjskega obrtnega sejma, je bil 10% popust.....no sam sem toliko časa težil, da mi je eden prodajalec v Celju dal še dodatnih 2 procenta. Bila pa je takrat cena tega modela 719EUR, če se ne motim.

Kakšna je v praksi razlika med x-torq in "navadnim" motorjem, po pravici povedano ne vem(moja prva Husa, poleg dveh štilarc), je pa tale 365 second edition malo močnejša po specifikacijah ( 3,8 kw, 70cm3).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: todman74 ()

T0RN4D0 ::

X-torq (oz stihlovi strato motorji) imajo malo več navora pod nizkimi obrati in so bolj ekonomični, so pa malo težji.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

noraguta ::

pust ti ekonomijo pr mutorkah :~))))
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

jype ::

noraguta ::

eh posranci. če ne morš ne diraj. al pa si na roko preskrb kurjavo, ampak tis itak en psihološk primerk. tvoja zdrava pamet pa itak lublanska. pezdetna mala.... kdorkol se motorke boji ni nikol na roke žagov.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

T0RN4D0 ::

noraguta je izjavil:

pust ti ekonomijo pr mutorkah :~))))


Ja, tudi sam se za porabo načeloma ne sekiram, ampak je pa dejstvo, da nižja poraba pomeni tudi manj postankov za tankanje. Pri žejnih motorkah in delu kjer lahko teraš poln gas v debelem lesu je lahko tank v pol ure prazen. Pa če se moraš kam sprehajat po benz se avtonomija kar pozna. (oziroma če gledaš drugače, za isti delavni čas moraš nosit s seboj manj goriva, tako da kolikor pridobi na teži motor lahko zgubiš na gorivu :)

Pa še 5l kantica mešanca stane že ~10€ in je ni težko skurit v enem dnevu. :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

noraguta ::

T0RN4D0 je izjavil:

noraguta je izjavil:

pust ti ekonomijo pr mutorkah :~))))


Ja, tudi sam se za porabo načeloma ne sekiram, ampak je pa dejstvo, da nižja poraba pomeni tudi manj postankov za tankanje. Pri žejnih motorkah in delu kjer lahko teraš poln gas v debelem lesu je lahko tank v pol ure prazen. Pa če se moraš kam sprehajat po benz se avtonomija kar pozna. (oziroma če gledaš drugače, za isti delavni čas moraš nosit s seboj manj goriva, tako da kolikor pridobi na teži motor lahko zgubiš na gorivu :)

Pa še 5l kantica mešanca stane že ~10EUR in je ni težko skurit v enem dnevu. :)

ja sam tuki je stvar al boš 4 al pkrat na dan tankal. na polno jo itak cel dan nihče ne gon. motorka je le za gozdarska reč. še če je malo težja tist bencin itak s seboj pritovoriš. no nisem gozdar ampak pri svoji štilarci sem max 4 tanke skuru na dan. ne žagam pa drv z motorko bolj al manj striktno za hosto in razžagovanje. itak manj prišparaš kot pa če imaš neostro ketno.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

T0RN4D0 ::

Poraba je precej odvisna od prostornine motorja. Se mi zdi da povečini tanki približno enako časa držijo, samo da imajo 30cc žage 2dcl tanke, 90cc pa litrske. :)

Pri podiranju z ms460 recimo skuriš nekje tank na uro, drži pa 8dcl. :) Če bi se spravil nad kup debele hlodovine jo verjetno lahko spraznim v dobrih 20 minutah, 76cc @ 14k rpm in polovica goriva čez auspuh pač zahteva svoje. Ko greš na 90 ali 100cc+ je pa tudi veselica v tanku. :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

noraguta ::

T0RN4D0 je izjavil:

Poraba je precej odvisna od prostornine motorja. Se mi zdi da povečini tanki približno enako časa držijo, samo da imajo 30cc žage 2dcl tanke, 90cc pa litrske. :)

Pri podiranju z ms460 recimo skuriš nekje tank na uro, drži pa 8dcl. :) Če bi se spravil nad kup debele hlodovine jo verjetno lahko spraznim v dobrih 20 minutah, 76cc @ 14k rpm in polovica goriva čez auspuh pač zahteva svoje. Ko greš na 90 ali 100cc+ je pa tudi veselica v tanku. :)

ja sej pravm racn če ne razžasguješ boš težko skuru več kt 4 tanke na dan. da boš pa kej blazno pršparu mij pa smešn. prej zarad ketne lohk dlje glodaš al pa ne optimalno nastavljen frgazar, kt pa da boš opazu 10% prihranka pr motorju zarad bogve kakšne pogruntavščine. 3/4 tega kolk je motorka vredna in kaj naredi je itak vzdrževanje. zato ma jst nekolk rajš imena.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

jype ::

Dipl. ing. bukovega programiranja.

noraguta ::

jype je izjavil:

Dipl. ing. bukovega programiranja.

a se baba spet gon okrog da na slo tech visiš?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Go-ahead ::

Kaj je sedaj s Silen motorkami. Ste uspeli nažagat drva za celo sezono? Kupit mislim namreč Silen škropilnico.

Goran's Blog ::

Go-ahead je izjavil:

Kaj je sedaj s Silen motorkami. Ste uspeli nažagat drva za celo sezono? Kupit mislim namreč Silen škropilnico.

Škropilnica od silen je uredi!
Sej nažagaš za celo sezono drvi s silen motorko vprašanje je koliko bencina porabiš in koliko se pri tem zmučiš.

šernk ::

Sej nažagaš za celo sezono drvi s silen motorko vprašanje je koliko bencina porabiš in koliko se pri tem zmučiš.


ni problem v porabi goriva, vprašanje je kako bo ta motorka po 100 metrih razžaganih drvi še delovala. Torej rabimo feedback za dolžino vsaj 5 let. Imamo 2 husquarni doma, pa je najmlajša stara 20 let, starejša se pa že oddaljuje od 30. Sedaj ali je bolje menajt motorko vsake 3 leta s poceni robo, ali vsakih 30 let s kvaliteto (to pomeni da ti najbrž crkne sredi hriba in moraš prekinit delo).

Novo je skoraj vse odlično :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Goran's Blog ::

šernk je izjavil:

Sej nažagaš za celo sezono drvi s silen motorko vprašanje je koliko bencina porabiš in koliko se pri tem zmučiš.


ni problem v porabi goriva, vprašanje je kako bo ta motorka po 100 metrih razžaganih drvi še delovala. Torej rabimo feedback za dolžino vsaj 5 let. Imamo 2 husquarni doma, pa je najmlajša stara 20 let, starejša se pa že oddaljuje od 30. Sedaj ali je bolje menajt motorko vsake 3 leta s poceni robo, ali vsakih 30 let s kvaliteto (to pomeni da ti najbrž crkne sredi hriba in moraš prekinit delo).

Novo je skoraj vse odlično :)


Tudi v benzi je problem, saj porabi več kot ostale motorke.
Drgači pa se strinjam z vsem kar si napisal;)

T0RN4D0 ::

Zmišljevat si pa spet ni treba preveč.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

šernk ::

Glej nič se ne zmišljujem, enostavno nisem še videl motorja, ki bi crknu po 2letih pravilne uporabe. Imam tudi sam poceni kosilnico doma, pa po 7ih letih lahko povem da je bila odličen nakup, ampak enostavno ko sem si jo lastil le 2 leti, tega nisem mogel potrdit. je pa ravno 3 tedne nazaj vžgala na drugi ali tretji poteg, potem ko je bila v novembru očiščena in pospravljena.

ne trdim da so silen motorke zanič, če se bodo izkazale res za odlične jo bom tudi sam kupil (ker za vse ostale sem doslej slišal vse drugo kot pohvale), ker so resnično ugodne in bo šla pač starejša husquarna v rezervo, vendar če si jo kdo lasti že 5 let in lahko reče, da je z njo že nekaj naredil potem naj se oglasi. Do takrat pa lahko rečemo, da je motorka super, ne moremo pa govoriti še o dobrem nakupu.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

M-XXXX ::

šernk je izjavil:

Sej nažagaš za celo sezono drvi s silen motorko vprašanje je koliko bencina porabiš in koliko se pri tem zmučiš.


ni problem v porabi goriva, vprašanje je kako bo ta motorka po 100 metrih razžaganih drvi še delovala. Torej rabimo feedback za dolžino vsaj 5 let. Imamo 2 husquarni doma, pa je najmlajša stara 20 let, starejša se pa že oddaljuje od 30. Sedaj ali je bolje menajt motorko vsake 3 leta s poceni robo, ali vsakih 30 let s kvaliteto (to pomeni da ti najbrž crkne sredi hriba in moraš prekinit delo).

Novo je skoraj vse odlično :)

Trenutno jo imam drugo leto (od nakupa). Nažagala je cca 30-35m3 drva, naredila 2 ostrešja in polno drugih pizdarij. Če ne vžge na drugi vlek (prvega odpreš zavh, pri drugem načelno vžge), če ne na drugega vžge na tretjega. Dela točno tako kot prvi dan (fenomenalno) in je ob enem opazno močnejša kot sosedova Husquarna za 300-400€ on ostale dražje motorje- zgolj primer). Do sedaj lahko zgolj priporočam!


Po drugi strani: motorka je stala 100€. Tudi če bo delala odlično jo bom čez 10 let, kaj šele čez 30 menjal. 100€ je 1 oziroma 2 dni dela. Šala mala...

T0RN4D0 ::

Šernk, odgovoril sem mckmck-u o domnevni večji porabi goriva od konkurence...
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Goran's Blog ::

T0RN4D0 je izjavil:

Šernk, odgovoril sem mckmck-u o domnevni večji porabi goriva od konkurence...

Brezveze kaj praviti.
Ko boš poskusil xx število motork potem ti bom verjel, do takrat pa ne!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero motorno zago (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5817277 (3004) twom
»

Katera motorna žaga

Oddelek: Loža
4010956 (6056) fikus_
»

motorna žaga (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16537307 (8517) m3k
»

Bencinska motorna žaga alpina?- Mnenja!

Oddelek: Loža
3015127 (14153) noraguta
»

motorna žaga

Oddelek: Loža
1613794 (11493) Konlov

Več podobnih tem