» »

Krmiljenje

Krmiljenje

đejkob ::

Zdravo!

trenutno sem se lotil projekta, pri katerembi rabil krmiljenje preko računalnika. (samo on/off) sepravi enostavno zadevico.

da bi spisalneke kode in bi mi vključil npr za 1min in nato izključilo samo

Rabil bi krmiliti 5 naprav.

WizmoTo ::

PC je orenk štorast za take enostavne reči, ker nima GPIOv. Včasih je bil še najbolj pripraven LPT port, pogojno tudi COM (DTR, RTS signali), ampak tega ne modernih kištah sploh ni več, hehe.

pi pawr ::

Googlaj za računalniško krmiljene relejne plošče, na primer ali pa kak Arduino gor nakači.

Letalec ::

Pomoje najceneje če zadevo narediš z arduinotom + rele sheild. Priklopi se preko USB, ustvari pa virtual (COM) serial port. Tako lahko komuniciraš skoraj iz vsakega programskega jezika. V sloveniji ima zadeva pretirano navite cene, zato predlagam ebay (naročil tudi sam). Ker pa vem da je (smo:D) mladina dandanes lena ti ti podajam še povezavi: arduino in še relejska razširitvena plošča.

Tako da se da.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Letalec ()

tx-z ::

A s temle relejm z Arduinotom kontroliraš a spusti elektriko čez al ne?

Recimo če bi hotu pržigat žarnico, jo lah sam čez to napeljm, potem pa dajm on/off signal z arduinotom na nekm drugm prklučku?
tx-z

KernelPanic ::

Mislim, ampak ne bom trdil, da so te releji presibki za krmiljenje omrezne napetosti in toka, ceprav, se lahko motim, nisem nasel datasheeta od doticne ploscice. Aha, saj pise, 220V - 10A, za kaksno zarnico (tudi kaj vecjega - to je cca. 2kW) bo dost, veliko stvari pa ne bi gor obesal.

Zgodovina sprememb…

tx-z ::

A to je pol na en kanal 220V,10A, al 10A za vse kanale?
tx-z

KernelPanic ::

tx-z je izjavil:

A to je pol na en kanal 220V,10A, al 10A za vse kanale?
Glede na to, kar pise na releju, je to po kanalu!

MajorM ::

Kaj pa PLCji (krmilniki)?

Recimo tile so slovenski Cybrotech.

đejkob ::

Hmm Treutno zaključujem 1 letnik in imamo projektni dan zato me zanima če ima kdo kako iejo kaj bi ustvaril mislil sem tole za krmiljenje preko računalnika a zgleda preveč zakomplicirano !

delali smo če led kocke 8x8x8 in razna programiranja tako da programirati znam a nevem kaj naj naredim da bo res top !!

KernelPanic ::

MajorM je izjavil:

Kaj pa PLCji (krmilniki)?

Recimo tile so slovenski Cybrotech.
To mora biti drago ko prasica.

đejkob je izjavil:

Hmm Treutno zaključujem 1 letnik in imamo projektni dan zato me zanima če ima kdo kako iejo kaj bi ustvaril mislil sem tole za krmiljenje preko računalnika a zgleda preveč zakomplicirano !

delali smo če led kocke 8x8x8 in razna programiranja tako da programirati znam a nevem kaj naj naredim da bo res top !!
Pa sj s to plosco lahko krmilis kar veliko stvari npr., zakaj z relejskim boardom omenjenim ne naredis?

Zgodovina sprememb…

đejkob ::

ne jas bi rabu na projektnemu dnevu rabil naredit tole ploščo ma kdo vezje za kaj takegaaa ??????????'

brodul ::

http://www.tablix.org/~avian/blog/archi...

Nekje na sredi je TP-Link TL-WR703N. Kr fajn zadevca.
Pretending to be a mature adult is so exhausting.

đejkob ::

Hmm imaš shemo ?? ?? ?? :))

KernelPanic ::

đejkob je izjavil:

Hmm imaš shemo ?? ?? ?? :))
Ja, mam.

đejkob ::

Prilepi oz pošlji mi na email :P


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avtomatika za sončni kolektor (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5510728 (6892) FX6300B
»

Avtomatizacija sobe - drugič

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
214131 (3090) Smrkc
»

Infrardeče kontroliranje motorja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
472767 (2198) SplitCookie
»

Postopno ugašanje in prižiganje LED

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
121555 (1457) beeone
»

Program za vodenje robotov v VisualBasic

Oddelek: Programiranje
81301 (1133) Letalec

Več podobnih tem