» »

slikanje za potni list

slikanje za potni list

patrikkc ::

kje v mariboru je najbolj poceni slikanje in kolko stane???
hvala

ThinkPad ::

Najceneje je, če sploh ne greš k fotografu. Narediš fotko sam ali te slika kolega, le pazi, da so proporci pravi in slika OK. Potem neseš samo sliko naredit in obrezat pa je. Na občini visijo primeri slik, ki so zahtevani za razne dokumente. Se mi zdi, da lahko celo pošlješ sliko v digitalni obliki kar na občino in potem odpade še delanje slike, ali pa jo prineseš na ključku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ThinkPad ()

Brane2 ::

Sliko v digitalni obliki lahko afaik pošlje samo certificirani fotograf.

Drugače me pa ravno to matra. Rabim za osebno. Imajo pa na e-upravi nekje navodila za fotko, kjer je tudi "mušter" z vodilnimi črtami ( do koder mora segati brada, vrh glave itd.)
On the journey of life, I chose the psycho path.

francek1 ::

Če se boš držal teh navodil in pa tega tu, ne boš imel težav.
Če pa se hočeš s tem ukvarjat profesionalno, pa je obvezno branje tu.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

Brane2 ::

Sem se ravno danes slikal za osebno.

Šel sem k fotografu, ki je na tem požegnanem seznamu e-fotografov, pa mi je reku, da to še ne dela.

Da so sistem štartali in takojj zatem ustavili, ker da se je nekaj zaglupilo.

In tako sem dkorakal na upravno enot s "klasično" sprintanimi fotkami.
On the journey of life, I chose the psycho path.

sherman ::

Hm, jaz sem lani poleti nesel le nek A4 list od fotografa na upravno enoto, brez klasicnih fotografij. Urejal sem si pa potni list. Ceprav mislim da je bila cena ista, kot ce bi potreboval fotografije.

LuiIII ::

Že nekaj let se lepo sam slikam in mojo družino tudi. Sprintal sem si modrikasto A1 podlago, ki jo obesim na steno in pred njo postavim obraz. Sledi obrez na 35×45mm in to je to! 5 min dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuiIII ()

Don Kihot ::

francek1 je izjavil:

Če se boš držal teh navodil in pa tega tu, ne boš imel težav.
Če pa se hočeš s tem ukvarjat profesionalno, pa je obvezno branje tu.
Zelo hvaležen za te informacije :).
Se pravi, če bi se človek malo bolj potrudil in se fotografiral sam, bi si prišparal recimo 13,60€ pri 4 slikah 10x15cm po 10 centov vsaka, če fotograf računa 14€ za 4 male slikice za dokumente. Prijazen fotograf bi ti jih morda (za nekaj drobiža v kavni fond) tudi razrezal s svojim profi nožem.
Bi pa tukaj marsikdo bil vesel, če bi napravili en seznam fotografov, sortiran po cenah fotografij za dokumente. Npr. če ima večina fotografov ceno 14€ za 4 slikice, morda pa ima kakšen le samo 10€ za 4 slikice, pa še vedno nekaj zasluži.

Brane2 ::

Bil sem pri Foto Rozman v Grosupljem, pa sem dal €10 za komplet fotk.

Nisem šel tja zaradi cene ampak zato, ker je bil na seznamu požegnanih fotografov za e-fotografijo, ki pa baje ne dela trenutno ( cesar nekaj zajebal s serverji, če prav razumem).
On the journey of life, I chose the psycho path.

amigo_no1 ::

LuiIII
Imaš še kje shranjeno modrikasto A1 podlago ?

jype ::

Jsm pamže kr na pojstlo z modro rjuho dal, pa je šlo skoz.

para! ::

Da si sposodim temo: ali je za osebno izkaznico prav tako potrebno dat prstni odtis, ali to velja zgolj za potni list?

lp
Death before dishonor!

amigo_no1 ::

Ne za OI:
Izdaja osebne izkaznice
http://e-uprava.gov.si/e-uprava/dogodki...

Izdaja potnega lista
http://e-uprava.gov.si/e-uprava/dogodki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

k4vz0024 ::

Pa bi lahko prenesel sliko na USB ključku?

amigo_no1 ::

Obujam temo z vprašanjem::
je imel kdo težave, če je bila slika v črno-beli tehniki (v navodilih, ki jih je dal francek1, iz 2009 sicer piše da "v črno-beli ali barvni tehniki") ?

Zgodovina sprememb…

LuiIII ::

Sam sem pred kakšnim mesecem hotel dati fotografijo na USB ključku, pa mi je zaboden obraz in pa pojasnilo, da tega ne jemljejo, povzročil rahel glavobol. Ni se vredno sekirat ker je za njih enostavneje skenirat 35×45mm sliko kot pa skopirat že pripravljeno fotografijo.
Sem pa potem dal ČB sliko in ni bilo panike.

Zelnick ::

LuiIII je izjavil:

Sam sem pred kakšnim mesecem hotel dati fotografijo na USB ključku, pa mi je zaboden obraz in pa pojasnilo, da tega ne jemljejo, povzročil rahel glavobol. Ni se vredno sekirat ker je za njih enostavneje skenirat 35×45mm sliko kot pa skopirat že pripravljeno fotografijo.
Sem pa potem dal ČB sliko in ni bilo panike.

Nevem kaj ti ni jasno glede USB ključov. Meni se zdi, da bi bilo preveliko tveganje za okužbo z virusom če bi jih sprejemali.
I can remember a time before the Internet. But I don't like to.

Tomi ::

Kje je pa najceneje slikanje v centru Ljubljane? Osebna mi je sicer potekla že pol leta nazaj, vendar imam jutri slikanje za identifikacijske kartice v službi in bi potem na poti na predavanja šel naredit še te slike. Kakor vidim, onega "klasičnega" fotografa na Slovenski že nekaj časa ni več.
metrodusa.blogspot.com

bluefish ::

En je na Miklošičevi, malce naprej od zavarovalnice Triglav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Tomi ::

Mislim, da mi bo DIA studio na Tomščičevi še najbližji, pa še pooblaščeni fotograf za e-pošiljanje je.
metrodusa.blogspot.com

amigo_no1 ::

E-fotograf spet dela ?

kalko ::

bluefish je izjavil:

En je na Miklošičevi, malce naprej od zavarovalnice Triglav.


Dam glas za tega na Miklošičevi. Oldschool mojster z zmerno ceno.

Kiwix ::

Da odprem staro temo :). Kje v Lj je ugodno slikanje za osebno/vozniško? Kakor gledam imajo vsi okoli 18€...

donvito ::

A ni zdaj možnost na upravni enoti?.

delavec44 ::

donvito je izjavil:

A ni zdaj možnost na upravni enoti?.


Je ja ampak je isto drago.

Jaz sem šel sem za 7€ in je bilo vse ok:
https://kuponko.si/kupon/popust-na-foto...

MIHAc27 ::

Nazadnje, ko sem šel jaz za otroke urejat, je imel fotograf kar gužvo. Zunaj upravne enote je pa še avtomat za fotke. Če se ne motim je bilo 5€ za 4 slike... šlo lepo čez.

Cenej kot to je sam da se doma slikaš, razviješ v DM, Muller in podobnih trgovinah, ki imajo avtomat za slike in obrežeš.

Alfonso ::

Kiwix je izjavil:

Da odprem staro temo :). Kje v Lj je ugodno slikanje za osebno/vozniško? Kakor gledam imajo vsi okoli 18€...


V Aleji imajo fotoboot, gre komot skozi za dokumente. Je 4 ali 5eur

donvito ::

delavec44 je izjavil:

donvito je izjavil:

A ni zdaj možnost na upravni enoti?.


Je ja ampak je isto drago.

Jaz sem šel sem za 7€ in je bilo vse ok:
https://kuponko.si/kupon/popust-na-foto...

https://www.fotoavtomati.si/
ne vem no, če je pa to drago, pol pa bodi brez osebne.:(

delavec44 ::

Odgovarjal sem za e fotografe na UE, ne za avtomate, ki jih imaš tudi v trgovskih centrih.

Avtomat je pa tako, če ti rata v prvo je super. Čim moraš 2x ponoviti, se ne splača več.

starfotr ::

A na UE že slikajo?

Navodila, če se želite sami slikat:

https://www.brasilia.embassy.si/fileadm...

delavec44 ::

Ja, na nekaterih UE. V sosednji temi za vozniško dovoljenje je bilo med drugim omenjeno:
UE Maribor 7.9€
UE Ljubljana 13€

Tako da se malo popravljam. Ni isto drago kot pri fotografu, če je tam 18€.

pingme ::

Julija je bilo na UE Ljubljana (foto Amida) še 12€. Inflacija ;-)

starfotr ::

To ne slikajo uradniki, pač pa fotografi, ki imajo tam najet prostor.

delavec44 ::

Možno. Se bojim da ta plan slikanja uradnikov na vsaki UE, ki so ga propagirali pri uvedbi nove osebne ne bo zaživel v praksi. Ustavilo se je tam nekje pri nabavi opreme. Pa še fotografski lobij lobira.

Nova vlada itak pravi, da so uradniki tako preobremenjeni, da so zamenjavo starih vozniških podaljašali še za 10 let saj naj do konca leta ne bi bili zmožni zamenjati vseh.

Vseeno pa bi tudi tako slikanje na UE nekaj stalo.

Pac-Man ::

delavec44 je izjavil:

Avtomat je pa tako, če ti rata v prvo je super. Čim moraš 2x ponoviti, se ne splača več.

Ti ponudi eno ali 2 ponovitvi, sem že pozabil.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

delavec44 ::

Mislil sem, če moraš ponoviti drug dan, če ti na UE zavrnejo. Samo enkrat sem šel na to pred leti, je na UE nekaj komplicirala, da iz avtomatov dostikrat zavračajo, ker niso pravilne. Moja je šla sicer skozi, tako da ne vem ali je to res ali ne. Dopuščam tudi, da je danes postopek še izboljšan kot je bil takrat.
Za skoraj isto ceno sem šel zaradi tega raje na kupon. Mislim si, da če fotograf zafrkne mora popraviti zastojn.

V-i-p ::

Moja fotka iz tiste predpotopne mašine na glavni avtobusni v lj za 5EUR je šla bp skozi za novo osebno. Pa to črnobela z malo ali nič odtenki :).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: V-i-p ()

Kiwix ::

Hvala vsem za odgovore :). Verjetno bom šel kar v Foto Studio Ench Pro (@delavec44 hvala za link) :).

Surstromming ::

ThinkPad je izjavil:

Narediš fotko sam ali te slika kolega


Cez pa pozenes https://sandlab.cs.uchicago.edu/fawkes/ potem neses razviti.

VelkBla ::

delavec44 je izjavil:

Mislil sem, če moraš ponoviti drug dan, če ti na UE zavrnejo. Samo enkrat sem šel na to pred leti, je na UE nekaj komplicirala, da iz avtomatov dostikrat zavračajo, ker niso pravilne. Moja je šla sicer skozi, tako da ne vem ali je to res ali ne. Dopuščam tudi, da je danes postopek še izboljšan kot je bil takrat.
Za skoraj isto ceno sem šel zaradi tega raje na kupon. Mislim si, da če fotograf zafrkne mora popraviti zastojn.


Enako z moje strani, neradi sprejemajo slike iz avtomatov iz različnih razlogov (višina, ozadje, bliskavica in podobno), ampak je bilo ok. V najslabšem primer bi moral na novo sliko naredit in jo prinesti ali poslati. Avtomat ti ponudi dve ponovitvi, te tudi glasovno opozori.

Pac-Man ::

Tudi meni je stokala o teh fotkah z avtomata, čeprav ga imajo na hodniku pred vrati.

Sem bil pa presenečen, da ne dobiš tiste e-fotograf kode, ampak jim moraš pustit fizično fotko. To je bil tudi glavni razlog, da sem sploh šel na avtomat.

Naslednjič bo verjetno kar DIY s telefonom, plačam lahko še vedno.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

podaljšanje vozniškega dovoljenja

Oddelek: Na cesti
375419 (780) estons
»

Osebna izkaznica

Oddelek: Loža
334018 (2078) mtosev
»

do osebne izkaznice še v istem dnevu?

Oddelek: Loža
2640953 (31000) Sergio4
»

Fotografije za osebno izkaznico

Oddelek: Loža
3114632 (11630) Hayabusa
»

cena osebne izkaznice (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6523963 (22397) matter

Več podobnih tem