» »

babica v študentskem domu

babica v študentskem domu

1
2
»

Oberyn ::

Jaz se ne strinjam s starostno omejitvijo za bivanje v šd. Človeka naj se ne bi diskriminiralo po spolu, po rasi, po verski usmeritvi (ta je najtežja, nikakor mi ne gre) itd itd, a po starosti se ga pa lahko? Obdobje bivanja v domu je itak vsem omejeno. Leta tu po moje nimajo nobenega pomena. A morda 60-letnik ni sposoben študirati? Bedarija.

kr1ženska ::

Oberyn je izjavil:

Jaz se ne strinjam s starostno omejitvijo za bivanje v šd. Človeka naj se ne bi diskriminiralo po spolu, po rasi, po verski usmeritvi (ta je najtežja, nikakor mi ne gre) itd itd, a po starosti se ga pa lahko? Obdobje bivanja v domu je itak vsem omejeno. Leta tu po moje nimajo nobenega pomena. A morda 60-letnik ni sposoben študirati? Bedarija.


Da se 60 letnik sprvi študirat, kapo dol. Sam, a res paše v šd? Sicer pa v doličenih izjemah zakon dovoljuje, da se ljudi diskriminira po starosti. npr. filemski igralci (nemoreš vlogo malde punčke dati starčku), še ena izjema, v manekenstvu, (če so obleke narejene za ženske srednjih let, vanje ne bodo oblačili starih ljudi)...

Jaz bi tole babico dala v to grupo izjem.

Brane2 ::

Ne vidim, kaj je tu osnova za diskriminacijo in vihanje nosu.

Študentje nasploh niso znani kot nek arijsko plavi sloj, prej v povprečju obratno- tam nekje v rangu človeškega mesa.

Če nekdo izpolnjuje pogoje, zakaj mu ne dati sobe pod ugodnejšimi pogoji ? Ker ni luzer pričakovanega profila ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Ziga Dolhar ::

kr1ženska je izjavil:

Oberyn je izjavil:

Jaz se ne strinjam s starostno omejitvijo za bivanje v šd. Človeka naj se ne bi diskriminiralo po spolu, po rasi, po verski usmeritvi (ta je najtežja, nikakor mi ne gre) itd itd, a po starosti se ga pa lahko? Obdobje bivanja v domu je itak vsem omejeno. Leta tu po moje nimajo nobenega pomena. A morda 60-letnik ni sposoben študirati? Bedarija.


Da se 60 letnik sprvi študirat, kapo dol. Sam, a res paše v šd? Sicer pa v doličenih izjemah zakon dovoljuje, da se ljudi diskriminira po starosti. npr. filemski igralci (nemoreš vlogo malde punčke dati starčku), še ena izjema, v manekenstvu, (če so obleke narejene za ženske srednjih let, vanje ne bodo oblačili starih ljudi)...

Jaz bi tole babico dala v to grupo izjem.


In čemu študentka ne bi spadala v študentski dom?

A je študij namenjen mladim punčkam oz. manekenkam? Al kje je tisti kriterij, po katerih je babica bistveno drugačna od ostalih študentk, in je ta bistvena drugačnost tudi kriterij za dostop do ŠD oz. študija?
https://dolhar.si/

LordTado ::

Ja po teoriji je še manj problematična ker jo tako nagoni ne dajejo kot mlade brhke študentke:)

kr1ženska ::

LordTado je izjavil:

Ja po teoriji je še manj problematična ker jo tako nagoni ne dajejo kot mlade brhke študentke:)


Kako pa ti to veš? Loh je pa še bolj opasna. Leta = praksa in izkušenje. Mogoče je pa v drugi poburteti. ;)

kr1ženska ::

ok. Je študentka, študentski dom ji pripada. Bi pa vsekakor morala imeti samsko sobo oziroma, glede na to, da jo hrup moti, bi morala biti v tihem domu, kot je že tudi omenil Mikico07. Vsaj v to smer bi lahko malo spremenili pravilnik.

Kakor koli že, še enkrat svaka čast, da se človek pri teh letih spravi študirat. Jaz močno upam, da se bom s kom izmed vas, ko bom v penziji, srečala v kakem študentskem domu.;(( Se bomo tam skupi smejal na tole temo. ;)

jernejl ::

In čemu študentka ne bi spadala v študentski dom?

Pogoji za sprejem so malce bolj komplicirani.
V študentski dom recimo ne more oseba, ki je zaposlena, pa čeprav izpolnjuje vse ostale pogoje. Potem bi spet lahko govorili o diskriminaciji zaposlenih.
V pogoje za bivanje bi lahko vključili še dodaten pogoj, da oseba ne sme biti upokojena (trenutno ga menda ni; vprašanje pa je, ali bi v tem konkretnem primeru tak pogoj imel kakšen vpliv).
Zaposleni in upokojenci imajo vire dohodkov, ki jih večina ostalih študentov nima, pa zato verjetno ni potrebe, da bi morali bivati v ŠD.

Prav tako obstajajo javni zavodi - domovi upokojencev / starejših občanov, kjer lahko prebivajo starejši občani, pogoj za bivanje pa je med drugim tudi starost nad 65 let (izjemoma manj za osebe s posebnimi potrebami).
In če obstajajo posebni zavodi, namenjeni starejšim, potem verjetno ne bi bilo strašno narobe, če bi bila tudi pravica do bivanja v ŠD omejena s starostjo (pa četudi do 65 let; pri tej starosti bi jim prenehala pravica do bivanja v ŠD, pridobili bi pa pravico do bivanja v domovih starejših občanov).

carota ::

Super babica! Mojo sicer že demenca malo daje, tako da bi se lahko vpisala samo na FDV in ko bi končala šla za poslanko Desusa.

lambda ::

ok. Je študentka, študentski dom ji pripada. Bi pa vsekakor morala imeti samsko sobo oziroma, glede na to, da jo hrup moti, bi morala biti v tihem domu, kot je že tudi omenil Mikico07. Vsaj v to smer bi lahko malo spremenili pravilnik.


Če jo hrup moti ima ona problem, ne ti. Ne razumem zakaj se sedaj tebi trga srce ...

Mipe ::

Hrup je problem VSEH, ki bi radi imeli mir. Ne žurajo vsi študenti, veš, so tudi taki, ki se piflajo pozno v noč, vendar se njegovi manj odgovorni kolegi mečejo ob stene in tla.

LordTado ::

kr1ženska je izjavil:

LordTado je izjavil:

Ja po teoriji je še manj problematična ker jo tako nagoni ne dajejo kot mlade brhke študentke:)


Kako pa ti to veš? Loh je pa še bolj opasna. Leta = praksa in izkušenje. Mogoče je pa v drugi poburteti. ;)


Ja misliš tretja puberteta:)

Mr Hilter ::

Mipe je izjavil:

Hrup je problem VSEH, ki bi radi imeli mir. Ne žurajo vsi študenti, veš, so tudi taki, ki se piflajo pozno v noč, vendar se njegovi manj odgovorni kolegi mečejo ob stene in tla.


Končno eden ki razume. 1000 gostiln na vsakem koraku, samo pri nas je treba nabijat muziko, se ga nalivati in kozlati na hodniku.
Ko jebe tiste ki bi radi ob enih ponoči spali da bojo ob sedmih za na faks. Važno je da sem jaz pribit car in lohk utrujam pičkam. Doma mi mama ne pusti, tu sem pa glavni in mi nihče nič ne more...

Invictus ::

Ma vsi ste malo fovš babici, ker ima za cimro eno brhko mlado študentko. Kdo je pa ne bi imel?

Fovšija čisto upravičena. Za spremembo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Alexius Heristalski ::

GoodSatanist je izjavil:

za redni vpis v višjo šolo pa ni nobene starostne omejitve.

Irelevantno, študenti višjih šol nimajo pravice bivanja v študentskih domovih, lahko le zaprosijo za bivanje v dijaških domovih.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

amigo_no1 ::

Končno eden ki razume. 1000 gostiln na vsakem koraku, samo pri nas je treba nabijat muziko, se ga nalivati in kozlati na hodniku.

Nalivati se ga v gostilni ali v lastni režiji -> so druge cene kot tudi bolj domača atmosfera ;).

Icematxyz ::

Kaj pa če ni babica? Informacija, da je babica drži? Kaj pa če gospa ni imela otrok?

Yohan del Sud ::

Piše v prvem postu, da ima vnuka.

Sicer pa res tema za sobotno porcijo kokic. :P
www.strancar.com
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vprašanja glede študentskih domov

Oddelek: Šola
246364 (3925) Groot
»

študentski dom lj (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
12144680 (22412) Marat
»

Študentski domovi v LJ (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
7730759 (18384) St235
»

Študentski domovi izselitev

Oddelek: Loža
4011099 (10101) nuclear
»

Pritožba zoper izselitvijo iz študentskega doma

Oddelek: Loža
3710239 (8362) BCSman

Več podobnih tem