» »

Kateri fotoaparat kupiti ?

Kateri fotoaparat kupiti ?

Temo vidijo: vsi

power12 ::

Živjo !

Kupujem nov fotoaparat, ker se je zdajšnjemu izteklo življenje :'( .

In sedaj sem med veliko dilemo, kater aparat kupiti ?

Odločam se med : CANON EOS1100D 18-55DC in med CANON SX40HS ULTRA ZOOM

EOS1100D je Zrcalno refleksni fotoaparat

SX40HS pa je ultra zoom aparat !

Fotoaparat bom uporabljal večinoma za slikanje letal ( plane spotting ).
SX40HS je dober ker ima velikanski zoom, tako da bi lahko lepo ujel tudi letala, ki pristajajo na drugih pistah, med tem ko EOS1100D ima pa svoje prednosti !

Skratka kaj mi priporočate, in zakaj ?

Za odgovore Vam bom zelo hvaležen .

DrSergioDJ ::

Če boš uporabljal večinoma za letala, potem ti bo kit objektiv 18-55 kmalu (če ne takoj) prekratek. In če se ne misliš stegniti do kakega 55-250 ali 70-300 objektiva, raje vzemi SX40HS. (tole mnenje bazira izključno na slikanju letal).
...

mitkos ::

Si sposojam temo. Iščem kompaktni fotoaparat, ki omogoča zajem slike v raw formatu.

power12 ::

No se mi je zdelo, da bo prekratek, sem vidu da ima Big Bang en paket z Canon EOS1100D + objektiv 75-300mm se mi zdi za 600 eurov kar je lih malo pod mojim budgetom, ki pa bi mogu bit dokaj vredu za letala :|

Če ima še kdo kakšno mnenje kar z odgovorom na plan :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: power12 ()

francek1 ::

Za tvoje potrebe vsekakor kompakt. Znaš biti razočaran nad SLR- ji.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

DrSergioDJ ::

mitkos je izjavil:

Si sposojam temo. Iščem kompaktni fotoaparat, ki omogoča zajem slike v raw formatu.


Cenovni rang? Canon S95 ali S100 recimo... :)
...

chrush ::

Zanimam se za nakup Canon EOS600D, ampak ker je izšel EOS650D in se ga da dobiti za dobro ceno me zanima, ali se splača kupiti novejšega ali ne. Rabil ga bom izključno za snemanje videa. Zanima me, ali prinaša nov model kakšno prednost ali ne ali pa morda celo slabost, zaradi katere naj se ne odločim za 650ko.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

bluefish ::

650D ima neke izboljšave AF pri snemanju videa, ki v kombinaciji z ustreznimi objektivi omogoča tiho ter relativno natančno avtomatsko fokusiranje.

Več si lahko prebereš na: http://www.dpreview.com/previews/canon-...

Če boš predvsem snemal, se morda ozri po Sony SLT Alpha seriji, ki je za video še boljša.

chrush ::

Glede na to, da Sonya ne poznam, me zanima, kateri model je v rangu D650 ali pa D600 in kateri je dražji Canon ali Sony. Običajno je tako pri Sonyu, da ceno viša že samo dejstvo, ker je pač Sony, zato me zanima. Sem pa gledal prispevke, ki primerjajo D600 z D650, ampak tistih pomembnih podatkov nisem dobil. Mogoče bo treba še malo počakati?
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spet nakup fotoaparata -Canon

Oddelek: Zvok in slika
143294 (2298) Tadys
»

Canon objektiv (cca. 300€)

Oddelek: Kaj kupiti
171830 (1584) BigWhale
»

zrcalno-refleksni fotoaparat (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14023719 (18570) schurda

kateri 4\3 fotaparat do 500evrov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
20425549 (22391) bluefish
»

Digitalni fotoaparat (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7612193 (11465) Invictus

Več podobnih tem