» »

Pokvarjen števec električne energije? (prevelika poraba)

Pokvarjen števec električne energije? (prevelika poraba)

Desk-Star ::

Lep pozdrav,

zanima me, ali je možno, da se analogni števec električne energije pokvari na tak način, da kaže preveliko porabo energije? Gre za starejši analogni merilec (20 let vsaj). Problem se je namreč pojavil pri podnajemniku, ki trdi, da ne porabi toliko energije. Gre npr. za 1 krat preveliko porabo. Zanima me ali je sploh teoretično možno, da se števec pokvari na tak način. Mogoče ve kdo, ki je bolj domač na tem področju.


LP

All ::

Fave ::

Delal sem že par preverb z analizatorjem pri ljudeh, ki so trdili enako kot tvoj podnajemnik. Niti v enem primeru se ni izkazalo, da bi števec meril narobe. Za direktni analogni števec si ne znam predstavljati okvare, ki bi lahko za posledico imela prevelik odčitek.

Svetujem ti, da link od All posreduješ podnajemniku.
My mind's a hyper tool that fixes everything.

VolkD ::

Tak števec lahko kaže napačno porabo. Tako kot vsak merilni instrument se lahko pokvari in odstopa od pravilne vrednosti.
Jaz sem že imel tak primer. Števec je kazal za cca 30 % preveč. To se je ugotovilo tako, da so fantje od elektra priklopili še dodaten kontrolen števec. Z primernim odnosom na obeh straneh smo problem rešili tako, da smo bili vsi zadovoljni tudi kar se financ za nazaj tiče.
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: VolkD ()

;-) ::

Nam je crknil nek ventil na centralni in je pumpa skoz delala pa smo meli tisti mesec 1x višjo porabo kot drugače, velja preveriti še take stvari pred kreganjem z elektrom.

St235 ::

Desk, predlagaj podanjemniku, da se da števec testirat. Če kaže pravilno naj podnajemnik plača stroške, ki si jih imel s tem.

telexdell ::

Števec je star 20 let!!! Ker nalepka o umerjanju velja 10 let ga mora distributer na vsake toliko zamenjati z drugim. Zato domnevam, da je to odštevalni števec kateri ni v lasti distributerja in celih 20 let ni bil pregledan. In pri tako stari merilni napravi, katera ni periodično umerjena, so odstopanja pričakovana.
Če domnevam pravilno potem lahko delovanje števca preverite tako, da v svojem stanovanju zmanjšate porabo na minimum ali še bolje popolnima izključite vse porabnike z odklopom varovalk. Potem si zapišite stanje vašega števca in stanje števca podnajemnika. Podnajemnik naj vključi čim več električnih porabnikov. Po nekem času popišite stanje obeh števcev. Če bo odstopanje odčitkov opazno vsekakor priporočam namestitev dodatnega števca, kateri bi meril porabo daljši čas (teden, mesec...).
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

pierch ::

Iz prve roke lahko povem, da se mi je analogni dvotarifni števec pokvaril tako, da ni hotel preklopiti na cenejšo tarifo.
Pa še pri preklopu je tako brnel, da ni bilo mogoče spati v stanovanju. Iz tega naslova je potem jasno, da smo imeli večji račun. Po pritožbi in zamenjavi števca od operaterja smo dobili dobropis v razliki od prejšnje 3 mesečne povprečne porabe.
Pierch

Alec999 ::

V kolikor se izkaže, da števec deluje pravilno, morate sami poravnati stroške za opravljen kontrolni preizkus.


Dodatno lahko naročite tudi A-test števca. V tem primeru števec pošljejo v preizkus v akreditiran laboratorij s strani Urada RS za meroslovje. V kolikor se izkaže, da števec deluje pravilno, mora odjemalec, - poleg stroškov testiranja -, plačati nastali strošek izredne zamenjave števca.


A mogoče kdo ve koliko so cene za kontrolni preizkus in koliko za A-test?

Fave ::

My mind's a hyper tool that fixes everything.

Alec999 ::

Hvala. Našel še za Elektro Ljubljana kontrolni test je 60,51 EUR. A-test števca pa stroški kontrole + 26,29 EUR.

Vuli ::

Kako se odčita koliko porabe kwh imaš v mesecu?
recimo, na števcu so bile 1.2.2013 naslednje številke:
VT:27975
MT:44164

1.3.2013
VT:28287
MT:44537

A sedaj, če odčitek od današnjega meseca odbijem od prejšnega dobim koliko kwh sem porabil ta mesec ali je še kaka druga finta tle?
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

darkolord ::

Samo to je.

Vuli ::

samo pol neki ne štima.
Se pravi bi imel za plačat
VT:312
MT:373

Zanimivo je pa to, ker sem pač v Petrolu vpisal tele odčitke in mi sedaj kaže porabo.
VT:459
MT:548

in mi ni jasno od kje te cifre?
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

BorutK-73 ::

Napaka na Petrolu?
Jaz vsakega prvega pošljem stanje elektru in so zmeraj iste cifre na računu kot pri meni.
Nemore biti taka razlika, edino če si na novo pri njih in so ti še za nazaj obračunal:8)

Vuli ::

sem na novo, ampak je to že drugi mesec sedaj.
vt mt
01.02.2013 28.02.2013 459 548 1007 Obrok
01.01.2013 01.02.2013 245 395 640 Letni obračun
01.01.2013 31.01.2013 263 212 475 Obrok

stanje števca
01.03.2013 28287 44537 Osebni vnos Odobren
01.02.2013 7315018 27975 44164 Osebni vnos Obračunan

Ma ne vem, sem jim pisal, pa da vidmo kako bodo objasnili.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

telexdell ::

Sem lani prešel na Petrol in so mi vso leto obračunavali 540 kWh, čeprav jih pri prejšnjem dobavitelju nikoli nisem dosegel. Jeseni so naredili poračun, pa sem imel v dobrem celi mesec in še nekaj. Sedaj so mi porabo znižali na 430 kWh, kar pa mislim da bo prenizko, saj imam dolgoletno povprečje tam 460 kWh. Mi pa računajo pavšal, saj se ne ogrevam na elektriko, kuham in sanitarno vodo pa ogrevam na plin. Tako mi poraba ne niha preveč od meseca do meseca.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Vuli ::

Tko je bilo tudi pri nas na E3 oz elektro primorska dokler nisem zvedel, da lahko sam posreduješ številko števca. No ko sem to začel, smo tudi mi imel za ene 1 mesec preplačano.
Sam zdej mi ni jasno zakaj moram preplačevat, jebanje v glavo.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

cegu ::

1x na le to bo tehnik še vedno prišel posebej pogledat na števc.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Električni števec

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
334997 (1397) starfotr
»

Pametni merilniki porabe električne energije množično lažejo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
12855221 (35468) link_up
»

Prihajajo pametni števci električne energije in nove možnosti napadov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
7130751 (16692) k4vz0024
»

Ali električni števec kaže narobe?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
91185 (730) ...:TOMI:...
»

Elektro: nepravično zaračunavanje faktorja URE pri nihanju porabe elektrike

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
164399 (3774) mojca

Več podobnih tem