» »

Prilagajanje na spremembo časovnega pasu

Prilagajanje na spremembo časovnega pasu

tx-z ::

Kakšn je najbolši način za prestop v nov časovni pas (recimo iz UTC+1 na UTC-8) ?

A je najbol da se nč ne prpravlaš, al je bol da greš 3 dni prej recimo 4-5ur kasnej/prej spat? ..->Ne vem zdej točn a treba naprej al nazaj, pretežka logika :D
tx-z

cekr ::

Ne kompliciraj. S tem problemom se boš ukvarjal na ciljni destinaciji.

Nekako se moraš prve dni prisilit, da ne spiš podnevi.
Tako boš najhitreje padel v pravi časovni pas.

Če boš pa spal podnevi, bodo pa muke ježove.

Meni je enkrat Jat lag pokvaril pol počitnic.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

BALAST ::

Kot berem imajo profesionalni igralci kar težko obdobje prilagoditve (j.koreja-zda) in sem zadnjič poslušal glavnega coatcha od EG, da jim proporoča 3dnevno prilagajanje tako da gredo prej spat. Čeprav ne morejo tako hitro zaspat morajo ležati in zagrniti zavese.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

frudi ::

UTC-8 je 9 ur ZA UTC+1, če se torej želiš vnaprej prilagoditi, moraš hoditi spat kasneje. Kar je dobro, ker je lažje ostati buden dlje, kot iti spat, če se ti ne spi. Če si lahko privoščiš, si vzemi recimo en teden in se v tem času vsak dan spravi spat približno uro kasneje, kot dan prej.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

tx-z ::

To bi pol kr šlo ja :) Pa zadne par dni bom lah še dalj spau tko da sploh ne bo blema :)

cekr: prvič grem tko da je več kt 2uri razlike, zato me pač zanima praktična izkušna :)
tx-z

noraguta ::

Ni panike. Prvi dan zdrzis pol si pa not. Pred priprave se vsaj men niso obnesle. Najbols je ce pred vecerjo zadremam za kako urco ce je res kriza.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Smurf ::

Pri meni je najlazje tako, da ko pridem tja ne grem spat ob npr 3h ko bi hotel ampak poskusam nekako zdrzati tam do 8 ure zvecer (tudi ob 7h se nekak gre) pol pa spis do naprimer 6 zjutri in si notri :).

zee ::

Ob prihodu gres na par pirov in posledicno prej spat. Reseno. Po potrebi ponovis se naslednji dan.

Vecji problem je iti iz UTC na UTC+7.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

mikimisek ::

Gres spat ko gredo tam spat... zjutraj bo malo kriza nekaj dni samo hitro not pades. Ni kaksne panike vsaj po mojih izkusnjah.

jurre ::

Po mojih izkusnjah tudi ni nobene panike. Sem letel pred parimi leti v ZDA... Dan pred odhodom sem sel edino mal prej spat, nato sem vstal ob 4h ali 5h zjutraj, ko smo pristali v ZDA je bila ura tam 13h (po nasem casu 19h). Bil normalno pokonci do polnoci po njihovem casu, zjutraj vstajal ob 7h-8h vsak dan (tudi prvi dan). Nato 14 dni vstajal tako zgoraj, spat hodil normalno, kot bi bil doma. Edino doma sem se potem moral naspati, predvsem zaradi utrujenosti od potovanja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poletni/zimski čas (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
27829898 (24771) St235
»

Maroko v zadnjem hipu ukinja prestavljanje ure

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
326556 (4546) Lonsarg
»

Bruselj sprašuje: prestavljati uro ali ne (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
15636695 (30024) Vajenc
»

Problemi zaradi premika kazalcev? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21844540 (31303) nsa_ag3nt

Več podobnih tem