» »

Hitrost interneta

Hitrost interneta

Gobezdavec ::

Imam eno vprašanje.

Jaz ima doma internet s tako hitrostjo:



Tako hitrost pa ima moj prijatelj:



Več kot enkrat slabšo povezavo ima pa mu internet dela dosti hitreje kot meni. YouTube filmčki se mu pri isti kvaliteti veliko hitreje nalagajo, HD streami mu delajo skoraj brez štekanja, meni pa šteka toliko, da niti približno ne moraš gledati take slike. (Za to vse govorim medtom, ko so torrenti ugasnjeni tako da ni to ptoblem)

Samo torrenti mi delajo bistveno hitreje kot njemu. Meni cca. 400 kb/s njemu pa cca. 200 kb/s

Ima pa on skoraj nov računalnik medtem ko je moj star že par let če ima to kaj veze ampak mislim, da to nima veze s tem.

Aja, svetovali so mi tudi naj pobrišem zgodovino in "piškote" to sem storil pa ni bistvrnr spremembe.

za odgovore se že v naprej najlepše zahvljujem.
LP :D

amigo_no1 ::

Pesimist ::

Problem je ker siol ima kar nekaj IP rangov. Razlicni IP rangi imajo razlicni routing do tujine. Zdaj pac je njegov majn zabasan kot tvoj. Tak pac je žau.

google pa ima tudi vec serverov iz kerih streze. Ocitno tvoja kombinacija vseh teh faktorjev ni idealna.

Jaz lahko gledam trenutno vse brez zatikanja ze vsaj 3 tedne. Tudi 4K HDje.

Ce imas dinamicni IP si naredi tako da se resetira zjutraj ob 7:00. Najvecja sansa dobiti dober rang. Ce pa imas fixni IP si pa pečen.

Drugace pa obstaja tudi youtube accelerator ki se poveze do 4x na filmcek in pospeseno nalaga. Zau je zasotjn samo za SD resolucijo, za HD pa moras placati.
http://www.videoaccelerator.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Gobezdavec ::

Aha, hvala za odgovore. :D

sese12 ::

"Ima pa on skoraj nov računalnik medtem ko je moj star že par let"

Mislim, da pri tebi ravno v tem grmu tiči zajec.

Kakšen maš PC - procesor, RAMI-I, grafična kartica .... itd ?

sese12 ::

Ja pa še to, daj ti torrent odklopi, pa pol delaj teste in primerjave, pa boš že videl kje si ?

BigSexy ::

Saj je napisal - (Za to vse govorim medtom, ko so torrenti ugasnjeni tako da ni to ptoblem). Sicer pa drži, da je verjetno tvoj računalnik manj zmogljiv in ti brskljalnik zato dela nekoliko počasneje.
To Infinity And Beyond !

r3Qui3m ::

Kako je z požarnim zidom? Antivirusnim programom. Imaš vklopljen od Winsev pa še kakega za vsak slučaj? Dva požarna zida se med seboj "skregata" in ti pol povezava šteka lahko. PREVERI.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Merjenje hitrosti downloada/uploada (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Omrežja in internet
449386048 (2606) dussan
»

Telekom optika - hitrost (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
13229189 (17566) mojster_joni
»

Telemach -n tič

Oddelek: Omrežja in internet
343632 (3071) #000000
»

Upload speed test

Oddelek: Pomoč in nasveti
142202 (2005) bluefish
»

Arnes - wtf?

Oddelek: Omrežja in internet
182010 (1156) kavselj

Več podobnih tem