» »

Varčevanje za pokojnino, kar da firma + lastni delež

Varčevanje za pokojnino, kar da firma + lastni delež

Runnagain ::

Nekaj časa nazaj sem v podjetju izbral varčevanje v stebre za pokojnino. Takrat so bili časi še dobri in sem pač izbral najvišjo postavko, kar danes pomeni okrog 55€ bruto sam + 54€ podjetje.
Ali se mi to sploh še splača oz. ali bi bila boljša možnost, da prestopim, ko sredstva plačuje samo podjetje, vendar je potem znesek nižji, tam okrog slabih 30€?
Kakšno je vaše mnenje oz. ali tudi sami plačujete po tej formuli (lastna + podjetke) oz. imate samo delež, ki ga plačuje podjetje?

Lp, TomazO!!

PS: zanimajo me realni odgovori, ker to, da obstaja velika verjetnost, da bodo stvar pokradli oz. se bodo sredstva "izgubila", vem že sam.

Beli_Zajcek ::

Ne splača se ti. Plačuje naj samo podjetje, ti pa svoj denar porabi za karkoli drugega.
Meni isto plačuje podjetje, sam pa ne mislim nikdar dajati, dokler bo stanje takšno kot je. Blazno nizki donosi, visoke provizije oz. stroški in visoki penali, ko hočeš do svojega denarja (v določenih primerih).

Zgodovina sprememb…

Yugos ::

Živi življenje zdaj! Kaj če ti pokojnina ko živiš pet let po upokojitvi!

Potuj,jej dobro hrano, ne obnašaj se kot nek zapečkar!

Ne varčuj za otroke, ampak za kratkoročne cilje, naj oni sami sebi naredijo bodočnost, naj so samostojni!

Vsi ti varčevalni plani so samo odjemalci življenja!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yugos ()

jype ::

Yugos> Ne varčuj za otroke, ampak za kratkoročne cilje, naj oni sami sebi naredijo bodočnost, naj so samostojni!

To je veljalo v časih, ko je bila brezplačna izobrazba zagotovljena.

Invictus ::

Varčuj raje na kakem računu s svojim denarjem. Če bo kriza, je še vedno hitro dostopen ...

Poleg tega pokojninski stebri delajo izgubo s tvojim denarjem. Poišči članek v financah.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mn ::

Invictus je izjavil:

Varčuj raje na kakem računu s svojim denarjem. Če bo kriza, je še vedno hitro dostopen ...

Poleg tega pokojninski stebri delajo izgubo s tvojim denarjem. Poišči članek v financah.

Prednost varčevanja v pokojninskih stebrih je, da tja vlagaš bruto znesek. Povsod drugje si prisiljen vlagati neto. Vendar pa so donosi tako nizki, da še vedno vprašanje če se splača. Še celo v najboljših časih so že brez upoštevanja inflacije delali tako malo dobička, da niso niti pokrili inflacije. Kaj mi potem pomaga vlagat denar če čez 30 let ne bo vreden nič.

Invictus ::

Pravzaprav so vsi slovenski pokojninski stebri delali izgubo ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

gruntfürmich ::

če vam plačuje samo podjetje potem imate kar dobro pošlihtano:)) morda javna uprava?:D

pri nas je tako, da smo mi kasnejši izbirali med možnostmi koliko nam da firma zraven. sam sem šel v najvišji delež to je 75% firma in 25% jaz (~35€).
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dodatno pokojninsko varčevanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6613962 (1422) solatko
»

Vlaganje denarja na srednji in dolgi rok (skladi, pokojninsko zavarovanje,...)?

Oddelek: Loža
305869 (4812) jakanov
»

Varčevalni načrt

Oddelek: Loža
82212 (1538) zavajon
»

Že varčujete za penzijo

Oddelek: Loža
102478 (2040) jcb
»

ali bo pokojnina čez 40 let? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26119990 (15841) ZLOky

Več podobnih tem