» »

Best ubuntu phone

Best ubuntu phone

Zvezdica27 ::

lp,

izgubil sem mobitel, Nokia e72 (fantastičen telefon). Zdaj bi rad nekaj, kar je bolje kompatibilno z ubuntu oz. Linux, ker Symbian je fantastičen, sam je zelo zaprt.

Ali mi lahko pomagate, torej rad bi kvalitetno izdelavo (nokia e72 je kovinska) ter da se s telefonom lahko krmili računalo, tudi premika kurzor itd (nokia samo preko Amore, torej precej omejeno). Bluetooth, Wlan, surfanje in kodeki za video, torej da predvaja vse živo.

Žal sem pri telefonih čist zgubljen, kupoval bi rabljeno. V sili pač spet Nokia E72.

hvala,

zz

69charger ::

Samsung Nexus S,zelo vredu ohišje itd.,zmogljiv in z Android OS lahko nadzoruješ Ubuntu.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Icematxyz ::

Android ima dokaj dobro podporo da in predvsem prednost "pametnih telefonov" je ta, da se zmogljivost naprave zlahka nadgradi s namensko aplikacijo. Se pravi podpora za Ubuntu One in ker ima Android znaten ekosistem aplikacij najdeš tudi takšne za Ubuntu. So pa kakšne razlike seveda med različicami Android in pa med strojno opremo.

-Bluetooth in Wifi povezljivost načeloma ni težava s katero koli platformo, ki ima te zmogljivosti. Bluetooh podpora moram edino omeniti, da je v Ubuntu 11.10 (zaenkrat) slaba. V Ubuntu 12.04 in verjetno tudi v prihodnje v Ubuntu 11.10 to ne bo več težava. Določena Android strojna oprema ima vgrajeno šibko (strojno) zmogljivost za blooetooth povezljivost in to rešuješ s kakšno Android aplikacijo.

-ICS na primer ne uporablja več USB mass storage protokola, ampak MTP. Torej lahko se zgodi, da bi (zaenkrat) moral zadevo usposobiti ročno.

-Krmiljenje medijskih predvajalnikov in še česa s Android je možno z namensko aplikacijo. Na primer:

 RemoteDroid App

RemoteDroid App



OMG

 XBMC Remote

XBMC Remote



Media Remote

Zvezdica27 ::

aha... remote droid. OK. Torej bi Samsung Nexus S to znal.

Ohišje kovinsko? To je zame pomembno iz izkušenj.

Odločam se med iPhone, samsungi (moram še mal raziskat), v sili pa pač Nokio e72 ker jo poznam (in ker je nesramno poceni kot vidim).

Kaj pa navigacija na androidu, Google earth je že ok, sam a obstaja kaj podobnega kot OVI maps na nokii, ki je res res res fantastična. Torej, ma android cestno navigacijo za v avto?

zz

Zgodovina sprememb…

hidetr ::

remote droid ni neka Samsung Nexus S specifična zadeva ampak je Android zadeva.

Android ima navigacijo za v avto, zdajle sem pozabil kako se imenuje en super app za to.

Ohišje ni kovinsko, je plastik, ne vem če sem že videl kakšnega androida, da bi imel prav kovinsko ohišje.

krop ::

Navigacij je kolk hočeš. Med najboljšimi sta IGO in SYGIC.
Poglej tudi kakšen HTC, ki ima tudi nekaj kovinskih delov.

ales85 ::

No, tale Ubuntu bo pa za testirati, samo da posodobim svoj telefon. Končno se je nekdo spomnil in naredil pravi prenosni računalnik :)

Vanadium ::

desire s, desire HD,... imajo alu ohišje. Je pa android kar prava izbira

popster ::

Lahko tudi Meego na nokiji N9 ali N900, ker sem pa bolj mainstream uporabljam Andrioda.

Zvezdica27 ::

Ok... bomo probali iphone ta vikend (bratec prinese), pa en Andorid...

A tale ubuntu phone to je že funcionalno... ker to je v bistvu kar to.

Drugač pa je pr Samsungu cela zmeda z modeli, nič mi ni jasno ker je ker... Kaj HTC pa niso OK?

zz

arjan_t ::

Icematxyz je izjavil:


-ICS na primer ne uporablja več USB mass storage protokola, ampak MTP. Torej lahko se zgodi, da bi (zaenkrat) moral zadevo usposobiti ročno.


čisto odvisno od naprave, na nexus S USB mass storage dela (z ICS)

SLO_Matej ::

Zvezdica27 je izjavil:

Drugač pa je pr Samsungu cela zmeda z modeli, nič mi ni jasno ker je ker...

No, no, niti ni tako zapleteno.

Najprej moraš vedeti naslednje: Samsung je poimenoval različne linije svojih pametnih telefonov in sicer: modeli Galaxy (opremljeni z Android OS), Omnia (opremljeni z Windows Phone OS, prej Windows Mobile, nekaj jih je bilo sicer tudi s Symbianom) in Wave (opremljeni z njihovim lastnim Bada OS).

Vsak telefon iz neke linije pa ima še svoje ime. Kako le-ta stojijo (predvsem pri Androidih) pa si lahko pogledaš v naslednjem članku (oz. spodnji sliki iz članka): http://tehnik.mobitel.si/samsung-predst...
 Poimenovanje modelov Samsung Galaxy

Poimenovanje modelov Samsung Galaxy



Sicer pa bi ti jaz priporočal Windows Phone 7 OS, ki zares deluje fantastično, takoj ko ga vzameš iz škatle. Obstaja tudi aplikacija za nadzorovanje računalnika, ki je predstavljena v naslednji lekciji: http://zmaga.com/ucenje.php?id=3240 (kot omenjeno v lekciji, se da še marsikaj več kot samo nadzorovati PowerPoint, tudi uporabljati miško - zaslon se spremeni v navidezni tochpad in tipkovnico). Priporočal pa bi ti model Omnia 7, ki ima kovinsko ohišje.

Vendar pa bi verjetno nastal problem pri povezavi telefona z Ubuntujem ali morda tudi upravljanja Ubuntuja s telefonom.

dux ::

@ales85: Ubuntu za Android mobitele verjetno ne bo na voljo pred koncem leta.
Upanje je v nasih odlocitvah

Zvezdica27 ::

đizas... pa vse to sem brez blema delal na ericsson t39 in winxp... zdaj pa same komplikacije v letu 12. Tkole: če bo ajfoun delal in vsaj približno omogočal kontrolo (vsaj tolk kot amora) bom vzel kar ajfoun. Neki sem se igral s šefičinim samsungom neki S in mi ni blo lih všeč... not so smooth.

Pa če bom lahk še serije gledal na vlaku... zmaga

zz

SLO_Matej ::

Zvezdica27 je izjavil:

đizas... pa vse to sem brez blema delal na ericsson t39 in winxp... zdaj pa same komplikacije v letu 12. Tkole: če bo ajfoun delal in vsaj približno omogočal kontrolo (vsaj tolk kot amora) bom vzel kar ajfoun. Neki sem se igral s šefičinim samsungom neki S in mi ni blo lih všeč... not so smooth.

Pa če bom lahk še serije gledal na vlaku... zmaga

zz

Poglej si mojo objavo. Verjemi, da Windows Phone dela na vseh napravah odlično in zelo tekoče. Marsikaj z njim narediš tudi hitreje kot z iPhonom. Lahko pa tudi nadzoruješ PC (sem ti dodal povezavo, kjer je vse opisano). Tako da, poglej si tudi WP naprave. Mislim, da ti ne bo žal.

Zgodovina sprememb…

Bananovec ::

Nokia E6 z Belle?
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Zvezdica27 ::

lp,

danes sem kar obsežno potestisiral ajfoun. VNC je delal bp. Težje je bilo s trackpadom... kar ni in ni delalo, pač probavala sva samo free aplikacije. Najbolj nadležno je bilo, da nisva mogla kurzorja spravit v extended desktop. Nikakor. Ni pa bil jailbreakan, torej asmao uradni app store.

Zdaj pa... ajfoun 4 lahk dobim za 300. Sam če že bi šel na android pa na močnejši proc da bo spet mi r za kaki 2 leti. V pon skočim na simobil da vidim kaj in kako ponujajo.

zz

SLO_Matej ::

Tudi trackpad dela v brezplačni aplikaciji PC Remote za WP7 odlično; http://www.windowsphone.com/en-US/apps/...
 Tako pa izgleda

Tako pa izgleda

Zvezdica27 ::

pardon, uporabljam linux distribucije (očitno nazaj vse na ubuntu). Karkoli kar se začne na W ni zame ;)

zz

SLO_Matej ::

Zvezdica27 je izjavil:

pardon, uporabljam linux distribucije (očitno nazaj vse na ubuntu). Karkoli kar se začne na W ni zame ;)

zz

Saj se mi je zdelo. 8-) Samo vseeno, kako da potem posegaš po Applu oz. gledaš za njihovimi izdelki? :) Mar bo to kompatibilno z Ubuntujem? Kolikor vem iTunes dela samo z Windowsi in Mac OS X. Razen če boš preko Wine, samo potem bi morda preko tega tekel tudi Zune Software in programček, ki ga je potrebno namestiti na računalnik za upravljanje le-tega s telefonom.

jype ::

Noče biti omejen na zaprte protokole, programje in storitve.

LuGi ::

In zato gleda iPhone, haha :))

jype ::

Naj ga kar temeljito pogleda.

Zvezdica27 ::

lp,

z iphonom nama je z bratcem uspelo. Kontrola dela, sam jebe k noče na extended desktop. vnc. Pravi da če bi jailbreakal in cydia da bibila to zmaga ker je gor programov nešteto.

Danes s kolegom na Androidu nisva pršla tolk daleč, res pa je da sva mela precej manj časa. server-klient programje, nikakor. vnc nisem probal.

jutri grem na simobil, k mam službeno številko da vidmo kaj ponujajo. Ko vidim cene se odločim. V najslabšem primeru pade e72 kar že poznam in dela na pol. Sam vsaj vem kaj dela in kaj ne.

Torej: e72 rabljeni cca 100e, Ajfoun 4 300e da vidmo kaj dobim an simobilu.

zz


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup novega business telefona - kaj preostane? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
607645 (5371) dj_uro
»

Nova anketa: katere znamke je vaš mobilni telefon? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ankete
15028530 (22693) leiito
»

kateri telefon imate? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
19232722 (22395) LuGi
»

kateri mobitel s qwerty tipkovnico?

Oddelek: Mobilne tehnologije
113294 (3101) Lonsarg
»

Nov telefon

Oddelek: Mobilne tehnologije
192937 (2571) demon#666

Več podobnih tem