» »

Nov telefon

Nov telefon

demon#666 ::

Pozdravljeni!

Kupujem nov telefon, omejen sem na simobilovo ponudbo.

Telefon mora imeti:
- več kot 500mhz procesor
- vsaj 256mb rama
- wlan
- gps
- zaželjena je fizična tipkovnica, vendar ni nujna (lahko touch)

Najbolj "in" so mi trenutno htc hd2 (ni za komentirat, super fon in super cena), nokia e72 (+ ima fizično tipkovnico/-se mi zdi malo "švocan") in Sony Ericsson Satio(prvi vtis: izgleda dober). Prosim za vaše predloge in argumente.

LP
Sabertooth Z87|4670K|8GB|840 PRO 256GB|
R9 270X WindForce|Seasonic 660|Define R3

TOP ::

Tukaj ni kej debatirat HTC.

__Devil__ ::

HTC Magic.

LapD ::

Ostala dva proti HD2 izpadeta smešna. Če dnar ni omejitev ni dileme.
web&motion designer

c00L3r ::

Nakup HTC HD2 je največja napaka kaj jo lahko storiš. Pa ne me narobe razumet. Ta telefon je tehnično odličen. Tudi Sensu UI grafični vmesnik je res narejen izredno dobro. Težava je v tem, da že letos pride Windows Phone 7. HTC HD2 ne bo možno nadgradit. Kar pomeni, da bodo razvijalci popolnoma opustili razvoj aplikacij in dodatnih funkcionalnosti za Windows Mobile 6 platformo. Aplikacije za novo platformo, pa ne bodo združljive s staro

Jaz bi ti priporočal E72, ali pa enega izmed telefonov, ki poganjajo Android.

demon#666 ::

c00L3r je izjavil:

Nakup HTC HD2 je največja napaka kaj jo lahko storiš. Pa ne me narobe razumet. Ta telefon je tehnično odličen. Tudi Sensu UI grafični vmesnik je res narejen izredno dobro. Težava je v tem, da že letos pride Windows Phone 7. HTC HD2 ne bo možno nadgradit. Kar pomeni, da bodo razvijalci popolnoma opustili razvoj aplikacij in dodatnih funkcionalnosti za Windows Mobile 6 platformo. Aplikacije za novo platformo, pa ne bodo združljive s staro

Jaz bi ti priporočal E72, ali pa enega izmed telefonov, ki poganjajo Android.


Sam seim na isto pomislil, ko sem prebiral novico tukaj, na s-t. Android praviš? Kateri je tak kandidat?

LP
Sabertooth Z87|4670K|8GB|840 PRO 256GB|
R9 270X WindForce|Seasonic 660|Define R3

Trinitron ::

Definitivno HD2. To, da ne bo uradno nadgradljiv na Win7 po moje ni noben problem. Microsoft bo vzporedno še naprej razvijal Win 6.5. (ki je trenutno že na različici 6.5.5) in pa tudi Win7 se bo verjetno dalo neuradno namestiti, ko bodo zadevo pogruntali na xda-developers.

Jaz imam HD2 že pol leta in sem zelo zadovoljen.

c00L3r ::

Če moraš zdaj takoj nekaj kupit, je seveda vse odvisno od cene, ki si jo pripravljen odštet. Simobil ponuja HTC Magic in Samsung Galaxy. Telefona sta zelo podobna in ponujata skoraj identične funkcionalnosti. Jaz bi na tvojem mestu počakal mesec ali 2 da pride v evropo HTC Desire ali pa HTC Legend. To bom jaz naredil, ker tudi kupujem nov telefon.

Trinitron, HD2 je najverjetneje daleč, daleč najboljši Windows Mobile telefon. Ampak tvoje navedbe nimajo nobene podlage. Windows Mobile se bo naprej razvijal primarno se samo za dlančnike, ki se uporabljajo v skladiščih ali drugih prenosnih terminalih. Od kod pa ti podatek, da se bo Windows Phone 7 dal namestit na HD2? Vem da se, da namestit WM 6.5 na skoraj vse naprave, ki so podpirale WM 5 in 6. Amapk 7-ica bo popolna prenova. Že sami goniliniki ne bodo delovali. WM 5, 6 in 6.5 pa delujejo in sam OS se ni bistveno spremenil.

Ti pa verjamem, da si zelo zadovoljen z HD2, tudi sam sem gledal ta aparat. Ampak, če ga kupiš ZDAJ je to ogromna napaka.

Dejan99 ::

Predlagam da si še pogledaš nokio n900.

demon#666 ::

Čas za nakup imam do 31.3.2010
Htc magic mi je kar všečen telefon, a moti me, ker nima 3,5mm jack za slušalke (moram poudarit, da mi muzika veliko pomeni).
Od samsunga pa se izogibam, prav tako nokij (trenutno imam 6500s in 5800 xm, katerega sem podariu bratu in moram reč da v začetku so ok, ma kasneje katastrofa, še posebej 6500s). Nokie n900 pa niti ne povoham :D

Sem se znajdu u slepi ulici ;((
Sabertooth Z87|4670K|8GB|840 PRO 256GB|
R9 270X WindForce|Seasonic 660|Define R3

__Devil__ ::

HTC po mojih izkušnjah da poleg kar dobre slušalke, se pa da dokupit pretvornik za 3.5mm jack.

js osebno ::

N900 sem imel nekaj dni na ''probi''. Sem precej ''hard user'', stalno sem imel nekaj stvari odprtih, baterija je zdržala cel dan. Polniti sem jo dal na približno četrtini baterije.

Dejansko je z N900 Nokia izvedla pravo revolucijo. Zadnje čase dokaj žalostno gledam mojo pooočasno Nokio 5800 (čeprav imam nameščen Ramblow, etc.). In premišljujem kako je v Maemotu (n900) vse tako preprosto in hitro. če bi mi trenutno stanje financ dopuščalo bi ga kupil.

Glede glasbe: Glasbeni predvajalnik v n900 je zelo pregleden, inuitiven, brez večjega naprezanja pa lahko uredimo predvajanje .flac datotek. N900 ima poseben glasbeni čip, kar se precej pozna v navezi z dobrimi slušalkami.

Zgodovina sprememb…

#AzZey ::

thejan2009, a drugače ima N900 odziven touchscreen?

js osebno ::

Touchscreen je definitivno boljši kot pri 5800.
Tukaj gre pomoje za stvar navade. Zadnje čase imam malo daljše nohte prav zaradi touchscreena, ki take vrste dotik lažje zazna.
Je pa še vedno tukaj fora, je je rezistiven touchscreen bolj telefon na pritisk in ne samo na dotik. (čeprav je pri n900 razlika zelo majhna)
Meni je predvsem všeč, da n900 lahko upravljam s čimerkoli.
Če pa si navajen kakšnih iPhone-like stvari pa z touchscreenom ne boš zadovoljen.

__Devil__ ::

@azzey333: Če se odločaš za telefon z dobrim touchscreenom potem ti definitivno priporočam iPhone. Pa še uporabniški vmesnik je super (IMO).

#AzZey ::

Jaz se razmišljal da bi si kupil to Nokio. Sam glede debeline nisem čisto prepričan. Baje je "ful" debela.

Za appla nisem čisto prepiričan, da bi bil za mene. Raje Nokia ali mogoče HTC.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: #AzZey ()

__Devil__ ::

Verjetno bo pri nas kmalu HTC Nexus One oz. če smo natančni je že, poglej na bolho. Če se odločiš za ta telefon preko bolhe potem definitivno osebni prevzem ter test seveda. Saj te lahko kdo lepo nategne. To ponavadi že opaziš na sami strani ko je prevedeno z google translate ipd.
edit: drugače pa priporočam ebay.

Zgodovina sprememb…

#AzZey ::

Ja glede ebay-a je tut vprašanje. Tam te tut "nategujejo" takoj ko jim je priložnost. Bom pogledal mal na internetu kako je z tem HTC-jem Nexus One.

c00L3r ::

#AzZey je izjavil:

Ja glede ebay-a je tut vprašanje. Tam te tut "nategujejo" takoj ko jim je priložnost. Bom pogledal mal na internetu kako je z tem HTC-jem Nexus One.

Če kupiš od prodajalca, ki ima dobro oceno, se to zelo težko zgodi. Je skoraj nemogoče.

demon#666 ::

Ok, sem prespau vse to in pretehtau in moram reči, da čeprav se tolko branim nokije, misim da bom uzel e72.
Razlogi?
- ima fizično tipkovnico
- vse moje zahteve :D
- razmeroma majhen proti drugim

Htc hd2 je ogomen in v mojih ozkih hlačah bi ekran slej kot prej počil :)), androidi - videl v živo in telefona sta mi (oprostite izrazu) "gnjusna", tudi sam android me ne privlači kaj preveč. SE satio, pa je prevelika kišta zame.

Kar sem prebrau na spletu je e serija nokija dobro izdela (baje celo na finskem?! in mislim da nimam kaj preveč za skrbet, saj je tudi garancija v igri :))

LP
Sabertooth Z87|4670K|8GB|840 PRO 256GB|
R9 270X WindForce|Seasonic 660|Define R3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri telefon imate? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
19232489 (22162) LuGi
»

Nokia N900, HTC HD2 ali kaj drugega

Oddelek: Mobilne tehnologije
253630 (3199) primson
»

Nakup mobitela

Oddelek: Mobilne tehnologije
275058 (3991) Lonsarg
»

Apple ali HTC???

Oddelek: Mobilne tehnologije
474830 (3979) PINki
»

N900 ali HD2 ?

Oddelek: Kaj kupiti
111433 (1254) erzy

Več podobnih tem