» »

Abit KT7 + Athlon XP

Abit KT7 + Athlon XP

Matek ::

Jaz sem se odloču da bi si kupo enega athlona xp. Vem, da uradno KT7 plošče podpirajo xpje šele od 1.3 dalje, ampak veliko ljudi na netu uspešno laufa na svojih platah iz prejšnjih serij te procesorje. Zanima me, če ima kdo od vas to kombinacijo in kako se obnese. Mislim da bojo problemi s fsbjem, ker na teh ploščah ne gre visoko (znan kt133 probljem). No, predlagajte/povejte :D
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Jaxx ::

KT7A podpira od verzije 1.3 dalje, ne KT7.. Verzije pod 1.3 so imele čist specifičen problem boot timinga PWROK signala in to ni imel veze ne s čipsetom ne s čim drugim.. Ironija pa je to da ravno Abitka ena redkih plat ki je imela probleme z AXP! Iz lastnih izkušenj pa ti povem, da XP 1800+ dela bp. na FIC AZ11 KT133 plati z dve leti starim biosom; res da samo na 100 fsb oz. 112 kolikor je max. za kt133 chipset... Ker bios prepozna cpu kot starega Athlona, ne enabla SSEja (ga je treba v wcpuid 'ročno' omogočit)... Drugač pa dela brez problema in 100% stabilno...

sumasumarum:

- v veliki večini primerov ne rabiš menjat plate, niti bios updejtat da ti dela AthlonXP z Palomino jedrom (brez bios updata boš imel SSE ukaze disablane)

- pri KT133 chipsetu si obsojen na fsb=112 max. in sdram, kar pomeni da se ti ne splača menjat cpu če imaš že ta starga athlona gor... tud če AXP odkleneš in zvišaš multiplikator in ga tako spraviš na default clock, bo podhranjen zaradi prenizkega fsbja (preverjeno)! V glavnem, folk, ne splača se.. Menjajte plato za DDR - KT333/400, nForce2 ker tako boste videl razliko med AXP, Athlonom in Duronom!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Barton 2500+ in stara KT133A plata (Abit KT7A v 1.3) - Dela :))))

Oddelek: Strojna oprema
111622 (1074) Blinder
»

Neuradno kateri max CPU podpira ABIT KT7A?

Oddelek: Strojna oprema
251455 (1188) jest10
»

Abit KT7 in AMD XP+

Oddelek: Strojna oprema
13804 (677) iso2000
»

Kaj se bolj splaca kt133a ali sis 735

Oddelek: Kaj kupiti
11985 (836) Boky
»

Tb 1,4 & abit kt7

Oddelek: Navijanje
231170 (899) ||_^_||

Več podobnih tem