» »

Barton 2500+ in stara KT133A plata (Abit KT7A v 1.3) - Dela :))))

Barton 2500+ in stara KT133A plata (Abit KT7A v 1.3) - Dela :))))

Cveto ::

Zadeva je taka: Pravkar sem kupil NF7-S v2.0 plato in Bartona 2500+. Ker še nimam DDR Rama sem ga probal vtaknit v mojo staro SDR plato KT7A in zadeva je začuda delala :)))) Seveda ga prepozna kot unknown processor, ampak če mu ročno naštimaš FSB in množilnik, potem dela OK. FSB seveda ne gre do 166MHZ, zaradi rama, dela pa na 12,5 x 145 (original 11x166), kar da 1807 MHZ. Sej bi šlo še več, problem je v ramu, ki je PC 133 CAS3 in se ne navija kaj preveč dobro.

Sem mislil, da je zaradi vseh teh izboljšav sigurbno kaj nekompatibilno, pa kar dela. Ker že ko sem kupoval ATHLONA XP 1600+ (morgan), se cvikal, če bo delalo, ker XP-ji na KT133A platah večinoma niso delali. Jest sem mel na srečo rev. 1.3 in je delalo, in sedj tudi dela. Pri ABIT-u so res carji.

Seveda bo BARTON kmalu ugledal svoj pravi dom, NF7-S :))))

Alexius Heristalski ::

Pri ABIT-u so res carji.

Prav tako tudi pri AMDju!
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

kuglvinkl ::

Pri ABIT-u so res carji.

So vraga. Edino oni (od brand name) imajo težave z XPji, četudi se je izkazalo, da ni tako hudo, kot so sprva napovedovali, da abosultno ne bo nič delalo pod 1.3.

Tudi zaradi tega sem dal tokrat šanso Epoxu in zaenkrat sem jako zadvoljen.
Your focus determines your reallity

asPeteR ::

Cveto: Nothing special. Jaz laufam tazga bartona na KT7!!>:D Pa se navitga mam na 2.0GHz.>:D
http://blog.stegnar.com

Cveto ::

AsPeter: a in tako, da grejo KT133 Plate največ do 118-120 MHZ FSB? Čeprav kao piše 133 :(((

Jest sem imel eno plato od Epoxa z KT133(brez A), Pa mi ni šlo čez 118MHZ, isti procesor pa je potem na KT7A šel brez problema na 150 mhz FSB

Tega, da je pa Athlon XP delal na vseh KT133a platah pa nisem vedel. Jest sem se zanimal samo za ABIT in Epox, kjer pa je kazalo bolj slabo.

Vesoljc ::

sej problem ni v fsb-ju... če plata ne podpira višjega fsb-ja, morš nastavt višji množilnik.
debata
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Vesoljc ::

za kt133 ne velja da podpira 133 fsb, ampak podpira 133 mhz sdram
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Cveto ::

AsPeter: Bravo, vidim, da si ga res naštimal na 20x100. Samo meni se zdi, da procesor tako v prazno laufa.

Vesoljc: Jest sem imel na KT133 plati tudi v Biosu možnost 133 FSB(Ram seveda tudi), sam kaj ko ni delalo

Vesoljc ::

2ghz pa v prazno laufa? bod resen no... :\

nastavitev v biosu že, še moj prastari original bios (kt7) je "podpiral" 155 mhz fsb-ja. sam, nej te to ne zavede, proizvaljc bios-a pač nardi en univerzaln bios, ki ima določene nastavitve/možnosti. če pa je hardware to zmožen je pa druga stvar.
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

biasko ::

stara tema tako kot moj računalnik ki ga imam kot strežnik

Imam točno ta problem. Dobil sem Athlona 2500, imam pa KT7.
Uspelo mi je dobiti 1800Hz. Do sedaj mi je 1x računalnik zamrznil, ali je lahko to posledica?

Zanima me ali bi bilo fino če bi nadgradil BIOS?
Imam KT7, nevem točno al je KT7A oz RAID ipd..ker mi CPUz ne pokaže točno.
Chipset KT133A
Southbridge VT82C686

Biosa še nisem nadgrajeval, zato če bi bilo fino da ga nadgradim mi prosim pomagajte.
Če zlodam najnovejšo verzijo http://www.abit.com.tw/page/en/download... iz tele strani in poženem bo ok?
Ali lahko kaj zafrknem?

hvala!

amigo_no1 ::

Na začetku (ko prižgeš pc) pritisni tipko Pause in poglej katero verzijo biosa imaš sedaj/model plate ter če kateri s abit.com seznama ustreza - ker tehle KT7 plat je 7 različnih
http://www.abit.com.tw/page/en/download...
Eventulelno bi moralo pisati na sami plati kateri model imaš.

Zgodovina sprememb…

Blinder ::

No jaz sem bartona 2600 dal na tako ploščo pa tut dela. Pri 12.5*155 se ne zbudi več. Kako se lahko poveča multiplier tle? V biosu sem nastavil na "12*above", večjih opcij ni...
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Neuradno kateri max CPU podpira ABIT KT7A?

Oddelek: Strojna oprema
251449 (1182) jest10
»

kaj za 50.000sit???

Oddelek: Kaj kupiti
211125 (874) flipflop
»

Athlon XP + Abit KT7 .... bi šlo ali ne

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
251428 (1256) Vesoljc
»

ASUS vs ABIT

Oddelek: Kaj kupiti
301683 (1349) BigFoot
»

Abit KT7 in KT7<b>A</b>

Oddelek: Kaj kupiti
171664 (1361) VASkO

Več podobnih tem