» »

Kaj se bolj splaca kt133a ali sis 735

Kaj se bolj splaca kt133a ali sis 735

jureus ::

Zanima me kaj mi bo boljse delovalo plata z chipsetom sis 735 elite k7s5a,
plata z chipsetom sis 740 elite k7som,
ali plata z via kt133a msi k7t turbo2.
Vse plate podpirajo na SDRAM do amd 2600+. zanima me vase mnenje kater od teh si naj kupim.8-O

BendeR ::

Po moje elitko saj podpira DDR,kar ti pride prav pri nadgradnji.Sicer pa jaz guram Abit kt7a z starim pc 133 pa sem čisto zadovoljen z njo.
:=)

McHusch ::

Elitke se ogibaj ker smrdi. Resnično, malce poglej po forumu in internetu koliko težav je s to ploščo. Nekako bi ti bolj priporočal KT133a chipset, ki deluje dokaj brez težav. Pazi samo če imaš SoundBlaster Live!, le-ta se namreč ne razume najboljše s KT133/a čipovjem (šumenje ipd.), ampak se z malce sreče da vse pošlihtat.

BendeR ::

To je pa tudi res:D

Pri tej plati pač moreš met srečo oz. kupit najnovejšo verzijo,ki mislim da je 1.3 lahko pa se tudi motim ker se z dotično plato nisem dosti ukvarjal.

:=)

jureus ::

Zanima me ce ti ta abitka podpira xp procesore in do kolko.

BendeR ::

Moreš nabavit verzijo 1.3 pa podpira xpje.

BIOS ID: 8T

1. Support AMD Athlon XP CPU, 0.18 micron process Palomino up to 2100+ and 0.13 micron process Thoroughbred up to 2000+.
2. HPT 37x BIOS version 1.11.0402. The RAID function is for KG7-RAID only. This BIOS version is also for non RAID boards and HPT BIOS will be automatically disabled while RAID controller chip not detected.
3. BIOS compile date: 04/11/2002.

So tudi novejše verzije katere pa popravijo le težave z kombinacijo win xp in geforce 4 in podobno.
:=)

govno ::

na tvojem mestu bi za ta denar vzel asus a7s333 ...

jureus ::

Saj ne bom kupo nove. ampak rabim za casno plato ki podpira sdram ter mojega atloncka xp 2100+

noraguta ::

elitak smrdi samo v toliko kot tisti , keteri ne zna prebrati navodil, potlej pa po forumu stresa neumnosti. je pac ena najbolj prodajanih plosc. Posledicno polsca z najvec problemi.

mile ::

ima ver 1.0 , ena bolj stabilnih plat (pa sem že mel Abit in Asus plate, starejše sicer), edin bios je zelo bogi.

StarY ::

Jam res se moras fajn potrudit, da dobis pri ELitki verzijo 1.3....
...sploh glede na to, da so od decembra lani vse plošče zadnje verzije 1.3. [sarkazem]

Pismu, se PisuniTM bluzijo neke neumnosti tlele, ki bi se morali prvo vsaj mal pozanimat okrog teh stvari. :'(

Ja, pa se neki, KT133a je ze tezka zgodovina.



Boky ::

Kaj vsi nekaj serjete po elitki, ce je sploh niste meli v rokah?? ;(( Valda da, je kaka crknila in zajebavala, ce jih je pa bilo toliko prodanih. Res, da je bila ena serija baje zanic, ampak ne mi rect, da tudi kak abit ali asus kdaj ne crkne.

Elitka ne podpira spreminjanja mnozilnika, tako da z te ga vidika bo msi (iz modela sklepam da ga podpira) verjetno bolsa izbira, podpira pa oba rama.
Z oc biosom lahko navijas plato prek fsb-ja. Na razpolago imas naslednje ferkvence: 100, 110,112,124,133,138,142,147,150Mhz.
Ima se en bomboncek in sicer "pci ide busmuster" za dos. Masina tako pride iz hibernacije v xp-je v cc 6-tih sekundah(brez v caa 15-tih).
Pri eliki moras paziti, da poganjas procesor in ram pri enaki ferkvenci(mislim na durona), ker v nasprotnem primeru ti sistem deluje pocasneje in lahko se pojavi nestabilnost!

Obstaja se tale matsonikova plata z kt266a chipsetm, ki podpira oba rama(nabavil jo je kolega in mu zaenkrat dela bp.), pa se poceni je(pri ANNI okrog 20kist).
Tudi ta plata ne podpira spreminjanja mnozilnika, nekaj malega lahko spreminjas fsb(133,138, 150Mhz) in ne pozna pci ide busmastering-a za dos. Ima pa med vsemi najhitrejsi chipset.

p.s. Denis je z v1.3 verjetno mislil na abit-ko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boky ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

menjava plate...

Oddelek: Kaj kupiti
171289 (1038) LordKnedl
»

ABIT KT7a in AMD Thunderbird 1GH

Oddelek: Kaj kupiti
141079 (886) R0K
»

elite K7S5A težava (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
744322 (3486) Uporabnik
»

Joj no, kero plato naj nabavim!

Oddelek: Pomoč in nasveti
261448 (1113) tha_man
»

Bad News for ABIT KT133/E/A Owners!!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
533838 (2959) ChiefThunder

Več podobnih tem