» »

Kolesarji in voznja v rdeco luc

Kolesarji in voznja v rdeco luc

1
...
3 4
5
»

jype ::

Kolesarje, ki te povozijo, vedno lahko pretepaš.

madmitch ::

Je že kdo zapeljal objestnežu, ki ti pred nosom zapelje parkirat na kolesarsko, čez haubo? To sem pred leti videl na Celovški, ko še ni bilo količkov (zakaj niso na cesti, me zanima) in je model pri Lepi žogi mirno zapeljal pred mulca na Downhill biciklu, ki se je evidentno od nekje s hribov vračal. Mulac mu je mirno zapeljal čez haubo in naprej. Ko sem videl, kakšne zlate ketne so zletele iz avta, me je bilo za mulca hudo strah. Na srečo je bil hiter k strela, unmu dilerju se je pa na per mudilo.
Dandanes se jaz ne upam kaj dosti provocirat, ljudje so tako na koncu z živci, da se lahko hitro komu odpelje in nastane štala čisto po nepotrebnem. Jype, raje se umakni in si misli svoje, boš več dosegel. Po opravkih pojdi prej, z biciklnom se pa pojdi preganjak kam, kjer boš imel ti mir in drugi pred tabo, pa bo. Če hočeš, te še jaz kam zategnem, vrževa bicikle v keson in kam, kjer se da divjat, bi mi prav pasal kakšen Krvavec, ko ne bo več snega.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madmitch ()

Mr Hilter ::

madmitch je izjavil:

V Ljubljani tepemo samo svoje babe, da se ne boš spozabil.


Histerične kolesarje mlatimo samo za šport.


Enkrat sem za uslugo kolegu.

Isto za uslugo kolegu.

jype ::

madmitch> Jype, raje se umakni in si misli svoje, boš več dosegel.

What makes you think I don't?

Kar se mene tiče na biciklu nikoli in nikjer nimam prednosti, vsi okoli mene pa so kompletno čoravi in gluhi.

ABX ::

jype je izjavil:

madmitch> Jype, raje se umakni in si misli svoje, boš več dosegel.

What makes you think I don't?

Kar se mene tiče na biciklu nikoli in nikjer nimam prednosti, vsi okoli mene pa so kompletno čoravi in gluhi.


Slovenija potrebuje več takšnih pacientov na cesti. Jaz sem zakon vsi ostali pa so debili.
(Mogoče pa samo jaz nimam sarcasm detektorja)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

M-XXXX ::

Je kar resno mislil in se moram strinjat z njim. Isto velja za avto.

Od vseh ostalih pričakuje, da NE znajo vozit, bodo vse naredili narobe in v nasprotju z logiko in pravili pa boš najbolj varno prišel čez. Uglavnem: pričakuj vse!

ABX ::

Že že, ampak smo samo ljudje, eventualno bomo tudi mi naredili kako napako.

Največji problem na slovenski cesti je strpnost.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

jype ::

Ja, sej na cesti sem očitno strpen, če nikoli ne privzamem, da imam prednost.

Na forumu mi pa ni treba bit, porkamadona!

ABX ::

jype je izjavil:

Ja, sej na cesti sem očitno strpen, če nikoli ne privzamem, da imam prednost.

Na forumu mi pa ni treba bit, porkamadona!


Ne bi škodilo. Ampak to velja tudi zame.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

JohanP ::

Dosedaj mi je vedno zadostovalo, da sem nakazal smer ali če je bilo to potrebno vzpostavil očesni kontakt. Če imam kot kolesar prednost, to upoštevam in jo izkoristim. Pomembno je, (sploh pa v LJ), da vsi vozijo v skladu s predpisi.
Vsakakor pa ne rinem v brezizhodne situacije, rdeče semaforje, ipd.
Mevžasta psiha se vedno kompenzira v nekem drugem okolju.

gzibret ::

Ma ja, če imaš prednost, pelji. Če nimaš prednosti, počakaj. Velika zmeda nastane, če tisti, ki ima prednost čaka, potem pa se oba nekaj časa gledata in oba hkrati pol tudi speljeta... Je pa na kolesu zelo važno, da se 100% prepričaš, da te je oni, ki nima prednosti, videl.

In pa, zelo uvidevno (in po zakonu bojda) je, da če zavijaš, da daš roko.
Vse je za neki dobr!

Looooooka ::

Hmm...ocitno, da je moj instruktor v avtosoli nad zakoni obupal...ker mene so ucili, da tudi ce clovek prizge smerne in ti kaze, da bo zavil desno...rajsi pocakas dokler ne vidis da dejansko zmanjsuje hitrost in zavija.Ce ne zaradi drugega ze zaradi krivde, ki jo bodo najverjetneje na koncu pripisali tebi.
In glede na to, da vsak dan vidim voznike, ki pocnejo isto...mislim, da kolesarjem ne bo padla krona z glave ce nehajo pizdit, da so prisiljeni isto storiti tudi oni.Ce pogledam ceno nafte...mene tisto bremzanje stane vec kot kolesarja.
Ce odstejem dejstvo, da je na cestah veliko kretenov, ki so sveto prepricani, da znajo jest sendvic, telefonirat in magicno opaziti kolesarja, ki brez problema vozi tudi 50km/h.
To al so me pa ob rojstvu fuknil v kapsulo in sem koncal na Kriptonu...pa sem pac edini revez, ki se mora zavedat cloveskih omejitev in napak.
Je pa res da mam znanca, ki ga je avto tkole zbil ze 3x.Niti enkrat ni bil sam kriv.Model vztraja in vozi po nacelu "imam prednost...naj ustavi".Sej...lepo da je nacelen ampak vseen.To se ne bo dobr koncal :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

JohanP ::

Used se vsake tolko na kolo ;)
Sploh če nimaš za benz in menjavo bremz :D

Gray_Warden ::

da prihaja do nesreč kjer avtomobilist zbije kolesarja samo dokazuje da so kolesarji izjemno nepozorni. Če bi bili pozorni bi videli kaj se dogaja in bi se ustavili ter počakali.

.....tako pa pač ne vidijo ničesar in pride do nesreče ko spregledajo avto.

Invictus ::

Gray_Warden je izjavil:

da prihaja do nesreč kjer avtomobilist zbije kolesarja samo dokazuje da so kolesarji izjemno nepozorni. Če bi bili pozorni bi videli kaj se dogaja in bi se ustavili ter počakali.

.....tako pa pač ne vidijo ničesar in pride do nesreče ko spregledajo avto.


Saj res, še dobro da avtomobilisti vedno opazijo kolesarje. Ampak si mislijo, eh saj me ni videl, ga bom kar povozil ... za poduk ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Gray_Warden ::

ne. samo kolesarji jokajo kot kalimeroti kako jih avtomobilisti spregledajo.



če kolesarji ne bi spregledali avtomobilistov, do nesreč še vendo ne bi prihajalo, se ti ne zdi? tako pa so kolesarji pač mnenja da so bog in batina na cesti saj karkoli se bo pač zgodilo, bo krivec itak avtomobilist. Kolesar bo dobil zavarovalnino, avtomobilist pa bo najebal. redko kdo pa se zaveda svoje šibkosti in vozi previdno ter varno....rezultat so nepotrebne smrti kolesarjev, ki jih na srečo ni veliko.

je pa v zadnjem času izjemno veliko povoženih pešcev, kot sem opazil v novicah. očitno ljudje dejansko ne pogledajo več levo in desno preden prečkajo cesto.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Tudi redki avtomobilisti vozijo varno. So pač obdani s tono pleha in se jim sladko j*** za vse ostale.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Gray_Warden ::

dvomim da se komu jebe za življenje nekoga drugega veš. edino če misliš da so vsi psihopati ki z užitkom morijo šibkejše od sebe.

če bi tvoja trditev držala, bi bila kultura vožnje v sloveniji bistveno slabša. Recimo takšna kot je na tem posnetku:

Zgodovina sprememb…

Gray_Warden ::

sicer pa....če misliš da v sloveniji grozno vozimo pojdi na kratek izlet po italiji. Potem boš častil vse slovenske voznike, ti garantiram.

Nekaj uric po Trstu recimo bo popolnoma spremenilo tvoje mnenje o naših voznikih.

ahac ::

Gray_Warden je izjavil:

da prihaja do nesreč kjer avtomobilist zbije kolesarja samo dokazuje da so kolesarji izjemno nepozorni. Če bi bili pozorni bi videli kaj se dogaja in bi se ustavili ter počakali.

.....tako pa pač ne vidijo ničesar in pride do nesreče ko spregledajo avto.


Aja, zato se dogaja, da tovornjak prehiti koledarja in zavije desno direkt čez njega... kolesar bi moral predvidevat, da obstaja možnost, da bo nekdo zavil desno in se ustavit pri vsakem križišču... :8)

Gray_Warden je izjavil:

sicer pa....če misliš da v sloveniji grozno vozimo pojdi na kratek izlet po italiji. Potem boš častil vse slovenske voznike, ti garantiram.

Nekaj uric po Trstu recimo bo popolnoma spremenilo tvoje mnenje o naših voznikih.


Če misliš, da je v Sloveniji fajn vozimo, pojdi na kratek izlet po severni Evropi. Potem boš pljuval po vseh slovenskih voznikih, ti garantiram. ;)
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Gray_Warden ::

nisem rekel da vozimo dobro. vsekakor ne. se rajši v jezik ugriznem kot kaj takega rečem.

samo pravim da bi lahko bilo bistveno slabše.

In vsekakor se strinjam da severno vozijo neprimerno lepše, prav tako imajo bistvneo več znanja o vožnji kot povprečen slovenski voznik.

glede kolesarčka pa....če vidi da bo nekdo zavil naj pač začne zavirat.
vem da to ni najboljša opcija vendar je to edina opcija ki zagotovi varnost kolesarja. V avtošolah enostavno premalo poudarjajo to. Mene je malo opozoril, vsakič ko sva šla skozi križišče sem moral pogledati samo ni pa poudarjal kako je treba paziti na kolesarje. Tega sem se moram privaditi sam.


osnoven problem so pri nam definitivno avto-šole.

Zgodovina sprememb…

jype ::

Gray_Warden> .....tako pa pač ne vidijo ničesar in pride do nesreče ko spregledajo avto.

Men se bl zdi, da avtomobilisti nalašč izkažejo eno namero, potem pa storijo nekaj drugega, da te lažje zbijejo. Odkar jim ne verjamem več, nisem še bil žrtev nesreče.

Danes je pešec preskočil ograjo na Tavčarjevi ulici in pristal na kolesarski stezi, da bi vstopil v avtomobil, ki so se mu v tem trenutku odprla vrata. Če bi jaz vozil avto, bi pešca ubil, tako sem se pa ustavil s 30 km/h v slabih tridesetih centimetrih, seveda s pomočjo prometno nadvse uporabnega manevra, pri katerem težišče potuje skozi oviro. Poškodovanih ni bilo, pešec se je pa, presenetljivo, zahvalil.

Lagal bi, če bi rekel, da nisem pričakoval, da se bodo odprla vrata, da bo pešec skočil čez ograjo, tega pa ne.

ahac ::

samo pravim da bi lahko bilo bistveno slabše.

Se strinjam. Ampak dajmo se zgledovat rajš po boljših kot slabših... :)
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Gray_Warden ::

jaz recimo znorim ko nekdo pred mano začne ostro zavirati in takoj zatem zavije desno na nek parking. Ne duha ne sluha o kakšnem smerokazu. Če bi v tistem trenutku recimo pogledal stran, bi 1000% počilo.

ali pa da me nekdo izsili, čeprav za mano vsaj 500 metrov ni niti enega vozila...kar seveda stori brez smerokaza.

Ljudje so sami po sebi zabiti in enostavno ne delajo reči kot bi jih morali.....ampak ni point v tem da pričakuješ da bodo vsi istali pazili nate in upoštevali pravila. Point je da poskrbiš za varnost sebe, vseh v vozilu in vseh soudeležencev prometa.


kar hočem povedati je....ni problem v voznikih temveč v miselnosti ljudi. Ljudje vozijo glede na svojo miselnost in skrb do sočloveka, ki je severno od nas očitno neprimerno boljša.

Zgodovina sprememb…

madmitch ::

Gray Warden, splon ni stvar v znanju vožnje, niti pomotoma, niso nič kaj pametnejši, avto šole trajajo manj časa a se vseeno vozi bolje, ker obstaja večja toleranca in spoštovanje drugih na cesti, to je vse.

Tistale gor z žmigavci me je spomnila da opažam, kako ljudje ne vedo kaj pomeni smeroKAZ!!! to pomeni, da boš smer NAKAZAL in ne potrdil. Pri menjavi pasu vse večkrat doživim, da dajo žmigavec istočasno, kot obrnejo volan. Sorry, čist prepozn, takrat mi je že vse jasno in tiščim kot bedak na zavoro, upam, da un za mano to vidi, da grejo gospod pred mene na moj pas. Na križiščih z več pasovi, recimo pri Delavskem domu, dajo žmigavec šele, ko se prižge zelena, najdejo prvo, se spomnijo spustit ročno in zavijejo recimo levo. Spet prepozno, saj si že na pasu za levo, butl.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

kr1ženska ::

jype je izjavil:

V resnici komot rečemo, da ženske smejo vozit avtomobile, moški pa bicikle, pa ne bo več mrtvih!


ABX je izjavil:

True story.

Moški bojo s kolesi divjali in ženske ne bojo dovolj spretne da bi se izognile nesreči. :)


Vidva bi me kr oropala bicikla?! Kva bom vaju tepla! Zlooobe! :)

Jaz bi povdarila predvsem to, da je potrebno imeti dobre zavore. Če bicekel skos šopaš do skrajnosti in se konstantno ustavljaš pri rdečih lučeh gredo zavore zelo zelo hitro po gobe.

Sicer sem pa mnenja, da bi morala biti vožnja čez rdečo luč res strogo prepovedana do 1.00 zjutraj.

SkIDiver ::

SwissStop zavirajo kot se zagre ;)

Kona77 ::

Naj gre kdo v kako večje rusko mesto na izlet in zadeve pokaže, potem pa ko je ravno blizu pa še v kako skandinavsko državo in mi smo nekje umes po obnašanju in infrastrukturi. Kaj torej narediti? Nič, vmes bomo pač ostali.

jype ::

Sem se vozu po Irkutsku (ki sicer ni veliko mesto, je pa oh-so-very rusko), pa je podobno, kot pri nas, le norcev je več (a hkrati to pomeni, da se ti ni treba kregat s tistimi, ki niso, ko se razburjajo, zakaj ne pelješ, če imaš vendar prednost).

_IKE_ ::

jype je izjavil:





.



Pridivja po kolesarski peška mu stopi na stezo on bremza.....nato pa video naslovi "Rešil življenje"....

Emmm v čem je razlika med kolesarčkovo objestnostjo in objestnostjo avtomobilistov ...

St235 ::

Razlike v objestnosti ni. Ne glede na to ali je peška stopila na cesto ali kolesarsko stezo je izsilila prednost.

jype ::

Je pa velika razlika v posledicah za pešca, voznika in kolesarja, če pride do trčenja.

St235 ::

definitivno, z vidika fizičnih poškodb je najboljš bit voznik:)

jype ::

Tako je.
1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Semafor velja tudi za kolesarje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šport
10818366 (6662) Invictus
»

Prepoved vožnje kolesarjem po regionalnih cestah (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Šport
22548922 (42211) BigWhale

Več podobnih tem