» »

A-GPS se prenos podatkov obračunava? HTC EVO 3D

A-GPS se prenos podatkov obračunava? HTC EVO 3D

koli99 ::

Pozdravljeni!

Namen imam kupiti HTC EVO 3D.
Pri specifikacijah piše GPS: Yes, with A-GPS support. Assisted GPS naj bi hitreje pridobil lokacijo satelita, za kar pa potrebuje podatke preko interneta. Zanima me, ali se ti podatki obračunavajo, ter tako za uporabo GPS prenaša podatke od mobilnega operaterja? V Slo to načeloma ni problem, vendar bi GPS uporabljal večinoma v tujini, zato ne bi rad na koncu meseca dobil ogromnega računa...

Hvala za odgovor.

M-XXXX ::

Da podatki se obračunavajo. Vendar je tako, da lahko podatke preneseš kjerkoli pač si in ti veljajo kakšen teden, ali pa še malo več (nisem prepričan za samo številko).

koli99 ::

Hvala za odgovor. Če v Slo vnesem končno lokacijo (npr Milano), ali mobitel ne prenaša podatkov z Italijanskih omrežij? Ali je možen izklop A-GPS, ter uporaba klasičnega GPS-a, brez omrežja telefona?

M-XXXX ::

A-GPS ti pove poti vseh satelitov za naprimer en teden vnaprej in ko ti zaženeš GPS približno ve kje iskat satelite in pohitri iskanje satelitev. Kako veliko področje pokriva pa žal ne vem, bi pa predvideval, da najbrž vse? Če ne drugega vsaj za evropo, vendar ne me držat za besedo.

koli99 ::

Kako je pa s klasičnimi navigacijami? Ali npr. Garmin ravno tako vsebuje A-GPS?

Tribal ::

Imaš na telefonu roaming data na off in nimaš težav s prevelikimi računi

koli99 ::

Tribal je izjavil:

Imaš na telefonu roaming data na off in nimaš težav s prevelikimi računi


Aha, potem samo izklopiš prenos podatkov in GPS deluje nemoteno naprej? Če imaš izklopljen data roaming in v tujini vpišeš nek cilj, se zadeva poveže na satelit?

fosil ::

GPS služi samo za ugotovitev lokacije in za to ne plačaš nič. Tisto kar se plačuje je prenos zemljevidov, ki ti jih prenaša sproti glede na ugotovljeno lokacijo.
Klasične navigacije imajo vse zemljevide že shranjene na sami napravi in zato nič ne prenašajo in je zato po začetnem nakupu strošek 0. Razen seveda morebitnih nadgradenj zemljevidov.
GPS v napravah je samo sprejemnik, tako kot recimo radio in se nič ne povezuje na satelit.
Tako je!

koli99 ::

Torej je končna rešitev prednaložitev iGo map in zadeva funkcionira brez interneta?

St235 ::

A-GPS je samo pomoč pri določanju ternutne lokacije. Se pač telefon locira v GPS omrežju v 10 namesto 50 sekundah. In to je to. Med samim elovanjem GPSja (torej ko telefon svojo lokacijo ima) se podatki ne prenašajo.

Drugo pa je če imaš na primer Google maps, ki sproti pernaša tudi mape. V tem priemru pa je taka navigacija v tujini zelo draga.

janezJ ::

Tu imam pa tudi jaz eno vprašanje; assisted gps zadevo poznam, sedaj me pa zanima kako to deluje na androidu 2.3. Pri nastavitvah položaja sta dve opciji: uporabi brezžična omrežja ter uporabi gps. Če se obkljuka prva možnost, me pozicionira na podlagi triangulacije baznih postaj. Druga možnost je pa gps, kaj to pomeni, da se v bistvu vsakokrat ob prižganem gps poveže preko podatkovne povezave za a-gps, seveda ob pogoju da je vključen podatkovni prenos? Ko sem kupil telefon, sem videl, da ima a-gps možnost, potem sem pa čisto pozabil na to. Kot primerjava, nokia je imela 3 opcije določitve položaja: omrežno, a-gps in gps, tu sta pa samo dve. Hvala za info.

mojsterleo ::

V tujini je A-Gps nadležen predvsem zato, ker imajo mensezdi obračunski interval 200KB (vsaj takrat ko sem jaz to uporabljal na tak način). Kar pomeni da vsakič ko se telefon konekta za GPS podatke, ti šteje kot da si porabil 200KB podatkov.

Če izklopiš A-gps, pa traja precej dolgo, da ti najde položaj, kar zadevo naredi uporabno edino za iskanje lokacije, za vodenje je pa neuporabno, ker dostikrat izgubi položaj.
No... mogoče tudi odvisno od telefona.

St235 ::

Če izklopiš A-gps, pa traja precej dolgo, da ti najde položaj, kar zadevo naredi uporabno edino za iskanje lokacije, za vodenje je pa neuporabno, ker dostikrat izgubi položaj.
No... mogoče tudi odvisno od telefona.


Dlje (tam okol 1 minute) traja samo prvič. Tudi če potem telefon v recimo tunelu izgubi GPS signal se tako ob izhodu najde. Predvsem pa a-GPS nima veze z izgubljanjem položaja. A-gps kositi samo pri PRVEM določanju položaja. Ne vem pa zakj gps naprave en bi bile uporabne za vodenje. Cel kup proizvajalcev proizvaja navigacije brez a-gps in delajo BP. A-gps je pač dodaten bonbonček pri navigacijah za mobilne telefone.

luks1 ::

Jaz imam htc evo 3d in me zanima kateri program naj imam za zemljevide, da bo navigacija brezplačna.

xardas ::

^ +1

amacar ::

iGo, vendar ga boš moral najti na travniku...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čakanje na gps

Oddelek: Mobilne tehnologije
7830 (589) Mare2
»

Gps na mobitelih

Oddelek: Mobilne tehnologije
235198 (4549) St235
»

Nokia navigacija

Oddelek: Mobilne tehnologije
91111 (828) js osebno
»

[fork] GPS v telefonu ali Garmin - kaj je bolje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7111560 (10801) bond007
»

zaračunavanje uporabe gps-a

Oddelek: Mobilne tehnologije
173563 (2295) blackbfm

Več podobnih tem