» »

Dobil kazen iz hrvaške po skoraj 2 letih?

Dobil kazen iz hrvaške po skoraj 2 letih?

Temo vidijo: vsi
««
18 / 18
»
»»

frke ::

MikiVidi je izjavil:

Ali ima kdo izkušnje kako poteka če dobiš preko Celjskega sodišča? Ali plačaš osnovno kazen?

Če si dobil od slovenskega sodišča poziv na plačilo, potem je verjetno sodba/sklep izdana na Hrvaškem postala pravnomočna in so jo poslali na slovensko sodišče samo še v izvršitev.

Beri: denar ti bodo odtrgali iz računa. Koliko? Toliko kolikor piše v hrvaški sodbi.

MikiVidi ::

Ne zaenkrat še nisem nič dobil. Samo dopis iz Italije v angleščini in me zanima koko se potem to sprocesira preko slo sodišč.

Zgodovina sprememb…

• predlagal izbris: frke ()

St235 ::

Jao, mesta hruske in jabolka kuhala bi rada pa sarme...

V grobem sta dva postopka.

Eno je kadar te v skladu z lokalnimi predpisi terja drzava (policija) zaradi krsitve prometnih predpisov. Tukaj ke na nivoju EU predpisan postopek cezmejne obravnave, ki vkljucuje to da mora tuj prekskovni organ slovenaki policiji (oddelek je fizicno lociran v celju) predloziti ustrezno paporologijo in posledicno stece prekrskovni postopek.

Drugo pa je civilni postopek kjer te neka pravna oseba terja za odskodnino, ki je posledica tvojega ravnanja oziroma krsitve dogovora(razni parkingi, javni prevoz, druge obcinjske blodnje). Kak tocno sem sodi je odvisno predvsem od lokalne zakonodaje. V teh primerih ne gre nic skozo celje( slovensko policijo) ampak te mora oskodovanec civilno tozit. Ce mu tozba uspe je to potem lahko podlaga za mednarodno izterjavo.

Zgodovina sprememb…

• spremenil: St235 ()

MikiVidi ::

OK, thx za razlago.

Nejko4 ::

Živjo tudi jaz sem dobil od notarja 200 EU zaradi neplačane parkirnine, dvojno so me nasrali..parkomati niso delali in sem dobil listek..naslednji dan sem šel na njihov sedež..napake niso priznali in sem vseno plačal kazen 100kun sedaj pa po 4letih dobim od notarja da te kazni nisem plačal dokazila pa nimam.. klical sem na to firmo kjer opravlajo te parkirne storitve in so mi potrdili da sem res dolžan..vseno sem prašal če lahko plačam to pri njih saj sem njim dolžan pa je bil odgovor negativen kao mi smo to dali naprej notarjem..

belidihur ::

Nejko4 je izjavil:

Živjo tudi jaz sem dobil od notarja 200 EU zaradi neplačane parkirnine, dvojno so me nasrali..parkomati niso delali in sem dobil listek..naslednji dan sem šel na njihov sedež..napake niso priznali in sem vseno plačal kazen 100kun sedaj pa po 4letih dobim od notarja da te kazni nisem plačal dokazila pa nimam.. klical sem na to firmo kjer opravlajo te parkirne storitve in so mi potrdili da sem res dolžan..vseno sem prašal če lahko plačam to pri njih saj sem njim dolžan pa je bil odgovor negativen kao mi smo to dali naprej notarjem..

To moreš vedno shranit računa, če si plačeval v tujini. Ravno na to računajo, da ljudje ne shranijo računa.

fikus_ ::

Pa dobro je, da skopiraš račun, ker tisti listki niso obstojni, tisk izgine, je nečitljiv! :|

Gogyto ::

V tem primeru jaz sploh ne bi skrbel. Pravne osebe morajo po zakonu hranit vse račune ziher najmanj pet let, če ne več. Verjamem, da je tako tudi na hrvaškem in v primeru nadaljnjega zajebavanja greš lahko na sodišče, ki bo odredilo pregled dokumentacije...

Je pa tvoj primer, Nejko4, odličen pokazatelj tega, da se prascem ne gre za fer plej in skrb za panogo, ki hrvatom vseeno prinese ogromno denarja, temveč zgolj za polnjenje lastnega žepa z umazano igro. Ne glede na določene očitke v tej temi, da s(m)o si sami krivi, ker s(m)o kao hotel goljufat za usranih par evrov sem sam še vedno mnenja, da parkingi s parkirninami zaslužijo ogromno in da bi komot tudi požrli teh 100 kršiteljev v sezoni. Je posreden turistični priliv še vedno tako ogromen, da se ne rabijo zajebavat s tem. Ok, terjat in lovit modele, ki izkoristijo celodnevno neplačanje, ja. Da pa nekdo plača uro, dve, tri, parkinga, in ga potem prasice lovijo 5 minut po preteku listka, je pa svinjarija, pa lahko zdaj polemiziramo kolikor čmo. Povsod po Evropi sem doživel, da so tujca tolerirali ob manjših felših, tako policija kot kaki redarji, samo na hrvaškem je pa to očitno fovšarija in zloba.

Nejko4 ::

Zdej vem da morm shrant te piltke..podobno se mi je zgodilo tudi v Italiji na avto dobil zaradi napačnega parkiranja 120eu kazni..nisem opazil table 15 minut..sreča je bla ta da sm plačal preko banke k sam nisem znal..no isto sm kle dobu po dveh letih da nisem plačal k sreč je banka imela dokazilo..res sm baksuz kje mene skoz najdejo

skrajnik ::

In smo že dobil TTR za direktno nakazilo na Pula parking?

Je to to mogoče?
http://www.pulaparking.hr/kontakt

dimagico ::

ja....to je to, ampak v mojem primeru, ko sem jih vprašal prek maila,če je to to, mi je neki Agić odgovoril, da to ni več v njihovi pristojnosti in naj se obrnem na odvetnika Kuzmanovića, zatorej se sprašujem, če ima kakšen smisel plačevat na njihov ŽR (TRR)! Sram jih je lahko, ker sploh niso poslali nobenega opomina ampak že direktno grožnjo prek odvetnikov in sploh ne priznavajo tega, da bi jim ta znesek nakazal.

fishstick ::

Dej kva se tresete, sam na izi.

AndrejO ::

dimagico je izjavil:

ja....to je to, ampak v mojem primeru, ko sem jih vprašal prek maila,če je to to, mi je neki Agić odgovoril, da to ni več v njihovi pristojnosti in naj se obrnem na odvetnika Kuzmanovića, zatorej se sprašujem, če ima kakšen smisel plačevat na njihov ŽR (TRR)! Sram jih je lahko, ker sploh niso poslali nobenega opomina ampak že direktno grožnjo prek odvetnikov in sploh ne priznavajo tega, da bi jim ta znesek nakazal.

Plačaš jim dolg, shraniš dokazilo o dolgu. Proste spise odvetnikov ... ne vem. Papir ni ravno vpojen ... imaš morda kakšno peč?

skrajnik ::

Pula parking ima tudi v SLO odprt račun ... hm

Rahel update - glede moje kazni, ki sem jo letos nekje junija dobil iz Češke. Nekaj strani nazaj sem pisal o tem, ko sem delal primerjavo stroškovnika... Zaradi prehitre vožnje na avtocesti nekje okoli prvega maja sem dobil v juniju 'pozdrave' iz Ostrave. Vse lepo prevedeno, razloženo in zraven navodila, kako poravnati kazen - cca 40 EUR. Zgolj strošek kazni. Plačal v roku par dni in danes me pričaka lepo presenečenje - Ostrava mi je nakazala nazaj to plačilo! :)
Torej bo očitno res nekaj na tem, da kazni do 70 EUR niti ne terjajo... Več napišem, če dobim kako pojasnilo z njihove strani. Mi je pa čudno, ker priznam, da sem verjetno res kak tunel na AC prevozil prehitro, tako da niti nisem pomislil, da ne bi plačal, če so me že dobili....

gruntfürmich ::

morda so ugotovili da bodo več iztržili tako, da javno objavijo trr in jim folk direktno nakazuje, kot da terjajo preko mafijskih odvetnikov ki jih nobeden ne šljivi...:))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Danes je članek o kaznih s Hrvaške v Dnevniku. Če kdo ima dostop na netu oz tiskani dnevnik, se priporočam za copy/paste...

stb ::

Pošiljanje opominov za neplačano parkirnino na Hrvaškem je bilo kršitev odvetniške etike:
https://zurnal24.si/slovenija/posiljanj...

fishstick ::

Danes dobil že druge pozdrave od gospoda Kuzmiča preko Gregorja Bakija. Tokrat pravijo da je drugi in zadnji opomin, že prejšnji naj bi bil zadnji...
Še pol leta do zastaranja, in dobro, da pošilja na naslov kjer me ni že več kot 4 leta.
Tokrat hočejo 90x vrednost parkirnine :>>

TOP ::

stb je izjavil:

Pošiljanje opominov za neplačano parkirnino na Hrvaškem je bilo kršitev odvetniške etike:
https://zurnal24.si/slovenija/posiljanj...

Je pa nekaj,zanimivo tale naš odvetnik je reku da ni dobil nič plačila,za pošiljanje opominov.Kateri odvetnik pa dela zastonj,ta je malo bosa.:D

Zgodovina sprememb…

• spremenil: TOP ()

jaztud ::

No mi pa smo aprila "na debila" kar nakazali direktno na holding samo znesek kazni, cca 13eur.

Odgovor se je glasil:
"Uplatu smo zaprimili i proknjižili x.y..2019., te smo obavijestili odvjetničko društvo o vašoj uplati.
Sve dodatne informacije o ostalim troškovima možete dobiti kod odvjetnika Kuzmanovića - tel: +385 52 216 515 ( mail: mst@kpv.hr )
S poštovanjem,...."

Danes nas je v nabiralniku pričakal drugi zadnji izvensodni opomin, kjer sicer piše, če je kazen že poravnana kam se obrnit, tega še nismo.
Še kdo s takim primerom?

MadMicka ::

Vrži opomin v kanto in je stvar končana.
««
18 / 18
»
»»

Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odvetnica Platovšek ponovno v akciji

Oddelek: Na cesti
171780 (417) kacajdr
»

Predračun parkirne hiše

242012 (496) LeQuack

kazen za parkiranje na hrvaškem 2015 shain pacheco vinković

324396 (2064) AndrejO
»

Pravni nasvet glede sodne izvrzbe (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
28019986 (14080) Meizu
»

eizvršbe - ima kdo izkušnje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7516390 (9771) MajorM

Več podobnih tem