» »

Dobil kazen iz hrvaške po skoraj 2 letih?

Dobil kazen iz hrvaške po skoraj 2 letih?

Temo vidijo: vsi
««
18 / 20
»»

frke ::

MikiVidi je izjavil:

Ali ima kdo izkušnje kako poteka če dobiš preko Celjskega sodišča? Ali plačaš osnovno kazen?


Če si dobil od slovenskega sodišča poziv na plačilo, potem je verjetno sodba/sklep izdana na Hrvaškem postala pravnomočna in so jo poslali na slovensko sodišče samo še v izvršitev.

Beri: denar ti bodo odtrgali iz računa. Koliko? Toliko kolikor piše v hrvaški sodbi.

MikiVidi ::

Ne zaenkrat še nisem nič dobil. Samo dopis iz Italije v angleščini in me zanima koko se potem to sprocesira preko slo sodišč.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: frke ()

St235 ::

Jao, mesta hruske in jabolka kuhala bi rada pa sarme...

V grobem sta dva postopka.

Eno je kadar te v skladu z lokalnimi predpisi terja drzava (policija) zaradi krsitve prometnih predpisov. Tukaj ke na nivoju EU predpisan postopek cezmejne obravnave, ki vkljucuje to da mora tuj prekskovni organ slovenaki policiji (oddelek je fizicno lociran v celju) predloziti ustrezno paporologijo in posledicno stece prekrskovni postopek.

Drugo pa je civilni postopek kjer te neka pravna oseba terja za odskodnino, ki je posledica tvojega ravnanja oziroma krsitve dogovora(razni parkingi, javni prevoz, druge obcinjske blodnje). Kak tocno sem sodi je odvisno predvsem od lokalne zakonodaje. V teh primerih ne gre nic skozo celje( slovensko policijo) ampak te mora oskodovanec civilno tozit. Ce mu tozba uspe je to potem lahko podlaga za mednarodno izterjavo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

MikiVidi ::

OK, thx za razlago.

Nejko4 ::

Živjo tudi jaz sem dobil od notarja 200 EU zaradi neplačane parkirnine, dvojno so me nasrali..parkomati niso delali in sem dobil listek..naslednji dan sem šel na njihov sedež..napake niso priznali in sem vseno plačal kazen 100kun sedaj pa po 4letih dobim od notarja da te kazni nisem plačal dokazila pa nimam.. klical sem na to firmo kjer opravlajo te parkirne storitve in so mi potrdili da sem res dolžan..vseno sem prašal če lahko plačam to pri njih saj sem njim dolžan pa je bil odgovor negativen kao mi smo to dali naprej notarjem..

2dark ::

Nejko4 je izjavil:

Živjo tudi jaz sem dobil od notarja 200 EU zaradi neplačane parkirnine, dvojno so me nasrali..parkomati niso delali in sem dobil listek..naslednji dan sem šel na njihov sedež..napake niso priznali in sem vseno plačal kazen 100kun sedaj pa po 4letih dobim od notarja da te kazni nisem plačal dokazila pa nimam.. klical sem na to firmo kjer opravlajo te parkirne storitve in so mi potrdili da sem res dolžan..vseno sem prašal če lahko plačam to pri njih saj sem njim dolžan pa je bil odgovor negativen kao mi smo to dali naprej notarjem..


To moreš vedno shranit računa, če si plačeval v tujini. Ravno na to računajo, da ljudje ne shranijo računa.

fikus_ ::

Pa dobro je, da skopiraš račun, ker tisti listki niso obstojni, tisk izgine, je nečitljiv! :|

Gogyto ::

V tem primeru jaz sploh ne bi skrbel. Pravne osebe morajo po zakonu hranit vse račune ziher najmanj pet let, če ne več. Verjamem, da je tako tudi na hrvaškem in v primeru nadaljnjega zajebavanja greš lahko na sodišče, ki bo odredilo pregled dokumentacije...

Je pa tvoj primer, Nejko4, odličen pokazatelj tega, da se prascem ne gre za fer plej in skrb za panogo, ki hrvatom vseeno prinese ogromno denarja, temveč zgolj za polnjenje lastnega žepa z umazano igro. Ne glede na določene očitke v tej temi, da s(m)o si sami krivi, ker s(m)o kao hotel goljufat za usranih par evrov sem sam še vedno mnenja, da parkingi s parkirninami zaslužijo ogromno in da bi komot tudi požrli teh 100 kršiteljev v sezoni. Je posreden turistični priliv še vedno tako ogromen, da se ne rabijo zajebavat s tem. Ok, terjat in lovit modele, ki izkoristijo celodnevno neplačanje, ja. Da pa nekdo plača uro, dve, tri, parkinga, in ga potem prasice lovijo 5 minut po preteku listka, je pa svinjarija, pa lahko zdaj polemiziramo kolikor čmo. Povsod po Evropi sem doživel, da so tujca tolerirali ob manjših felših, tako policija kot kaki redarji, samo na hrvaškem je pa to očitno fovšarija in zloba.

Nejko4 ::

Zdej vem da morm shrant te piltke..podobno se mi je zgodilo tudi v Italiji na avto dobil zaradi napačnega parkiranja 120eu kazni..nisem opazil table 15 minut..sreča je bla ta da sm plačal preko banke k sam nisem znal..no isto sm kle dobu po dveh letih da nisem plačal k sreč je banka imela dokazilo..res sm baksuz kje mene skoz najdejo

skrajnik ::

In smo že dobil TTR za direktno nakazilo na Pula parking?

Je to to mogoče?
http://www.pulaparking.hr/kontakt

dimagico ::

ja....to je to, ampak v mojem primeru, ko sem jih vprašal prek maila,če je to to, mi je neki Agić odgovoril, da to ni več v njihovi pristojnosti in naj se obrnem na odvetnika Kuzmanovića, zatorej se sprašujem, če ima kakšen smisel plačevat na njihov ŽR (TRR)! Sram jih je lahko, ker sploh niso poslali nobenega opomina ampak že direktno grožnjo prek odvetnikov in sploh ne priznavajo tega, da bi jim ta znesek nakazal.

fishstick ::

Dej kva se tresete, sam na izi.

AndrejO ::

dimagico je izjavil:

ja....to je to, ampak v mojem primeru, ko sem jih vprašal prek maila,če je to to, mi je neki Agić odgovoril, da to ni več v njihovi pristojnosti in naj se obrnem na odvetnika Kuzmanovića, zatorej se sprašujem, če ima kakšen smisel plačevat na njihov ŽR (TRR)! Sram jih je lahko, ker sploh niso poslali nobenega opomina ampak že direktno grožnjo prek odvetnikov in sploh ne priznavajo tega, da bi jim ta znesek nakazal.

Plačaš jim dolg, shraniš dokazilo o dolgu. Proste spise odvetnikov ... ne vem. Papir ni ravno vpojen ... imaš morda kakšno peč?

skrajnik ::

Pula parking ima tudi v SLO odprt račun ... hm

Gogyto ::

Rahel update - glede moje kazni, ki sem jo letos nekje junija dobil iz Češke. Nekaj strani nazaj sem pisal o tem, ko sem delal primerjavo stroškovnika... Zaradi prehitre vožnje na avtocesti nekje okoli prvega maja sem dobil v juniju 'pozdrave' iz Ostrave. Vse lepo prevedeno, razloženo in zraven navodila, kako poravnati kazen - cca 40 EUR. Zgolj strošek kazni. Plačal v roku par dni in danes me pričaka lepo presenečenje - Ostrava mi je nakazala nazaj to plačilo! :)
Torej bo očitno res nekaj na tem, da kazni do 70 EUR niti ne terjajo... Več napišem, če dobim kako pojasnilo z njihove strani. Mi je pa čudno, ker priznam, da sem verjetno res kak tunel na AC prevozil prehitro, tako da niti nisem pomislil, da ne bi plačal, če so me že dobili....

gruntfürmich ::

morda so ugotovili da bodo več iztržili tako, da javno objavijo trr in jim folk direktno nakazuje, kot da terjajo preko mafijskih odvetnikov ki jih nobeden ne šljivi...:))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Gogyto ::

Danes je članek o kaznih s Hrvaške v Dnevniku. Če kdo ima dostop na netu oz tiskani dnevnik, se priporočam za copy/paste...

stb ::

Pošiljanje opominov za neplačano parkirnino na Hrvaškem je bilo kršitev odvetniške etike:
https://zurnal24.si/slovenija/posiljanj...

fishstick ::

Danes dobil že druge pozdrave od gospoda Kuzmiča preko Gregorja Bakija. Tokrat pravijo da je drugi in zadnji opomin, že prejšnji naj bi bil zadnji...
Še pol leta do zastaranja, in dobro, da pošilja na naslov kjer me ni že več kot 4 leta.
Tokrat hočejo 90x vrednost parkirnine :>>

TOP ::

stb je izjavil:

Pošiljanje opominov za neplačano parkirnino na Hrvaškem je bilo kršitev odvetniške etike:
https://zurnal24.si/slovenija/posiljanj...

Je pa nekaj,zanimivo tale naš odvetnik je reku da ni dobil nič plačila,za pošiljanje opominov.Kateri odvetnik pa dela zastonj,ta je malo bosa.:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

jaztud ::

No mi pa smo aprila "na debila" kar nakazali direktno na holding samo znesek kazni, cca 13eur.

Odgovor se je glasil:
"Uplatu smo zaprimili i proknjižili x.y..2019., te smo obavijestili odvjetničko društvo o vašoj uplati.
Sve dodatne informacije o ostalim troškovima možete dobiti kod odvjetnika Kuzmanovića - tel: +385 52 216 515 ( mail: mst@kpv.hr )
S poštovanjem,...."

Danes nas je v nabiralniku pričakal drugi zadnji izvensodni opomin, kjer sicer piše, če je kazen že poravnana kam se obrnit, tega še nismo.
Še kdo s takim primerom?

MadMicka ::

Vrži opomin v kanto in je stvar končana.

benjamin6 ::

Je še kdo dobil osnutek tožbe in zopet zadnji opomin pred tožbo?

Gogyto ::

@benjamin6

dobil danes. In seveda spet ustrezno višji znesek. Glede na to, da je od mojega ''prekrška'' minilo že več kot dve leti in na moje stališče do tega primera, je jasno, kaj bom naredil...

Katarina8 ::

Tudi jaz sem dobila. 3.poziv in osnutek tozbe zraven. Parkiranje malo cez 10 eur, a celotni dolg kao kar 210 eur!

Kot pri vecini, tudi pri meni vse neizkazano, nikoli nisem dobila listka na avto, avto je tam stal le 15 minut, placilo pa je potrebno sele po 30 minutah. Gre za trgovino s parkingom...ne razumem, da slo.organi ne naredijo vec proti temu zastrasevaju in izsiljevanju.

MrStein ::

Ni političnih točk v tem.
Še glede bolj resnih stvari marsikdaj nič ne naredijo. (ali manj kot bi lahko)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

LeQuack ::

Saj so naredili, efektivno so zaprli mejo s Hrvaško.
Quack !

TheMroz888 ::

Evo še eno razmišljanje!!!!!
Dobil 3.poziv in osnutek "sodbe", katere vsebujejo elemente kaznivega dejanja Izsiljevanja in Grožnje (v osnutku sodbe so navedeni stroški 4.950,00 Kun :))))), najbolj pa bode v oči, da s strani "najetega" slovenskega odvetnika. Seveda sledi prijava na odvetniško zbornico, ter naznanitev suma storitve kaznivih dejanj, pa naj se potem zbornica in tožilstvo odločata kaj in kako, po vsej verjetnosti iz tega ne bo nič, bo pa vsaj duši zaleglo. Torej sam vidim zadevo z zornega kota, da je slovenski odvetnik pridobil moje osebne podatke na podlagi famoznega 10. člena Zakona o odvetništvu, v prvi vrsti za pridobitev mojih osebnih podatkov, katere bi nekako poslal odvetniku v Pulo. Da pa navedene podatke izkorišča za to, da pošilja 3 opomine z izsiljevalno grožnjo, da bodo nastali stroški dobrih 600 Eur in to za civilno pravni dolg do podjetja v Zagrebu v višini 60 kun, to je pa prešlo vse meje. Seveda zagrebški holding ne posreduje podatkov o višini dolga, temveč posreduje podatke o pooblaščenem odvetniku, v mojem primeru je holding posredoval tudi napačne podatke hrvaškega odvetnika. S tremi opomini (dva od teh sta bila "zadnja" pred tožbo) so me obveščali približno dve leti, trenutno dolg znaša skoraj 210 eur! Češnja na vrhu sadne kupe je pa osnutek domnevne "sodbe" sodišča, katera je napisana tako, da bi odvetnikom najraje odvzel licenco, ravno tako pa prevajalcu, ker pojma nima o prevajanju, temveč vsi samo uporabljajo "copy paste".
Torej, malo sem se razpisal z namenom, da se na forumu razpiše še kdo s podobno izkušnjo, v kolikor pa bo kdo dobil "sodbo" ali "izvršbo-ovrhu" s strani hrvaškega sodišča pa naj jo deli tukaj (takoj po prejemu moje jo delim na tem forumu). Aha v vednost obveščam, da zadeva zastara po 10 letih in ne po 5 kot so nekateri tukaj že "pametovali".
Lep pozdrav vsem!

starfotr ::

Ne pozabite, da odvetnika plača tisti, ki ga je najel. Tako, da te nebuloze s HR so pač samo nebuloze.

gruntfürmich ::

to je pač davek na slovenske nepremičnine na hrvaškem...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: MrStein ()

Ziga Dolhar ::

TheMroz888 je izjavil:

Evo še eno razmišljanje!!!!!
Dobil 3.poziv in osnutek "sodbe", katere vsebujejo elemente kaznivega dejanja Izsiljevanja in Grožnje (v osnutku sodbe so navedeni stroški 4.950,00 Kun :))))), najbolj pa bode v oči, da s strani "najetega" slovenskega odvetnika. Seveda sledi prijava na odvetniško zbornico, ter naznanitev suma storitve kaznivih dejanj, pa naj se potem zbornica in tožilstvo odločata kaj in kako, po vsej verjetnosti iz tega ne bo nič, bo pa vsaj duši zaleglo. Torej sam vidim zadevo z zornega kota, da je slovenski odvetnik pridobil moje osebne podatke na podlagi famoznega 10. člena Zakona o odvetništvu, v prvi vrsti za pridobitev mojih osebnih podatkov, katere bi nekako poslal odvetniku v Pulo. Da pa navedene podatke izkorišča za to, da pošilja 3 opomine z izsiljevalno grožnjo, da bodo nastali stroški dobrih 600 Eur in to za civilno pravni dolg do podjetja v Zagrebu v višini 60 kun, to je pa prešlo vse meje. Seveda zagrebški holding ne posreduje podatkov o višini dolga, temveč posreduje podatke o pooblaščenem odvetniku, v mojem primeru je holding posredoval tudi napačne podatke hrvaškega odvetnika. S tremi opomini (dva od teh sta bila "zadnja" pred tožbo) so me obveščali približno dve leti, trenutno dolg znaša skoraj 210 eur! Češnja na vrhu sadne kupe je pa osnutek domnevne "sodbe" sodišča, katera je napisana tako, da bi odvetnikom najraje odvzel licenco, ravno tako pa prevajalcu, ker pojma nima o prevajanju, temveč vsi samo uporabljajo "copy paste".
Torej, malo sem se razpisal z namenom, da se na forumu razpiše še kdo s podobno izkušnjo, v kolikor pa bo kdo dobil "sodbo" ali "izvršbo-ovrhu" s strani hrvaškega sodišča pa naj jo deli tukaj (takoj po prejemu moje jo delim na tem forumu). Aha v vednost obveščam, da zadeva zastara po 10 letih in ne po 5 kot so nekateri tukaj že "pametovali".
Lep pozdrav vsem!


Te loh prosim za sharanje te "sodbe"? Me res zanima, kako to zgleda :). Lahko tudi na ZS ...
https://dolhar.si/

jaztud ::

Dodajam še jaz. Dobili tudi mi 3. opomin pred tožbo in osnutek le-te. Me pa zanima... Kakšen točen znesek ste prejeli v €?
In sicer zato, ker kot že napisano v prejšnjih postih, smo mi dolg poravnali direktno Zagrebačkemu holdingu in od njih prejeli obvestilo, da posredujejo hrvaškenu odvetniku v vednost.
Zdi se mi, da trenutni znesek ni čisto nič manjši od tistega, ki ste ga prejeli vsi ostali (214€ ?)
Prav tako so že od samega začetka zapisali napačen priimek lastnika avtomobila in tudi napačen naslov (stalni, a ne uradni za vročanje).
Je kdo, ki se je že obrnil na odvetniško zbornico in prejel kak pameten odgovor?

MrStein ::

Očitno bo to počel, dokler kaplja denar v mošnjo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MadMicka ::

TheMroz888, zadeva zastara v 5 letih, tj. rok za vložitev tožbe, če pa je izdana sodba, je pa rok za vložitev izvršbe 10 let.

gruntfürmich ::

MrStein je izjavil:

Očitno bo to počel, dokler kaplja denar v mošnjo.

sploh ni nujno da to počne kakšen odvetnik, ampak samo običajen malo bolj podjeten hrvat. morda celo slovenček.
vikendaši pa itq v strahu plačujejo vse kar pride iz 'hrvaške'...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Konlov ::

Saj včasih, ko smo na hrvaško čeke nosili, je tudi dolgo trajalo, da so v nlb dobili izpisek :))

atubbuta ::

To ravnanje bo slej ali prej moral nekdo zaustaviti.

Dolžnik mora plačati svoje obveznosti. Pravica upnika pa je zgolj, da pridobi sredstva in to skladno z gospodarnostno etiko, kar pomeni, da minimizira stroške tako, kot da so njegovi. Tu pa je praksa obratna. Ker so stroški na strani dolžnika, se z njimi upnik okorišča. Temu pa se po domače reče "lopovščina".

Upam, da bo kmalu takim lopovskim upnikom kmalu izstavljen račun za krajo.

Kje ste zakonodajalci? Ali imate tudi vi roko v vreči?
:)

gruntfürmich ::

nigerijski princi, hrvaški parkomati... stvari se razvijajo v pravo smer
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Sparkxl ::

"Odvetnik" Gregor Bakija je ponovno na delu.

Danes sem od njega dobil kup smeti in sicer da moram plačat za kazen na hr. Ok ni problema, kazen je bila 100 kun. Zdaj hočejo od mene 174. Si mislim ok bom plačal. Šele ko malo bolje preberem, vidim da se gre za €€€€!!

Da ne bo kdo slučajno nasedal. Očitno že ima online sloves, to je njegov prvi zadetek na guglu

https://zurnal24.si/slovenija/posiljanj...

Groot ::

Sparkxl je izjavil:

"Odvetnik" Gregor Bakija je ponovno na delu.

Danes sem od njega dobil kup smeti in sicer da moram plačat za kazen na hr. Ok ni problema, kazen je bila 100 kun. Zdaj hočejo od mene 174. Si mislim ok bom plačal. Šele ko malo bolje preberem, vidim da se gre za €€€€!!

Da ne bo kdo slučajno nasedal. Očitno že ima online sloves, to je njegov prvi zadetek na guglu

https://zurnal24.si/slovenija/posiljanj...


Lepo pošlji vse kopije na odvetniško zbornico, sicer pa preprosto ignoriraj zadevo.

Tudi sicer pa se bo tale praksa počasi izpela, kajti upravne enote so močno zaostrile možnosti pridobivanja podatkov o lastništvu vozil in je podatek o lastniku sedaj (praviloma) mogoče dobiti le če ustrezno izkažeš temelj (npr. že imaš sklep o izvršbi, itd.).

Sparkxl ::

Jasno da bom ignoriral. Podatke pa je dobil en hrvaški nigerijec, ta je vseskupaj poslal našemu, ta pa meni, naj vseskupaj nakažem direktno hrvatu. Lepo prirično je še priložena izpolnjena položnica :)

muri2612 ::

pozdravljeni,

tudi jaz sem včeraj prejel pismo s strani odvetnika Bakija.

Sedaj me zanima, tisti ki ste tudi prejeli pošto - Opomin pred začetkom sodnega postopka, ste plačali parkirnino sedaj, ko ste to prejeli?
Ste temu Bakiju poslali kakšen ugovor na mail ali kako ste postopali?

Najbolj neumno pri vseh papirjih je tekst na koncu, ki od mene zahteva da naj poravnam kazen v roku 8. dni a pismo je prispelo čist klasično, nič priporočeno :)

Prosim za odgovore tistih, ki ste dejansko tudi prejeli tole in kaj ste naredili.

lp

Sparkxl ::

Jaz sem dobil to sranje že večkrat. Vsakič neki opomin pred tožbo, izvršbo in podobne zgodbice. Naredil vedno isto: ignore.

Z nigerijci v kravatah se nima smisla ukvarjat, hrvatom plačat pa tudi nima smisla, ker oni so to dali stran od sebe.

Torej narediš to, kar se že vsa leta svetuje v tej temi: ignore.

Je pa ta včerajšnji res amaterski, niti priporočeno ni. Predhodniki so se bolj potrudili, da ne izgleda že na prvo oko nigerijski scam

muri2612 ::

sem se kljub vsemu odločil, da plačam "dolg" - se pravi celotno dnevno parkirno karto, ki znaša skromnih 50KN = 6.6€ ( parkirišče Veli žal, Mali lošinj )
in lepo sem poslal mail temu odvetniku ppinfo@zousk.hr = Marko Kuzmanović, čeprav sem dobil dopis iz strani odvetnika Shain Pacheco Vinkovića?????, da sem plačal parkirnino, pa me zanima kaj bodo rekli :)

Sparkxl ::

Poročaj, me res zanima.

muri2612 ::

Mater so pa odzivni pri teh odvetnikih :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: muri2612 ()

St235 ::

Boli briga "odvetnika" ali je kazen placana, on si bo dalje domisljal da je upravicen do preostalega fiktivnega stroska.

atubbuta ::

Ali si je on izbral tega odvetnika?

Ni si. Potem ga naj plača tisti, ki si ga je izbral.
:)

sulejma ::

Tudi jaz sem včeraj dobil povabilo k plačilu. Položnico sem že lani izgubil, tako, da bi vas prosil če ima kdo še položnico iz Pule, da vidim kako je sestavljen sklic in trr. Rad bi plačal osnovno kazen, ki je nastala ker parkomat ni delal v bližini pa ni bilo drugega. Ostalo bom ignoriral dokler ne dobim pošte iz sodišča.

Lp

jojw ::

Tudi jaz sem pred dnevi dobil poziv za plačilo. Vse skupaj je v istem hipu romalo v kamin.
««
18 / 20
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kazen za parkirnino na Hrvaškem - odv. Gregor Bakija in Marko Kuzmanović

Oddelek: Loža
204233 (1500) PINki
»

Kazen iz Italije po enem letu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6911889 (2680) M-XXXX
»

"Pravni" nasvet (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
578685 (6306) miki2019
»

Predračun parkirne hiše

Oddelek: Na cesti
243436 (1920) LeQuack

kazen za parkiranje na hrvaškem 2015 shain pacheco vinković

Oddelek: Na cesti
328105 (5773) AndrejO

Več podobnih tem