» »

Tablični računalnik

Tablični računalnik

6151 ::

Torej iščem en tablični računalnik z androidom, čimvečjim ekranom, z hdmi izhodom, in da normalno predvaja 1080p, pa če se bi ga dalo dobiti čimprej :)
Cena tam okoli 300€, če ni druge lahko tudi več

Nekaj takšnega sem gledal http://geizhals.at/677307
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB
  • spremenil: 6151 ()

sandmat ::

jst imam transformer prime. Paše v skoraj vse specifikacije z izjemo cene. tipkovnica je velik plus (stvar postane uporabna kot računalnik - npr. delo preko rdp). Priporočam. Je pa cena višja,

6151 ::

:) če se ga kje da dobiti za 400€ brez tipkovnice ga seveda kupim takoj.
Drugače zahteve niso tako velike ne bo se kaj velike delalo gor :)

Torej še enkrat zahteve so
-predvaja 1080p prek hdmi
-velik ekran (vsaj 10")
-wifi dela solidno
-android v slovenščini
-vsaj 64gb prostora (interno+sd,microsd)
-cena okoli 300€
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Kekec ::

Po vsem kar si napisal, počakaj kakšno leto in boš dobil, drugače pa znižaj kriterije in boš dobil, to kar pa iščeš zdaj pa je nemogoče za enkrat.

6151 ::

Kekec je izjavil:

Po vsem kar si napisal, počakaj kakšno leto in boš dobil, drugače pa znižaj kriterije in boš dobil, to kar pa iščeš zdaj pa je nemogoče za enkrat.

kaj od tega je pa nemogoče?
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

keitai ::

Problem je da postavljaš prenizko ceno, razn če se zadovoljiš s tajvansko napol no name robo s TN ekrani (kšn viewsonic 10s ma npr tegro2 - 1080p predvaja) ter ponavadi so max 8gb + max 32gb microsd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: keitai ()

sandmat ::

6151 je izjavil:

Kekec je izjavil:

Po vsem kar si napisal, počakaj kakšno leto in boš dobil, drugače pa znižaj kriterije in boš dobil, to kar pa iščeš zdaj pa je nemogoče za enkrat.

kaj od tega je pa nemogoče?
cena.

Kekec ::

Točno tako cena.

6151 ::

kaj pa tale ki sem ga prilepil ni vredu?
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Kekec ::

Ja je ampak ne pade niti prebližno v rangtvojih zahtev.

6151 ::

-predvaja 1080p prek hdmi | Tegra 2?
-velik ekran (vsaj 10") | 10" IPS
-wifi dela solidno | to bi sicer verjetno moral
-android v slovenščini | 3.0+ je verjetno preveden?
-vsaj 64gb prostora | 32gb + 32gb kartica (zmotil sem se v linku sem 16gb verzijo prilepil)
-cena okoli 300€ | 340€
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 6151 ()

Kekec ::

-predvaja 1080p prek hdmi | Tegra 2? NI ŠANS
-velik ekran (vsaj 10") | 10" IPS OK
-wifi dela solidno | to bi sicer verjetno moral OK
-android v slovenščini | 3.0+ je verjetno preveden? NIMA, niti ne na 4.0.x
-vsaj 64gb prostora | 32gb + 32gb kartica (zmotil sem se v linku sem 16gb verzijo prilepil) OK
-cena okoli 300€ | 340€ OK

lp

6151 ::

keitai je izjavil:

Problem je da postavljaš prenizko ceno, razn če se zadovoljiš s tajvansko napol no name robo s TN ekrani (kšn viewsonic 10s ma npr tegro2 - 1080p predvaja)


Zaradi tega sem mislil da dejansko predvaja

Kekec je izjavil:

-predvaja 1080p prek hdmi | Tegra 2? NI ŠANS



1080p slika pa menda dela prek hdmi?
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

bond007 ::

-predvaja 1080p prek hdmi | Tegra 2? NI ŠANS

Če meni predvaja 1080p tablica za 60€, bo pa ja mnda tudi tale za 350. To ti že danes skoraj vsak kitajc, ki nima ravno via chipseta predvaja...

Kekec ::

torej lahko naloziš gor en film z 1080p in ga tekoče predvajaš na tablici?

Janac ::

Kekec: imam tablico s tegro 2 in preko hdmi na TV predvaja full hd film b.p

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

Kekec ::

Katero pa?

Janac ::

Kekec ::

To tablico sem celo imel v rokah, me pa vseeno zanima format filma ki si ga predvajal?

Janac ::

in kako se ti je zdela?

se nespomnim, zal.

Paramedic ::

Asus Transformer 16GB (brez "Prime" in brez tipkovnice, samo tablica) predvaja full hd, samo nisem še poskusil preko kabla na TV. Je pa takrat bila točno 400€. Android 3.1, OS ni v slovenščini, imam pa slovensko tipk., ker daš npr. gor app Hacker's Keyboard. Pa menda bo nekoč 4.0 zanj izšel. Ima vse ostalo kar si naštel.
End transmission.

Kekec ::

Janac je izjavil:

in kako se ti je zdela?

se nespomnim, zal.

V bistvu nisem opazil neke blazne razlike med xoom-om.
Me pa zanima od kogarkoli ki pravi da je predvajal hd film. Za kakšen film je šlo, namreč rad bi ga sprobal na svojem xoom-u ki ga brez težav spravim na 1700Hz sam prva tezava je da mi kaksne mkv-je noben predvajalnim ne zna predvajat razen 720 p. Bom se propal kaksen drg format.

bond007 ::

Vse sorte predvaja - .mkv, .mp4 in tudi .avi, torej govorim za 1080p ripe velikosti tam 8-12GB, šlo bi verjetno tudi kaj več glede na to, da je obremenitev tam okoli 50% pri 1080p in okoli 20% pri 720p. Pač grafična (pri meni Mali 400) prevzame večino bremena in zadevo komot priklopim na projektor ali plazmo in zadeva dela tako dobro da lahko pogledam vsaj 2 filma z eno baterijo - se pravi zdrži baterija dlje ob predvajanju filma kot ob brskanju po netu... Sprobaj mVideoPlayer, ker meni s parimi programi, ki ne znajo uporabljat grafične za dekodiranje tudi šteka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

6151 ::

Paramedic je izjavil:

Asus Transformer 16GB (brez "Prime" in brez tipkovnice, samo tablica) predvaja full hd, samo nisem še poskusil preko kabla na TV. Je pa takrat bila točno 400€. Android 3.1, OS ni v slovenščini, imam pa slovensko tipk., ker daš npr. gor app Hacker's Keyboard. Pa menda bo nekoč 4.0 zanj izšel. Ima vse ostalo kar si naštel.


Bi lahko prosim poskusil prek hdmi spravit 1080p?

Je drugače kaj boljši od K1?
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Kekec ::

Mi lahko daš kakšen primer mkv-ja iz kakšne znane slovenske torrent strani za ki si ga uspešno predvajal, menMVideoPlayer (freee) pravi da ne more predvajati filma naprimer Gladiator.Remastered+Extended.Cut.2000.SLOSubs.BluRay.1080p.DTS.x264-SIHQ.mkv 13gb

andromedar ::

Tablice z AllWinner A10 (Cortex A8) chipsetom (ja, kitajska "jajca" za tretjino tvoje navedene cene) predvajajo tudi 2160p. Sicer s komaj zaznavnim zatikanjem. Zares predvajajo, sprobano. 1080p je pa itak mala malca.
Eh?

Paramedic ::

6151 je izjavil:

Paramedic je izjavil:

Asus Transformer 16GB (brez "Prime" in brez tipkovnice, samo tablica) predvaja full hd, samo nisem še poskusil preko kabla na TV. Je pa takrat bila točno 400€. Android 3.1, OS ni v slovenščini, imam pa slovensko tipk., ker daš npr. gor app Hacker's Keyboard. Pa menda bo nekoč 4.0 zanj izšel. Ima vse ostalo kar si naštel.


Bi lahko prosim poskusil prek hdmi spravit 1080p?

Je drugače kaj boljši od K1?

Žal nimam mini HDMI kabla, sicer bi.
End transmission.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smart tv tpad

Oddelek: Mobilne tehnologije
205977 (5124) rayzz
»

Tablični poceni do 130max!

Oddelek: Kaj kupiti
327420 (6100) slosaper
»

Kupil bi tablico a sem v dvomih? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6821109 (19658) Keyser Soze
»

Intel izdal dvojedrni Atom

Oddelek: Novice / Procesorji
195758 (4572) Dr_M
»

Kateri player za mkv fajle (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
628072 (6397) gibaj

Več podobnih tem