» »

Tablični poceni do 130max!

Tablični poceni do 130max!

Robi :P ::

Ok fantje... Nabavit mislim tabličnega... Ampak moj kapital je bogi le 130€... Rad bi imel saj 1GHz+512MB ram+GPU 400...
Ostale zahteve.: cena do 130e oz pod 100e če se da... Gledal pa sem tega:
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...
prosim pomagajte

Robi :P ::

res ni koga ki bi se spoznal na te zadeve?

DeFacto21 ::

Ma ne vem če se ti splača vzemat tablice po tej ceni.
Več boš meu težav z njim kot je vreden, verjemi..drgač, evo en za 120e http://www.dinokomp.si/product_info.php...

CPU Rockchip 2918 1.2GHz
Memory 512MB
Storage 4GB

Janac ::

a je ta cpu boljsi od Tegre 2 (1,00Ghz) ?????

Robi :P ::

ja tut ta je biv v izbri pa misliš da je procesor bolši od Coretex A8 + MaliGPU

janac zihr je slabši ker ni dvojedrni!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Robi :P ()

Janac ::

poglej si benchmarke

Robi :P ::

use je isti drek sam kar ma uni iz enaa še GPU

DeFacto21 je izjavil:

Ma ne vem če se ti splača vzemat tablice po tej ceni.
Več boš meu težav z njim kot je vreden, verjemi..drgač, evo en za 120e http://www.dinokomp.si/product_info.php...

CPU Rockchip 2918 1.2GHz
Memory 512MB
Storage 4GB

Žal nimam dnarja za več...Telefona ne nucam zato sm se za tabličnega odloču rabim eno android napravo...zakaj misliš da je ta bolši od unga samo en razlog bo ok... misliš da je bolj vzdržljiv? kaj si mislil s težavami?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Robi :P ()

Robi :P ::

Janac ::

kaj pa rabljen?

Robi :P ::

odpade!

sem gledal po bolhi in je use crap!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Robi :P ()

Janac ::

zakaj

Robi :P ::

ni garancije (taka zadeva kr rada crkne)+ usi so full zrisani

Robi :P ::

verjetno se bom za GoClever A73 odločil :
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

floyd1 ::

Kaj pa Lenovo IdeaPad A1? Cena je okrog 150 EUR in je vendarle "firmski" izdelek. Večja ločljivost ekrana (1024x600) in kar 6-7 ur avtonomije baterije. Ima pa po testih precej slab LCD ekran (glede kotne vidljivosti, ostalo je kar OK), a če že gledaš te cenene kitajce, to verjetno ni glavna skrb.

Janac ::

a mi lahko kdo odgovori na moje vprasanje?

Robi :P ::

floyd1 je izjavil:

Kaj pa Lenovo IdeaPad A1? Cena je okrog 150 EUR in je vendarle "firmski" izdelek. Večja ločljivost ekrana (1024x600) in kar 6-7 ur avtonomije baterije. Ima pa po testih precej slab LCD ekran (glede kotne vidljivosti, ostalo je kar OK), a če že gledaš te cenene kitajce, to verjetno ni glavna skrb.

ne ekran mi ni glih extra pomembn tut 800*400 je sposobnno neko ok sliko dat prek HDMI majo pa itaq usi 1080p 150e mi je absolutno preveč

Janac je izjavil:

zakaj

sem ti že prej:
NokiaManSLO :: danes, 20:55:21citiraj
#
ni garancije (taka zadeva kr rada crkne)+ usi so full zrisani

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Robi :P ()

DeFacto21 ::

Robi :P je izjavil:

use je isti drek sam kar ma uni iz enaa še GPU

DeFacto21 je izjavil:

Ma ne vem če se ti splača vzemat tablice po tej ceni.
Več boš meu težav z njim kot je vreden, verjemi..drgač, evo en za 120e http://www.dinokomp.si/product_info.php...

CPU Rockchip 2918 1.2GHz
Memory 512MB
Storage 4GB

Žal nimam dnarja za več...Telefona ne nucam zato sm se za tabličnega odloču rabim eno android napravo...zakaj misliš da je ta bolši od unga samo en razlog bo ok... misliš da je bolj vzdržljiv? kaj si mislil s težavami?

Največja težava je ta, da je odzivnost ZELO slaba..Izgubiš živce po 5-ih minutah uporabe.
Sem meu možnost enkrat probat neki podobnega in je katastrofa. No, usaj to je moje mnenje.

jenxi ::

Robi :P je izjavil:

floyd1 je izjavil:

Kaj pa Lenovo IdeaPad A1? Cena je okrog 150 EUR in je vendarle "firmski" izdelek. Večja ločljivost ekrana (1024x600) in kar 6-7 ur avtonomije baterije. Ima pa po testih precej slab LCD ekran (glede kotne vidljivosti, ostalo je kar OK), a če že gledaš te cenene kitajce, to verjetno ni glavna skrb.

ne ekran mi ni glih extra pomembn tut 800*400 je sposobnno neko ok sliko dat prek HDMI majo pa itaq usi 1080p 150e mi je absolutno preveč

Janac je izjavil:

zakaj

sem ti že prej:
NokiaManSLO :: danes, 20:55:21citiraj
#
ni garancije (taka zadeva kr rada crkne)+ usi so full zrisani


In ti misliš, da ti bo taka tablica brez problema predvajala 1080p? Morda v sanjah...

Kolega je enkrat kupil tako poceni tablico, sva primerjala z mojim starim Galaxy Tabom... Ni vredno primerjave, tako ali tako pa jo je po tednu vrnil, ker ni več zaznalo internega SDja...

Naredi si uslugo in če boš že kupoval kaj takega, kupi ornk.

LP,
jenx

Janac ::

Janac je izjavil:

a mi lahko kdo odgovori na moje vprasanje?

andromedar ::

jenxi je izjavil:

Robi :P je izjavil:

floyd1 je izjavil:

Kaj pa Lenovo IdeaPad A1? Cena je okrog 150 EUR in je vendarle "firmski" izdelek. Večja ločljivost ekrana (1024x600) in kar 6-7 ur avtonomije baterije. Ima pa po testih precej slab LCD ekran (glede kotne vidljivosti, ostalo je kar OK), a če že gledaš te cenene kitajce, to verjetno ni glavna skrb.

ne ekran mi ni glih extra pomembn tut 800*400 je sposobnno neko ok sliko dat prek HDMI majo pa itaq usi 1080p 150e mi je absolutno preveč

Janac je izjavil:

zakaj

sem ti že prej:
NokiaManSLO :: danes, 20:55:21citiraj
#
ni garancije (taka zadeva kr rada crkne)+ usi so full zrisani


In ti misliš, da ti bo taka tablica brez problema predvajala 1080p? Morda v sanjah...

Kolega je enkrat kupil tako poceni tablico, sva primerjala z mojim starim Galaxy Tabom... Ni vredno primerjave, tako ali tako pa jo je po tednu vrnil, ker ni več zaznalo internega SDja...

Naredi si uslugo in če boš že kupoval kaj takega, kupi ornk.

LP,
jenx



Tablice z AllWinner A10 procesorjem BREZ TEŽAV predvajajo 1080p, s komaj zaznavnim zatikanjem pa 2160p (4x FullHD ločljivost).

Eno tako sicer prodajam tudi sam:
http://www.bolha.com/tablicni-racunalni...

...sicer je strojno superiorna temu kar išče OP, zato je tudi cena višja...
Eh?

Janac ::

A to je boljsi cpu od Tegre 2?

andromedar ::

Odvisno kaj gledaš. Tegra2 sodi v Cortex A9 družino in bi naj zato bila cca 20% hitrejša od Cortex A8 dizajna, kot ga uporablja AllWinner. Ko pa gledaš na primer predvajanje multimedijskih vsebin, pa mislim da Tegra2 nima za burek. AllWinner namreč za to uporablja namensko "jedro". Nisem še slišal, da bi katerikoli drug čip sploh bil sposoben dekodirat 2160p.

Sploh obstaja Android 4.0 za Tegro2?
Eh?

Janac ::

Da

Robi :P ::

andromedar je izjavil:

jenxi je izjavil:

Robi :P je izjavil:

floyd1 je izjavil:

Kaj pa Lenovo IdeaPad A1? Cena je okrog 150 EUR in je vendarle "firmski" izdelek. Večja ločljivost ekrana (1024x600) in kar 6-7 ur avtonomije baterije. Ima pa po testih precej slab LCD ekran (glede kotne vidljivosti, ostalo je kar OK), a če že gledaš te cenene kitajce, to verjetno ni glavna skrb.

ne ekran mi ni glih extra pomembn tut 800*400 je sposobnno neko ok sliko dat prek HDMI majo pa itaq usi 1080p 150e mi je absolutno preveč

Janac je izjavil:

zakaj

sem ti že prej:
NokiaManSLO :: danes, 20:55:21citiraj
#
ni garancije (taka zadeva kr rada crkne)+ usi so full zrisani


In ti misliš, da ti bo taka tablica brez problema predvajala 1080p? Morda v sanjah...

Kolega je enkrat kupil tako poceni tablico, sva primerjala z mojim starim Galaxy Tabom... Ni vredno primerjave, tako ali tako pa jo je po tednu vrnil, ker ni več zaznalo internega SDja...

Naredi si uslugo in če boš že kupoval kaj takega, kupi ornk.

LP,
jenx



Tablice z AllWinner A10 procesorjem BREZ TEŽAV predvajajo 1080p, s komaj zaznavnim zatikanjem pa 2160p (4x FullHD ločljivost).

Eno tako sicer prodajam tudi sam:
http://www.bolha.com/tablicni-racunalni...

...sicer je strojno superiorna temu kar išče OP, zato je tudi cena višja...

ok da vam odgovorim jenx: nimam teh pričakovanj da bo tekoče predvajala 1080p ( ampak za net,igrco (low), pa filme Dvix in ne HD bo normalno gnala... Naredil bi si uslugo in si kupil prenosnika ampak mi denarnica ne pusti... kar se tiče tisetga ki ga prodajaš čisto enakega ima moj sošolec in se mu zdi ok... ampak jaz hočem novega...

floyd1 ::

Moj Galaxy S z enojedernim 1GHz procesorjem super predvaja 720p HD video. Jaz več na telefonu ali tablici ne rabim. Torej mora Tegra 2 z dvojedernim na enaki frekvenci biti vsaj toliko sposobna, saj najverjetneje nima grafike čisto zanič oz. slabše kot na mojem enojedernem "starčku"?
Jaz bi tudi pri poceni tablici malo bolj gledal na ekran, ko surfaš po netu ali gledaš film je vsak pixel več na ekranu dobrodošel. Resolucijo 800 x 480 ima moj telefon na 4" ekranu in tablica bi po mojem na 7" ali 10" ekranu morala imeti kar nekaj večjo - gledaš jo namreč iz podobne razdalje. V čem je potem fora večjega ekrana, če ima enako resolucijo?

jenxi: Tudi moj kolega je eno tako poceni kitajsko tablico vrnil po 1 tednu. Potem kupil Galaxy S (in takrat je še konkretno štekal) in rekel, da ni primerjave s tisto kitajsko tablico. Ker mu verjamem, res ne bi rad vedel, kako slabo je to delalo.

Robi :P ::

sj pravim moja želja je bil prenosnik ampak nimam dovolj denarja ( 130e ).... za to sm se za lowcost tablico odločil

andromedar ::

floyd1 je izjavil:

Moj Galaxy S z enojedernim 1GHz procesorjem super predvaja 720p HD video. Jaz več na telefonu ali tablici ne rabim. Torej mora Tegra 2 z dvojedernim na enaki frekvenci biti vsaj toliko sposobna, saj najverjetneje nima grafike čisto zanič oz. slabše kot na mojem enojedernem "starčku"?
Jaz bi tudi pri poceni tablici malo bolj gledal na ekran, ko surfaš po netu ali gledaš film je vsak pixel več na ekranu dobrodošel. Resolucijo 800 x 480 ima moj telefon na 4" ekranu in tablica bi po mojem na 7" ali 10" ekranu morala imeti kar nekaj večjo - gledaš jo namreč iz podobne razdalje. V čem je potem fora večjega ekrana, če ima enako resolucijo?

jenxi: Tudi moj kolega je eno tako poceni kitajsko tablico vrnil po 1 tednu. Potem kupil Galaxy S (in takrat je še konkretno štekal) in rekel, da ni primerjave s tisto kitajsko tablico. Ker mu verjamem, res ne bi rad vedel, kako slabo je to delalo.


Floyd: bistveno pri vsem je, kakšno (in katero) kitajsko tablico kupiš. Kupiš lahko neki Eken M009s z VIA8650 ali kakim Infotmic x210 procesorjem in resistivnim zaslonom....pa si dal dr*ku focn. Lahko pa kupiš kaj spodobnega z AllWinner ali Rokchip 2918 cpujem in kapicitivnim zaslonom in uživaš v odzivnosti :)
Na primer:
Eh?

Robi :P ::

Floyd: bistveno pri vsem je, kakšno (in katero) kitajsko tablico kupiš. Kupiš lahko neki Eken M009s z VIA8650 ali kakim Infotmic x210 procesorjem in resistivnim zaslonom....pa si dal dr*ku focn. Lahko pa kupiš kaj spodobnega z AllWinner ali Rokchip 2918 cpujem in kapicitivnim zaslonom in uživaš v odzivnosti :)
Na primer:

torej misliš da bi bil GoCelver A73 ok?

floyd1 ::

NokiaManSLO: Ker smo o tablicah za ca. 150 EUR tu pred kratkim že razpravljali, ti predlagam še to - seveda, če se ti še ne mudi s tablico.
Malo počakaj, prihaja en kup solidnih tablic za ca. 200 EUR in se zna zgoditi, da bo trenutno aktualnim modelom cena še kar nekaj padla, drugače jih bodo težko še kaj prodali. Prihajajo: Asus Eee Pad MeMo, Prestigio Multipad 9,7 PRO (ta prihaja aprila), Googlova tablica (verjetno taka, kot Asusova) itd. Tudi cenejše kitajske s podobnim HW, kot ga ima zgoraj omenjeni Prestigio (9,7" IPS zaslon, 1024x768). Pogooglaj malo.
Tu pa je naša diskusija:
Best buy tablet ~150EUR?
Če pa boš kupil zdaj, mislim, da s tistim tvojim GoClever iz linka ne boš čisto nič zgrešil.

andromedar: Verjamem. O AllWinner procesorju sem tudi jaz bral veliko dobrega. Žal pa je pri nas izbira teh tablic precej boga. Nazadnje je nekdo dal link v temi o Raspberry PI računalniku, ker se da enako stvar z AllWinner procesorjem na Kitajskem že dobiti, pa še cena je nekaj nižja.
Je pa pri cenejših, "nefirmskih" tablicah vedno malo odvisno tudi od sreče - če dobiš nek neodziven ekran (tudi kapacitivni lahko dela slabo), na katerem moraš vsako drugo stvar 2-3x kliknit... Ali pa slabo prilagojen Android. Sem že marsikaj videl. Tudi na mojem Galaxy-ju ob nakupu, ko je Android na njem delal bolj :'(.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: floyd1 ()

Robi :P ::

hvala za mnenje verjjetno bom kupil čez kak teden tega go clever a73

kmetek ::

Jaz komaj čakam na kakšen opis Prestigio 9,7 PRO....zgleda dobro.....

floyd1 ::

Jaz pa na Asus Eee Pad MeMo (oz. tisto njihovo tablico, ki bo prišla z Google logotipom in podobnim HW).

slosaper ::

Pozdravljeni! Za mojega mlajšega brata kupujem darilo. Star je 12 let in z mojo materjo si delita računalnik. Pa bi mu rad za darilo kupil tablični računalnik. Potom tega pa me zanima ali je mogoče, da se na tablični računalnik naloži anti virus in je možno zaklepanje računalnika?

Pa še zanima me kateri bi se splačal kupiti glede na to, da bo rabil samo fb, gmail, youtube....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: slosaper ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

poceni tablica

Oddelek: Kaj kupiti
101699 (1189) andromedar
»

kitajske tablice 10"

Oddelek: Kaj kupiti
63468 (3108) andromedar

applovi izdelki

Oddelek: Šola
171757 (1485) Gandalfar
»

Tablični računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
264516 (3875) Paramedic
»

Kabel HDMI?

Oddelek: Kaj kupiti
144843 (4627) zoot

Več podobnih tem