» »

Prenosniki za DZ

Prenosniki za DZ

darkolord ::

In tistih 50 jurjev bi šlo za dobro človeštva?

Okapi ::

Aja, se pravi lahko mirno zapravljajo, 50 jurjev tle, 100 jurjev tam, gremo veselo naprej, itak ni naš denar, nek se vidi razkoš;((

O.

kapitan ::

Ja, lahko pa bi jim kupili Palme z ebaya, ker gor lahko počneš vse kar oni potrebujejo, če tako gledaš. S tako plačo bi si lahko sami kupili prenosnike, ker jih verjetno tudi za privatne zadeve uporabljajo,...

Okapi ::

Racionalno bi jim bilo kupit ene solidne prenosnike za recimo 600 evrov, tisti power userji med poslanci, ki mislijo, da potrebujejo več, pa bi razliko do boljših modelov morali doplačati.

Očitno eni ne razumete, kaj pomeni racionalno obnašanje.;((

O.

kapitan ::

Ja, racionalno je dat vsako leto 600€, ker se bo laptop zaradi neustreznega ravnanja razpadel. 2400€ je zagotovo manj od 1100, 1200€. Eni smo res neumni, ja. Ti imaš itak vedno prav.

Okapi ::

Ja, imaš prav, ker prenosniki za 600 evrov kar razpadajo, garancije za tak šrot pa prodajalci itak ne dajo. Kupujejo jih samo bedaki;((;((;((

O.

šernk ::

kdor ne zna z laptopom ravnati je bolje da ga nima.

sem bil 3 leta na thinkpadu in poznam kvaliteto, vendar naši poslanci takšne kvalitete gotovo ne rabijo.

lenovo G serija... 5 ljudi ga ima...pa jaz imam starega leto in pol, ostali pa več kot 2 leti. nobenemu še ne razpada in vsi tej prenosniki so namenjeni prenašanju, ne pa ležanju na mizi...690€ z 3 letno dokupljeno garancijo.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

PaX_MaN ::

Ja, racionalno je dat vsako leto 600€, ker se bo laptop zaradi neustreznega ravnanja razpadel.

Računalniki so plačani iz davkoplačevalske malhe. Če ne znajo ravnat z računalniki potemtakem NE ZNAJO RAVNAT(!) Z NAŠIM(!) DAVKOPLAČEVALSKIM(!) DENARJEM(!).
Zdej pa to apliciraj na ŽNJ milijard, s katerimi ravnajo. ;(

enadvatri ::

Sploh ne vem, kaj razpredamo glede izbire. So si izbrali pač dobre prenosnike in, če gre zato denar, to podpiram!

EDIT: DODAJAM ...

Kdo je dobil razpis in kako, pa naj se pregleda in preganja, če je potrebno. Ne pravim pa, da je bilo kar koli narobe, ker nisem zato poklican.

Vsekakor je izbira dobra, ker prenekateri prenosniki (tudi "dobrih" znamk) ne zdržijo veliko, predvsem pa dolgo!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enadvatri ()

Okapi ::

Razpredamo zato, ker oni lahko zapravljajo, mi bomo morali pa šparati.;(( Če ti to ni jasno, oziroma to podpiraš, potem imaš pač problem.

O.

enadvatri ::

Okapi je izjavil:

Razpredamo zato, ker oni lahko zapravljajo, mi bomo morali pa šparati.;(( Če ti to ni jasno, oziroma to podpiraš, potem imaš pač problem.

O.


Načeloma se strinjam.

Sem pa globoko prepričan, da se s tem ne privarčuje nič. Naj odpovedo univerzijado in še prenekatero neumnost in naj postrojijo JU in sodstvo (imamo daleč največ sodnikov na 100.000 prebivalcev - veš kakšen denar je to?).

Za konec še en lep angleški pregovor; nisem tako bogat, da bi kupoval poceni reči!

floyd1 ::

Okapi, se popolnoma strinjam. O tem se lahko pogovarjamo zato, ker so nekateri šparali celo pri kavicah, po drugi strani pa je velika verjetnost da obstaja še nekaj 10 podobnih razpisov. Totalna ignoranca in norčevanje iz davkoplačevalcev.

Grey ::

enadvatri je izjavil:

Okapi je izjavil:

Razpredamo zato, ker oni lahko zapravljajo, mi bomo morali pa šparati.;(( Če ti to ni jasno, oziroma to podpiraš, potem imaš pač problem.

O.


Načeloma se strinjam.

Sem pa globoko prepričan, da se s tem ne privarčuje nič. Naj odpovedo univerzijado in še prenekatero neumnost in naj postrojijo JU in sodstvo (imamo daleč največ sodnikov na 100.000 prebivalcev - veš kakšen denar je to?).

Za konec še en lep angleški pregovor; nisem tako bogat, da bi kupoval poceni reči!

Popravek: Nisem tako bogat, da bi kupoval iracionalno.

Namreč tudi med bolj ugodno robo se najde zlata roba. Samo za to je potrebno malo več časa, truda in raziskovanja, ne pa samo Copy-Paste specifikacij nekega računalnika z Mimovrste.com.

enadvatri ::

To da ne moreš izbrati neke znamke in modela artikla, ki ga kupuješ, je slovenski umotvor brez kančka zdrave pameti, ne pa korupcija. Pač Slovenci imamo radi vse predpisano in radi delamo po najmanjši liniji odpora.

technolog ::

No, sej jst razumem. Tale "aferica" boli ravno nas (na tehnološkem forumu) najbolj, ki se na take reči spoznamo, in mogoče ste nekateri tudi malo fovš, ker takega računalnika za 1500€ še sami nimate. :)

Ampak hej, dejmo jim pustit, sej tak znesek pa spet ni. Lahko bi prišparal 20%, vendar je nakup IMO zelo dober.

Kar bi rad povedal - dogajajo se stokrat hujše svinjarije, za par magnitud večje zneske, pa o tem noben nič ne reče...

IceIceBaby ::

Vprašanje koliko bi sploh prihranili s prenosniki za 600 eur. Dejstvo je, da so thinkpadi zelo vzdržljivi. Na dolgi rok verjetno prinesejo manj stroškov. Hardware je future proof. Če se računalniki menjajo na 6 let je verjetno smiselno plačati tistih nekaj 100 eur več pri nakupu.

enadvatri ::

technolog je izjavil:

No, sej jst razumem. Tale "aferica" boli ravno nas (na tehnološkem forumu) najbolj, ki se na take reči spoznamo, in mogoče ste nekateri tudi malo fovš, ker takega računalnika za 1500€ še sami nimate. :)

Ampak hej, dejmo jim pustit, sej tak znesek pa spet ni. Lahko bi prišparal 20%, vendar je nakup IMO zelo dober.

Kar bi rad povedal - dogajajo se stokrat hujše svinjarije, za par magnitud večje zneske, pa o tem noben nič ne reče...


Točno to trobim.

Grey je izjavil:

enadvatri je izjavil:

Okapi je izjavil:

Razpredamo zato, ker oni lahko zapravljajo, mi bomo morali pa šparati.;(( Če ti to ni jasno, oziroma to podpiraš, potem imaš pač problem.

O.


Načeloma se strinjam.

Sem pa globoko prepričan, da se s tem ne privarčuje nič. Naj odpovedo univerzijado in še prenekatero neumnost in naj postrojijo JU in sodstvo (imamo daleč največ sodnikov na 100.000 prebivalcev - veš kakšen denar je to?).

Za konec še en lep angleški pregovor; nisem tako bogat, da bi kupoval poceni reči!

Popravek: Nisem tako bogat, da bi kupoval iracionalno.

Iracionalno? Če potrebujejo prenosnike, naj kupijo dobre in trpežne; kar so tudi kupili!

Namreč tudi med bolj ugodno robo se najde zlata roba. Samo za to je potrebno malo več časa, truda in raziskovanja, ne pa samo Copy-Paste specifikacij nekega računalnika z Mimovrste.com.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enadvatri ()

kmetek ::

IceIceBaby je izjavil:

Vprašanje koliko bi sploh prihranili s prenosniki za 600 eur. Dejstvo je, da so thinkpadi zelo vzdržljivi. Na dolgi rok verjetno prinesejo manj stroškov. Hardware je future proof. Če se računalniki menjajo na 6 let je verjetno smiselno plačati tistih nekaj 100 eur več pri nakupu.


Se strinjam, samo čemu potem kupci vedno kupijo nekaj za 400-500€ max? In ne raje kakega future proof pa da je kako leto dlje mir?

oldguy ::

Se strinjam, samo čemu potem kupci vedno kupijo nekaj za 400-500€ max? In ne raje kakega future proof pa da je kako leto dlje mir?


Kateri kupci? Stara mama =! firma.

Tole se bere kot da se laptopi nad 500€ sploh ne prodajajo, pa očitno se, saj jih še vedno delajo. S telimi 600€ vas je večina tule gor tako omejena, kot da gre za kup otrok in študentarije, ki zna računalnik kupit le v Big Bangu in ne za forumaše, ki dejansko poznajo industrijo.

IceIceBaby ::

1. Ne kupijo vsi takega za 400, 500. Večina mojih znancev, ki prenosnik uporabljajo za službo ima precej dražje prenosnike. Tudi večje firme ponavadi kupijo Thinkpade ali nekaj v tem razredu. Verjemi, da bi privat firme raje kupile cenejše mašine, če bi lahko s tem kaj prihranili.

2. Tipična "domača" uporaba se precej razlikuje od tega, kar s prenosniki počnejo npr. poslanci. Večina tistih, ki jim jaz svetujem prenosnik za 500 eur ga ima 99% časa na mizi, priklopljenega na elektriko.

3. Po mojih izkušnjah tipičen home user kupi računalnik za kakšna 3 leta. Potem mogoče ostane v družini, ampak gre za backup mašino, kakšnem mlajšem bratu/sestri ali kaj podobnega.

oldguy ::

Gre se v resnici le za eno zelo preprosto vprašanje: zakaj privat firme, ki presneto pazijo na dobiček, kupujejo brand "superračunalnike" z "zanič" hardwareom, ko pa bi po vaše vendar zlahka preživele s kišto pod 500EUR? Zato ker so neumni? Japajade...

Pejte rajši pred parlament zahtevat svoje 3EUR od univerzijade - tam imate dejansko prav.

bond007 ::

Kar bi rad povedal - dogajajo se stokrat hujše svinjarije, za par magnitud večje zneske, pa o tem noben nič ne reče...

Recimo TEŠ 6 pa NLB ni ranga 10x, ne 100x, niti ne 1000x večji znesek, ampak svinarija ranga 10000x, 10 000 x več denarja kot za tale ugoden nakup prenosnikov - pa ljudje se zavedate kaki dnarji so to? Tele malenkosti za tepihe pa prenosnike po par 100k so prav smešne, pa se z njimi mediji toliko ukvarjajo. Ja ja za princip se gre, ampak to je tko kot da bi se sekiru za 10 centov, ker si jih v trgovini pustil, na poti domov pa bi od policajev fasal kazen 1000€ za brezveze...

Keyser Soze ::

Hej, 50 jurjev pa 50 jurjev.

Jebat ga. Z malim se začne. Drugače pa bi še jaz kakšnega jurja ekstra pri plači. Sej je smao jurja. Drugje se dogajajo 10^6 večje pizdarije.;((
OM, F, G!

bond007 ::

Je treba kr z velikim začet, pa tam vse porihtat, potem pa še tele male neumnosti skenslat, ker drugače nekega prihranka ne bo.
Če hočeš met jurja zraven pri plači pejt za policaja - kolega iz Murske dela v Kopru, plača sicer samo 900€, potnih pa 1000. Spi seveda pri punci v Kopru, tiste 4x na mesec ko gre domov, gre pa s tdijem na kurilca, jap policaj je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

Okapi ::

Če se računalniki menjajo na 6 let je verjetno smiselno plačati tistih nekaj 100 eur več pri nakupu.
Ja, prav res, ker s pol cenejšimi prenosniki se pa čez 6 let ne bo več dalo brskati po netu in pisati e-pošte.;((

A preden pišete bedarije, sploh pomislite, za kaj poslanci uporabljajo prenosnike? A mogoče kdo misli, da z njimi montirajo HD video, ali modelirajo 3D načrte v ACADu?

O.

Keyser Soze ::

Problem organizacije v Policiji. Ni to moj problem.

Je pa žalostno, da ste tako tumpasti (ja tumpasti), da vam tole ne predstavlja problema. In celo iščete/najdete opravičila namesto njih.
OM, F, G!

Okapi ::

Kar bi rad povedal - dogajajo se stokrat hujše svinjarije, za par magnitud večje zneske, pa o tem noben nič ne reče...

Točno to trobim.
In točno to je najhujša napaka, ki jo lahko delaš. Logika, da dokler nekateri zapravljajo milijone, ni nič narobe, če drugi zapravljajo tisočake, nas vodi naravnost v grški scenarij.

O.

technolog ::

Tale nakup prenosnikov je "mamac za budale". Da se odvrne pozornost od ostalih stvari.

Mnenja sem, da je cena odlična, jaz prec kupim enega! Verjetno ne bodo izkoristili stvari 100%, pa vendar ga bodo vseeno imeli 4 leta.

Sam sicer delam na prenosniku, starem 2 leti za 500€. Najhujše krize v hitrosti sem prebrodil z natančno konfiguracijo paramterov linux jedra. Vendar nisem fovš!

Nakup je kul, kritizirajte raje ostale stvari, razne preproge za 150.000€, razna svetovanja. Marsičesa se sploh ne pove. Pomoje majo to druge države dosti bolje narejeno kot pri nas.

Okapi ::

zakaj privat firme, ki presneto pazijo na dobiček, kupujejo brand "superračunalnike" z "zanič" hardwareom, ko pa bi po vaše vendar zlahka preživele s kišto pod 500EUR? Zato ker so neumni? Japajade...
Kot prvo: firmam investicija v opremo zmanjšuje davek na dobiček. Poleg tega se mi zdi, da državni zbor ni zavezanec za DDV in torej kupujejo 20% dražje računalnike. In kot drugo, pomembno je, za kaj računalnik uporabljaš. Za to, kar počnejo z njimi poslanci, so dovolj dobri netbooki. Ali pa naj kdo pove, kateri procesorsko ali pomnilniško zahteven program morajo pri svojem delu uporabljati. In kot tretje - zasebne firme zapravljajo svoj denar in če hočejo imeti drage računalnike, naj jih imajo. Državni zbor zapravlja naš denar.

O.

jype ::

Okapi> Ali pa naj kdo pove, kateri procesorsko ali pomnilniško zahteven program morajo pri svojem delu uporabljati.

Lotus notes? :)

mikic007 ::

Ze tu na forumu vecina, ki malenkost vec dela z racunalnikom sprasuje po nekoliko visjih cifrah, da ne govorimo o mac uporabnikih, ki brez izjeme dajo vec in znajo svojo izbiro precej dobro utemeljiti.

Racunalniki za 600€ skoraj brez izjeme ob normalni rabi ne zdrzijo vec kot 4 leta, medtem ko moj malenkost drazji del deluje le z menjavo baterije ze deveto ... Stran mecem veliko novejse in hardversko boljse kiste, ker so pac zanic, ljudem pa brez izjeme priporocam zacetne thinkpade.

@Okapi, zakaj DZ ne bi bil zavezanec za DDV? Na ponudbah pise da je 20% DDV vkljucen. Uporabljajo pa programje, kot vsi ostali in atomi ter podobno sranje so za to povsem neuporabni.

Keyser Soze ::

"mamac za budale" če nisi sposoben spremljat več stvari naenkrat. A je to problem?

Zame ni. In sem sposoben opozarjat na več stvari naenkrat. Zato, da bom lahko vpil kako je preproga za 150 jurjev, ki je dejansko lahko samo iskrena napaka direktorja, je spregled tegale naročila, ki je bil zavestno izveden s takšnimi merili kot je bil, za potrebe, ki temu še zdaleč niso dorasle, s področja, ki je širši pubbliki veliko bolj poznan kot perzijske preproge, ena obična svinjarija. Iskanje opravičila še za odtenek večja.

P.S.: Privatniki ponavadi prenosnike rabijo tudi za zasebno rabo. torej kupijo malo boljšo mašino, pa pokrije še stroške ekstra domačega komputerja. Za tajnico pa najbrž noben ne nabavi ultra super duper polsovnega prenosnika?
OM, F, G!

Okapi ::

Lotus notes? :)
Lotus Notes ima milijon pomanjkljivosti (odkar delam tudi za Evropsko komisijo, ga moram uporabljati;((), nisem pa opazil, da bi bil prav hudo požrešen.

zakaj DZ ne bi bil zavezanec za DDV? Na ponudbah pise da je 20% DDV vkljucen.
Ja, seveda je vključen, nazaj ga pa ne dobijo. Ni zavezanec, afaik, ker je neprofitna ustanova. Vsaj za razna ministrstva vem, da niso zavezanci.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Keyser Soze ::

Lotus Notes je bolj sarkazem kot ne.

Še najbolj zahteven program je Firefox s kakšnimi dodatki. Je pa Lotus Notes, sploh s SPIS, nekaj boljšega za rabo. En kup funkcij, ki jih 99% uporabnikov ne zna uporabljati oz. ne ve za njih, 90% jih pa itak ne moreš uporabljat, ker preprosto delujejo čudno.

DDV je vključen. In ga plačaš. Je pa brez ene hude funkcije. Bolj ene sorte ekstra šparanje. 20% nakupa gre nazaj v proračun.:D
OM, F, G!

Okapi ::

Še najbolj zahteven program je Firefox s kakšnimi dodatki.
Česar pa poslancem ni potrebno uporabljati. Firefox je za power userje neta (trenuto imam odprtih 200+ tabov v 11 skupinah:-)

O.

PaX_MaN ::

technolog je izjavil:

Tale nakup prenosnikov je "mamac za budale". Da se odvrne pozornost od ostalih stvari.

Mnenja sem, da je cena odlična, jaz prec kupim enega! Verjetno ne bodo izkoristili stvari 100%, pa vendar ga bodo vseeno imeli 4 leta.

Sam sicer delam na prenosniku, starem 2 leti za 500€. Najhujše krize v hitrosti sem prebrodil z natančno konfiguracijo paramterov linux jedra. Vendar nisem fovš!

Nakup je kul, kritizirajte raje ostale stvari, razne preproge za 150.000€, razna svetovanja. Marsičesa se sploh ne pove. Pomoje majo to druge države dosti bolje narejeno kot pri nas.

Nakup je kul zarad tvoje poklicne deformacije oz. hendikepa. Ker pač poznaš to področje približno veš da je "kr uredu". Enako ti bo za preprogo rekel "kr uredu je bla" kkšn tekstilc v Muri, pa enako ti bo reku "kr uredu so odcolal" za svetovanja kakšen Virant k se s tem ukvarja, za NLB ti bi kak Strauss-Kahn reku "dobr ste dokapitaliziral, momci!" pa za TEŠ 6 bo reku "ureduje!" kšn, ne vem, PIPI, al pa kdo s strojne ostali bodo pa pač HATERS GONNA HATE, an.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

IceIceBaby ::

Ja, prav res, ker s pol cenejšimi prenosniki se pa čez 6 let ne bo več dalo brskati po netu in pisati e-pošte.


Če bo delal se bo dalo. Če ne bo delal bo pa verjetno treba kupiti novega, ker rezervnih delov ne bo mogoče dobiti. Precej verjetno bo temu sledilo še kakšno reševanje podatkov z diska, nalaganje sistema itd.

In kot tretje - zasebne firme zapravljajo svoj denar in če hočejo imeti drage računalnike, naj jih imajo. Državni zbor zapravlja naš denar.


Zasebne firme sem izpostavil zato, ker so dober test prenosnikov. Če bi bili prenosniki za 600 eur dobri za takšne organizacije bi jih uporabljajo več zasebnih podjetji. Ker v takem okolju failajo imajo firme pač thinkpade. Ne vem zakaj bi moral DZ eksperimentirati in izbirati nepreverjene rešitve.

Kaj točno poslanci delajo pa ne vem. Vem, da bi jim računalnik MORAL predstavljati nepogrešljivo orodje za produkcijo in komunikacijo. Če pa obstajajo poslanci, ki računalnika ne uporabljajo jih je treba pa na nek način prisiliti v uporabo. Jaz hočem, da so poslanci učinkoviti pri svojem delu, njihov čas je vreden neprimerno več kot teh par 100 eur razlike med laptopi.

P.S.: Privatniki ponavadi prenosnike rabijo tudi za zasebno rabo. torej kupijo malo boljšo mašino, pa pokrije še stroške ekstra domačega komputerja. Za tajnico pa najbrž noben ne nabavi ultra super duper polsovnega prenosnika?


Načeloma delo poslanca traja cel dan, ne samo tistih nekaj ur, ko so v parlamentu. Kolikor vem nekateri računalnike nosijo tudi domov. Ne dvomim, da kdo tudi doma dela za službo. Pa veliko poslancev tudi precej potuje.

darkolord ::

In točno to je najhujša napaka, ki jo lahko delaš. Logika, da dokler nekateri zapravljajo milijone, ni nič narobe, če drugi zapravljajo tisočake, nas vodi naravnost v grški scenarij.
Očitno ne razumeš, v čem je problem. Problem je, da s takimi "mikro prihranki" denar samo prekladaš iz enega kupčka na drugega.

Oz. kar konkretno: ČE NE BI KUPILI PRENOSNIKOV, BI TA DENAR PORABILI ZA KARKOLI DRUGEGA, medtem ko bi se nekateri zmagoslavno tolkli po prsih, češ glej koliko smo prihranili državi.

Zato je, kot že večkrat omenjeno, potreba začeti rezati na drugi strani malhe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Keyser Soze ::

IceIceBaby je izjavil:

Načeloma delo poslanca traja cel dan, ne samo tistih nekaj ur, ko so v parlamentu. Kolikor vem nekateri računalnike nosijo tudi domov. Ne dvomim, da kdo tudi doma dela za službo. Pa veliko poslancev tudi precej potuje.

Načeloma res traja cel dan. Ampak to nima ene hude veze s celo situacijo, si mi pa tudi dokazal s temle odstavkom, da ne razumeš ravno najbolje srža problema oz. razlike med privatnikom/podjetnikom, ki si kupuje prenosnika, in poslancem, ki mu kupijo nov prenosnik.
OM, F, G!

kmetek ::

bond007 je izjavil:

Je treba kr z velikim začet, pa tam vse porihtat, potem pa še tele male neumnosti skenslat, ker drugače nekega prihranka ne bo.
Če hočeš met jurja zraven pri plači pejt za policaja - kolega iz Murske dela v Kopru, plača sicer samo 900€, potnih pa 1000. Spi seveda pri punci v Kopru, tiste 4x na mesec ko gre domov, gre pa s tdijem na kurilca, jap policaj je.


Ime in priimek? Novi minister bo vesel podatka :D

Kaj menite, ko so nam dal tole kost za glodati, kake ostale svinjarije delajo za hrbtom?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

IceIceBaby ::

Načeloma res traja cel dan. Ampak to nima ene hude veze s celo situacijo


Kako, da ne. Če delaš na 3, 4 lokacijah + veliko potuješ rabiš soliden prenosnik.

Bistvene razlike v načinu uporabe med poslancem in nekom višje od middle managementa v privatni firmi pa ne vidim. So specifike, ampak generalno gledano je način uporabe zelo podoben.

Keyser Soze ::

Jao, pa sej niso to eni krajinski arhitekti, geometri, al pa podobna baža, da rabi ne vem kakšno mašino, ker puza po terenu sem ter tja ter uporablja resne aplikacije. Gre za poslance, ki večino časa prebijejo po pisarnah, pretežno še vedno poslujejo s papirjem, prenosnike pa povečini uporabljajo otroci, ker so njihovi preslabi, pa ma ati boljšega. Poznam takšnele sorte tiče, tudi izmed ljudskih izbrancev.>:D

P.S.: A si ti slučajno kje zraven s piskrčkom, ker ti je tako zelo nedolžna celotna zadeva. Saj pravim, jaz bi z veseljem kakšnega jurja več plače. Da me ne bo minila delovna vnema naslednjih par let, ko bom moral puzat ob zamrznjeni, če ne celo nižji plači.
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Vem, da bi jim računalnik MORAL predstavljati nepogrešljivo orodje za produkcijo in komunikacijo.
Za produkcijo česa? Poslanci berejo in pišejo, to je natanko vse, kar delajo z računalnikom. Oni niti ne računajo, niti ne obdelujejo fotografij, niti ne montirajo videa, niti ne programirajo, niti ne rišejo načrtov (igrati se pa itak ne bi smeli;-). Uporabljajo e-pošto, Office, net in pdf reader.

O.

oldguy ::

P.S.: Privatniki ponavadi prenosnike rabijo tudi za zasebno rabo. torej kupijo malo boljšo mašino, pa pokrije še stroške ekstra domačega komputerja. Za tajnico pa najbrž noben ne nabavi ultra super duper polsovnega prenosnika?


Ja, jezus, dejmo no še enkrat. Poslanec ni kupil laptopa. Kupila ga je orgarnizacija imenovana Državni zbor. Ta orgarnizacija ga bo tudi administrirala in na splošno skrbela zanj in za integracijo s svojim sistemom. Predvidoma več kot 5 let. Nihče tudi ni omenjal kvazi privatnikov, ki menda kupujejo alienware, da je zverina še za domov dobra. Omenjali pa smo večje privatne firme, ki imajo konsolidirano opremo in kupujejo podobne produkte, kot so tisti iz razpisa. A ste lahko še bolj bedasti? In vi se imate za računalničarje?

Kdor tumba, da bi bilo bolje in ceneje iti v big bang in kupiti 200 eee-jev za cca. 40 jurjev, nima pojma o ITju. Žal...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oldguy ()

guest #44 ::

Okapi...šokiran sem! Skoraj roko bi dal v ogenj, da boš zagovarjal drugo stran, pa ne.

Keyser Soze ::

@oldguy
Firma, ki kupi takšenle nabor prenosnikov za svoje tajnice je kratkomalo firma, ki bo šla čez kratek čas v PM.

Aja, morda je pa zato Slovenija tam, kjer je danes. Ker privat firme živijo po oldguy načelu. Pa propadajo kot stare gobe po dežju.

Bottom line: Ne tumbaj ti s temle svojimi bučkami, ker ti bo dejansko še kdo verjel.
OM, F, G!

IceIceBaby ::

Uporabljajo e-pošto, Office, net in pdf reader.


Je malo razlike kako pogosto in na kak način uporabljaš office, ne? Lahko enkrat na mesec zaženeš word in napišeš dopis ali pa dnevno pišeš, delaš prezentacije pregleduješ in urejaš excel tabele... A zato, ker ne računaš in ne rišeš si ne zaslužiš spodobne baterije, dobre tipkovnice in kvalitetnega ekrana?

Poslanci bi morali biti bližje tej drugi varjanti. Če niso potem je treba naredit nekaj, da bodo računalniško pismeni, ne pa nabavljat crap opremo.

Keyser Soze ::

:D
Hehe, si ti že kdaj videl poslanca od blizu. Vsaj večino njih.

Ma pa koga farbaš no. Že pri direktorjih se takšne stvari ustavijo oz. jih za njih počne "javna raja". Nikar pa funkcionarji. Jezus, da se vam ne bom začel smejat od traparij, ki jih pišete.
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

jype ::

Kr počakte, da bom js poslanc... Bom s sabo nosu dva 27" screena, poleg obsceno dragega laptopa.

Pa ko bo kdo govoru o številkah, bom kar sproti tipkal v preglednico in prekinjal s "tole kar ste zdele povedu se žal ne sešteje pravilno, poskuste še enkrat".

oldguy ::

@oldguy
Firma, ki kupi takšenle nabor prenosnikov za svoje tajnice je kratkomalo firma, ki bo šla čez kratek čas v PM.

Aja, morda je pa zato Slovenija tam, kjer je danes. Ker privat firme živijo po oldguy načelu. Pa propadajo kot stare gobe po dežju.

Bottom line: Ne tumbaj ti s temle svojimi bučkami, ker ti bo dejansko še kdo verjel.


Ja, ker tajnica res ogromno leta po svetu, vsak dan nuca baterijo in nosi računalnik s sabo po večih lokacijah. Pa firma tut zanjo zmeče 5 jurjev plus mesečno, kenede? Sej sem rekel, penny-wise, pound-foolish ste. Pa še foušljivi zraven. Slovenceljni z veliko začetnico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oldguy ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poslanci, ki kradejo. Kako? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
12225044 (19142) otago
»

Samsungovi prenosniki se poslavljajo iz Evrope, Toshiba zmanjšuje obseg proizvodnje (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
6221065 (17293) SuperVeloce
»

Nakup prenosnika v ZDA

Oddelek: Kaj kupiti
263774 (3066) deltacqb
»

Vsak evropski poslanec dobi svoj iPad (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
8612606 (9868) Limit-sky

Več podobnih tem