» »

CorelDraw publish to PDF

CorelDraw publish to PDF

tec ::

Zadnje čase imam težave pri izvažanju v PDF. Uporabljam Corel Draw x3 verzijo, delam v CMYK paleti, Color Management na OFF. Ko exportam v PDF po prepress nastavitvah dobim določene barve popolnoma drugačne. Kakor da bi dal čez en 50% transparentni bel okvir. To se dogaja npr. na rjavi barvi in zeleni, med tem ko je modra pa normalna. Vse so v CMYK. Če pdf uvozim nazaj v Corel so barve sicer normalne, vendar ko mi tiskarna naredi best print so barve blede, kot pri PDFju.

Ve kdo, v čem bi lahko bil problem?

Hvala

floyd1 ::

Sicer nimam x3, a mpak si mislim, v čem je težava. Corel ima pod nastavitvami en color management in tam moraš imeti vklopljeno (obarvano) tisto puščico, ki kaže na tiskarski stroj (slikica). Potem so barve OK, drugače sem imel take rjavkaste, nenasičene. Dolgo že nisem tega nastavljal, tako da ti "step by step" navodila iz glave ne morem dat, sem pa trenutno bolj bogo mobilen (trikratni zlom gležnja, trinajst vijakov, hude bolečine ko sem pokonci) in ne morem do stac. računalnika (vse založeno, ni prostora za nogo...).
Upam, da sem pomagal, tako je vsaj bilo v starih verzijah.

tec ::

Color management sem probaval nastavit na vse mogoče. Tudi to kar si predlagal, pa še vedno isto.

Evo primer v pdf in jpg
http://file.si/files/59480_xgtsw/Graphi...

harvey ::

Ti imaš verzijo X4 in ne X3 :-)

Ko daš Publish to PDF pod nastavitvami daj na Color Native. Sicer pa ali imaš vrednosti barv v Corelu za rjavo 0/9/14/72 in zeleno 31/0/76/20.

edit
Pri jpg imaš drug barvni prostor RGB!
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: harvey ()

tec ::

Hehe...sm trapast, seveda imam x4. Sem pred kakšnim mesecem zamenjal in se očitno še nisem navadil :-)

Sem probal dat tudi v Native pa je isto. Barvne vrednosti, ki si jih napisal so prave.
JPG je RGB, ker CYMK ne bi prikazalo v browserju, poleg tega ima ta jpg točno take barve, ki jih potrebujem, zato sem tako dal.

Ne vem, neki delam očitno narobe. Sem pa sedaj ugotovil, da če dam export for web, da dobim prave barve. Ampak pri Web se barvni prostor zamenja v RGB, kar pomeni, da bo moral tiskar spremenit v CMYK? Čudno mi je to, da če imam barvno v CMYK in jo hočem izvozit, moram spremenit v RGB, da dobim enako v PDFju?

floyd1 ::

Sem vseeno prikrevsal do pc-ja. Pri "publish to pdf" v "advanced" nastavitvah imaš vklopljeno "all object to cmyk" in pri "apply icc profiles" pa "separations printer profile". Pol bi moralo biti ok.

tec ::

Ja, točno tako imam nastavljeno in ni uredu. Sem pa našel problem. Če dam v RGB in brez ICC profila so barve take kot morajo bit. Torej, lahko dam tiskarju PDF v RGBju in brez ICC profila?

floyd1 ::

Če je v rgb ni ok. Tisk (in priprava) pač poteka v cmyk.
V tools / color management imaš obarvane tri puščice - od generik internal rgb profile do generik offset separ. profile in od tega (tiskarska mašina) do monitorja in še tista dolga do tiskalnika. Potem mora delat.

harvey ::

>Barvne vrednosti, ki si jih napisal so prave.

Gledanje barv na monitorju je eno, pri tisku pa drugo. Omenjene vrednosti barv poglej na barvni skali cmyk palete (papirno tako kot imaš skalo za Pantone) in boš videl kako naj bi prišlo potem v tisku. Že tako na oko ti rečem, da zelena s tistimi vrednostmi niti blizu ne more biti tisti, ki jo naredi jpg/rgb in tako kot bi rad. Nekaj v stilu 50/0/100/0 je veliko bližje željeni zeleni in to je tvoj problem. Ne pa color management. Kako pa prihajaš do teh smešnih vrednosti - 31/0/76/20 za zeleno?

>vendar ko mi tiskarna naredi best print so barve blede, kot pri PDFju.

Kako naredi tiskarna best print? Preko ripa in da ustrezen profil ali kar sprinta na malo "boljšem" papirju.

>Torej, lahko dam tiskarju PDF v RGBju in brez ICC profila?

Lahko, če želiš da boš imel zmazek. NE počni tega. Očitno pa tudi tile tiskarji nimajo kaj prida pojma glede prepressa.

Samo še manjka, da pride nekdo ven z izjavo in reče, da Corel pač dela sfalene barve in da je Ilustrator boljši :-)
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

tec ::

To so barve, ki sem jih že dobil, tako da jih ne smem spreminjat. Sej, kadar delam v pantone je vse lepo in prav, samo tokrat ne gre.

Ej nimam pojma kako naredijo best print. Meni ga samo pošljejo po pošti.

Kaj pa če se gre za digitalni print, a to gre tudi v CMYK potem al delajo to v RGB?

TRIROG ::

To se tudi meni dogaja ... ko nekaj v PDFju sprintam pride čisto drugače kot v corelu ... Bljak

Občasno zadevo rešim tako da naredim print: in potem z tiskam v PDF namesto Publish to PDF.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TRIROG ()

Ruudgulig ::

Pozdravljeni

jaz pa imam težavo pri printanju pdf-ja.... in sicer
v corelu x5 nastavim format papirja a3 si naredim markerje za a4 format na sredino lista ter izvozim v pdf....

ko pa printam pa imam markerje zamaknjene za 5mm na vsako stran....

torej ni več a4 format ampak manjši....

pozna kdo kakšna je lahko težava....

uporabljam pa adobe x --- bi bil problem tukaj???

hvala

Zgodovina sprememb…

harvey ::

Kak fit to page/printer margins morda odkljukan?
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: harvey ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Publikacija v pdf iz Worda in Corela

Oddelek: Programska oprema
8821 (696) primus1024
»

corel težava

Oddelek: Programska oprema
262037 (1710) harvey
»

Photoshop - tiskarna!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
153878 (3579) lonz
»

Grafična priprava za tisk

Oddelek: Pomoč in nasveti
334315 (3888) Matev
»

Photoshop

Oddelek: Zvok in slika
71496 (1351) ferjan

Več podobnih tem