» »

Google želi tvoriti in hraniti vaša gesla

1
2
»

jype ::

Azgard> Brez skrbi da razni Halcom in podobni certifikati nimajo takih napak v svoji implementaciji

A bold assertion.

MrStein> Ja, geslo 123456 se hitro ugane.

Kako to pomaga vsem tistim, ki se jim je zdelo, da imajo zapleteno geslo/dober ključ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

energetik ::

SuperVeloce je izjavil:

Nisem našel export funkcije, čeprav mam instalacijo gor, ne samo opera plugina... tako, da bi v primeru ukinitve servisa moral ročno kopirati vsak password posebej. Če kdo najde način, naj pove :) Ni pa to posebej zaskrbljujoče, je takšna stvar one-time event, do gesel pa lahko vseeno offline dostopiš.
Klikneš Lastpass knof v brskalniku, Tools/Export To?
Izvožen CSV naj bi potem lahko uvozil v recimo Keepass.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

SuperVeloce ::

Lolek jaz pa iskal med nastavitvami plugina, nastavitvami na njihovi strani, export aplikaciji... :))
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Manu ::

Ne razumem, zakaj se za registracijo za uporabo lastpass zahteva e-pošto? A se ne bi dalo brez tega?
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

antonija ::

Sej jim lahko posredujes kaksen junk email naslov (pogooglaj za emaile za enkratno uporabo) in je problem resen.

EDIT: Drugace se pa doticni email uporabi za password recovery ce ga pozabis, ampak moras to narest na sitem computerju kot si se registriral, pa se nekaj omejitev je.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antonija ()

axee ::

Zaenkrat še uporabljam Chrome za shranjevanje gesel in Keepass + Dropbox za ostala gesla (FTP, MySQL, Windows, serijske številke, admin gesla za mrežno opremo itd gesla), torej gesla, ki se ne uporabljajo v brskalniku ampak jih nekjer pač rabim shranjene. Tako so dosegljiva povsod, tudi na androidu, live sinhronizirano z eno bazo v Dropboxu.

Lastpass se mi ne zdi dovolj enostaven za vpisovanje zgoraj opisanih informacij. je pa dober za AutoFill-e na webu. Edino če mi kdo pokaže, kako na enostaven način za vse opisane informacije se morda prestavim na Lastpass, še vedno pa želim nek database na LOKALNEM disku in aplikacijo, ki jo odpre, da sem v primeru zaprtja Lastpass-a varen.

Edit: da se popravim, v Lastpass brez težav dodam vse te informacije, ampak Lastpass vse smatra kot logine za spletne strani, in je vse bolj okorno..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

energetik ::

axee je izjavil:

Edino če mi kdo pokaže, kako na enostaven način za vse opisane informacije se morda prestavim na Lastpass, še vedno pa želim nek database na LOKALNEM disku in aplikacijo, ki jo odpre, da sem v primeru zaprtja Lastpass-a varen.
Kot sem že napisal, ima Lastpass na vsaki napravi, kjer je nameščen in se vsaj 1x prijaviš z glavnim geslom, lokalno shranjeno zadnjo kopijo kriptirane baze gesel. Zato tudi če zaprejo servis, imaš svojo bazo na vsaki napravi in lahko izvoziš kot navadno tabelo. Seveda jaz vsake toliko že zdaj izvozim CSV, da sm 100%, da gesel ne bom izgubil.

PARTyZAN ::

LastPass je namenjen shranjevanju gesel za spletne strani. Če se servis zapre, se ne zgodi nič hudega, ker se cloud uporablja samo za sinhronizacijo sprememb. Containerje imaš shranjene na vseh napravah lokalno.

Lahko preizkusiš brez internetne povezave. Vse dela.

antonija ::

Ce k lastpass geslu ne vpises URLja potem ti ne bo nikoli delal autofilla. Edino browser rabis da lahko vidis geslo se mi zdi. Razen ce ga izvozis, ampak v tem primeru pa raje uporabi keepass.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vdor v android tablico

Oddelek: Pomoč in nasveti
357338 (6033) All
»

140 tisoč KPN-jevih naročnikov ohranilo isto privzeto geslo

Oddelek: Novice / Varnost
186706 (5996) Gandalfar
»

Osrednja stran za komentiranje znanstvenih člankov

Oddelek: Znanost in tehnologija
212019 (1280) gzibret
»

Ameriška carinska uprava kupuje igralne konzole PlayStation

Oddelek: Novice / Konzole
344776 (3478) MrStein
»

Kiberpipa, ker je svet zunaj

Oddelek: Novice / Kiberpipa
173292 (2677) MrStein

Več podobnih tem