» »

Sistem za računalniško učilnico

Sistem za računalniško učilnico

dronyx ::

Ne vem sicer če tole ravno sodi v to rubriko...

Klasične računalniške učilnice so ponavadi narejene tako, da imaš en kup računalnikov, po možnosti enakih, ki so povezani v mrežo in čim bolj zaklenjeni, da tečajniki ne morejo spreminjati nastavitve. Samo to se mi zdi še vedno overkill za vzdrževanje, ker je potrebno nameščati na vse računalnike programsko opremo, iskati pobrisanje bližnice...

Nekatere malo bolj napredne rešitve uporabljajo sisteme, kjer se računalnik po uporabi sam postavi nazaj v prvotno stanje. Kaj konkretno to je ne poznam, domnevam pa da gre za neko dodatno programsko rešitev?

Meni osebno je sicer najbolj všeč možnost, da bi bili računalniki v učilnici zgolj terminali in bi vse ostalo teklo na strežniku - morda v obliki nekakšnih virtualnih dekstopov ali kaj podobnega.

Torej ali morda pozna kdo kakšne rešitve, ki se uporabljajo za ta namen in ima z njimi izkušnje v praksi.

Gre pa seveda za to, da je vzdrževanje čim lažje, po možnosti iz enega mesta in na daljavo.
  • spremenil: dronyx ()

amigo_no1 ::

trnvpeti ::

multi seat

Vragec_sc ::

Ko sem še jaz na šoli "delal" so se uporabljale radix pci kartice.
http://www.radix-int.com/smartrecovery....
Kje se pa to pri nas v Sloveniji dobi pa na žalost ne bi vedel.

cen1 ::

Na našem faksu se na winse loginaš preko strežnikov tako da imaš na kateremkoli računalniku v katerikoli učilnici enako namizje in enake programe. To mora imet Microsoft že kakšno storitev.

Daedalus ::

Meni osebno je sicer najbolj všeč možnost, da bi bili računalniki v učilnici zgolj terminali in bi vse ostalo teklo na strežniku - morda v obliki nekakšnih virtualnih dekstopov ali kaj podobnega.


Če nisi vezan na kak določen OS, pol se splača pogledat LTSP. Na tem v Kiberpipi oziroma zdaj v Metropolu ganjam javne terminale zadnjih hm.... 5 let?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

vorantz ::

Na fri je v eni učilnici nrjeno z virtualci...Vsak monitor ma gor prišraufano majhno škatlco (nek basic računalnik, sestavlja firma ki ponuja to + software) in pol se konekta na nek strežnik z virtualci...katastrofa da večje ni :D
počasno ko hudič

vsekakor je deep freeze še najbolša ideja

l0g1t3ch ::

Pomoje bi bil zate dobra rešitev flipit (http://flipit.si/). Sploh ker v učilnici gre za identične sisteme kar je z virtualizacijo lahko doseči pa še iz meseca v mesec se da prilagajt število dostopov pač skladno z potrebami.
Pred leti je zavod o2z2 prirejal neke delavnice ki so se izvajale na okolju, ki ga je zagotavljal flipit in že takrat je delovalo OK, do danes pa je verjetno vse skupaj še napredovalo.

Duhec ::

Pred leti sem PCI kartico RadiX protector dobil na Dissu. www.diss.si
Povprašaj tam, če to sploh še tržijo (v prodajnem programu ga sicer ni več) in kdo je zdaj diler za Slo.

para! ::

cen1 je izjavil:

Na našem faksu se na winse loginaš preko strežnikov tako da imaš na kateremkoli računalniku v katerikoli učilnici enako namizje in enake programe. To mora imet Microsoft že kakšno storitev.

Pri nas je bilo tudi tako in če pozabim 5 minut čakanja, da se izvede prijava in postavi namizje, je zadeva kar kul.

Samo res težko pozabim teh 5 minut.

lp
Death before dishonor!

brodul ::

LTSP it is

Ena moznost je pa tudi clonezilla server, ki lahko preko multicasta nalozi novo sliko dejansko na disk racunalnika. To se uporablja v Kiberpipi v ucilnici.
Pretending to be a mature adult is so exhausting.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Južna Koreja digitalizira vse učbenike

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
328201 (6684) Gregor P
»

Fakulteta & prenosniki & varnost & izdelava zapiski

Oddelek: Pomoč in nasveti
497738 (6790) mojca
»

Čemu imeti računalniške učilnice na fakultetah (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
699249 (5958) Matevžk
»

Skrbništvo 25 uporabnikov - predlogi in mnenja !

Oddelek: Pomoč in nasveti
333456 (2144) SasoS
»

Kaj storiti z računalniško učilnico

Oddelek: Loža
152266 (1559) Beralios

Več podobnih tem