» »

Pametnejši

Pametnejši

1 2
3
»

IceIceBaby ::

Ramon dekers, na FDV morš bit vsaj funkcionalno pismen. Očitno tvoj faks tega ni zahteval :)

Sicer pa je dokaj znan rek oz. prepričanje, da mojster po 10000 urah vaje. Naj bi veljalo za šport, glasbo in nasploh večino aktivnosti. Talent verjetno pomaga na začetku, ampak vseeno je treba dati skozi cca 10k ur, ne glede na nadarjenost.

Phantomeye ::

Ramon dekers je izjavil:

eh daj no zresni. Mogoče bi bilo fino da greš še malo pokukat na ostale fakultete, tako lahko primerjaš in opaziš da ste vi bolj kot ne otroci v peskovniku. Samo za primerjavo MJP je skoraj tako obsežen kot 2 ali 3 letnika na fdvju.

Prašte Žigata, vam bo on povedal:)


Kaj pa ce bi ti za spremembo upošteval svoj nasvet?


Preden fantaziraš po slo-techu.

opeter ::

Vprašanje je bolj, zakaj hočeš postati pametnejši. Nekje sem bral, da je butast človek v osnovi bolj srečen.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

kr1ženska ::

opeter je izjavil:

Vprašanje je bolj, zakaj hočeš postati pametnejši. Nekje sem bral, da je butast človek v osnovi bolj srečen.


Se čist strinjam.



Sicer pa, če hočeš biti pameten, pojdi med neumen folk. Če misliš, da si pameten, pojdi obiskat nekoga ki ima par doktoratov narjenih pa boš hitro neumen.
Če si neumen, pojdi obiskat duševno prizate ljudi. Ker car boš šele tam izpadel ;)

Biti pameten je lahko zelo dvoumen pojem.

Polek tega si lahko zelo pameten na enem področju in na drugem totalno nesposoben. Kot sem že omenila, banalni primer - savantje. Če posplošujemo zadeve (možno samo pameten in neumen) se pravi, oni so kaj??
Do not take life too seriously. You will never get out of it alive.
Elbert Hubbard

GoodSatanist ::

William James Sidis je imel IQ > 300, pa ni razen tega dejstva naredil/napisal/izumil nič omembe vrednega. Sicer je v svojih mlajših letih precej razturaval, pri 30ih in naprej pa vozil taksi in bluzil.

kr1ženska ::

GoodSatanist je izjavil:

William James Sidis je imel IQ > 300, pa ni razen tega dejstva naredil/napisal/izumil nič omembe vrednega. Sicer je v svojih mlajših letih precej razturaval, pri 30ih in naprej pa vozil taksi in bluzil.


Jaz si tole razlagam nekako takole.

Predstavljaj si, da si genij. Velik pritisk s strani javnosti, ki od tebe veliko pričakuje, ogromno dela, vsi okoli tebe so neumni oziroma lahko vodljivi. Kaj se dogaja v tvoji glavi tako ali tako nihče ne razume. Živiš v svojem svetu, ki je vsem popolnoma tuj.

Geniji se svoje pameti zavedajo. V večini primerov se počutijo odgovorne, saj vedo, da so edni, ki lahko nekaj velikega pogruntajo, naredijo, spremenijo. Vplivajo lahko na celotno človeštvo. Dober občutek, kaj ne?

Med temi izjemami pa so seveda še izjeme. Zakaj bi se neki matral in se obremenjeval s takimi in drugačnimi problemi, ko pa lahko svojo pamet izkoriščaš za to, da ti je preprosto lepo v življenju.

Ali je to prav ali ne, kdo smo mi, da bomo sodili druge, kako naj živijo svoja življenja.
Do not take life too seriously. You will never get out of it alive.
Elbert Hubbard

GoodSatanist ::

Eh, če bi znal, pomoje tudi bi kaj naredil. Ni razloga, da ne bi. Kako pa je možno, da človek z IQ 300 česa ne zna? Jaz mam IQ 140, pa ne znam skoraj nič. Tak da IQ nima veze.

GoodSatanist ::

Ne meri niti čustvene inteligence, niti ustvarjalnosti namreč.

Invictus ::

To je zato ker si len. Če imaš visok IQ, se ne pomeni da vse znaš. Znaš samo tisti kar se naučiš.

Pač tista zgodbica o Janezku :).

Zato pa pravijo kristjani, blagor ubogim na duhu. že vedo zakaj. Ignorance is bliss.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

GoodSatanist ::

Včasih sem res len ja. Včasih pa tudi ne. Ampak zdi se mi, da pač za svoj trud ne dobim dovolj, zato - zakaj bi se trudil. Preprosto - zakaj pa? Če bi mi kdo plačal jurja evrov pa da bi znal naredit, kar se zahteva, pa bi ane.

Zgodovina sprememb…

GoodSatanist ::

Jaz sem ziher, da Sidis ni pač imel nič pametnega za povedat. Ne zato, ker ne bi hotel kaj velikega naredit, ampak ker ni imel neke vizije al pa ideje.

IceIceBaby ::

IQ testi merijo precej ozek spekter človekove sposobnosti. Pač, ena od neštetih lastnosti, ki vplivajo na uspeh posameznika.

Mogoče je nesorazmerno visok IQ celo slabost. Je kar stresno, če se zavedaš, da imaš visok potencial ampak si prelen, da bi ga uresničil.

GoodSatanist ::

IceIceBaby je izjavil:

Pač, ena od neštetih lastnosti, ki vplivajo na uspeh posameznika.


Si prav povedal, ena od neštetih, takorekoč.

kr1ženska ::

GoodSatanist je izjavil:

Ampak zdi se mi, da pač za svoj trud ne dobim dovolj, zato - zakaj bi se trudil. Preprosto - zakaj pa? Če bi mi kdo plačal jurja evrov pa da bi znal naredit, kar se zahteva, pa bi ane.


Do not take life too seriously. You will never get out of it alive.
Elbert Hubbard

BCSman ::

če lahko kdo zrihta ritalin - zs

poweroff ::

Kolikor vem, je ta zadeva samo na recept.
sudo poweroff

Yugos ::

Dr Ognjen Amidžić je delal raziskave na EEG in ker sam ni moral postati Grandmaster šaha je raziskoval zakaj, bil je na angleški oddaji o tem kaj naredi genija.

Pojdi na 8:00

Pod tem so linki za celo oddajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yugos ()

terryww ::

domače branje 1


domače branje 2



edit: direct link
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: ahac ()

guest #44 ::

Moja šošolka ni enkrat odprla učbenika od matematike, pa je že vse poštekala iz samo poslušanja profesorja.

Jah, brez genov ne moreš se kosat z največjimi. Enostavno ne gre.

kr1ženska ::

guest #44 je izjavil:

Moja šošolka ni enkrat odprla učbenika od matematike, pa je že vse poštekala iz samo poslušanja profesorja.


Tudi moj sošolc. Potem je pa priše na faks, kjer bi moral odpreti knjigo, se vsest za mizo ter se učiti pa ni šlo. Tega ni znal in ni naredil niti 1.letnika.

Zgodovina sprememb…

Boobiz ::

kr1ženska je izjavil:

guest #44 je izjavil:

Moja šošolka ni enkrat odprla učbenika od matematike, pa je že vse poštekala iz samo poslušanja profesorja.


Tut moj sošolc. Pol je pa priše na faks, kjer bi mogu odpret knjigo, se vsest za mizo in se učit pa je pogrnil na celi črti. Tega pač ni znal in ni naredil niti 1.letnika.



Mu očitno profesor ni ležal. Nekaj podobnega sem jst doživljal prvo leto na faksu, ko sem fasal neko asistentko, ki je nisem zastopil 5 posto. Skozi cel semester nisem mel blage kaj je razlagala, izpit sem potem pogrnil tolikokrat, da me je sram povedat.
Naslednje leto sem zamenjal asistentko in izpit naredil z sedemko, z minimalnim učenjem. Zame je to absolutna zmaga, ker mi matematka nikoli ni ležala.
I'm drunk, what's your excuse?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Boobiz ()

VelikiTun ::

Nihče te na faksu ne priklene na določenega profesorja ali asistenta. Če ti podajanje snovi pri enem ni všeč, greš na predavanja drugega.

kr1ženska ::

VelikiTun je izjavil:

Nihče te na faksu ne priklene na določenega profesorja ali asistenta. Če ti podajanje snovi pri enem ni všeč, greš na predavanja drugega.

Odvisno od faksa. Pri nas to ni mogoče, ker je ponavadi za en predmet na vojo le en profesor. Na faks si pa priklenjen po novem bolenskem sistemu kjer so vaje in predavanja obvezna.

Boobiz ::

VelikiTun je izjavil:

Nihče te na faksu ne priklene na določenega profesorja ali asistenta. Če ti podajanje snovi pri enem ni všeč, greš na predavanja drugega.


Se ne motiš, to sm kasneje ko sm nardil izpit in uvidel da le nisem tako trd v glavo kot sem sprva mislil spoznal tud sam. Ampak jebiga zdej, po vojni smo vsi generali.
I'm drunk, what's your excuse?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Boobiz ()

brodul ::

Na teh Prebojnikih pa more nekaj bit. Pri nas jo profesor vsako leto priporoca.
Pretending to be a mature adult is so exhausting.

@nny ::

Z ustreznim treningom je možno izboljšati rezultat na testu inteligence - tukaj mislim na neverbalne variante tipa Ravenove progresivne matrice - do 20 točk.

Kljub vsemu niste pametnejši niti za ščepec. Na uspeh v življenju bolj vplivata trdo delo in vztrajnost.

kr1ženska ::

brodul je izjavil:

Na teh Prebojnikih pa more nekaj bit. Pri nas jo profesor vsako leto priporoca.

Ni vse sveto, kar rečejo profesorji. So samo ljudje ki veliko vedo in niso ne zmotljivi. Kako boš pa ocenil, da si bolj pameten? IMO, veliko tablet te vrste=placebo. Kakšni tableti za zbranost mogoče začasno pomagajo, vse ostalo je treniranje možganov oziroma iskanje načinov, kako se stvari lažje zapomniš in jih logično ali nelogično med sabo povezuješ.

terryww ::

lol, če bi kdo kaj dejansko prebral, bi imeli eno stran receptov namesto treh strani osebnih mnenj... svašta, mate energije za nakladanje...
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

para! ::

Ni vse sveto, kar rečejo profesorji. So samo ljudje ki veliko vedo in niso ne zmotljivi. Kako boš pa ocenil, da si bolj pameten? IMO, veliko tablet te vrste=placebo.

Prebojniki je knjiga 8-O
Death before dishonor!

guest #44 ::

kr1ženska je izjavil:

guest #44 je izjavil:

Moja šošolka ni enkrat odprla učbenika od matematike, pa je že vse poštekala iz samo poslušanja profesorja.


Tudi moj sošolc. Potem je pa priše na faks, kjer bi moral odpreti knjigo, se vsest za mizo ter se učiti pa ni šlo. Tega ni znal in ni naredil niti 1.letnika.


Diplomirala je v roku z visokim povprečjem enega težjih (tehničnih) faksov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: guest #44 ()

kr1ženska ::

para! je izjavil:


Prebojniki je knjiga 8-O

Wopala... Sm misnla, da je kaka teorija ;(( Po takelem failu si knjiga vsekakor zasluži, da jo predelam. Še ena lekcija zame, da moram stvari najprej malo pregooglat preden streljam bedarije ;) tnx :)

para! ::

Sicer pa glede "tablet": MPH (sestavina v ritalinu) naprimer in tudi ostale (nevarnejše) substance dokazano pomagajo pri koncentraciji in posledično miselnih sposobnostih. Ne pomeni, da si pametnejši, pomeni pa, da lahko neko zadevo bolje fokusiraš. Ni tle placebov, ker so učinki jasni. Problem je le, da ima večina teh substanc še druge učinke, tiste ki so prosto dostopne so ponavadi še mood enhancerji, ergo povzročajo odvisnost.

lp
Death before dishonor!

kr1ženska ::

para! je izjavil:

Sicer pa glede "tablet": MPH (sestavina v ritalinu) naprimer in tudi ostale (nevarnejše) substance dokazano pomagajo pri koncentraciji in posledično miselnih sposobnostih. Ne pomeni, da si pametnejši, pomeni pa, da lahko neko zadevo bolje fokusiraš. Ni tle placebov, ker so učinki jasni. Problem je le, da ima večina teh substanc še druge učinke, tiste ki so prosto dostopne so ponavadi še mood enhancerji, ergo povzročajo odvisnost.

lp


Meniš, da jih je glede na stranske učinke vredno uživati? A to se da dobiti samo na recept? Kakšno diagnozo ti postavi zdravnik, ki ti jih predpiše?

terryww ::

glede tablet, zadeva je znana kot akademski doping in uporabljena predvsem med študenti na tehniških faxih. sošolec se je tako zdravil zaradi "prehrambenih motenj". zadeva pa drugače deluje... stranski učinki? nevem in verjetno tud v tem obdobju nobenga od študentov mita, hrvarda, princetona, fmfja :P ne zanima. se mi zdi bolj aktualno to vpr. pri tistih, ki jemljejo to na dolgi rok, torej profesorji inu asistenti. bojo to zanimive študije čez par let :)
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

BCSman ::

pa kak bo to matematik če rabi tablete proti hiperaktivnosti da se lahko usede pred učbenik in osredotoči na snov. :D a obstaja kaka legalna pot za nakup ritalina? zakaj mi država ne dovoli da sem uspešnejši pri študiju s pomočjo teh tablet, ki sploh nimajo nekih fizičnih stranskih učinkov?

Yugos ::

BCSman je izjavil:

pa kak bo to matematik če rabi tablete proti hiperaktivnosti da se lahko usede pred učbenik in osredotoči na snov. :D a obstaja kaka legalna pot za nakup ritalina? zakaj mi država ne dovoli da sem uspešnejši pri študiju s pomočjo teh tablet, ki sploh nimajo nekih fizičnih stranskih učinkov?


jaz mam isti problem, edino kar narediš je da sprejmeš da boš moral imeti več pavz!

para! ::

Meniš, da jih je glede na stranske učinke vredno uživati? A to se da dobiti samo na recept? Kakšno diagnozo ti postavi zdravnik, ki ti jih predpiše?

Ne vem, ker jih ne uživam :)

Ritalin je recimo sredstvo za zdravljenje/lajšanje ADHD (hiperkativnost oz. attention deficit hyperactivity disorder) in je na recept, ja. Druga sredstva so nekatere prepovedane droge, ti. speed in podobno. Dolgoročna uporaba slednjih zna met preveč stranskih učinkov.

Kar se tiče študentarije ni nevarnosti (za odvisnost), ker se uporablja zgolj za izpite.

lp
Death before dishonor!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: para! ()

Yugos ::

Dobr opiše kako deluje

Bananovec ::

Imam Ritalin, jemljem, ko se mi zalušta. Predpisanega pa ga imam predvsem zaradi pomanjkanja koncentracije.
Po štirih zaporednih vzetih tabletah nisem ravno prišel do zasvoljivosti, me je pa po drugi začela rahlo boleti glava, rahlo oči, bilo je tudi mano nespečnosti. Overall so tablete super.

IMO je brezveze te tablete nucat na matematiki. Tam 3 ure gledaš v snov in ko ugotoviš princip, lahko celo šolsko leto spiš.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Zgodovina sprememb…

guest #44 ::

Jebeš biološko inteligenco, jz bom raje šparal za nov procesor in to ne mislim za desktopa ;)

BCSman ::

kaj pa piracetam, bi šel preko carine?
http://www.ebay.com/itm/NootraBioLabs-P...

panteist ::

GoodSatanist je izjavil:

William James Sidis je imel IQ > 300, pa ni razen tega dejstva naredil/napisal/izumil nič omembe vrednega. Sicer je v svojih mlajših letih precej razturaval, pri 30ih in naprej pa vozil taksi in bluzil.

Jaz ga popolnoma razumem. Jaz sem v SŠ zdelal FI in MA brez učenja doma (pri fiziki nisem dobil nižje ocene od 5 v štirih letih), doštudiral fiziko s pravdobrim povprečjem (če mi neka snov ni všeč, se je ne bom primerno naučil, ker se mi ne da), trenutno se ukvarjam na področju delcev, a če povem po resnici, se zaradi tega ne štejem ravno med pametne. Dosti več mi pomeni "občutenje" sveta, izkustvo, opazovanje in diskusija z ljudmi, eksperimentiranje z vsemi mogočimi hobiji, razmišljanje o svetu, življenju, smrti, itd. Zase ne morem trditi, da se bom vedno s tem ukvarjal po poklicu, ker me po eni strani grozno privlačijo kakšni bolj prvinski poklici oz. dejavnosti.

Aja, pa še tole. Ne glede na to kako se mogoče sliši samovšečno, zase menim, da sem pameten. Ne na "Sidis" ali "Einstein" način pameten, ampak imam dobro mero čustvene inteligence, ki se kaže v medosebnih odnosih, tip službe tudi nekaj pokaže, najpomembnejši se mi zdi pa moj odnos in videnje sveta. Ljudje, ceniti se morate in poznati svojo vrednost.

Glede pripomočkov za "pridobivanje pameti" pa samo to: današnji svet bi deloval le na instant - tukaj, takoj sedaj, čimveč,... Nobena kemija vam ne bo izoblikovala zrelega pogleda na svet in ljudi, nobena kemija ne bo pomagala, da boste razumeli kvantno mehaniko in nasploh nobena kemija ne bo pripomogla, da se boste počutili v svoji koži.

poweroff ::

Boobiz je izjavil:

Skozi cel semester nisem mel blage kaj je razlagala, izpit sem potem pogrnil tolikokrat, da me je sram povedat.
Naslednje leto sem zamenjal asistentko in izpit naredil z sedemko, z minimalnim učenjem. Zame je to absolutna zmaga, ker mi matematka nikoli ni ležala.

Mogoče bi moral pa najprej "položiti" asistentko, potem pa bi z lahkoto položil še izpit! :))
sudo poweroff

GrimReaper ::

kr1ženska je izjavil:

guest #44 je izjavil:

Moja šošolka ni enkrat odprla učbenika od matematike, pa je že vse poštekala iz samo poslušanja profesorja.


Tudi moj sošolc. Potem je pa priše na faks, kjer bi moral odpreti knjigo, se vsest za mizo ter se učiti pa ni šlo. Tega ni znal in ni naredil niti 1.letnika.

Tut jest sem mel same petke pri matematiki na gimnaziji in enako nisem naredil prvega letnika FRI. Sicer v srednji sem vsak dan naredil domačo nalogo, brez tega tut ne gre.
Ampak tut z višjo šolo se da preživet, pač nismo vsi za sedenje za knjigami, pa tud bolj kot samo intelektualno delo cel dan za računalnikom mi je všeč kombinacija z (lažjim) fizičnim delom.
Zdej mam pa tut en teden frej, sem že hotel prebrat kakšno knjigo, ampak preprosto ne najdem časa. Še za branje revij in časopisa se moram včasih prav prisilit.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Matematika na FERIJU

Oddelek: Šola
394886 (3269) spegli
»

Študij na FRI (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6013262 (6553) BivšiUser2
»

Zakonsko bi obvezali fakultete, da javno objavijo % študentov, ki pridejo v višje let

Oddelek: Loža
447553 (5793) Invictus
»

FRI, neuspešno leto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10134154 (29236) bluefish
»

Goljufiva izobrazba (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Šola
15631867 (24875) celada

Več podobnih tem