» »

Samsung vs LG (TV)

Samsung vs LG (TV)

GrEg3c ::

Rad bi začel splošno debato o teh dveh proizvajalcih današnjih televizij.
Tako led tv kot plazm.
Dajte si duška napište svoje izkušnje , strokovna mnenja o izdelkih in modelih..
Navsezadnje pa bo tudi v veliko pomoč marsikomu (tudi meni ) pri nakupu novega tv sprejemnika teh znamk .

Da začnem, jaz sem skričil svoj seznam na ta 2 modela :
Samsung UE40D6530 in LG 42LW659S !

Lp :P

fpbs ::

LG 42LW659S se lahko primerja s Samsungom serije 8000. Kar se pa 3D tiče pa LG nima prave konkurence.

Yossarian ::

Moja izkušnja:
LG - ne podpira DTS zvoka (iz USB-ja), se pa da na kabelski dosti bolj enostavno nastavit vrstni red programov
SAMSUNG - podpira DTS zvok (iz USB-ja), dosti bolj težavno nastavljanje vrstnega reda programov.

Drugače pa obe firmi dobri.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

pierch ::

Jaz mam tocno tam model UE40D6530 in sem precej zadovoljen. Zakaj precej? Ker se je sele nekaj mesecev po nakupu izkazalo da ne podpira Full HD 3D.
Je pa res da 3D filmov sploh ne gledam. Ostaja pa grenak priokus, ker sem to funkcionalnost od TV-ja pricakoval. Ta pomanjklivost pa baje obstaja samo na modelih D6xxx, torej serije 7 in 8 to lepo podpirajo.

Za vec info okol tega poglej tukaj.

Drugace pa sam najbolj lahko pohvalim podporo raznim video formatom, do sedaj namrec se nisem nasel filma, ki mi ga ne bi predvajal, tako preko USB kljucka, kot LAN-a. Slednje tudi uporabljam najvec saj mam veliko vecino filmov na NAS napravi z miniDLNA serverjem, ki mi lepo strema vsebino na TV. Prav tako ni problemov z DTS zvokom in SLO podnapisi (le shranit jih moras v utf8 formatu).

Kar bi lahko pograjal je res nastavljanje tv programov (za to pa baje obstaja nek zunanji editor, nisem sprobal), pa mogoce bolj pocasno odzivanje smartTV aplikacij.

Je pa pri Samsungu se en velik plus, ki sem ga uposteval pred nakupom. Obstaja namrec dobro podprt alternativni firmware SamyGO, kateri zaenkrat bolj podpira starejse modele C in B, ampak pocasi tudi D.

Upam da sem ti bil v pomoc.
Pierch

kmetek ::

Imam razstavljeno 40D6530, enkratna slika. Ne morem pa trditi kako ima LG.

aiko ::

LG.

Super 2d slika, ena najboljših 3d (pasivna očala).
Lastim si 42LW5590, ki je skoraj enaka modelu, ki ga gledaš in sem super zadovoljen.

GrEg3c ::

Zmeram bolj se nagibam k izbiri LG-ja :P Samsung ma preveč lukenj [:/]
Rade volje bi izbral samsung, ker v kratkem nameravam preiti tudi pri telefonu na samsung.
aiko...pasivna 3d očala si zraven dobil an ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GrEg3c ()

tomko030 ::

Kakšne luknje??
Edina slabost Samsung-a 3D TV-ja so aktivna 3D očala, ker od njih boli glava - probleme imajo ljudje z slabim zaznavanjem globine, so tudi težja in dražja. Vse drugo je... daleč prd LG-jem

aiko ::

GrEg3c je izjavil:


aiko...pasivna 3d očala si zraven dobil an ?


Z 42lw5590 sem jih dobil 7 kosov..tko da nimam pripomb zaenkrat.
Če uleti prilika za ogled filma v 3d z klapo..ne bo neke panike.

fpbs ::

GrEg3c je izjavil:

Zmeram bolj se nagibam k izbiri LG-ja :P Samsung ma preveč lukenj [:/]
Rade volje bi izbral samsung, ker v kratkem nameravam preiti tudi pri telefonu na samsung.
aiko...pasivna 3d očala si zraven dobil an ?

Jaz sem ob nakupu LGeja dobil 7 očal. Tudi jaz sem mnenja, da ima Samsung "preveč lukenj". Predvsem me moti skrivanje in zameglevanje tehničnih podatkov.
Glede 3Dja je Samsung že 2 leti v zaostanku za LGejem, čeprav se na vse načine prizadeva, da bi prešel na pasivno tehnologijo.
LG bo letos poleti začel s proizvodnjo 55" OLEDov, Samsung mogoče leta 2013.

GrEg3c ::

Super, posebno vesel sem tudi ker smo dobili tudi HD športne programe ...bo super pogledat kakšno tekmo v HD ločljivosti ...
Drugače bi bil a zelo vesel če bi LG in samsung združla moči ...sj sta neke vrste brata te 2 firmi hehe :P

BlaY0 ::

Da malo obudim temo. Tudi sam se odločam med tema dvema vendorjema in sicer imam zaenkrat v ožjem izboru te:

42LW5590 3D
42LW4500 3D
42LV5590
UE40ES5500
UE40D6000 3D
UE40ES6100 3D

Najprej me zanima kaj je s temi raznimi MCI, TruMotion in CMR mumbo-jumboti in predvsem ali se da te fičrje skozi menije izklopiti? Poleg tega me zanima kakšen je dejanski max. refresh pri zgoraj omenjenih LG-jih? Za Samsung vem da je serija 5 50 Hz, 6 je 100 Hz in 7 ter 8 sta 200 Hz.

V bistvu me 3D niti ne zanima toliko samo ni bisvene razlike v ceni med 3D in ne 3D z enakimi ostalimi funkcijami. Se pa še nisem odločil ali naj vzamem full featured smart TV ali navaden TV brez možnosti priklopa na net. Malo sem v dilemi glede teh smart fičrjev, ker se tako hitro spreminjajo in izboljšujejo/dopolnjujejo, da ne vem če ima kak smisel vlagati v to ali raje vzamem "neumen" TV in nanj priheftam HTPC, ki je vsaj kar se softvera tiče veliko bolj fleksibilen. Mnenja? Aja, sem pa na kabelski tako da razni IP-TV STB-ji odpadejo.

zegler ::

Da ne odpiram nove teme:

V kratkem nameravam kupiti tv. Izbiram pa med modeloma:

Samsung UE46ES6710

in

LG 47LM760S


Ima kdo kaksne izkusnje z omenjenima televizorjema? Prednosti/slabosti?

Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LED LCD TV - svetovanje za nakup (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8627992 (21320) popster
»

Primerjave lcd LED 3d televizij

Oddelek: Zvok in slika
134940 (4537) GrEg3c
»

Kateri LCD TV?

Oddelek: Zvok in slika
71170 (927) GrEg3c
»

LG 42LW579S ali Samsung UE40D6530

Oddelek: Zvok in slika
102893 (2752) excel
»

3d televizor

Oddelek: Zvok in slika
225573 (4822) fotografnik

Več podobnih tem