» »

Čez katere države gre pošiljka iz Hong Konga ?

Čez katere države gre pošiljka iz Hong Konga ?

kratos ::

Torej vprašanje je bol informativno kot kaj drugega, zato ker nikjer na slovenskem spletu tega ne piše oz. vsaj nisem zasledil in bi blo fino vedeti če recimo naročaš robo iz Kitajske in ti pošljejo preko Hong Kongove letalske pošte, kje se paket vse ustavi ? koristno je pa tudi za tracking lokacije, tako da če kdo ve, je odgovor nadvse dobrodošel :)

Zmago1 ::

Dobil sem pošto že z vsemi vrstami evropskih carsinkih nalepk, od nemške, do avstrijske, zadnje čase pa celo dobivam švicarske nalepke! Ko sem kdaj doplačal tracking number shipping nisem nikoli mogečl zasledovat pošte na nihovi spletni strani ker enpostavno ni delovalo, ne vem zakaj ni našel podatka? Dobil pa sem v tem primeru vedno priporočeno pošto na dom na ime in sem moral podpisat. Posebno zanimivo je bilo ko sem kupil en drobižek za 3€ z zastonj tracking number poštnino,...torej prišel je izdelek v obloženi kuverti iz kitajske s priporočeno pošto na dom za 3€!? S tem da pri nas tak izdelek v trgovini ene 8 ali 10 €,..pol pa tuhtaj kako je to mogoče,....

boogie_xlr ::

Se jim splača, ker pričakujejo, da boš masovno začel kupovati pri njih.

kratos ::

Tudi sam nevem kako nekaterim kitajskim spletnim trgovinam uspe free shipping worldwide... Pa tudi to mi ni jasno kako lahko sončna očala preživijo pot iz kitajske do slovenije v samo mehurčkasti kuverti brez ene same praske.
on: Sam imam samo 3 destinacije kjer prečekeram tracking, in to je seveda Hong Kong - Švica - Slovenija, kar je med Hong Kongom ter Švico mi je črno, med Švico ter Slovenijo je pa itak direkt brez postanka predvidevam...

mayhem ::

Glede trackinga se kontaktira osebo (pošiljatelja) za številko.
Ponavadi dajo številko ampak se ne ve po kakšni pošti je poslal, zato se kontaktira osebo katera pošlje link, da lahko vpišeš tracking number in tako lahko slediš.

Jast tudi dobivam pošto iz vsepovsod in moram povedati, da nikoli nisem imel problemov in nič zlomljenega:)
Lep pozdrav.....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mayhem ()

Lukzii ::

Običajno je pri hitrih poštah zbirni center nekje v Aziji (kakšen HK, Shanghai,...) potem se zadeva vkrca na letalo in direkt do Evrope (TNT npr ima center v Belgiji v Liegeu, UPS v Kolnu, DHL tudi mislm da) od tam pa z lokalnimi letalskimi linijami do Brnika, potem pa s kombiji do tebe.

lp

Qcube ::

Naroči gps tracker iz kitajske in povej jim da ga vklopijo preden pošljejo. Ko dobiš pogledaš pot v google maps. :)

kratos ::

To pomeni da ko ti pošlejo pošilko z tracking numberjem potrebuješ imena vseh pošt/držav (ni nobene univerzalne strani katera bi ti izpisala kje paket je?)

Aja pa če pošljejo prek registered airmaila ter tracking številka ne dela in je preteklo več kot 10 dni pomeni da je potrebno stistit dispute kajne?

Steinkauz ::

Ne vem kira baterija bi zdržala tedne delovanja :)
Drugač pa imajo to pogodbe, da je poštnina super poceni in seveda pošljejo ogromne količine paketov naenkrat.
Pa izdelk če tebe stane 3$ njih verjetno stane manj kot dolar. Potem pa samo kolk pride poštnina pa vsa obdelava/čas.
Pomoje jim ostane kake pol dolarja:)

letmein ::

kratos je izjavil:

To pomeni da ko ti pošlejo pošilko z tracking numberjem potrebuješ imena vseh pošt/držav (ni nobene univerzalne strani katera bi ti izpisala kje paket je?)

Aja pa če pošljejo prek registered airmaila ter tracking številka ne dela in je preteklo več kot 10 dni pomeni da je potrebno stistit dispute kajne?


Tracking dostikrat ne dela, vsaj meni. Pokaže samo, da je bil paket sprejet oz. da je bila pošta elektronsko obveščena za prevzem paketa.

St235 ::

Lukzii je izjavil:

Običajno je pri hitrih poštah zbirni center nekje v Aziji (kakšen HK, Shanghai,...) potem se zadeva vkrca na letalo in direkt do Evrope (TNT npr ima center v Belgiji v Liegeu, UPS v Kolnu, DHL tudi mislm da) od tam pa z lokalnimi letalskimi linijami do Brnika, potem pa s kombiji do tebe.

lp


Te free shipping fore ponavadi ne grejo z letalom ampak z ladjo. Zato si tudi lahko privoščijo free shipping. Predstavljaj si koliko sončnih očal, ali pa kakšnih konektorčkov stlačiš v en kontejner. Dejanska cena na posamezne artikel je na koncu 1c kar pa ni težko dodat vrednosti artikla.

Gre pač za masovno pošiljanje zato si lahko privoščijo take cene. Če bi nosili paketek po paketek na pošto bi že davno propadli.

Mr Hilter ::

Njihove mentilatete ne moreš primerjati z našo. Oni računajo (in dosegajo) na številčno prodajo za nizko ceno, medtem ko pri nas zaradi velikega št posrednikov in pijavk lahko prodajajo samo za velike solde. Pa tudi razni preprodajalci z Bolhe navijajo ceno, ker smo pač tak narod.

borisk ::

St235 je izjavil:



Te free shipping fore ponavadi ne grejo z letalom ampak z ladjo.


Mehurčkaste kuverte ala dealextreme gredo z avionom, imajo označeno AIR MAIL. Večina klasične letalske pošte gre skozi švico, hitre pošte pa imajo svoje kanale, letala itd... pri kitajcij je problem v tem, kdaj pošljejo, in ne v sami pošti. Pri nakupih iz ebaya je paket dejansko ista ali naslednji dan na pošti, pri dealerjih pa traja da komisionirajo cel paket...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DealExtreme - poceni gadgeti (strani: 1 2 3 439 40 41 42 )

Oddelek: Loža
2052316087 (61172) Karen
»

Pošiljanje iz Aliexpressa/eBaya

Oddelek: Loža
262327 (1356) MIHAc27
»

Gearbest - zavarovanje?

Oddelek: Kaj kupiti
131610 (1309) Dzhimen
»

Ebay nedobljeno blago !

Oddelek: Kaj kupiti
324128 (2914) Apofis
»

Izgubljen paket iz tujine...

Oddelek: Loža
375481 (4480) opeter

Več podobnih tem