» »

Thunderbird 9 Ubuntu 11.10 login failed

Thunderbird 9 Ubuntu 11.10 login failed

Kiborg ::

Ko poizkusim postaviti mail dobim sledečo napako: Ni mi uspelo poslati gesla . Poštni strežnik mail.novko.si je odgovoril: Login failed.
Geslo je zagotovo pravilno saj mi recimo zadeva deluje na N900, ki je pravtako Linux distro. Izgleda, da zadeva preprosto noče delovati v Thunderbirdu.

logout ::

Če imaš težave, potem jih išči kje drugje, ne v kompatibilnosti Thunderbirda in Ocelota. Jaz isto kombinacijo (oz. sedaj sem že na Thunderbird 10) uporabljam dnevno za več različnih poštnih računov brez težav.
Tipičen problem je lahko pri kreiranju novega računa ta, da izbiraš napačno vrsto avtentikacije za poštni strežnik.

L.p., Kloko

Icematxyz ::

Preveri še enkrat nastavitve za strežnik. Tukaj se najverjetneje skriva kakšna napačna nastavitev.

Se pravi poskusi sledeče:

Datoteka -> Novo -> Poštni račun ... -> Vpiši ime, naslov poštnega predala in geslo za dostop -> Samodejna konfiguracija ne bo uspešna, ker se poštni strežnik in nastavitve zanj ne nahajajo v bazi podatkov -> Uredi ročno

Tukaj morajo biti nastavitve točne, drugače povezave ne bo! Preveri pod Uporabniško ime: če je vpisan naslov poštnega predala ali kaj drugega. Če je vpisano kaj drugega poskusi še z naslovom poštnega predala!

damirb03 ::

Meni se ,na primer dolžina gesla če preseže 14 znakov , preko @windowslive.com strežnika se tudi ne poveže , lahko imaš preveč znakov/črk v geslu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: damirb03 ()

Kiborg ::

Evo sedaj pa dela. Vse sem nastavil ročno. Ampak povsem enako kot je avtomatsko zaznal, vsaj mislim da sem in sedaj dela. Mimogrede, se da nastavitve kako shraniti da jih prenesem še drugam?

Icematxyz ::

Evo sedaj pa dela. Vse sem nastavil ročno. Ampak povsem enako kot je avtomatsko zaznal, vsaj mislim da sem in sedaj dela.


Da, kakšna nastavitev se ni ujemala. Če bi uporabljal kakšen Gmail, kjer se ustrezne nastavitve nahajajo v bazi bi se vse uredilo samodejno, tako pa si verjetno kakšno malenkost moral spremeniti ročno!

Kiborg ::

No najlepša hvala za pomoč!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Poštni odjemalci (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Programska oprema
375266375 (11306) Matko
»

kraja identitete email naslov

Oddelek: Pomoč in nasveti
141749 (1047) zmaugy
»

Gmail in spremeba domene

Oddelek: Omrežja in internet
71290 (926) SeMiNeSanja
»

Poštni strežnik kako?

Oddelek: Omrežja in internet
52239 (2105) sloxl8
»

Domači server, kaj naj uporabim.

Oddelek: Omrežja in internet
121989 (1401) 1234567

Več podobnih tem