» »

Zavarovanje psa proti tretjim osebam zunaj parcele ?

Zavarovanje psa proti tretjim osebam zunaj parcele ?

;-) ::

Je možno zavarovanje psa proti tretjim osebam, ko je pes zunaj parcele.

Negre zato da bi bil pes nevaren ali nesocializiran, me pa vseeno zanima-bolje se "zavarovat" prej kot prepozno. Je možno zavarovanje tudi ko je pes zunaj parcele ? Sedaj imamo pse zavarovane samo na parceli torej če ugrizne ali poškoduje koga ki vstopi za našo ograjo (pogoj je da ni naš sorodnik) tako nam je razložil naš agent.

Torej slišal sem da pri Generali gre zavarovanje tudi če pes preskoči ogrado ali greš na sprehod in koga ugrizne. Pes in njegov lastnik imata izpit B BH, če je to kak pogoj.

neo ::

Am mi smo meli to zavarovano zraven hiše če se ne motim, pa je pesa ruknil avto, pa je zavarovalnica kriva škodo na avtu iz hišnega zavarovanja, tako da, po moje se splača.
Neo's

St235 ::

Če pogledaš http://www.adriatic-slovenica.si/za-pra...

Imaš pod C zavarovanje zoper škodo, ki jo žival povzroči tretjim osebam. Nisem pa našel ničesar, ki bi to zavarovanje omejevalo na domače dvorišče. Možno pa da so takšne stvari v drobnem tisku, tako, da se bo verjetno treba obrnit na posameznega zavarovalnega agenta, da ti bo odgovoril na tako specifično zavarovanje.

Slovenica vem ,da na primer pokriva samo če je pes na povodcu in z nagobčnikom in podobne fore. V glavnem je rpecej omejitev, pa tudi premije so omejene na tam okol 20.000€.

Drugače pa upoštevaj, da te takšno zavarovanje ne reši kazenske odgovornosti.

Pogledat je treba tudi stanovanjsko zavarovanje, ker to dostikrat vključuje tudi škodo, ki jo povzroči pes, je pa ponavadi to omejeno na domače dvorišče. Pri tem je lahko tudi razlika do kakšne škode pride, ali je pes koga dejansko ugriznil ali je povzročil škodo na drugačen način.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

;-) ::

Am mi smo meli to zavarovano zraven hiše če se ne motim, pa je pesa ruknil avto, pa je zavarovalnica kriva škodo na avtu iz hišnega zavarovanja, tako da, po moje se splača.

Katera zavarovalnica ?

Drugače pa upoštevaj, da te takšno zavarovanje ne reši kazenske odgovornosti.


Tega se zavedam.

Tule pri adriaticu je res tale postavka zanimiva:
. Dodatno zavarovanje odgovornosti iz posesti psa

* krije škodo zaradi civilno pravnih odškodninskih zahtevkov, ki jih tretje osebe uveljavljajo proti zavarovancu zaradi poškodovanja oseb ali stvari, ki izvira iz posesti psa.


Sem jim že poslal vprašanje, ve kdo okvirno ceno takega zavarovanja ?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stroški psa (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
779964 (7263) jype
»

Napad psa - kdo je kriv? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14829274 (24870) Mare2

Zakonska prepoved nevarnih pasem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
32049316 (44612) dzinks63
»

Prometna nesreča-pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7817491 (13645) fikus_
»

Nakupovalni voziček podrgnil avto

Oddelek: Na cesti
385377 (3504) p|X|

Več podobnih tem