» »

Skyp

Skyp

Razer1995 ::

Dober dan

Mene pa zanima kje bi si lahko narihtal na skypu govor kajti ko govorim imam zvok ko nek robot oz nerazločno. Zanima me kje se to narihta da ko bi govoril da bi se zvok govora slišal normalno?

Lp

hojnikb ::

Briši driverje od zvočne dol pa nasnam nove.
#brezpodpisa

Razer1995 ::

od zvočne? al jst mam slušalke pa mikrofon skup, mislem slušalkme mam logitech G35 in me zanima zkaj mi to dela

69charger ::

Slaba interneta povezava ali pa slabe nastavitve so ponavadi vzrok tega. Poglej malo v nastavitvah na koliko imaš nastavljeno kvaliteto zvoka.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

finpol1 ::

skype najbrž brez mikrofona ne morš uporabljat (predvidevam da si morš prav enga nabavt pa prključt, slušalke mam čist navadne, video kamera pa najbrž ni obvezna, ker skype najbrž lahk deluje tud brez tega?

če "kličeš" na računalnik je najbrž vedno brezplačno (najbrž sploh ne rabš napolnt skype računa prej, v tem primeru)? če pa na telefon pa najbrž ca. 10centov/minuto?

6151 ::

finpol1 je izjavil:

skype najbrž brez mikrofona ne morš uporabljat (predvidevam da si morš prav enga nabavt pa prključt, slušalke mam čist navadne, video kamera pa najbrž ni obvezna, ker skype najbrž lahk deluje tud brez tega?

če "kličeš" na računalnik je najbrž vedno brezplačno (najbrž sploh ne rabš napolnt skype računa prej, v tem primeru)? če pa na telefon pa najbrž ca. 10centov/minuto?


1. lahko uporabljaš brez mic, pač tebe ne slišijo
2. lahko imaš tudi prek zvočnikov
3. Kamera res ni obvezna
4. Klicanje vseh uporabnikov skypa je brezplačno, tudi na telefon lahko pokličeš če je na njem skype zastonj, plačaš šele če kličeš telefonske številke, denar pa prednaložiš
5. Je kar ceneje od 10centov/minuto
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

SloBiscuit ::

Razer1995 je izjavil:

Dober dan

Mene pa zanima kje bi si lahko narihtal na skypu govor kajti ko govorim imam zvok ko nek robot oz nerazločno. Zanima me kje se to narihta da ko bi govoril da bi se zvok govora slišal normalno?

Lp


Prvo te prosim dajte prosim specifikacije pisat!

Kot so že napisal driverje zbriš itd. poglej kako internetno povezavo maš na www.speedtest.net, ko boš boi tle gor izklopi vse programe, ki ti žrejo internet.
Ne bi bilo slabo, če bi vsaj 2x dnevno izklopil in vklopil računalnik in ga ne puščal prižganega čez noč, če že delaš tako. Malo poglej pod nastavitvami na skypu.
Imaš pa še eno opcijo, odvisno kok je dobr tvoj mic.(mal se poigrej s tem). Namreč pejt z miško v desn spodn kot kjer je ikona z zvočnikom--> desn klik--> recording devices--> Listen--> pa glej da boš meu kljukco na Listen to this device-->(vmes sprobaj kako dobr se slišš, če se uredu je potem narobe nekaj z internetom ali skypom)nao klikni na Advanced in se poigraj tudi z tistim samo ne obkljukat ničesar samo default format mal spreminjaj.
neznanec555

nightbird ::

hello. eno vprašnje mam glede skypa. zanima me kolko podatkov se porabi na minuto pogovora (ne video call) preko skypa. zanima me predvsem ker ga uporabljam na mobitelu in mobilni prenos podatkov in mam omejen prenos. tolko da pač približno vem kolko mam "skype minut" na voljo :)

Izi ::

nightbird je izjavil:

hello. eno vprašnje mam glede skypa. zanima me kolko podatkov se porabi na minuto pogovora (ne video call) preko skypa. zanima me predvsem ker ga uporabljam na mobitelu in mobilni prenos podatkov in mam omejen prenos. tolko da pač približno vem kolko mam "skype minut" na voljo :)

Povprečno se porablja za sam glasovni pogovor 50 Kbit/s. (bolj natančno med 30 in 100 Kbit/s).

Ne vem koliko si kaj spreten v pretvarjanju bitov v bajte. Večina, tudi tistih, ki mislijo, da znajo, ponavadi nima pojma, zato najbolje, da to preračunamo v MB (Mega Bajte), ki je nekako najbolj logična enota in tudi plačuješ verjetno za porabljene MB.

Če vzamemo torej povprečno vrednost 50 Kbit na sekundo. (Delitelj med biti in bajti je 8, pri prenosu podatkov je K faktor 1000)
50.000 bitov = 6.250 Bajtov = 6,25 KB = 0,00625 MB
0,00625 MB na sekundo
0,375 MB na minuto
22,5 MB na uro

To je POVPREČNO. V najslabšem primeru bo lahko še enkrat več.

Video klici (nizko resolucijski) porabljajo med 128 in 500 Kbit/s. Pri videu je zelo pomembno, da čim bolj se ta premika več podatkov rabi.
Namizni računalnik, kjer bo ozadje fiksno in ti mirno sediš na stolu bo porabljal približno 5-krat manjši prenos kot pa če boš video klic uporabljal na telefonu med hojo.
Tako da video klic preko Skype iz prenosnega telefona bo rabil okoli 4 MB na minuto.

POZOR !!! Nikoli ne pozabi, da prižgani Skype že sam po sebi porablja ker nekaj pasovne širine tudi če počneš čisto nič. Čim ga prižgeš že troši podatke. In čim več stikov imaš več podatkov bo šlo.
Če imaš samo par stikov in pustiš Skype prižgan cel mesec ti bo porabil za okoli 1,3 GB podatkov :O
Ja, več kot Giga na mesec brez da bi sploh kaj komuniciral.
Ko ga ne rabiš, je bolje da ga ugasneš, čeprav boš potem nedosegljiv.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Viber ali Skype

Oddelek: Omrežja in internet
154609 (2864) Lonsarg
»

Indijski Airtel (začasno) obupal nad zaračunavanjem Skype klicev

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
95443 (2524) Lonsarg
»

Simobil EU neskončno (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5213656 (12031) EdoK
»

Poceni mednarodni klici

Oddelek: Loža
356555 (5462) hmm23
»

Tučija - najcenejša varijanta za klice/sms-e v Slovenijo

Oddelek: Loža
242826 (2728) Invictus

Več podobnih tem