» »

Kateri high-end pametni telefon?

Kateri high-end pametni telefon?

«
1
2 3
...
5

Kleemen ::

Težka odločitev.. Kaj kupiti?

Apple iphone 4S
Samsung Galaxy Note
HTC Sensation XL
ali počakati do naslednjega meseca Samsung S3 (odvisno kakšna bo cena)

Po vsej verjetnosti bi vzel pri Simobilu ORTO paket.

// Spremenil naslov teme v nekaj bolj smiselnega - moderator
  • spremenil: Mavrik ()

ziga1990 ::

vsi so dobri sam na tvojem mestu neb uzel aplla
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Kleemen ::

Razlog?

listje123 ::

Mene tud zanima zakaj.

Meizu ::

Ker je predrag. Amen.

Kleemen ::

Kaj ma to veze?

Sicer pa bolj kot gledam po netu in primerjam mobije, vedno bolj sem na strani iphone-a 4S

Uros!no ::

Sicer ne vem kaj dela HTC Sensation XL na tem seznamu. Če nisi blind Apple fan izberi Galaxy Note.

LuiIII ::

Definitivno Galaxy Note. Zadeva je visoko na listi naslednjih mojih nakupov.

black ice ::

Na tvojem mestu ne bi vzel iPhone-a, ker aplikacije crashajo večkrat kot na Androidu.

Zheegec ::

black ice je izjavil:

Na tvojem mestu ne bi vzel iPhone-a, ker aplikacije crashajo večkrat kot na Androidu.

Že drži, ampak ekran je pa kar boljši kot pri Samsungu :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

RejZoR ::

"Kar boljši" je en larifari. Retina Display in Super-AMOLED sta si v vseh pogledih identična. Vsak ima minorne prednosti, skupno gledano pa sta oba vrhunska.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zheegec ::

Sem tudi jaz tako mislil, dokler nisem videl enega ob drugem. Natančnost barv je dosti boljša na IPS displayu.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

darkolord ::

Lumia 800

Kleemen ::

Note je super, kar sem gledal karakteristike. Moti me samo njegova velikost in pri iphone-u je prednost ta da ima boljši fotoaparat (kvaliteta slike mislim) in Siri. Prednost Note-a pa je ta da ima veliko večji ekran, in boljšo baterijo, ki pa verjetno zdrži približno enako kot iphone, saj ima Note večji ekran in višjo porabo, če se ne motim.

JerryP ::

Primerjaš hruške in jabčka;-) Po eni strani maš 3,5 diagonalo iphona na drugi pa 5,3 nota. Izjasni se kaj bi rad ali telefon in tablico v enem(note) ali pa manjši priročni iphone.

bobby ::

Nexus
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

francek1 ::

Vzami Note-a. Velika prednost, vsaj za mene, je uporaba stylusa. Sensation ima en velik minus, da nima reže za zunanjo spominsko kartici, o Applu pa ne bi...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

smash ::

odloči se a rabiš večji ali manjši ekran...boš imel telefon v žepu ali ne naprimer?

ko se to odločiš, nekih dvomom o izbiri potem ni več

LuGi ::

Malo za primerjavo (Note vsekakor prevelik za "vsak dan")

http://phone-size.com/?s=1%2C16%2C6

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

JayKay ::

IMHO je izbira samo ena: i4s ali Galaxy Nexus, gre za flagship napravi iz obeh taborov

M-XXXX ::

LuGi je izjavil:

Malo za primerjavo (Note vsekakor prevelik za "vsak dan")

http://phone-size.com/?s=1%2C16%2C6

Hehe, hočeš rečt, da so ostali premajhni?

Verjemi ko nekaj časa uporabljaš Nota so vsi ostali telefoni WTF kako sem lahko tako zadevo včasih uporabljal? Neuporabni, majhni, premajhni, nič se na njih ne vidi... Mogoče prvi občutek ko ga primeš, vidiš ni tak, dlje ga uporabljaš, bolj jasno vidiš kam vodi razvoj telefonov.

odloči se a rabiš večji ali manjši ekran...boš imel telefon v žepu ali ne naprimer?

Ne vem zakaj bi rabil majhen ekran? Če rabiš majhen ekran ne rabiš takega telefona (pa resno mislim). Večji ekran je zgolj prednost in v tem ne vidim slabosti (seveda ne boš zdaj vlačil 40" televizorja sabo). In Note gre brez problema v vsak žep od kavbojk ter tortico (v katerih ponavadi nosijo telefon pripadnice nežnejšega spola).

BladE_ ::

Točno tako kot je napisal M-XXXX... Ko imaš enkrat telefon z zaslonom 4"+ se nekako ne vračaš na manjši telefon, ker vse kar je manjše je nesprejemljivo. Velikost ni problem in se čisto navadiš...

Moj glas gre za Note... ne bo ti žal!
Akcija - Reakcija

IceIceBaby ::

Jaz imam kontra izkušnje. Trenutno imam Omnio 7 že par mesecev, pa se še nisem navadil na velikost. Grem nazaj na manjši telefon. Velikost ekrana se mi ne zdi pomembna, dokler je resolucija dobra.

Nota sem pa na hitro držal v roki, pa si dejansko ne predstavljam kako bi to spravil v normalen žep.

LuGi ::

Kakor komu in moj maksimum je 4"..Imel 4.3" in po hitrem postopku prodal.. ;)

Raje probaj da nebo pol jok in stok =)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

RejZoR ::

Do zdej sem imel 3.2 in 3.3 inch in mi je ravno prav veliko. Ko sem držal v rokah Optimus 2X se mi je zdel prevelik in preveč neroden. Sploh ker s palcem ne dosežeš čez cel ekran kot pri 3,3. Razen če ga poprimeš višje, kar pa je že mal nerodno. Je pa verjetno za kaj fajn če je ekran večji i guess.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

IvoJan ::

jst bi nabavil iphonea. sem sensationa zamenjal za iphone 4, in menjave tudi najmanj ne obzalujem.

Tribal ::

Sam imam iphone 4s 16gb. Moje iskušnje so sledeče:
plusi:
Zaslon - nisem še zasledil takšne odzivnosti in natančnosti, barve in slika proti samsungu so veliko bolj realne, vidljivost v vseh možnih pogojih je 100%
Hitrost samega telefona (se še ni zgodilo da bi kadarkoli "zalagal")
Wifi deluje tako kot mora, prav tako hotspot (za službo je to pomembno saj pretakam veliko 3g podatkov na laptop)
Ohišje se ne spraska, tudi sledi prstov se hitro obrišejo stran
uporabnost kot telefon je svetovna, resnično premišljen uporabniški vmesnik
fotoaparat - top zadeva (sem primerjal z SE X10 in so slike veliko ostrejše, lepše barve, hitreje ostri, skratka dejansko je to prvi telefon pri kateremu sem zadovoljen z kvaliteto)
Zvok pri pogovoru je dobre kvalitete, ter kar precej glasen. Prav tako je uporaba zvočnika za prostoročno telefoniranje mogoča tudi v avtu.
Zvonenje se da nastaviti na zelo glasno, ter še vedno brez popačenj. Prav tako se na zvočniku da lepo poslušati muziko...
... dost razmišljanja

minusi:
Največji minus je baterija oz poraba. (polnjenje vsak dan pri moji uporabi)
Itunes
Nima nobenega pametnega urejanja kontaktov, potrebno ali v outlooku ali v google računu.
nima SD reže ampak to mene ne moti, saj ima dovolj notranjega spomina za mojo uporabo.
Ni podpore za flash
...

Še bi se kaj našlo no ampak toj zaenkrat to. Če te še kaj glede iphona zanima ZS me.
Aja še najbol pomembno v žep gre! Majhen je, zato tudi uporaben kot telefon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tribal ()

smash ::

M-XXXX je izjavil:

LuGi je izjavil:

Malo za primerjavo (Note vsekakor prevelik za "vsak dan")

http://phone-size.com/?s=1%2C16%2C6

Hehe, hočeš rečt, da so ostali premajhni?

Verjemi ko nekaj časa uporabljaš Nota so vsi ostali telefoni WTF kako sem lahko tako zadevo včasih uporabljal? Neuporabni, majhni, premajhni, nič se na njih ne vidi... Mogoče prvi občutek ko ga primeš, vidiš ni tak, dlje ga uporabljaš, bolj jasno vidiš kam vodi razvoj telefonov.

odloči se a rabiš večji ali manjši ekran...boš imel telefon v žepu ali ne naprimer?

Ne vem zakaj bi rabil majhen ekran? Če rabiš majhen ekran ne rabiš takega telefona (pa resno mislim). Večji ekran je zgolj prednost in v tem ne vidim slabosti (seveda ne boš zdaj vlačil 40" televizorja sabo). In Note gre brez problema v vsak žep od kavbojk ter tortico (v katerih ponavadi nosijo telefon pripadnice nežnejšega spola).



note da gre v žep? kakšne žepe pa ti imaš? ne se hecat no.

in ni res, da če imaš majhen ekran, da ne rabiš vse te funkcionalnosti..jaz imam star htc magic, 3.2 zasln..in na njem redno berem maile, tweeter, če je treba kaj na brzino pogledat na netu, pogledam.....in ga brez težav vtaknem v katerikoli žep, pa še drag ni, tako da sem brez skrbi, tudi če pade po tleh

Kleemen ::

Hvala vsem za odgovore.
Mislim da sem se že skoraj odločil.. iphone 4S. Note naprimer bi bil res prevelik za normalno rabo in žep, pa trenutno tudi ne rabim toliko velikega ekrana. Trenutno imam "mini škatlo" Sony Ericsson P1i in že prehod s tega ki ima mali zaslon na iphone bo velika razlika v velikosti ekrana, pa tudi operacijski sistem od Appla me vedno bolj pritegne, ker od androidov sem slišal veliko minusov.. Ker ga bom vzel pri Simobilu pa mislim, da se mi najbolj splača počakat naslednji mesec, ker sedaj je že polovica meseca mimo in bi potem vrgel polovico naročnine proč v tem primeru..

RejZoR ::

Zakaj pa Nexusa sploh nimaš v selekciji?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

M-XXXX ::

note da gre v žep? kakšne žepe pa ti imaš? ne se hecat no.

V čisto vse kavbojke, trenirke, navadne hlače, povsod. Ne vem kakšne hlače imaš ti, če imajo prostora v žepu 5x10cm... No note je pa par cm večji. Ne bluzite, da ne gre v žepe... V edini žep v katerega do sedaj ni šel je so ble neke oprijete hlače od prijateljice (no ubistvu je šel notri, zgornji rob je bil v višini roba žepa.

in ni res, da če imaš majhen ekran, da ne rabiš vse te funkcionalnosti..jaz imam star htc magic, 3.2 zasln..in na njem redno berem maile, tweeter, če je treba kaj na brzino pogledat na netu, pogledam....

Tole vse pove. In nisem mislil, da ne rabiš vendar je oteženo in veliko bolj zakomplicirano vse to delat na miniaturnem zaslonu... Kakšen mobilni pogled, desktop view FTW!

Mislim da sem se že skoraj odločil.. iphone 4S. Note naprimer bi bil res prevelik za normalno rabo in žep, pa trenutno tudi ne rabim toliko velikega ekrana. Trenutno imam "mini škatlo" Sony Ericsson P1i in že prehod s tega ki ima mali zaslon na iphone bo velika razlika v velikosti ekrana, pa tudi operacijski sistem od Appla me vedno bolj pritegne, ker od androidov sem slišal veliko minusov.. Ker ga bom vzel pri Simobilu pa mislim, da se mi najbolj splača počakat naslednji mesec, ker sedaj je že polovica meseca mimo in bi potem vrgel polovico naročnine proč v tem primeru..

Če imaš še pol meseca čas boš 100% imel kakšno možnost vse te telefone sprobat v živo. Greš v razne mobi centre in preizkušaš.

Drugače pa mi lahko našteješ vse te minuse glede Androida? Pa ne tukaj omenjat zatikanja in podobne, ker telefoni, ki jih ti gledaš ne trpijo za tem sindromom.

upetro ::

Če imaš rad OS z Down-ovim sindromom, pol verjetno res rabiš idrone 4s. Če si rad neomejen, svoboden pri izbiri kaj s telefonom počneš, potem definitivno Note ali Nexus.

Zheegec ::

upetro je izjavil:

Če imaš rad OS z Down-ovim sindromom, pol verjetno res rabiš idrone 4s. Če si rad neomejen, svoboden pri izbiri kaj s telefonom počneš, potem definitivno Note ali Nexus.

OK, saj meni grejo tudi vsi Apple OS na živce (čeprav iOS je ok napram OS X), ampak pretiravat pa spet ni treba ane :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

francek1 ::

RejZoR je izjavil:

Zakaj pa Nexusa sploh nimaš v selekciji?

saj si prebral: ", ker od androidov sem slišal veliko minusov...". Če slišiš od androidov minuse je pač tako...Če pa si pameten, pa zamenjaš iTelefonček za Samsung Galaxy S2 in tuliš od užitka.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

RejZoR ::

Mene moti, da si odvisen od vsega tega sranja. Pa naj bo itunes al pa Zune pri WinMo7. Na androida vržeš video kakor te je volja, na npr Omnio 7 moraš naložit preko Zune. Kar je totalno gay. Ves ta software je čist nepotreben in prezvezen balast. Isto so mi šli na živce Sony-jevi prenosni MP3 playerji kjer si mogu gor kopirat preko nekega glupega Sony softwara. Totalna neumnost.

EDIT:
@francek1
Kaj pa pol laufa na Note-u in Galaxy S III če ni Android? Mislim, glede na to da ju omenja. Sam imam že kakšno leto Android telefon in je zakon.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RejZoR ()

upetro ::

@ALIEn3001
Daj lepo te prosim, če še muzike ne moreš pošiljat preko bluetooth povezave, zame je to hendikepiran telefon!

Sam uporabljam Optimus 2X, 4" ekran, in mi je zakon.
@RejZoR in francek1
+1

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: upetro ()

DV_cam ::

Priporočam HTC Sensation XE:)
DV_cam

IceIceBaby ::

Daj lepo te prosim, če še muzike ne moreš pošiljat preko bluetooth povezave, zame je to hendikepiran telefon!


Od kje ti to? Meni se v avtu iPhone normalno poveže. Tisto o omejenem sisitemu je pa tudi taka buča, da večje ni. Če rabiš več, kot ti ponuja iz tovarne ga pač jailbreakaš.

A si že videl sploh iPhona v živo?

upetro ::

IceIceBaby je izjavil:

Daj lepo te prosim, če še muzike ne moreš pošiljat preko bluetooth povezave, zame je to hendikepiran telefon!


Od kje ti to? Meni se v avtu iPhone normalno poveže. Tisto o omejenem sisitemu je pa tudi taka buča, da večje ni. Če rabiš več, kot ti ponuja iz tovarne ga pač jailbreakaš.

A si že videl sploh iPhona v živo?


Kakšno vezo ima to z povezavo v avtu? Govorim ti o pošiljanju recimo mp3 datotek. V stanju kot pride iz tovarne iz tvojega dragega idrona pač ne moreš pošiljati glasbe npr. svojim prijateljem. Smešno do amena, to je lahko počel vsak 5let star navaden telefon.

Glede OS-a pač trosiš buče ti. Noben jailbreak ti na idronu ne pomaga da bi dobil multitasking, idrone ga pač nima!!! Pameten telefon my ass.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: upetro ()

Dr_M ::

Zheegec je izjavil:

Sem tudi jaz tako mislil, dokler nisem videl enega ob drugem. Natančnost barv je dosti boljša na IPS displayu.



Jaz sem vedno mislil, da je amoled bolj poden, dokler nisem uzel v roke ipad2. Zdej vem, da je amoled vrhunski. :)

darkolord ::

Kaj pa rabiš multitasking na telefonu?

upetro ::

Glede na vprašanje vidim da ti nima smisla odgovarjati. Pameten telefon, buhahahahaha. iFail

IceIceBaby ::

Govorim ti o pošiljanju recimo mp3 datotek. V stanju kot pride iz tovarne iz tvojega dragega idrona pač ne moreš pošiljati glasbe npr. svojim prijateljem. Smešno do amena, to je lahko počel vsak 5let star navaden telefon.


Imaš prav. Če zanemariš mail, upload na net, upload na iCloud in še kakšnih 10 načinov za sharanje glasbe.

Noben jailbreak ti na idronu ne pomaga da bi dobil multitasking, idrone ga pač nima!!!


Ker multitasking ni implementiran po tvojih specifikacih je OS zanič?

Lej, smešen si s takimi izjavami. Štekam, da nekaterim bolj paše android drugim iOS, tretjim nekaj tretjega. Ampak tvoj odnos je pa enostavno otročji.

upetro ::

1. Ehm, za vse tvoje načine potrebuješ dostop do neta. Kar pomeni stroške. Bluetooth je zastonj!

2. Po mojih specifikacijah? Ne omogoča niti npr. hkratnega poslušanja intrenetnega radia in pisanja preprostega mail-a. In za tak telefon zahtevajo 600+EUR. Lepo te prosim.

3. Otročje je le to, kako idrone uporabniki na vsak nači poskušajo upravičiti hendikepiranost iphona

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: upetro ()

Goody ::

No doma ima samsung SII in ipad2 pa moram rečt da me pri ipadu kar nervira odsotnost multitaskinga in nezmožnost normalneg kopiranja datotekt brez itunes, icloud itd.

garamond ::

upetro je izjavil:

1. Ehm, za vse tvoje načine potrebuješ dostop do neta. Kar pomeni stroške. Bluetooth je zastonj!

2. Po mojih specifikacijah? Ne omogoča niti npr. hkratnega poslušanja intrenetnega radia in pisanja preprostega mail-a. In za tak telefon zahtevajo 600+EUR. Lepo te prosim.

1. Za high end telefon je treba tipično imeti zakupljenih minimalno vsaj nekaj sto MB na mesec -- ker so temu namenjeni. Tako da je prva izbira za pošiljanje manjših datotek internet, kjer je res na desetine načinov. Sicer pa lahko iPhone tudi jailbreakaš, naložiš aplikacijo in dobiš funkcionalnost.

2. No, trolat pa tudi ni treba. Google before you say smth ... če že ne poznaš stvari.

MedusasPath ::

upetro je izjavil:

1. Ehm, za vse tvoje načine potrebuješ dostop do neta. Kar pomeni stroške. Bluetooth je zastonj!

Res je, če tvoje delo na telefonu pretežno zaobjema pošiljanje mp3 datotek na druge telefone, z obupno počasno BT povezavo, si iPhona ne boš kupil.

upetro je izjavil:


2. Po mojih specifikacijah? Ne omogoča niti npr. hkratnega poslušanja intrenetnega radia in pisanja preprostega mail-a. In za tak telefon zahtevajo 600+EUR. Lepo te prosim.

Seveda da omogoča. Aplikacija ti sicer ne bo tekla v ozadju per se, ampak se bo suspendala, bo pa service za streamanje glasbe deloval nemoteno v ozadju.

jype ::

MedusasPath> Res je, če tvoje delo na telefonu pretežno zaobjema pošiljanje mp3 datotek na druge telefone, z obupno počasno BT povezavo, si iPhona ne boš kupil.

Tudi ga ne boš kupil, če bi enkrat na leto rad poslal mp3 datoteko kolegu, pa ti telefon tega ne pusti (iz razlogov, za katere te itak boli kita, če si sploh pomislil, da bi rad iPhone).

IceIceBaby ::

Manjkajoče featurje najdeš na vseh platformah. Pa na vseh platformah imaš možnosti, da tisto stvar narediš drugače. Naložiš app, hack ali kaj podobnega.

jype ::

IceIceBaby> Manjkajoče featurje najdeš na vseh platformah. Pa na vseh platformah imaš možnosti, da tisto stvar narediš drugače. Naložiš app, hack ali kaj podobnega.

Večina platform od tebe ne zahteva, da se tej možnosti vnaprej odpoveš.
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

iPhone 5C (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5814384 (12138) bluefish
»

Apple iPhone 4

Oddelek: Mobilne tehnologije
319051 (8512) RejZoR
»

Apple toži Samsung, drugič (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Tožbe
8139428 (36705) Limit-sky
»

Iphone uradno v Sloveniji (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
21534943 (24487) Keyser Soze

Več podobnih tem