» »

Grem(-o) v Egipt - Kaj moram vedeti?

Grem(-o) v Egipt - Kaj moram vedeti?

Klemenn ::

Torej, 9.2 grem v Egipt, točneje Sharm El Sheikh

kaj vse moram vedeti, predvsem, proti čemu se je dobro cepiti?

ToniT ::

Če greš samo v Sharm El Sheikh rabiš samo dovolj denarja in uživaj. Upam, da te bom v marcu zamenjal tam ali pa v Hurgadi!

pablic ::

S seboj vzemi nekaj proti driski. Medicinsko oglje ali kaj močnejšega. Pij samo ustekleničeno pijačo in ne jej svežega sadja in zelenjave umite s tekočo vodo.
Cepljenje ni potrebno.
Uživaj!

poweroff ::

Pa še tole: okužiš se lahko tudi z ledom, ki ga dodajo kakšni pijači.
sudo poweroff

Klemenn ::

vsi nekej o okužbah...česa? :)

ja kako pa pol dol native prebivalci preživijo? :)

McHusch ::

Navajeni so na tamkajšnje prebivalce v vodah.

Zeberdee ::

Šarm je zastražen del sinajskega polotoka (preveri v google earth - eno izmed območij, ki ni prikazano). Če si v dobrem hotelu v bistvu sploh ne boš potreboval zapuščati kompleksa, razen za izlet na sinaj (goreči grm, pravoslavni samostan z ikonami), potapljanje, izlet z motorčki, golf (ne spomnem se več)...

Sam sem bil v bivšem moevenpicku, sem pride tudi mušaraf. V samem hotelu policije ne vidiš, tudi ko je on tam. Na strehi je sicer "gnezdo" verjetno za kakšno protiletalsko obrambo. Se ne vidi, razen če ne veš kje je.

Greš tudi v kairo?

Zeberdee ::

Lažem. Ampak včasih je bilo res cenzurirano.

Melanholija ::

Rabiš Whisky ter nekaj denarja!

djordjevic ::

Itak, čim več žganja za obvezno 'razkuževanje'. Uživaj. :D

Zeberdee ::

Naj te spomnim, da zganje kupi v duty freeju - na poti nazaj pa kupi cigarete, egiptovski, niso slabi, šteka 3 $ (takrat). Kupim.

Nejc Pintar ::

@Zeberdee: Vedno sem se spraševal kakšen je smisel odhajanja v oddaljene kraje, če si potem ves čas v hotelskem kompleksu?:\
Lahko je biti prvi, če si edini!

Zeberdee ::

Sprememba klime, plaža, lenarjenje, čas za sprostitev. Za spoznavanje kulture v samem šarmu nimaš kaj za početi.

Pod kompleks pa seveda ni mišljena le stavba. Hoteli v takih turističnih središčih niso samo stavbe s sobami in restavracija, ampak veliko več.

Nejc Pintar ::

Vem kakšni so hotelski kompleksi.
Sam plaže, spremembo klime, lenarjenje in čas za sprostitev lahko najdem veliko bliže. Pa še tam si vedno ogledam vse lokalne posebnosti in se trudim priti v kontakt z ljudmi.
Lahko je biti prvi, če si edini!

Zeberdee ::

Sto ljudi sto čudi. Sto žena dvesto sisa.

sheldon ::

Zeberdee:
Sto ljudi sto čudi. Sto žena dvesto sisa.

SS

Pravilno je: Sto ljudi sto čudi, 200 žena dvesto grudi!0:)

snow ::

Šnops (žganje)
Medicinsko oglje
Linex

Evo pa si se posvetoval s farmacevtom. ;)
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: snow ()

Tomi ::

Prolife, posebej, ker je za večkratno uporabo. Linex se priporoča, da se uporabi v roku tedna po odprtju. Pa da ti ne bi prišlo na pamet, da bi eno ali drugo vzel z vročim čajem ali alkoholom.

In seveda rehidracijski prašek, lahko pa ga narediš sam. Ampak verjetno na dopustu to ne gre.

Tako, sedaj si se pa posvetoval s farmacevtom s strokovnim izpitom.
metrodusa.blogspot.com

smilyxx ::

Na vodo pazi. Preveri da so plastenke original zaprte(ponavad majo tako folijo čez pokrovčke). Jej bolj tisto sadje ki se lupi, čimmanj solat(se perejo z vodo),..

Jst sm bil novembra v Egiptu pa je pri nas ene 5 ljudi obležal, 3 dni driska pa vročina, za enega pa so mogl zdravnika poklicat. Drgač pa ja, en viski zjutrej pa zvečer, pa ti nima kej bit če se boš pazu.

Stika z domorodci pa ne boš mel. Tudi če te peljejo kakšne Beduine alpa Nubijce gledat, je to vse za turizem narejeno. Pa na tržnicah verjemi, da boš imel čez glavo domačinov ki letajo za tabo, pravtako ti lahko tudi policaj zaračuna "bakšiš" če ga ravno slikaš.

Egipt je sicer dost smotan (usaj tko so pravl) za samostojno potovanje, ker če rentaš avto se morš vozt v konvojih, ki so pa tut zgodba zase. je pa šla ena skupina Slovencev po Nilu s felugo, kar je mogl bit zanimivo.
Save water.
drink beer.

nastyboy ::

Sicer ni bilo v Egiptu, je pa vseeno dobro vedeti. Pri tuširanju tudi pazi da ne boš pil vode (nezavedno), sicer lahko tudi dobiš drisko.

LP

Klemenn ::

ka pa trgovine dol?

maš tut dol @spar, @mercator itd...?

ka pa glede hrane, kaj lahko dobiš "našega"?

Thomas ::

Dost uporabljaj besedo "taib". Al pa rajš ne. Lahko zaideš v kakšne težave.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zeberdee ::

Šarm je umetno naselje, v njem ne boš videl domačink (ali izredno malo), verjetno so kakšne lokalne trgovine, drugače pa smo mi jedli v hotelu (+ ponudbe od hotela, ko greš na beduinsko večerjo pa taka sranja)

Tear_DR0P ::

Grem(-o) v Egipt - Kaj moram vedeti?

da egipta ne boš videl - boš pa videl kakšen je Turizem

aja pa glede drisk in tega - sam sem bil na ne najbolj turističen način v alžiriji, jedel hrano z rokami - tako kot to počnejo domačini, jedel solate, pil lokalne pijače -razen nekega nagravnega čaja, ki mi ni bil ravno okusen, pil sem tudi lokalne ustekleničene vode - z vodo iz pipe pa sem se normalno tuširal ali si pral zobe (brez zobne paste) in edino kar sem fasal je bilo zaprtje, tko da sem pol spil še kozarc vode iz pipe, pa ni nič pomagalo - je pa res, da sem spil liter šnopsa v 14 dneh :/
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Calligulla ::

Ne jej, samo pij zgane pijace. In kamelje riti zulijo. Pa kamele smrdijo.

Thats it. You're ready to go. :D

globoko grlo ::

res je, 40-50% alko je najboljša preventiva

kar se tiče hrane in možnih posledic (indijske izkušnje)
Lahko ješ tudi na ulici kjer je vse svinjsko in ti ni nič, lahko pa se tudi stegneš tam dol, ok, mal pretiravam, ampak lahko je telo hudo.
Nikoli pa ne veš kaj bo.
Je en kamerad komaj preživel, pa ni na ulici jedel in se je na sploh pazil, je fasal eno pizdarijo, pa domači zdravniki niso pogruntal kaj je. Je pa res, da ni šnopca pil.>:D
Aja pa kkšne antibiotike si nabav.

Veliko je tudi odnisno od tvojega "dojemanja" sveta, odprtosti/zaprtosti tvojega uma. Če se zelo bojiš okužbe/driske/itd. in na vsakem koraku gledaš kje boš staknil kakšno bakterijo, jo boš skor sigurno 1x fasal>:D .

Drugače pa pazi, da ne šlataš vse okrog vsega kar leze in gre in potem ješ z nerazkuženimi rokami.

Tam so pač lokalne bakterije in mi nismo lokalci > šnopc obvezen>:D

Karaya 52 ::

Mislim da ga preveč strašite. Pecivo sem jedel meter stran od crkjene mačke, alkohola nisem uporabljal problemov pa nisem imel. Celo vodo v neki oazi sem pil, ki je imela okus po milu in soli. Skratka, ne bit obremenjen pa bo kul.

Calligulla ::

Alkohol je tvoj prijatelj. Povsod po svetu >:D

Ce noces cez zadnjico srat bos pac pil in bil hvalezen za tak poceni izgovor za to.

Drugace pa bos nekaj dni zenska in cepe tekocine izlocal >:D

Kremenčkova ::

Tudi sama resno razmišljam, da bi šla čez prvomajske praznike s kolegico na križarjenje po Nilu.

Na spletni strani Zavoda za varovanje zdravja piše, glede izletov v severno Afriko sledeče:

- med nalezljivimi boleznimi, ki ogrožajo potnike, so daleč na prvem mestu črevesne bolezni. Čeprav je za drisko lahko kriv že spremenjen način prehranjevanja, pa je vzrok potovalne driske največkrat črevesna okužba. Povzročitelji so različni virusi, bakterije, zajedalci, glivice. V Najpogostejši izvor okužbe je fekalno kontaminirana hrana, redkeje voda.

- Med težjimi z dolgotrajnejšim potekom so kolera, tifus, hepatitis A


Preventivni ukrepi

* V tujini pijte samo ustekleničeno ali prekuhano vodo, ki jo morate uporabljati tudi za umivanje zob, prav tako je lahko izvor okužbe led za pijače. Tudi druge pijače uživajte le, če so ustekleničene.

* Hrana mora biti temeljito termično obdelana in sveže pripravljena. Uživanje na ulici pripravljene hrane, neprekuhanega mleka, izdelkov iz njega, sladoleda, slaščic, ki stojijo na sobni temperaturi, surovih rib, školjk, prav tako ne priporočamo. Sadje je potrebno dobro oprati pod čisto vodo in olupiti. Pri varstvu pred črevesnimi boleznimi velja pravilo: SKUHAJ, OLUPI ALI NE JEJ.

* Preventivno jemanje antibiotikov ni priporočljivo, edino učinkovito cepivo v paleti številnih mikrobov, ki lahko povzročajo črevesne težave, je proti virusu nalezljive zlatenice (hepatitis A) .




Drugače pa... Shit happens!>:D

Zgodovina sprememb…

Klemenn ::

mogoče malo streljam v prazno ampak, kako je v sharm el...:) z alkoholom, svinjino, govedino...ipd. vse dololjeno?

oz, kaj dol ni pametno početi/se ne sme, pa je pri nas dovoljeno (na kaj je treba torej pazit)?

overlord_tm ::

Sharm je ... miljonkrat povedano, en kup hotelov. Enako Hurgada. Domacini so tam samo zato da denar cuzajo iz tebe :D

Glede hrane, ko sem gledal kak kebab delajo nisem bil vec lacen, jedli smo pa zunaj edino v mcdonaldsu (Kairo). Ostalo hrana v hotelu. Pjaca ... piksne in flase in pa čaji. Glede zelenjave, zadni dan jih je par iz nase grupe probal solato ki je bila za vecerjo, vecina je drugi dan presedela na WCju. Komot pa jest sadje z lupino, saj meni od pomaranc ni bilo nič. Razkuževanje redno, viski, borovnicke in snopc.

Kako se obnasat so dokaj strpni, ker vedo da zivijo samo od turizma. Znotraj hotelskega kompleksa niti ni problem, problem je ce gres kam v mesto oz kake bolj posvečene zadeve. Znajo zamorit kdaj da ženske rabijo ruto, ali pa saj da ne hodijo okoli v majcah brez rokavov in miničih.

Glede alkota, z veseljem ti ga postrezejo, ce le placas. Na ladiji so imeli kar konkretne cene, pivo okoli 3e, vodka okoli 8e (0,3). Je pa tud vodic ki je bil egipcan/musliman rad kaj spil, je mel flasko konjaka vedno pri roki ... za meso pa nevem, dol itak samo piscance nazirajo, no, nikoli ne ves kdaj ti goloba prodajo :D

Pa goveje meso imajo tudi, samo je zelo cenjeno baje (upam da nisem zamesal s kako drugo sorto mesa), tak da domacini ga malo jedo, za turiste ga pa veselo pripravlajo :D

Tako, malo po spominih iz Egipta.

Loki ::

zakaj pa je zastrazeno? se bojijo, da bi jim naceli ugled (denar) razni lokalni tenoristi?
zakaj se linexa ne sme piti z vrocim cajem? kaj sploh je linex?

tukaj je se en link do do-it-yourself hidracijskega napitka (podobno kot gatorade, powerade, v bistvu voda, sol in nekaj za okus)
http://leisureguy.wordpress.com/2006/11...
I left my wallet in El Segundo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loki ()

globoko grlo ::

ah, solate, pa gobice v solati itd, hehe
sem bil pameten in jih nisem jedel, se je pa našlo ene par, ki so veselo mezili in bili potem 2dni na WCju, aja, Aman

Vglavnem pamet v roke. Aja, pa najprej povohaj zadevo, če smrdi, pač ne ješ/piješ. Ker mi smo že pozabili, da se stvar najprej povoha, šele nato pa v usta vtakne.

ajd

grex ::

Za tja it, si se že posvetoval s farmacevtom :) (linex, linex, linex in aktivno oglje + šnops). Antibiotiki za en teden imajo vprašljivo smiselnost, razen če boste imeli zdravnika s seboj, da ti bo povedal, kaj vzet.
Če greš za več dni 2 tedna npr. pa najbojše, da se kar nič ne paziš preveč in piješ kar ti dajo, spustiš 3 dni driske, potem pa bo ok (no razen, če kolero fašeš - kar pa ti tudi, če ti je usojeno, pri pazljivosti ne uide)

Drugače pa je v Egiptu za početi naslednje: surfanje, potapljanje, family fun (sonce, plaža, hotelski kompleksi), žuranje v diskotekah z rusi pod toplim podnebjem in nekaj malega znamenitosti. Tista turistična spoznavanja domačinov pa so IMO BV, poleg tega meni vso to cenkanje živce para, ker se mi ne da z njimi ukvarjat, ker zelo očitno in transparentno v tebi samo denar vidijo.

Če se hočeš spoprijateljit z domačini in iti avanturizem, je pa treba it za najmanj 1 mesec in s čisto drugačno organizacijo.

Zastraženi so ti kompleksi z razlogom, vedno kadar boš šel iz enega v drug kraj, boš imel policijsko spremstvo.

Pujcek ::

ne rabis prav nicesar, podajas se v turisticni kompleks mljon hotelov in s egiptom ne bos imel veliko stika... tako da brez bojazni...
:)

overlord_tm ::

Zato je zastrazeno.

Zeberdee ::

Pa če si v enem uredu hotelu (verige), ti tudi ni treba skrbeti glede solate, jabolk pa takih stvari. Jaz sem vse žrl tako v Šarmu, hurgadi kot v tunisu - drugje, ko te bodo agenti vozili okoli (ven iz šarma, vem da se nekam da iti poleg v tist samostan), pač vprašaj direktno vodiča. Punce so plačane zato.

Policajev (sploh to, koliko jih je Kairu) je pa ogromno predvsem zaradi tega, ker tako zaposlijo ogromno, ampak res ogromno število moških, zmanjšujejo nezadovoljstvo...

Loki ::

kako je misljeno to s zaposlitvijo moskih? kaksne industrije ali cesa podobnega tam nimajo?
I left my wallet in El Segundo

Zeberdee ::

Delavci iz "celine" (ne iz sinaja), ki so verjetno v 99,9% prihajajo sem dol za 6 mesecev delati, potem pa imajo 2 meseca dopusta. V Šarmu razen letališča, hotelov, policije, turističnih agencij in ostalih z njim povezanih dejavnosti ni - vsaj jaz nisem videl nobene industrije (pa čeprav mora biti - sedaj sem se spomnil da so v "jolie ville" imeli v hotelu tudi pekarno).
V Šarm pač greš izležavat, izlet do kaira je predolg (mi smo šli samo v eno smer, tisto je še bilo nekak...), že do sv. katarine se voziš dolgo.

Klemenn ::

kje bi si lahko prebral kaj lahko nesem čez mejo in česa ne smem?

kje naj si pogledam vreme? (23.2 grem)?

overlord_tm ::

Vec al manj vse pomoje, no, verjeten kaka puska pa bombe odpadejo. Za alko nam niso morili. Edino na letalu pazi da imas dovolj male flaske, neki glupi eu zakoni :D

Meni so morili zaradi tekocine za lece ... 125ml je pomoje omejitev :D

Imas pa v kufrih lahko 5 kubikov te tekocine ce hoces, samo osebna prtljaga je problem. Isto za kake spreje in deodorante v sprejo znajo zamorit ce so med osebno prtljago.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Potovanje v Egipt in uveljaljanje odpovednega rizika

Oddelek: Loža
212597 (1577) Lukzii
»

TUNIZIJA - Djerba

Oddelek: Loža
268892 (8122) AtaStrudl
»

Kako odgnat drisko? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5258629 (57303) rdecaluc
»

dopust za 2 za okrog 400.000SIT

Oddelek: Loža
223360 (125) Pujcek
»

Počitnice Turčija vs Grčija ?

Oddelek: Loža
217201 (6628) barbarpapa1

Več podobnih tem