» »

Trening borilnih veščin

Trening borilnih veščin

Domobrancek ::

Lep pozdrav vsem,

Že nekaj časa se zanimam za trening borilnih veščin. Zadnja 3 leta obiskujem fitnes nekje 4x tedensko, če znese. Fitnes mi je sicer super in tudi pridobil sem že nekaj mase v tem času ampak me vseeno nekako vleče v borilne veščine po eni strani, po drugi mi je pa žal, da bi nehal hoditi v fitnes, ker bi potem izgubil vse, kar sem pridelal v tem času. Drugače pa moj namen ni, da grem na borilne veščine in se potem tepsti v bifeje ali kaj podobnega :)). Treniral bi malo za rekreacijo in predvsem za samoobrambo, če se slučajno zgodi, da kdo napade mene ali moje bližnje (danes nikoli neveš na kaj boš naletel).

Težava je v tem, da ne vem s čem naj začnem. V bližini mene je samo en taekwando klub in en kempo arnis klub. Kempo mi izgleda precej uredu in tudi kolega, ki je hodil je rekel, da je njemu stvar bila super. Trenirati je nehal (oz je treninge prekinil) zaradi poškodbe rame. Tisto s palicami me sicer ne zanima preveč ampak okj. Je morda še kdo hodil na kempo? Kako se vam zdi? (zanimam se za Litijo..).

Me pa malo skrbi, ker kempo (kakor sem gledal) bolj bazira ne kondicijski pripravljenosti in tehniki in bolj malo na moči. Pa tud treningi so "samo" 2x tedensko. Je morda kakšna borilna veščina pri kateri se dela veliko na tehniki kondiciji in zraven še moči, da ne bi res vsega izgubil 8-). (pa v MMA ne bi ravno šel, ker vsi tisti udarci v glavo ne prinesejo nič dobrega na dolgi rok..).

Hvala.

Lp

greatdrakon ::

kempo je za rekreativca čist ok. če bi rad garal imaš kak MMA klub.

Pri nobeni borilni veščini ne boš nabijal "bulky" mišične mase. Bulky in borilne veščine praviloma ne gredo skupaj.

2x borilna veščina na teden + 2x tactical barbell na teden (program tactical barbell template fighter poglej knjigo volume 1), pa boš imel oboje.

Daliborg ::

Vse borilne veščine slonijo na kondicijski pripravljenosti in tehniki. Tiste gore od ljudi ne rabijo tega, ker ti tak lahko samo eno primaže in boš že jedel po slamici ko se boš zbudil iz kome.
MMA pa pomeni mixed martial arts...noben te ne sili da greš sparirat da dobiš kake udarce v glavo, ampak tehnik se pa učiš od vseh bolj znanih in uporabnih borilnih veščinah.
lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

TheBlueOne ::

Jaz bi BJJ + Boks. Morda se malo kickboksa, da znas branit kaksne brce.

Karen ::

Policisti se učijo/so se učili ju-jitsu (ne mma, boksa,... verjetno z razlogom), mogoče s praktičnega vidika to preveri v kakem uradnem klubu ki je v ju-jitsu zvezi v tvoji bližini.

          ::

Razlike med samimi borilnimi veščinami so majhne, bolj je pomemben pristop šole oz. trenerja. Moči in kondicije s samim treningom borilnih veščin ne boš prav dosti pridobil, to je priporočeno delati posebej. Na splošno boš s treningom borilnih veščin pridobil na refleksih, gibljivosti ter koordinaciji telesa. Seveda pa je vse precej odvisno od pristopa učitelja. Kar pa se tiče obrambe tebe ali bližnjih, pa ne pričakuj preveč, saj so za kaj takega potrebna leta ali desetletja treninga, če ti pa nasprotnik pomoli nož ali kakšno drugo orožje (lahko že palico), se pa tvoje možnosti še toliko bolj zmanjšajo. V pravi borbi ni časa za razmišljanje, stvari moraš početi instinktivno. Za to pa je potrebnega precej treninga.

stevie boy ::

brazilski jiu jitsu je primeren tudi za starejše ter kondicijsko slabše pripravljene, saj se ga lahko vzame kot rekreacijo, spotoma se naučiš še nekaj samoobrambe.

Personanonim ::

"The internet - like a training camp for never amounting to anything."

oglaf.com

Karen ::

Vedno se je najbolje umakniti (to učijo pri praktično vseh borilnih veščin, ni nekaj novega). Problem je če umik ni opcija (ali ne gre zaradi napada ali mora npr. uradna oseba posredovati). Res je da traja da ti pridejo refleksi v kri, ampak "samozavest" ki reši marsikateri potencialni zaplet in posledično umik brez težav (že zgolj zaradi tega ker nisi "več" prestrašen kot bi bil sicer) se pa dobi relativno hitro.
Brazilski ju-jitsu je sicer modifikacija klasičnega, ki se večinoma dela v parterju (torej judo tehnike, vzvodi...). Pri klasičnem borbenem je še karate dodan - tako poenostavljeno rečeno (pa pravila točkovanja in borbe so malce drugačna). Meni sta oba dobra sicer.
Torej stvar okusa, o okusih se pa ne razpravlja - moj nasvet: pojdi na par zadev in preizkusi, ponavadi 1-2x obisk nihče ne računa, se vedno da zmenit, potem se pa odločiš kaj ti bolj ustreza in konec koncev kje je boljša družba.

Drevesce ::

Rekreativni boks je top zadeva. Včasih sem ga treniral in je res prima. Ker mi je bilo predaleč sem začel kombinirati v domačem fitnesu z vrečo ali kakšen sparing s kolegom in redko kateri šport se mi zdi boljši za cardio. Naučil se boš pravilno stati, da med morebitnim konfliktom ne izgubiš ravnotežja, hitrost, tehniko, reflekse ter seveda pravilni udarci, da si med tem ne zviješ zapestja ali še kaj huje oz. to vsaj omiliš.

Omenjal si samoobrambo. Borilni športi ti zagotovo napihnejo samozavest (že po enem mesecu misliš, da si pojedel cel svet). Že samozavest je velik deležnik uspeha pri uspešni samoobrambi. Je pa dejstvo, da je se morebitnemu pretepu bolje izogniti, ti lahko mahaš kolikor si želiš, pa ti to verjetno ne bo prav dosti pomagalo, ko te bo kakšen idiot štihnil. Mislim, da se Krav Maga dosti ukvarja s tem. Hit eyes, throat or balls and run.

Če pa slučajno iščeš borilno veščino, da boš ti ta "bully", pa slej ko prej pride nekdo, ki bolj obvlada kot ti ter te razmontira ko kanto :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Drevesce ()

ziga1990 ::

Domobrancek je izjavil:

Lep pozdrav vsem,

Že nekaj časa se zanimam za trening borilnih veščin. Zadnja 3 leta obiskujem fitnes nekje 4x tedensko, če znese. Fitnes mi je sicer super in tudi pridobil sem že nekaj mase v tem času ampak me vseeno nekako vleče v borilne veščine po eni strani, po drugi mi je pa žal, da bi nehal hoditi v fitnes, ker bi potem izgubil vse, kar sem pridelal v tem času. Drugače pa moj namen ni, da grem na borilne veščine in se potem tepsti v bifeje ali kaj podobnega :)). Treniral bi malo za rekreacijo in predvsem za samoobrambo, če se slučajno zgodi, da kdo napade mene ali moje bližnje (danes nikoli neveš na kaj boš naletel).

Težava je v tem, da ne vem s čem naj začnem. V bližini mene je samo en taekwando klub in en kempo arnis klub. Kempo mi izgleda precej uredu in tudi kolega, ki je hodil je rekel, da je njemu stvar bila super. Trenirati je nehal (oz je treninge prekinil) zaradi poškodbe rame. Tisto s palicami me sicer ne zanima preveč ampak okj. Je morda še kdo hodil na kempo? Kako se vam zdi? (zanimam se za Litijo..).

Me pa malo skrbi, ker kempo (kakor sem gledal) bolj bazira ne kondicijski pripravljenosti in tehniki in bolj malo na moči. Pa tud treningi so "samo" 2x tedensko. Je morda kakšna borilna veščina pri kateri se dela veliko na tehniki kondiciji in zraven še moči, da ne bi res vsega izgubil 8-). (pa v MMA ne bi ravno šel, ker vsi tisti udarci v glavo ne prinesejo nič dobrega na dolgi rok..).

Hvala.

Lp


večina dobrih borilnih veščin kot si sam ugotovil bazira na tehniki in kondiciji moč ti nič ne pomeni če nimaš tehnike in kondicije plus če v samoobrambi nekoga polomiš boš ti kaznovan
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

XLapse ::

Domobrancek je izjavil:

Je morda kakšna borilna veščina pri kateri se dela veliko na tehniki kondiciji in zraven še moči, da ne bi res vsega izgubil

Hvala.

Lp


Box ne samo da boš vseh premlatil, tudi dosti na kondiciji,tehniki in moči.


Priporočam Box
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

Domobrancek ::

Hvala vsem za predloge.

Kot sem že napisal se tega ne bi šel zato, da bi biv bully pa se spravljal na druge. To bi delal bolj zase in za primer, če pač se nekdo spravi nate in te hoče okrasti al kaj podobnega. Pač, da znaš vsaj nekaj prijemov s katerimi ga lahko nekako nevtraliziraš (do neke mere) in letiš stran :D.

Boks sicer ne izgleda slabo ampak v bližinin mene takšnih treningov ni. Najbližji takšni treningi so v Ivančni gorici, kar je nekje 25minut stran od mene. Bom še pretuhtal, če bi to slo skozi.

Najverjetneje bom šel sprobati tale Kempo Arnis, da vidim kako to zgleda. Pa še blizu je :). Probal bom potem to kombinirati s dodatnimi vajami za moč.

Drugače, če prav razumem je pri Kempu malo vsega? Torej nekaj boksa, nekaj karateja, judo, jiu-jitsu ..Sem prav razumel?

dolenc ::

Delaš pri vseh teh in na kondiciji in na moči, ker pač to potrebuješ.

Sicer pa pojdi za en mesec v en klub in drugi mesec v drugega, zakaj bi ugibal, kaj ti bo bolj všeč. Kvaliteta treninga bo bolj odvisna od trenerjev kot od veščine.

Če so v klubu še tekmovalci, potem veš da bodo delal na polno in ne samo malo mlatli po zraku in vadili kate :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero borilno veščino izbrati (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8021720 (17942) solatko
»

Borilne veščine specialnih enot (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
7013350 (10880) Andrej14

Živčne točke in borilne veščine

Oddelek: Loža
224346 (3946) jype
»

Tajski boks

Oddelek: Loža
377540 (4216) c0dehunter
»

Kali - filipinska borilna veščina (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11516452 (11395) imagodei

Več podobnih tem