» »

Prenosnik + 2 zunanja monitorja

Prenosnik + 2 zunanja monitorja

TilenTr ::

Lep pozdrav!

Zaradi vse večje prostorske stiske na namizju iščem način, da bi na prenosnika priklopil še en zunanji monitor. Sedaj pa me zanima, če je to mogoče narediti s tem adapterjem?

Če ne, me zanima, kako naj potem priklopim dva zunanja monitorja na prenosnik?

Hvala

sandmat ::

imaš mogoče 2 izhoda? meni deluje na en monitor preko hdmi in drugi preko VGA. Sicer pa obstaja "tripple head to go" ali nekaj podobnega, ki se zna predstavit kot zelo velik monitor, nanj pa priklopiš 2 do 3 monitorje (odvisno od modela).

Senitel ::

Am... Splitter ti kloinra en VGA signal na dva kabla, torej imaš na obeh isto sliko. Rešitev zate bi bil kakšen Matrox TripleHead2Go (ali DualHead2Go). Druge rešitve ni. Razen če kupiš kakšen novejši prenosnik, ki ima display port.

sandmat ::

btw, če prav razumem tista stvar, za katero si dal link "enostavno razdelitev slike na dva zaslona" ... to ne pomeni, da boš imel 2 različni sliki ampak isto 2x.


edit: hehe sm vidu, da so me že prehiteli.

evo, s tem se da urihtat stvar, vprašanje je, če se tebi to finančno splača napram opciji nakupa novega prenosnika

link -> http://www.matrox.com/graphics/en/produ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sandmat ()

TilenTr ::

Hvala za odgovore.

Hja, sedaj se mi zdi popolnoma logično, da tisti spliter samo razdeli isto sliko na dva zaslona.

Ja, v bistvu mam dva izhoda, hdmi in vga. Se pravi, da potrebujem samo monitor, ki ima hdmi priključek? Je kaj odvisno od grafične, ker imam ena stara jajca trenutno (Radeon HD 4300).

Imam pa v bližnji prihodnosti namen kupiti MBP 13" pa me zanima še kako je tam (MBP + 2 screena), glede na to da ima mini display port?

sandmat ::

ne vem, kako je s tvojo grafično, najbolje, da nekje probaš priklopit.

MBP pa ti osebno odsvetujem, dobiš precej boljšo konfiguracijo PCja (sploh grafika) za nižjo ali primerljivo ceno. Pa manj problemov boš imel s priklopi (thunderbolta nima noben lcd, apple converterji iz česarkoli na karkoli pa so nedelujoči - dobesedno).

Voluharr ::

Če ima prenosnik dva zunanja priključka še ne pomeni, da lahko grafična podpira več kot 2 zaslona, preizkušeno.
Backup, VPS, kolokacija: https://reavisys.si

jype ::

Nekateri (boljši) podpirajo tri (z vgrajenim vred) zaslone.

5er--> ::

Grafična v prenosniku mora podpirat AMD eyefinity (1 vgrajen + 2 zunanja).
Nvidia pa kolikor vem ponavadi podpira le 2 (1 vgrajen + 1 zunanji ali 2 zunanja).

matonson ::

Kater računalnik pa imaš? Nekateri imajo podporo za dockign station.



Možnost dodatnega zaslona je pa tudi preko USB.
http://www.mimovrste.com/artikel/234002...
http://www.mimovrste.com/artikel/234002...

Koliko je pa zadeva zmogljiva pa ne vem. Malo razišči.

Ops, pozabi. Spregledal, da imaš dva izhoda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matonson ()

sandmat ::

5er--> je izjavil:

Grafična v prenosniku mora podpirat AMD eyefinity (1 vgrajen + 2 zunanja).
Nvidia pa kolikor vem ponavadi podpira le 2 (1 vgrajen + 1 zunanji ali 2 zunanja).

imam nvidio v laptopu in delajo normalno vsi trije zasloni.

matonson ::

Istočasno? :)

amacar ::

Na ati 5470 delata hkrati le dva zaslona. Hdmi + vga ali vgrajen zaslon in eden izmed izhodov.

Invictus ::

sandmat je izjavil:

ne vem, kako je s tvojo grafično, najbolje, da nekje probaš priklopit.

MBP pa ti osebno odsvetujem, dobiš precej boljšo konfiguracijo PCja (sploh grafika) za nižjo ali primerljivo ceno. Pa manj problemov boš imel s priklopi (thunderbolta nima noben lcd, apple converterji iz česarkoli na karkoli pa so nedelujoči - dobesedno).


Je pa res če boš imel 27 colski monitor, ne rabiš nič drugega ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

sandmat ::

matonson je izjavil:

Istočasno? :)

istočasno :) want pics? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sandmat ()

5er--> ::

Katero? Kakšna quadro? Saj ne trdim, da se ne motim. Izobrazi nas =)

sandmat ::

True :D dell latitude E6520 quadro nvs 4200.

TilenTr ::

@sandmat MBP je že moja dokončna odločitev (ne mislim navajati zakaj,da se ne bo tema sprevrgla v mac vs. pc fight:).

@matonson sem že pomislil na dock, vendar je računalno stara cheap-shit roba in nima priključka na dnu (HP 4710s)

V bistvu bi mi pogojno odgovarjalo tudi, da bi imel dva zunanja monitorja (se pravi dva 24") in bi bil ekran na prenosniku ugasnjen.

Tako da moram najprej namen malo preizkusiti in premisliti, kaj mi bo najbolj odgovarjalo in potem opraviti nakup.

Hvala za odgovore!

alphasaphir ::

Sam hočem laptop in nanj priklopljena 2 monitorja (1X Full HD in še enkrat full hd ali 1980X1200)

1. katere nvidie podpirajo tak setup?
2. pri ati vem, da mobility hd nad 5400, vendar samo če je en od monitorjev povezan preko display porta (in to me omeji na prenosnike z display portom - en asus pro b53s najdem za svoj budget do 1000€ in dovolj dobro konfiguracijo)
3. ali delujejo tudi IGP ali samo dedicated grafične?
4. kako bi tak setup deloval na ubuntu?
5. matrox dual head analog na ubuntu?
6. ima kdo izkušnje z usb->dvi konverterji (favorit zaenkrat je terratex connect a1)

Prosim za pomoč.

alphasaphir ::

7. izkušnje z docking station in port replikatorji? win in linux

mučijo me predvsem hp probooki in 2 lenovota: y570 (NVIDIA GeForce GT 555M) ter w510 z NVIDIA Quadro FX 880M

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

linux prenosnik in delovno okolje

Oddelek: Kaj kupiti
51126 (959) GupeM
»

priklop treh monitorjev na ATI vga (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
517995 (7127) frudi
»

4 zasloni na 2 grafični kartici

Oddelek: Strojna oprema
8705 (568) Senitel
»

prikaz slike - prenosnik + dva monitorja

Oddelek: Strojna oprema
51086 (1002) Liker
»

Dva zunanja monitorja

Oddelek: Pomoč in nasveti
101094 (988) ender

Več podobnih tem