» »

42 LED tv - razdalja 3,3m?

42 LED tv - razdalja 3,3m?

andrejkor ::

Pozdravljeni

Kupujem LED televizor velikosti 107cm(najraje)...Ampak me skrbi samo ena stvar, da ne bi bila slika popačena zato ker imam samo 3,3m razdalje od tvja? Zanimajo me vaši predlogi, kaj naj naredim? bo vse v redu če vzamem 107cm ali raje uzamem manjšo oz. kaj bi bilo priporočljivo?

Najraje bi pa kupil LG 42LE5300, ker ga dobim dosti ugodno pa še uredu mislim da je?

Tim55 ::

Mi imamo LCD TV sprejemnik LG 42LD750 (ne LED) točno na razdalji 3,3m od sedežne in se slika vidi super, brez popačenja. Tako da jaz ti priporočam 107cm.

andrejkor ::

LD750...to naje najboljša serija od LG LCD ane? slika je super, sem jo včeraj opazoval :D

Tim55 ::

jap nekaj takega =) slika je res super, tudi pri ne HD programih se super vidi, moteče pa postane šele če bi gledal s krajše razdalje :D

andrejkor ::

No ok! kaj pa drugi kaj pravite? več mnenje boljše bo :D

cekr ::

Kaj sploh sprašuješ. Pojdi v trgovino in sproži postopek.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

andrejkor ::

Se pravi najboljše da grem v nakup :)?

shinko ::

pojdi v trgovino, se postavi 3,3m pred televiozor, prodajalce reči naj ti skine predstavitveni video in da gor nekaj v SD kvaliteti. Opazuj sliko in se odloči če ti je ql.

mihec87 ::

Vsake oči imajo svojega malarja.Če je nekomu ok ni rečeno da bo vsem tako da najbolje ti bo res ogled.

Vem za enega ko je igral igrco mu je blo čist vredu, ko sem pa gledal zraven je pa štekal skor ko bi diapozitive šopal.

delfinus ::

Jaz imam tv na 2.8m in sicer plazmo 42" in to ze 5 let. Gledanje SD je okey in cist sprejemljivo, a navandi SD TV nasploh redko gledam. Za HD in popolni kino filing pa sem ugotovil, da bi pa komot lahko imel tudi 52", ampak ne bom kupoval dokler ta ne crkne. velikosti se se prehitro navadis. Moj nasvet vzemi cim vecjo, sploh v priumeru, da preferiras HD vsebine.

lp, d.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

Scorpia ::

Se strinjam z delfinusom, tudi sam imam podobno težavo, da sem se odločil za 42. Sicer sem si jaz porihtral dobro kvaliteto SD programov, ki so na satelitu, pa me tudi z manjše razdalje ne moti gledati.
////

fpbs ::

Za to razdaljo bi jaz vzel 47". LG 42LD750 ima precej slabo kontrastno razmerje. Precej boljši je 42LE8500.
Letošnji modeli imajo oznako LV in LW in podpirajo Smart TV. Nekaj o tem lahko prečitaš tukaj: Internet in TV s kavča

mgermo ::

Za to razdaljo lahko vzameš tudi večjega...

andrejkor ::

Tole me je pa zdej presenetlo da bi lahko dal celo večjega :D Jaz sem že za tega dvomil da je prevelik :D Drugače bom pa kar veliko gledal HD, ker bom laptopa kar direkt povezal na tv...programi so pa tako kabelski, tako da bi kvaliteta morala biti kar ok!

roCkY ::

gendale ::

tv je kot penis - nikoli ni prevelik
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

revvs ::

gendale je izjavil:

tv je kot penis - nikoli ni prevelik

In dolžina ni toliko pomembna ko je določene dolžine, ni prekratk oz. predolg in je tehnično podprto.

andrejkor ::

No kupil sem zgoraj omenjeno led televizijo LG 42LE5300 in razdalja je ravno pravšnja, ampak imam drug problem... Iz robov gre v diagonalo tako nežno sivkasta črta široka par cm-ni čisto črna slika tako kot povsod drugod! Recimo dobrih 5cm iz vsakega vogala... In ko gledam črno sliko je to še kar vidno, in me zanima če je to normalno za led tv...ampak predvidevam da ni :( Očitno sem naletel ravno na zjeban led, ker danes sem šel v bigbang in gledal isti tv, in ko je črna slika je slika črna povsod, tako kot mora biti, ne pa pri meni ko so vogali svetlejši :( Kaj narediti?

TOP ::

Reklamacija

bezerk ::

TV je sklumpan, drugače si pa pomagaj s tem linkom:
http://www.thx.com/consumer/home-entert...

roccat ::

Lepi pozdravljeni mene zanima če je diagonla 81cm dovolj za 3metre razdeljem med gledalcem iv tv-jem!



Zanimam se nakup tega tv-ja !


http://www.enaa.com/oddelki/avdioVideo/...


zanima me tudi vašer mnejnje kaj meniti vi in če bi moral izbrati drugegea ? (katerega)?

logit ::

Lepi pozdravljeni mene zanima če je diagonla 81cm dovolj za 3metre razdeljem med gledalcem iv tv-jem!

Pojdi v kakšno trgovino pa se postavi 3m od TVja. Za mene je to malo prevelika razdalja in bi raje vzel 42-inčnega.

RookY ::

Na linku maš 37" TV.
Za moje pojme je še to premajhno na 3m, kaj šele 81cm.
Boljše da tole vzameš: 40" klik
Ni sicer LED, ma pa verjetno kljub temu lepšo sliko.
Juhu juhu spet bom bruhu

LapD ::

za SD je taka razdalja v redu, za HD pa absolutno prevelika
web&motion designer

GrEg3c ::

Za infromacijo ...jaz nameravam vzeti isto 42" tv :P
gledal pa bom iz razdalje 1,2 m (kadar bom za računalniku) in clka 3m kadar bom v naslonjaču oz postelji :P

Glavobola upam da ne pričakujem :P


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri lcd tv

Oddelek: Kaj kupiti
478155 (5229) simic12
»

Plazma ali LED LCD (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5228557 (25482) gorann
»

Kateri 42" LCD?

Oddelek: Zvok in slika
211240 (868) krebs11
»

LCD ali PLAZMA

Oddelek: Kaj kupiti
132104 (1378) popster
»

Nakup lcd tvja

Oddelek: Kaj kupiti
221583 (1022) popster

Več podobnih tem