» »

4 zasloni na 2 grafični kartici

4 zasloni na 2 grafični kartici

goodrich ::

Imam eno Nvidia Quadro FX 5800, na kateri imam priključena 2 zaslona, in bi rad v prosti slot v računalu dodal še eno, da bi lahko nanjo priključil še 2 zaslona.

Ima kdo izkušnje s tem? Bo špilalo ali moram kupiti kartico s štirimi izhodi?

Hvala in lp.

Senitel ::

Bo špilal.

goodrich ::

OK, hvala.

Pozabil sem še vprašat, če mogoče kdo čisto natančno ve, če se da potem vse štiri monitorje spravit v "horizontal span" način - torej v resolucijo 6720x1050 (4x1680)x1050.

Lp

Senitel ::

Stvar extendaš na 4 zaslone (taskbar je samo na primarnem). Sicer pa ni problema.

goodrich ::

Tale tvoj odgovor me malo skrbi :)

Si prepričan, da bo potem takšna resolucija (6720x1050)? Imam namreč aplikacijo, ki hoče, da je vse skupaj kot eno okno - ne morem imeti npr. 1680x1050 na večih zaslonih, ampak dejansko raztegnjeno sliko čez 4 zaslone - kot sem že rekel "horizontal span". To lahko preizkuiš tako, da maksimiraš okno, in bo šlo dejansko čez vse štiri zaslone.
Imaš mogoče tako konfiguracijo, da lahko poskusiš (seveda ne konkretna grafična, ampak vsaj 2x enaki grafični, po možnosti Nvidia) tole maksimiranje oken?

Hvala in lp.

Senitel ::

Aha, ti torej nujno potrebuješ prav horizontal span. To bo pa malo bolj tricky. Imaš variante Quadro kartic s štirimi izhodi, če to kaj pomaga? Lahko pa tudi nabaviš DualHead2Go ali TripleHead2Go od Matroxa in potem skombiniraš zadeve z obstoječo grafično.

goodrich ::

Ja, saj to vem. Zanimalo me je, če lahko uporabim obstoječo ali moram kupit npr. NVS480 od Nvidia.

Hvala vseeno za odgovor. Če ima kdo drug konkretne izkušnje, pa kar prosim z besedo na dan :) V ponedeljek pa se bom odločil.

Lp

goodrich ::

Sem našel na Nvidia supportu. Izgleda, da bom moral nabavit kartico s štirimi izhodi :(

Pri dveh karticah lahko nastaviš samo "Dual View", ki ne podpira "raztegnjenega" zaslona.

lp

Senitel ::

Saj pravim... Poglej si DualHead2Go ali TripleHead2Go od Matroxa. V tem primeru sploh ne rabiš dodatne grafične.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosnik + 2 zunanja monitorja

Oddelek: Zvok in slika
194895 (4551) alphasaphir
»

Matrox predstavil TripleHead2Go

Oddelek: Novice / Grafične kartice
324656 (2627) PrimozR
»

Kako zdruziti prenosnik in 3x lcd monitor (3x razlicna slika)

Oddelek: Pomoč in nasveti
61024 (951) Kostolany
»

Povečanje delavne površine, DVI-D versus D-sub

Oddelek: Kaj kupiti
162560 (2305) opeter
»

prikaz slike - prenosnik + dva monitorja

Oddelek: Strojna oprema
51088 (1004) Liker

Več podobnih tem