» »

Avtoklepar plača 1400 evrov NETO

Avtoklepar plača 1400 evrov NETO

1
2
»

jalovec09 ::

...in ko bodo delodajalci cenili delo nekoga, ki nekaj obvlada se bo stanje izboljšalo...zato pa nekateri ne dobijo delavca, ker se jim tupo zdi plačat nekoga jurja, ampak raje minimalna. Diplomirani ljudje pa že tak padejo v višji plačilni razred...ne vidim nič slabega v tem, če znaš dokazat svojo diplomo potem boš tud jurja plače imel.

Zgodovina sprememb…

Bananovec ::

>pa še dokaz, da se ne motim
>http://www.stat.si/obcinevstevilkah/Vse...
>
>Horjul (3,8 %). Sledile so občine Dobrova - Polhov Gradec (4,0 %)
>
>Vrhnika med 9-11%
Bi se dalo rešiti to težavo tako, da bi zakonsko določili pokrajine in s tem tudi občine?
Nismo baš neka velika država pa potem tudi ne rabimo toliko nepotrebnih občin.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

oracle ::

A tukej ste sami s srednjo poklicno ali osnovno šolo? Vsaj tako je videti glede na to kar berem. In če že pljuvate po izobrazbi, bom navedel primer iz realnega življenja:

Podjetje: LEK

Položaj: fizično delo, zahtevana srednja poklicna šola (V. stopnja)
Delo: 4 izmene (24 urni obrat, 8-12 urni delavnik), tudi vikendi
Plača: 900€ z vsemi dodatki vred (nadure, malica...)

Položaj: analitik, nadzor kakovosti, zahtevana UNI izobrazba (VII. stopnja)
Delo: 7-15, vikendi frej
Plača: 1300€ NETO OSNOVA

Oboje so vzeli človeka brez delovne dobe.

Če se mene vpraša grem raje na faks in vzamem slednjo opcijo. (opomba: nisem zaposlen v leku)

EDIT: opa, zajebu, slednje je KRKA. Oziroma poznam isti primer tudi za LEK.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: oracle ()

-valvoline- ::

oracle je izjavil:

A tukej ste sami s srednjo poklicno ali osnovno šolo? Vsaj tako je videti glede na to kar berem. In če že pljuvate po izobrazbi, bom navedel primer iz realnega življenja:

Podjetje: LEK

Položaj: fizično delo, zahtevana srednja poklicna šola (V. stopnja)
Delo: 4 izmene (24 urni obrat, 8-12 urni delavnik), tudi vikendi
Plača: 900€ z vsemi dodatki vred (nadure, malica...)

Položaj: analitik, nadzor kakovosti, zahtevana UNI izobrazba (VII. stopnja)
Delo: 7-15, vikendi frej
Plača: 1300€ NETO OSNOVA

Oboje so vzeli človeka brez delovne dobe.

Če se mene vpraša grem raje na faks in vzamem slednjo opcijo. (opomba: nisem zaposlen v leku)

EDIT: opa, zajebu, slednje je KRKA. Oziroma poznam isti primer tudi za LEK.


VŠ diplomiranci zaposleni v gospodarstvu ki so ustvarjalni in prispevajo veliko z svojim znanjem za podjetje,dobiček in prihodnost podjetja naj so za to primerno plačani.

Diplomiranih mešalcev megle v javnem sektorju pa NE rabimo.

Zgodovina sprememb…

francek1 ::

Oracle, zgrešil si point teme. Nič nimam proti temu, da ima sposoben inženir 5000 € plače, zelo pa sem proti, da ima en direktor zavoda, ki ne odgovarja za nič, 6000 €, ker je pač imel politične veze, ki so ga ustoličile tja. Obenem nimam nič proti, če lastnik avtoservisa, ki dela 10-12 ur ur dnevno in zaradi tega, ker je s.p., odgovarja z vsem svojim premoženjem vleče 3 jurje. Da pa ima trgovka, ki je 9 ur na dan na nogah, 600 € mezde, je pa kriminal!
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

IceIceBaby ::

Da pa ima trgovka, ki je 9 ur na dan na nogah, 600 € mezde, je pa kriminal!


Logično in pravično bi bilo, da večino trgovk zamenjamo s samopostrežnimi blagajnami. Ampak dokler imamo sindikate se to pač ne bo zgodilo in ljudje bodo še vedno delali cele dneve za sramotno plačilo.

Imamo tehnologijo pa smo nažalost preneumni, da bi jo znali izkoristiti.

-valvoline- ::

IceIceBaby je izjavil:

Da pa ima trgovka, ki je 9 ur na dan na nogah, 600 € mezde, je pa kriminal!


Logično in pravično bi bilo, da večino trgovk zamenjamo s samopostrežnimi blagajnami. Ampak dokler imamo sindikate se to pač ne bo zgodilo in ljudje bodo še vedno delali cele dneve za sramotno plačilo.

Imamo tehnologijo pa smo nažalost preneumni, da bi jo znali izkoristiti.

Po tej logiki je verjetno 90% javnega sektorja odveč. Nekje sem na netu zasledil primer v Avstraliji šolanje na daljavo,ko en učitelj predava online skoraj 1000čim in več dijakom. Lepo,lepo.Čimprej tut pr nas prosim.

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

oracle je izjavil:

A tukej ste sami s srednjo poklicno ali osnovno šolo? Vsaj tako je videti glede na to kar berem. In če že pljuvate po izobrazbi, bom navedel primer iz realnega življenja:

Podjetje: LEK

Položaj: fizično delo, zahtevana srednja poklicna šola (V. stopnja)
Delo: 4 izmene (24 urni obrat, 8-12 urni delavnik), tudi vikendi
Plača: 900€ z vsemi dodatki vred (nadure, malica...)

Položaj: analitik, nadzor kakovosti, zahtevana UNI izobrazba (VII. stopnja)
Delo: 7-15, vikendi frej
Plača: 1300€ NETO OSNOVA

Oboje so vzeli človeka brez delovne dobe.

Če se mene vpraša grem raje na faks in vzamem slednjo opcijo. (opomba: nisem zaposlen v leku)

EDIT: opa, zajebu, slednje je KRKA. Oziroma poznam isti primer tudi za LEK.


ne bodi presenečen da boš TI stopil v RL in ugotovil da so tiste cifre čisto informativne, ker bo čisto realno in v veliko primerih tvoj strojnik z nazivno plačo 900€ imel v resnici neto plačo večjo kot ta ki bo sedel v pisarni zaradi izmene, nočnih in praznikov...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

oracle ::

gruntfürmich je izjavil:


ne bodi presenečen da boš TI stopil v RL in ugotovil da so tiste cifre čisto informativne, ker bo čisto realno in v veliko primerih tvoj strojnik z nazivno plačo 900€ imel v resnici neto plačo večjo kot ta ki bo sedel v pisarni zaradi izmene, nočnih in praznikov...

Dal sem primere oseb, ki jih poznam. Tako da ne vem kaj hočeš povedat. Tist "strojnik" ima osnovo okoli 600€ neto.

Sicer pa moja situacija je nekje vmes.

V splošnem imajo v velikih podjetjih nizko izobraženi slabe plače. V manjših verjetno prav tako. So pa zlata jama obrtniške dejavnosti, to pa res.

oracle ::

francek1 je izjavil:

Oracle, zgrešil si point teme. Nič nimam proti temu, da ima sposoben inženir 5000 € plače, zelo pa sem proti, da ima en direktor zavoda, ki ne odgovarja za nič, 6000 €, ker je pač imel politične veze, ki so ga ustoličile tja. Obenem nimam nič proti, če lastnik avtoservisa, ki dela 10-12 ur ur dnevno in zaradi tega, ker je s.p., odgovarja z vsem svojim premoženjem vleče 3 jurje. Da pa ima trgovka, ki je 9 ur na dan na nogah, 600 € mezde, je pa kriminal!

Ne vem če sem jaz zgrešil point teme. Tema je o neizobraženem (klepar) vs izobražen (recimo zdravnik). Vsaj tako je zastavljen prvi post. Direktorji in nastavljena delovna mesta - ne samo direktorska, so pa cela zgodba/svinjarija zase.

Se pa strinjam z zadnjim stavkom. In to ne velja samo za prodajalke, pač pa (kot sem že omenil) za skoraj vse nizkoizobražene delavce v velikih podjetjih. Jaz osebno bi fizično zahtevna in zdravju škodljiva dela mnogo višje plačal. Sej mislm da recimo smetarji so dejansko primerno plačani, 1500€+ neto če se ne motim? Ostalo je pa kr žalostno.

IceIceBaby ::

Jaz osebno bi fizično zahtevna in zdravju škodljiva dela mnogo višje plačal.


Kako pa bi to naredil, če ti delavci ne prinašajo ustrezne dodane vrednosti?

D3m ::

USS Wasp je izjavil:

Se spomnim mladih časov ko so nam starši in šolniki pravili
pojdi se učit da ti ne bo treba delat.


res je, pri nas so se v šoli tovarišice stalno drle na nas "če se ne bomo učili, bomo morali pa delat"... Kot da je delati z rokami neka sramota...

in ta mačehovski odnost do obrtniških poklicev se je začel že tam v 80ih v bivšem sistemu, nato pa je te poklice s svojim šolskim sistemom dokončno uničil Slavko Gaber...


Heh nas so tudi isto učili. Ampak sem šel kontra njihovim načelom. Zdaj imam dva poklica in se ne bojim če jutri zgubim službo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

-valvoline- ::

IceIceBaby je izjavil:

Jaz osebno bi fizično zahtevna in zdravju škodljiva dela mnogo višje plačal.


Kako pa bi to naredil, če ti delavci ne prinašajo ustrezne dodane vrednosti?

Kolk dodane vrednosti prinašajo državni paraziti?

francek1 ::

Definiraj termin /državni paraziti/.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

murmur ::

IceIceBaby je izjavil:

Da pa ima trgovka, ki je 9 ur na dan na nogah, 600 € mezde, je pa kriminal!


Logično in pravično bi bilo, da večino trgovk zamenjamo s samopostrežnimi blagajnami. Ampak dokler imamo sindikate se to pač ne bo zgodilo in ljudje bodo še vedno delali cele dneve za sramotno plačilo.

Imamo tehnologijo pa smo nažalost preneumni, da bi jo znali izkoristiti.


Se zelo strinjam, ampak kaj od istega dneva dalje pocnejo te ne-robot trgovke. So na zavodu?

IceIceBaby ::

Nekatere grejo v penzijo, nekatere na prekvalifikacijo, nekatere napredujejo, nekatere na zavod. Delo, ki je samo sebi v namen nobenem ne koristi oz. je škodljivo za celotno družbo.

Beli_Zajcek ::

-valvoline- je izjavil:


Kolk dodane vrednosti prinašajo državni paraziti?

francek1 je izjavil:

Definiraj termin /državni paraziti/.


Nekdo, ki ne plačuje davkov. Recimo kot valvoline pri tankanju cvička.

Zgodovina sprememb…

oracle ::

IceIceBaby je izjavil:

Jaz osebno bi fizično zahtevna in zdravju škodljiva dela mnogo višje plačal.


Kako pa bi to naredil, če ti delavci ne prinašajo ustrezne dodane vrednosti?

Js govorim o principu. Pa tudi sicer... delavec dejansko realizira, kar mu vodstvo določi. Brez delavca ni nič. Tako kot brez vodstva ni nič. Vsak opravlja nujno potrebno delo, da zadeva funkcionira.

V praksi pa enostavno plače in nagrade uravnotežit po celotnem kadru. Ajde, naj ma direktor 2x večjo plačo od delavca, ne pa 20x + nagrade. Js mam celo srečo da se ob koncu leta nagrada dejansko deli po celem kadru. Je pa res da ne vem koliko si kdo pod mizo da v žep...

IceIceBaby ::

Ajde, naj ma direktor 2x večjo plačo od delavca, ne pa 20x + nagrade.


Direktorjevo plačo določajo lastniki. Očitno je splošno prepričanje lastnikov, da je direktor vreden veliko več več kot prodajalka za blagajno. IMHO je to čisto res. Govorim za privatne firme, ne za državne in paradržavne firme, kjer so vodilni nastavljeni zaradi političnega prepričanja.

Ampak pustmo to, je že precej off topic. Ugotovili smo, da lahko tudi "fizični" delavci s poklicno izobrazbo zaslužijo precej in na drugi strani doktorji znanosti komaj shajajo. Jaz še vedno trdim, da so osebni dohodki v največji meri odvisni od tega, kako se zna posameznik prodati.

jalovec09 ::

http://www.ess.gov.si/iskalci_zaposlitv...

Tu se kaže, kolk se ceni avtomehanike. 750 evrov BRUTO, je*e se servisu sam da je minimalna, zato pa tud nobenga ne dobijo mogoče je pa samo prazna objava.

Zgodovina sprememb…

noraguta ::

pa včem je sploh problem? če ti delo zdravnika ni všeč ali je podcenjeno greš za kleparja, če ti pa delo kleparja ni všeč greš pa na medicinski faks. če pa nisi vezan maš pa še zaposlitve v tujini. je pa 1400EUR v bistvu zgolj poštena plača ne pa neka nezaslišana vsota ob kateri bi se valjal v denarju.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

LeQuack ::

Zato pa je bolj avto k popoldancu na servis, je vsaj motiviran za tisto plačo, ki si jo prisluži. Na servisu za minimalca bi tud men dol visel, s tem da stranka plača še 2x tolko kot pri popoldancu. Pustmo zdaj rezervne dele, ki so zgodba zase.
Quack !

Tilen ::

Glede na to, da je neto povprečna slovenska plača 1050 EUR in glede na to, da v oglasu nikjer ne piše, da gre za neto 1400 (od kje OP-ju ta številka?), ampak le za bruto CCA 2000 EUR ( 1.274 NETO), to pomeni, da je lahko plača tudi "samo" 1800 BTO (1.164 NETO), kar pa je samo še 100 eur nad povprečno plačo v RS.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Isotropic ::

gruntfürmich je izjavil:

oracle je izjavil:

A tukej ste sami s srednjo poklicno ali osnovno šolo? Vsaj tako je videti glede na to kar berem. In če že pljuvate po izobrazbi, bom navedel primer iz realnega življenja:

Podjetje: LEK

Položaj: fizično delo, zahtevana srednja poklicna šola (V. stopnja)
Delo: 4 izmene (24 urni obrat, 8-12 urni delavnik), tudi vikendi
Plača: 900€ z vsemi dodatki vred (nadure, malica...)

Položaj: analitik, nadzor kakovosti, zahtevana UNI izobrazba (VII. stopnja)
Delo: 7-15, vikendi frej
Plača: 1300€ NETO OSNOVA

Oboje so vzeli človeka brez delovne dobe.

Če se mene vpraša grem raje na faks in vzamem slednjo opcijo. (opomba: nisem zaposlen v leku)

EDIT: opa, zajebu, slednje je KRKA. Oziroma poznam isti primer tudi za LEK.


ne bodi presenečen da boš TI stopil v RL in ugotovil da so tiste cifre čisto informativne, ker bo čisto realno in v veliko primerih tvoj strojnik z nazivno plačo 900€ imel v resnici neto plačo večjo kot ta ki bo sedel v pisarni zaradi izmene, nočnih in praznikov...

kje imas tle kaksnega strojnika?

farma je izjema, tam so visje place kot v "normalni" industriji
poglejte recimo avtoindustrijo, kako je tam

Zgodovina sprememb…

xteakwondox ::

Zanima me če mogoče kdo ve ali vsaj približno kdo ima boljšo plačo: 1. diplomirani inženir energetike ali 2. diplomirani enženir prometnega inženirstva?

Lp

Tilen ::

Tisti, kateri ima več vez in poznanstev.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

-valvoline- ::

Ta k dela v javnem sektorju.

xteakwondox ::

In kdo dela v javnem sektorju?
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Šolanje nekoč in danes (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13028138 (23848) Mato989
»

Srednja šola

Oddelek: Šola
263835 (2938) lebdim
»

Kronično pomanjkanje naravoslovno-tehničnega kadra v Sloveniji (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
19326776 (18923) CaqKa
»

srednje šolanje

Oddelek: Šola
243700 (3249) Bananovec

Več podobnih tem