» »

srednje šolanje

srednje šolanje

jst1 ::

V osnovni šoli sem odličen, starši in delavci šole mi predlagajo gimnazijo. Meni pa ta odločitev ni všeč. Rad bi postal avtoklepar in imel svojo delavnico. Ker je pa šolanje za kleparja samo triletno in dobiš samo četrto stopnjo izobrazbe se tudi za to nebi odločil. Zdaj me pa zanima kaj mi predlagate:
- Naj grem na avtokaroseristično šolo s trilentim programom in se zadovolim s četrto stopnjo izobrazbe.
- Naj grem na gimnazijo in postanem nekaj drugega.
- Naj grem na recimo na strojno končam šolo ( zanima me če te v službo atokaroserista vzamejo samo s avtokaroseristično šolo ali so važne izkušnje ).
Meni bi recimo ustrezala strojna šola + kakšen tečaj za avtokaroserista, da bi potem bil zmožen sam opravljat to delo.

Hvala vsem za te odgovore.

whatever ::

Si že sploh kdaj dalj časa opravljal to delo? Ga napol že znaš in te veseli? Če sta obe vprašanji DA, potem zna bit OK tudi prva opcija. Ampak ni nujno. V življenju se marsikaj spreminja. Kar se ti zdi sedaj fajn, ko si še malinovc, lahko da te bo čez 4 ali 6 let do konca izmučilo ali izživciralo. Moj nasvet: pojdi kar nekaj, throw a dice, če se drugače ne moreš odločit. Če je bila odločitev pravilna ali ne, tako ali tako ne boš nikoli vedel. Pa z vsemi naštetimi opcijami maš možnost nadaljevati magari do doktorata.

Blinder ::

Itak avtoklepar boš bil vedno kadar boš hotel, ker za tisto delo ne potrebuješ šole(naj me kdo tle popravi če sem narobe napisal!?).
Za odprtje svoje delavnie rabiš denar pa tudi stranke(kdo bi dal 17 letnemu mulcu štrikat svoj avto? :D ).
Če ne boš izkoristil svoje nadarjenosti(zlahka dobiš dobre ocene v šoli) boš nerealiziran talent.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

jst1 ::

Potem bi bilo recimo dobro, če bi šou neki x zaslužil denar in nato odprl delavnico.

HairyFotr ::

V srednji šoli je ogromno odvisno tudi od družbe... ta je pa na gimnazijah in 4.letnih programih vsaj po mojih izkušnjah precej boljša (sem hodil na program rač. tehnik na TŠČ Kranj). Pa tudi si predstavljam, da se je lažje kasneje izučiti za kleparja, kot pa je pridobiti splošno znanje.

Mogoče bi ti ustrezala mehatronika, al pa tehniška gimnazija, ni pa nič narobe tudi s kleparstvom, če si dovolj prepričan, da je to to.

flood ::

ti kr hodi na gimnazijo pa probaj malo med poletjem pri kakem kleparju delat
ko boš malo starejši pa se boš odloču, če je res to tisto kar bi počel cel lajf
Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...

Blinder ::

Na gimnaziji ali 3-letni šoli so čisto drugačni karatkeri ljudi. Najbolje je it na srednjo šolo z omejitvijo vpisa (:
Če greš brez izobrazbe delat, da bi zaslužil denar za odpret delavnico... brez šole boš imel kolko, 600EUR plače. Če si boš življenje sam plačal boš rabil enih let dela, da boš zaslužil dovolj za odpret svoje podjetje :D
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Aldo ::

To se ti verjetno samo zdi da ti je zelo všeč, ker dela nisi opravljal dovolj časa(verjetno bollj kot hobi) in ne veš, kako dolgočasno in enolično postane s časom.

V zelo podobni situaciji kot ti sem bil tudi sam, ko sem se vpisoval na srednjo šolo(želel sem postati mizar:))). Nazadnje sem se odločil za tehniško gimnazijo in mi ni žal, čeprav bi sedaj raje šel na splošno.

Moje priporočilo: vpiši se na tehniško ali splošno gimnazijo, ker če ti šola ne dela problemov, boš imel veliko prostega časa za avtokleparstvo, ki se ga navsezadnje lahko naučiš sam(internet, spoznaš kakega mojstra...). Če boš po koncu šolanja ugotovil da te zadeva veseli, boš še vedno lahko nekoč odprl delavnico, medtem ko v nasprotnem primeru(triletna šola) boš verjetno imel probleme z vpisom na faks. Po vsej verjetnosti pa si boš želel svoje znanje razširiti in se boš vpisal na kak strojni faks ipd.

MaCoFaCo ::

Imam občutek, da vas zafrkava ;)

kitara8 ::

MaCoFaCo je izjavil:

Imam občutek, da vas zafrkava ;)

1+

flood ::

sej mi tut njega, ker nas dejansko boli k***c kako bo končal:)
Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...

MaCoFaCo ::

Mogoče bi bilo dobro, da se avatar na levi strani pri novih uporabnikih prikaže drugače.

Invictus ::

Mogoče bi bila kaka strojna šola najboljša.

Dobil boš peto stopnjo izobrazbe, naučil se boš veliko o orodjih, lahko boš šel na faks, če boš naredil maturo.

Še vedno lahko kot dijak pomagaš kakemu domačemu kleparju v delavnici, pa boš videl ali je to res zate ali ne ...

Na strojni šoli se boš naučil še kaj več kot klepat avte.

LP I.

jst1 ::

MaCoFaCo je izjavil:

Imam občutek, da vas zafrkava ;)

Zakaj bi vas zafrkaval ?

Yohan del Sud ::

Ker je glede na to, da si (ali naj bi bil) osnovnošolec, tvoj nivo izražanja nad 90% tukaj sodelujočih. Sumljivo.

Če si, potem te je škoda za ta poklic, če vztrajaš, predlagam srednjo varianto. Tehniško gimnazijo ali kako drugo polno tehnično sredjno šolo.
www.strancar.com

Zgodovina sprememb…

donfilipo ::

Jap. Če si odličen, je najbolje da greš kar res na srednjo tehnično in potem vidiš. Zna biti, da si boš želel export import podjetje z avtomobili, boš lastnik in menedžer, tam pa se določene stopnje zahtevajo. Pa še vedno ti nihče ne more preprečiti, da kleplješ in tako zamaskiran preklinjaš: 'banda kapitalistična, gospod a vi sploh veste kako slabo plačo imam?'. V upanju na dober 'trinkgelt';((
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

whatever ::

Invictus je izjavil:

Mogoče bi bila kaka strojna šola najboljša.

Dobil boš peto stopnjo izobrazbe, naučil se boš veliko o orodjih,


Na hitro preletel in prebral "o drogah". Mogoče se niti nisem motil.;((

jst1 ::

donfilipo je izjavil:

Jap. Če si odličen, je najbolje da greš kar res na srednjo tehnično in potem vidiš. Zna biti, da si boš želel export import podjetje z avtomobili, boš lastnik in menedžer, tam pa se določene stopnje zahtevajo. Pa še vedno ti nihče ne more preprečiti, da kleplješ in tako zamaskiran preklinjaš: 'banda kapitalistična, gospod a vi sploh veste kako slabo plačo imam?'. V upanju na dober 'trinkgelt';((

Ali bi mi lahko povedal kakšne stopnje izobrazbe se tam zahtevajo.

Goldee ::

Če ta tema ni trolanje:
Sam za info - to, da si odličen v osnovni šoli ne pomeni kaj veliko. Pravo znanje se pokaže šele na faksu. Pa brez zamere.

Drugače pa pejt na srednjo tehnično strojno šolo (po srednji pa na strojni faks), kot so ti že predlagali, glede na to, da si "potencialni tehnični tip" ;)
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

jst1 ::

Goldee je izjavil:

Če ta tema ni trolanje:
Sam za info - to, da si odličen v osnovni šoli ne pomeni kaj veliko. Pravo znanje se pokaže šele na faksu. Pa brez zamere.

Drugače pa pejt na srednjo tehnično strojno šolo (po srednji pa na strojni faks), kot so ti že predlagali, glede na to, da si "potencialni tehnični tip" ;)

Sej veem samo večinoma po tem gledajo delavci šole in priporočajo kam naj se vpišem .

Blindeye ::

A smemo zvedeti, kakšen uspeh imaš v osnovni šoli? Morda za info, kakšno oceno imaš pri matematiki, fiziki?

jst1 ::

Blindeye je izjavil:

A smemo zvedeti, kakšen uspeh imaš v osnovni šoli? Morda za info, kakšno oceno imaš pri matematiki, fiziki?

v osnovni sm odličen. Matematiko me je zajebala tko, da zdej mam 4, ker sem vse teste pisal pet le pred tablo dobil slabe ocene, fikika pa je 4.

Bananovec ::

jst1 je izjavil:

Goldee je izjavil:

Če ta tema ni trolanje:
Sam za info - to, da si odličen v osnovni šoli ne pomeni kaj veliko. Pravo znanje se pokaže šele na faksu. Pa brez zamere.

Drugače pa pejt na srednjo tehnično strojno šolo (po srednji pa na strojni faks), kot so ti že predlagali, glede na to, da si "potencialni tehnični tip" ;)

Sej veem samo večinoma po tem gledajo delavci šole in priporočajo kam naj se vpišem .

To je en - za naše (osnovno) šolstvo. Če si odličen in si nekaj želiš, ti bodo pravili kako je brez veze, da bi se vpisal na to ali ono poklicno šolo in ti že takoj svetujejo vpis v gimnazijo, da bo tvoj potencial le 100% izkoriščen. Kam pa po gimnaziji, pa ti ne znajo odgovoriti.
V mojem primeru je bilo tako, da je šola bila za gimnazijo, stari pa proti gimnaziji. To je sicer logično, saj poznam(o) veliko gimnazijcev, ki po končani gimnaziji delajo za tekočim trakom ali pa kelnarijo. Nazadnje sem se sicer jaz odločil za zdravstveno šolo, kjer še pa vseeno imam možnost, da 1x v življenju pridem do naziva Dr.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Isotropic ::

9000 kdo si bil na jokerju, preden so te izbrisali?

Blinder je izjavil:

Itak avtoklepar boš bil vedno kadar boš hotel, ker za tisto delo ne potrebuješ šole(naj me kdo tle popravi če sem narobe napisal!?).
Za odprtje svoje delavnie rabiš denar pa tudi stranke(kdo bi dal 17 letnemu mulcu štrikat svoj avto? :D ).
Če ne boš izkoristil svoje nadarjenosti(zlahka dobiš dobre ocene v šoli) boš nerealiziran talent.

tezka bo, razen ce bos nekaj casa pac zastonj delal pri majstru. pa se to tezko, kdo te bo sprejel.
jaz bi rekel, da pejt na srednjo strojno, sem bil tudi sam in je bilo v redu. oz. zdaj po novem je srednja mehatronska ponekod.

Bananovec ::

Žal ti uporabniškega imena ali vzdevka ne morem sporočiti (napisati/povedati/narisati), saj up.ime in vzdevek vsebujeta osebne informacije, natančneje ime in priimek, ki pa ju za 1x na tem ali katerokoli drugem forumu nočem razkriti.
Ti pa lahko sporočim, da bom zaprosil (verjetno Kinga Feboja XXXLVIII) za registracijo novega računa, zaradi interesov v njihovi Gnojnici ;).
Ob morebitni registraciji ti sporočim moj vzdevek.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vegova tehniška gimazija - izkušnje prosim

Oddelek: Šola
185173 (4415) Unknown_001
»

Prepis iz gimnazije na računalniško šolo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10719622 (17626) Smurf
»

Šolanje, stopnja II. -> srednja računalniška šola

Oddelek: Šola
123375 (3019) pickle_rick
»

4. letnik gimnazije (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6926319 (25088) Smurf
»

Srednja strojna šola ali Gimnazija?

Oddelek: Šola
225765 (5116) Mateja987

Več podobnih tem