» »

Ne morem v Bios

Ne morem v Bios

18zimoni ::

Na prenosniku Lenovo B570 sem po sesutju prenosnika le tega obnovil z posnetkom sistema katerega sem ustvaril z orodjem ki je v Windows 7 namenjen za to.Prenosnik sem uspešno obnovil,problem pa je nastal ko hočem dostopat do biosa preko tipke F2,se mi ne prikaže bios ampak windows 7 boot manager,v katerem imam samo možnost zagona operacijskega sistema ali pa možnost F8 za tiste recovery varjante.Kako da pridem v bios?

Hvala za odgovore.

logout ::

Glede na to, da tudi v navodilih piše: "To enter BIOS setup utility, press F2 when the Lenovo logo appears on the screen while the
computer is starting up", si verjetno prepočasen s pritiskanjem na tipko in zamudiš primeren trenutek.

L.p., Kloko

Duhec ::

Da, prepočasen si.
Drži poljubno tipko medtem vklopi komp in ko prijavi napako tipkovnice šele spusti tipko. Tako se lažje odločiš za nadaljevanje. :)

18zimoni ::

Sem poskusil večkrat in vedno isto.

Valentin ::

18zimoni je izjavil:

Sem poskusil večkrat in vedno isto.


Ali imaš priklopljeno USB tipkovnico?

Poskusi z navadno in v Biosu nastavi dovoljenje za USB tipkovnico...

mastah ::

Valentin je izjavil:

18zimoni je izjavil:

Sem poskusil večkrat in vedno isto.


Ali imaš priklopljeno USB tipkovnico?

Poskusi z navadno in v Biosu nastavi dovoljenje za USB tipkovnico...

LOL...tudi preko usb tipkovnice prideš do biosa, čeprav je v biosu izklopljena

18zimoni ::

V biosu bi rad nastavil da se mi boota iz pogona dvd. Ker ne pridem v bios, tega ne morem naredit.Kaj bo šla skozi inštalacija windows 7 če jo zaženem iz raziskovalca?

mastah ::

ali pa če pritisneš F12 ali karkol je že za boot menu

18zimoni ::

Tudi F12 mi ne dela več.Če pritiskam F12 mi ravno tako pokaže windows 7 boot manager čeprav nisem imel nikoli nameščenih dveh operacijskih sistemov.Zdaj sem ugotovil da ko se pojavi windows 7 boot manager če stisnem Esc mi pokaže da naj stisnem katerokoli tipko za zagon iz dvd pogona. V bios pa še vedno ne morem.

solatko ::

Iz računalnika odmontiraj HDD in si poštimaj bios, če tudi brez diska ne prideš v bios, je problem hujši (okvara bios-a). Si morda nadgradil bios, pa poseg ni uspel?
Delo krepa človeka

Valentin ::

mastah je izjavil:

Valentin je izjavil:

18zimoni je izjavil:

Sem poskusil večkrat in vedno isto.


Ali imaš priklopljeno USB tipkovnico?

Poskusi z navadno in v Biosu nastavi dovoljenje za USB tipkovnico...

LOL...tudi preko usb tipkovnice prideš do biosa, čeprav je v biosu izklopljena


Sem že imel primere, ko se ni dalo...

18zimoni ::

@Solatko
Nisem nadgradil biosa.To se mi dogaja odkar sem obnovil windows 7 z posnetkom sistema.Bom poskusil brez HDD.

solatko ::

Agresiven crack, po navadi ne pusti v bios. Inštaliraj windows na novo (verjetno boš moral disk formatirat na drugi mašini, če te ne spusti v bios, ti ne bo pustilo tudi boot-at iz druge naprave. Sem že srečal nekaj takih loaderjev za windows in office. Ali pa kakšen drug nebodigatreba, rovari ke po disku.
Poizkusi na drugi mašini (obvezno nastavi AV, da takoj skenira zunanje enote), pregledat disk in uničit nesnago.
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ne morem v BIOS

Oddelek: Strojna oprema
333401 (2780) Han
»

no bootable device

Oddelek: Operacijski sistemi
182000 (1722) mstoji1
»

Ne morem v BIOS

Oddelek: Pomoč in nasveti
121529 (1250) nitramcek
»

Računalnik ne gre mimo boot screena

Oddelek: Pomoč in nasveti
71606 (1433) dekoman
»

BIOS ne zazna CD za formatiranje XP-a

Oddelek: Pomoč in nasveti
122234 (2100) dejanhb

Več podobnih tem