» »

The fail of (modern) feminism

The fail of (modern) feminism

Temo vidijo: vsi
««
5 / 10
»»

jype ::

Looooooka> Kdor čuti potrebo po feminizmu v času, ko se moški sprehajajo okol napol pobruhani z vozički in ob dejstvu, da eno najmočnejših držav vodi ženska ima v življenju preveč časa oziroma išče izgovor za neuspehe v življenju tam kjer jih ni namesto tam, kjer bi jih moral....pri sebi.

Equal rights are not negotiable.

vostok_1> Še vsak kaj vreden človek, ki sem ga srečal je tu ali tam si poželel kak spolni pripomoček, ponavadi za malo popestrit zadeve, ko se pojavi rutina.

http://www.nerve.com/love-sex/i-did-it-...

Boš morda bolje razumel!

Looooooka ::

Equal rights are not negotiable.

Wrong :)
There's no such thing as equality.

Pithlit ::

Ti pa jaz pomagam... Equal rights != equality

Povedano par tisočkrat že.
Life is as complicated as we make it...

Mipe ::

Tudi nemogoče, kot smo že pokazali v primeru porodniške ter starostne meje za upokojitev.

Pithlit ::

Starostna meja je izenačena.

Glede porodniške je pa to posledica biologije. Pa tudi družbe ki se je tako zelo uprla obveznemu očetovskemu delu porodniške (nihče pa paru ne brani porodniške koristiti 50/50... ali v kateremkoli drugem razmerju).

Se gremo pogovarjat o tem kako so mlade (pa tudi malce starejše) ženske diskriminirane na razgovorih za delo (ker porodniška pač stane... pa delodajlci ne marajo da grejo dekleta kar naenkrat na 'dopust' - ampak tud to smo že obdelovali: "babe niso fer ker zanosijo" je bil pa dosti pogost argument)? Ali pa o tem kako zavod za zaposlovanje prepoveduje da se s potencialnimi delodajalci ženske pogovarjajo o otrocih (svetovalke gredo celo tako daleč da ženskam z otroci svetujejo naj se zlažejo ko jih delodajalec pobara o obstoju otrok)?
Life is as complicated as we make it...

jype ::

Looooooka> Wrong :)

Odpoveš se lahko samo svojim pravicam, pravicam drugih se ne moreš.

Mipe> Tudi nemogoče, kot smo že pokazali v primeru porodniške ter starostne meje za upokojitev.

Jaz sem imel porodniški dopust.

vostok_1 ::

Pit> Nisem. Spet nekaj predpostavljaš.

Ok.

Pit> Torej... jaz nisem nič vredna ker so mi spolni pripomočki odveč?

Pa še posebej sem se potrudil napisat tisti stavek. Ampak what the hell, ey!?

Pit> Ko se pojavi rutina... *hint*

No. Hvalevredno potem. Če vam uspe 1-2x dnevno za 15 let vsakič naredi bolj zanimivo tam, i take my hat of to you.


Pit>Za partnerko ne vem na kaj vse je že pomislila. Vem le to kar je omenila. Spolnih pripomočkov pač ni. Ni potrebe. Če mi ne verjameš je pa to tvoj problem - potem se pa sploh ne čudim tvojim predpostavkam o ženskah (če ti pove nekaj kar se ne sklada s tvojim vidikom ti pač verjetno laže).

No morda pa še bodo. (ali pa ne)
Sej pravim, da nisi generična, nevem zakaj se te ne prime in zakaj mi še vedno podtikaš, da bi moral tud tebe poznati v nulo, drugače je vse brez pomena.
Guess you're just fucking with me.

Pit> Jap. Glih ene tolko kot povprečen straight seks.

Še dobro, da si rekla povprečen...ker drugač bi te raztrgal ;)


Pit> Spet si poln samega sebe. Ti misliš da veš. Večini žensk pa se ne liči (razen če pod ličenje smatraš tudi uporabo vlažilnih in podobnih kremic). No, se... občasno. Tko kot si moški vsake toliko uredite frizuro pa obrijete.

Ko gre spat morda res ne. A če boš vzela naključno žensko sredi ljubljane, bo vrjetnost precej velika, da uporablja "ličila".
Sicer pa ja, z moškimi ni kaj dost drugače, sam da do sedaj je bilo bolj omejeno. Se pa zadeva širi kot požar.

Nevem točno zakaj takoj obrneš na moške. Saj ne govorimo o njih in če že veš, da dobijo prav toliko kritike nazaj. (vsaj od mene)


kr1ženska je izjavil:

vostok_1 je izjavil:


E, sedaj si zadela v polno. Tko je, preveč je plehastih ljudi okol mene.
Ko lahko človeka tkoj poštekaš postane dolgočasen. Pa sloh nimaš kaj z njim govorit.

Ti se dužiš s preveč "plehastimi" ljudi, kar pa pove veliko o tebi. Za človeka s tvojim "znanjm" psihologije bi pričakovala da se boš družil z nekoliko zanimivejšimi ljudmi. Ali je kriv samo ego?


Nisem reku, da se družim...zgolj obdajajo me in kot plevel prikrivajo sočne sadeže, ki se sicer skrivajo v podrasti.


Pithlit je izjavil:

Looooooka je izjavil:

Kdor čuti potrebo po feminizmu v času, ko se moški sprehajajo okol napol pobruhani z vozički in ob dejstvu

Potreba po feminizmu bo obstajala dokler se ne doseže enakopravnosti. Če ti ne vidiš problema še ne pomeni da ne obstaja.

Tudi jaz imam moške sosede ki zaslužijo pol manj od mene. In?

Sicer se pa strinjam... ob takem tempu bo večina zadev zrihtanih v parih desetletjih. Vsaj v civiliziranem svetu. Kar ne pomeni da smo lahko s trenutnim stanjem zadovoljni. Drugje smo pa še kar precej daleč.



Kje pa vidiš neenakopravnost moških in žensk v EU (vsaj ta razvitejšem delu)? Nisem še prebral nobene ustave, ki bi ženskam kaj odrekala.
Morda moraš mal updejtat operacijski, če ga še nisi zadnjih 20 let.

arnecan1 ::

Pithlit je izjavil:

Potreba po feminizmu bo obstajala dokler se ne doseže enakopravnosti. Če ti ne vidiš problema še ne pomeni da ne obstaja.

Se strinjam. Dosti je dežel, kjer bi ti tudi osebno lahko pomagala ženskam, ki so v resnici grdo zatirane.

Samo to ni Slovenija. Ali Švedska. Ali Japonska. Tam je malo bolj nevarno.:8) http://rt.com/news/femen-tunisia-toples...

vostok_1 ::

Pithlit je izjavil:

Starostna meja je izenačena.

Glede porodniške je pa to posledica biologije. Pa tudi družbe ki se je tako zelo uprla obveznemu očetovskemu delu porodniške (nihče pa paru ne brani porodniške koristiti 50/50... ali v kateremkoli drugem razmerju).

Se gremo pogovarjat o tem kako so mlade (pa tudi malce starejše) ženske diskriminirane na razgovorih za delo (ker porodniška pač stane... pa delodajlci ne marajo da grejo dekleta kar naenkrat na 'dopust' - ampak tud to smo že obdelovali: "babe niso fer ker zanosijo" je bil pa dosti pogost argument)? Ali pa o tem kako zavod za zaposlovanje prepoveduje da se s potencialnimi delodajalci ženske pogovarjajo o otrocih (svetovalke gredo celo tako daleč da ženskam z otroci svetujejo naj se zlažejo ko jih delodajalec pobara o obstoju otrok)?


Mene pa je delodajalec diskriminiral, ker me ni hotu vzet za hosteso...češ nimam jošk! Na zavodu so mi povedal naj si dam dve zimski štumfi na oprsje.





Your point?

kr1ženska ::

arnecan1: res sm prebrala samo nekaj postov na hitro. Mam vliko dela in na hitro kaj preberem da si malo ohladim možgane :) zveni otročje ko naletiš na kak tak obtožvalni bz post. Kakor koli že, če se greš kreganje to delaj na podlagi napisanega in ne predpostavljaj kakšen je človek v realnosti. Papir/računalnik preneseta napisano vse. Realnost je velikokrat drugačna.

Vostok_1; če te prav razumem si ti osamnljena rožica na tem planetu med samim plevelom? :(
Do not take life too seriously. You will never get out of it alive.
Elbert Hubbard

vostok_1 ::

kr1ženska je izjavil:

Vostok_1; če te prav razumem si ti osamnljena rožica na tem planetu med samim plevelom? :(


Od kje ti ta ideja?

Pithlit ::

vostok_1 je izjavil:

Pa še posebej sem se potrudil napisat tisti stavek. Ampak what the hell, ey!?

Si. Se namenoma nisem obregnila... ali pa dodala smeškota. Se boš pač moral navadit izražat... ker napisat eno, pol pa tisto negirat v naslednjem stavku, nekako ne gre skupaj. Ali eno, ali drugo.

vostok_1 je izjavil:

Če vam uspe 1-2x dnevno za 15 let vsakič naredi bolj zanimivo tam, i take my hat of to you.

Ja sej. Tud v tem je problem. Tolk smo zasičeni s spolnostjo da se nam zdi samoumevno kvaliteto življenja enačit s številom spolnih dejanj na dan.

vostok_1 je izjavil:

Sej pravim, da nisi generična, nevem zakaj se te ne prime in zakaj mi še vedno podtikaš, da bi moral tud tebe poznati v nulo, drugače je vse brez pomena.
Guess you're just fucking with me.

Seveda. Hočem ti pač dopovedat da če mene ne zadaneš, pa se dnevno z mano ukvarjaš... kako si pol upaš trditi da boš zadel uno francozinjo? Če mal pomisliš je tvoja teorija kar precej bazirana na tvojih izkušnjah in medijskem filanju.

vostok_1 je izjavil:

A če boš vzela naključno žensko sredi ljubljane, bo vrjetnost precej velika, da uporablja "ličila".

Aaaaaha. Torej smo že omejeni na nek center Ljubljane. Nekam majhen ratuje ta svet.

vostok_1 je izjavil:

Nevem točno zakaj takoj obrneš na moške.

Zato ker so moški ponavadi tisti ki mislijo da o tem kaj ženske hočejo vedo več kot ženske same.

vostok_1 je izjavil:

Kje pa vidiš neenakopravnost moških in žensk v EU (vsaj ta razvitejšem delu)? Nisem še prebral nobene ustave, ki bi ženskam kaj odrekala.

Ustave niso problem. Zakonsko so zadeve rešene. Družbeno pa pač ne. Zato pa (ker smo po zakonu enakopravni) se bodo zadeve same od sebe uredile čez čas.

Mogoče koga moti to ker na nesorazmerja nekateri še kar opozarjamo? Preprosto, če bomo tiho si bo kdo še mislil da je trenutno stanje OK. Tiho bomo pač čez par desetletij... ko se bo družba sama od sebe spravila na normalen nivo (tak... brez nekih glupih kvot).

vostok_1 je izjavil:

Your point?

Jokat o diskriminaciji moških je vsaj smešno, če že ne žalostno.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

kr1ženska ::

vostok_1 je izjavil:

kr1ženska je izjavil:

Vostok_1; če te prav razumem si ti osamnljena rožica na tem planetu med samim plevelom? :(


Od kje ti ta ideja?


vostok_1 je izjavil:

Pit>
Nisem reku, da se družim...zgolj obdajajo me in kot plevel prikrivajo sočne sadeže, ki se sicer skrivajo v podrasti.


Pa da slišimo tvoje interpretiranje :p
Do not take life too seriously. You will never get out of it alive.
Elbert Hubbard

jype ::

Pithlit> Jokat o diskriminaciji moških je vsaj smešno, če že ne žalostno.

Ah, saj so tudi moški diskriminirani.

Belci sicer blazno redko, zato jim ne smeš zameriti, da sploh ne morejo doumeti pomena te besede.

arnecan1 ::

kr1ženska je izjavil:

res sm prebrala samo nekaj postov na hitro.

Kakor koli že, če se greš kreganje to delaj na podlagi napisanega in ne predpostavljaj kakšen je človek v realnosti. Papir/računalnik preneseta napisano vse. Realnost je velikokrat drugačna.

No ja, ti povem, da je yjpe marsikaj že napisal. V drugih debatah. Tudi ti poskusi, da si na podlagi par hitro prebranih postih ne ustvarjaš napačnega vtisa. Nekaj takega ti namreč očitaš meni.

Ker boš hitro ugotovila, da pravzaprav nikjer nisem bil proti pravicam žensk. Si pa seveda izzvana, da takšno besedilo poiščeš in mi ga predočiš.:P

Mipe ::

Pithlit je izjavil:

Starostna meja je izenačena.

Življenjska doba pa ne.

Pithlit je izjavil:

Glede porodniške je pa to posledica biologije. Pa tudi družbe ki se je tako zelo uprla obveznemu očetovskemu delu porodniške (nihče pa paru ne brani porodniške koristiti 50/50... ali v kateremkoli drugem razmerju).

Kar ne spremeni dejstva, da se porodniška razlikuje glede na spol. In dokler je različna, enakopravnosti to pač ni, ne glede na to koliko razlogov nanizaš.

Pithlit je izjavil:

Se gremo pogovarjat o tem kako so mlade (pa tudi malce starejše) ženske diskriminirane na razgovorih za delo (ker porodniška pač stane... pa delodajlci ne marajo da grejo dekleta kar naenkrat na 'dopust' - ampak tud to smo že obdelovali: "babe niso fer ker zanosijo" je bil pa dosti pogost argument)? Ali pa o tem kako zavod za zaposlovanje prepoveduje da se s potencialnimi delodajalci ženske pogovarjajo o otrocih (svetovalke gredo celo tako daleč da ženskam z otroci svetujejo naj se zlažejo ko jih delodajalec pobara o obstoju otrok)?


Proti temu se že ukrepa. Žal se ne ukrepa proti ženskam, ki se zaposlijo za eno leto, potem pa zanosijo in si vzamejo porodniško pol leta, medtem pa jih ne smejo zamenjat. Ne moreš zameriti delodajalcem, da se skušajo ogniti takim pastem, ki jih samo stanejo. Dokler se to ne uredi, se bodo pač ogibali ženskam. Razen na CSD in JU, seveda. Tam nimaš šans, če ti kaj binglja med nogami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

Double_J ::

Pithlit, torej nista še nikoli probale spolnega pripomočka? Kako potem veš, da ni potrebe zanj? Če bi ga morda uporabile, bi bila tudi možnost, da bi ugotovile, da je potreba zanj.

Tako pa izgleda, kot da se bojita poizkustiti, ker obstaja strah, da bi vama bilo všeč?
Dve šivanki...

paco ::

It iz aj.

technolog ::

1. Do kakšne mere si feministke (in feministi) prizadevate za enakost? Želite odstranit tud to krivico, da je vam treba kupovat zgornji del kopalk, moškim pa ne?

2. Kadar je neenakost, kako se odločite, a boste izenačli moško pozicjo z žensko ali žensko pozicijo z moško? Recimo za zgornji primer je:

a) tud moški začnemo zakrivat prsi (nosit modrčke, tope, ipd...)
b) ženske hodite topless poleti.

Al pa recimo to, da so ženske (delno) razgaljene na oglasih, kako to poštimamo?

a) damo še razgaljene moške (seksualizacija moškega telesa)
b) prepovemo goloto na oglasnih plakatih? (deseksualizacija ženskega telesa)

Kdo to odloči a je točka a ali b tista ta prava?

3. Kako rešujete probleme, ki izvirajo striktno iz bioloških znakov, recimo porodniška in daljša življenjska doba? Je tukaj fer, da ženske delate do večje starosti, ker v povprečju dlje živite in za isto let dela uživate več časa pokonjino?

4. Jype in pit, ne mi rečt, da vidva ne bi nič čudno pogledala, če bi na ulici videla našminkanega moškega (z živo rdečo šminko) v najlonkah, kikli in petkah. Al se motim?

Zgodovina sprememb…

sensei ::

Enake pravice, technolog, ne enakost. Če hočeš nost zgornji del kopalk, jih pač nosi.

technolog ::

Ne morem, ne brez družbene stigme. Se pravi to ni enaka pravica.

Poleg tega je pravica zelo slaba beseda, ker nobena stvar ni objektivno dobra in nobena objektivno slaba. Kar je za nekoga pravica, je lahko za nekoga drugega krivica.

Odgovor še na ostala tri vprašanja, prosim.

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

Pithlit je izjavil:

Brez maternice in jajčnikov bo težka... Bo morala ena hčerkica zadostovat.

Well... Artificial uterus @ Wikipedia

(Geek approach). 8-)
sudo poweroff

sensei ::

Kar je za nekoga pravica, je lahko za nekoga drugega krivica.

Če ti nosiš modrček, to nikomur ne more predstavljati krivice.

technolog ::

1. Naštej potem tri krivice, ki jih ženska doživlja v zahodni družbi. In to konkretno. Ne velja rečt, da je manj žensk v biznisu, ker je to zgolj posledica nezanih dejavnikov, med drugim lahko tudi zavestna odločitev žensk, da ne gredo v biznis. Podobno velja za IT sektor. Se pravi konkretne krivice, ki so nedvoumne.

sensei je izjavil:

Kar je za nekoga pravica, je lahko za nekoga drugega krivica.

Če ti nosiš modrček, to nikomur ne more predstavljati krivice.


Narobe si razlagaš tole. Primer zate: Pravica delodajalca do profita in prosperiranja podjetja se tepe s pravico ženske, da ima plačano porodniško (oz. do tega, da ženske zaradi tega sploh ne zaposli). Čigava pravica je bolj pomembna?

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

jype je izjavil:

Pithlit> Homo sapiens.

O, a ti tut.

Ehhh, humans. >:D
sudo poweroff

sensei ::

Narobe si razlagaš tole. Primer zate: Pravica delodajalca do profita in prosperiranja podjetja se tepe s pravico ženske, da ima plačano porodniško (oz. do tega, da ženske zaradi tega sploh ne zaposli). Čigava pravica je bolj pomembna?

Pravice obeh so enako pomembne, ane.

Ženska nima nobene pravice do plačane porodniške. To pravico dobi šele, ko jo nekdo zaposli in ko kot zaposlena zanosi. Nihče je ni dolžan zaposliti, sploh pa ne samo zato, ker je ženska. Delodajalec, ki noče plačevati porodniških, tako enostavno ne bo zaposloval žensk in pri tem ne bo kršil nobenih zakonov.

Naštej potem tri krivice, ki jih ženska doživlja v zahodni družbi.

To boš mogu pa kšno žensko vprašat.

poweroff ::

Porodniška ne pripada ženski, pač pa otroku.
sudo poweroff

technolog ::

sensei je izjavil:

Enake pravice, technolog, ne enakost.


Wikipedija pravi enakost. Oz. pravi oboje.

No, uglavnem, moje mnenje je, da so problemi na obeh straneh in prva stvar, ki bi jo blo treba spremenit, je ime. Da se poenoti v eno gibanje.

Wikipedija tud pravi, da je feminizem gibanje za izenačitev ženskih pravic z moškimi, obratno pa seveda ne. Ravno tako nisem še videl, da bi se kakšna feministka kdaj potegnila za kako moško krivico. Pa jih obstaja, ogromno.

Zgodovina sprememb…

jype ::

technolog> 4. Jype in pit, ne mi rečt, da vidva ne bi nič čudno pogledala, če bi na ulici videla našminkanega moškega (z živo rdečo šminko) v najlonkah, kikli in petkah. Al se motim?

Ne.

technolog ::

Jype, zate (klepet dveh liberalcev, ki se s feminističnim gibanjem zelo ne strinjata):

Zgodovina sprememb…

jype ::

technolog> Jype, zate (klepet dveh liberalcev, ki se s feminističnim gibanjem zelo ne strinjata):

Zakaj je pa to zame? A jaz se strinjam s feminističnim gibanjem?

jype ::

Jocelyn Bell Burnell @ Wikipedia

she was one of the first girls there who was permitted to study science.


The fact that Bell did not receive recognition in the 1974 Nobel Prize in Physics has been a point of controversy ever since. She helped build the four-acre radio telescope over two years and initially noticed the anomaly, sometimes reviewing as much as 96 feet of paper data per night. Bell later claimed that she had to be persistent in reporting the anomaly in the face of scepticism from Hewish, who was initially insistent that it was due to interference and man-made. She spoke of meetings held by Hewish and Ryle to which she was not invited.


Skratka, do enakopravnosti je še daleč. Ni bila feministka, samo znanstvenica, ki je nihče ni jemal resno, ker je imela napačne oblike mednožje.

arnecan1 ::

jype je izjavil:

Skratka, do enakopravnosti je še daleč. Ni bila feministka, samo znanstvenica, ki je nihče ni jemal resno, ker je imela napačne oblike mednožje.

Ni res, da je ni nihče jemal resno. Resno je niso jemali v komisiji za podeljevanje Nobelovih nagrad. Saj veš, to so tisti, ki so Obami podelili nagrado za mir. Pa EU. Pa Al Goru in Lučki Kajfež. Zato to mogoče le ni bilo zaradi mednožja, ampak ker je komisija farsa?

Opazil pa sem tudi, da je goreča kvekerca. Mogoče pa so v komisiji tako kot ti proti določenim veram in so jo zato spregledali? Kaj pa če je to verska diskriminacija. Vržimo še eno teorijo zarote v klobuk. Ker nenazadnje je Marie Curie dobila daljnjega leta 1903 Nobelovo nagrado za kemijo. Kar pomeni, da je živela v toliko naprednem času, da se je lahko šolala. In s tem mislim šolala, ne naučila brati in pisati. Medtem, ko se nekje ženske leta 2013 borijo, da bi lahko same vozile avto, se ti zaletavaš v leto 1974?

Sicer pa lepo, da si zašel v leto 1974. Kaj bo bi poskusil kaj dobiti iz leta 2013? Jaz ti dobim ogromno, na tisoče linkov, kjer so bile ženske diskriminirane zaradi mednožja. Samo bom moral oditi iz Evrope.;((

In kje si dobil citat, da je bila ena prvih, ki je lahko študirala znanstvene študije? Pred njenim rojstvom sta dve ženski dobili Nobelovo nagrado za znastvene dosežke. Kje sta pa potem ti ženski študirali? V Meki mogoče?

No, pa da še napišem, kaj je ta inteligentna gospa, ki ima nedvomno veliko znanje in se ne sekira preveč za starce v komisiji, ki dajo nagrado Obami, sama napisala o tem:
There are several comments that I would like to make on this: First, demarcation disputes between supervisor and student are always difficult, probably impossible to resolve. Secondly, it is the supervisor who has the final responsibility for the success or failure of the project. We hear of cases where a supervisor blames his student for a failure, but we know that it is largely the fault of the supervisor. It seems only fair to me that he should benefit from the successes, too. Thirdly, I believe it would demean Nobel Prizes if they were awarded to research students, except in very exceptional cases, and I do not believe this is one of them. Finally, I am not myself upset about it -- after all, I am in good company, am I not!

Je pač tako, da večino tehničnih stvari doma postorim jaz. Menjava kotlička, žarnice, sestava nove omare, fizično odnesem stari pralni stroj.... In v večini domov je tako. Če pa se pač ti doma greš strogo enakopravnost ter v soboto menjaš žarnico, tvoja pa v nedeljo odnese s prijateljico stari pralni stroj na smetišče, je to v redu. Smo enakopravni. Lahko tako delata če hočeta. Pri meni doma pač imamo drugačen režim. Slabši zame, boljši za mojo boljšo polovico. Ti si enakopraven, jaz sem izgleda podrejen. In za kazen me ti še predstaviš svetu kot nacista, sebe pa kot zagovornika feminizma.:))

jype ::

arnecan1> Kaj pa če je to verska diskriminacija.

Potem bi tudi kakšnega drugega vernika diskriminirali, čeprav ima penis, pa ga niso.

arnecan1> Kaj bo bi poskusil kaj dobiti iz leta 2013?

Looooooka ::

Pithlit je izjavil:

Ti pa jaz pomagam... Equal rights != equality

Povedano par tisočkrat že.

Najdi drugo besedo.
Dejstvo je, da ne mores met enakih pravic kot vsi ostali.
Nikjer.
Na nobenem podrocju(ajde razen osnovnih clovekovih).
Za vse ostale je treba v tem zivljenju delat.
Al tud priletis na zabavo in zahtevas vstop na VIP klub brez, da bi kaj naredil za to? :)

Pravico do enakopravnosti. Pithlit, na primer, zaradi svojih nacistoidnih predsodkov odrekaš pravico do tega, da bi sklenila zakonsko zvezo s svojo partnerko.

Mislis registracijo istospolne partnerske skupnosti :)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

arnecan1 ::

jype je izjavil:


Zoper se zatekaš k ciničnim enovrstičnicam. Ki pa so celo vedno manj duhovite.;((

Zdaj pa še eno glede dvojnih standardov. Skrajne feministke in njihovi sledilci feministi so enostavno glasnejši in za vsako stvar zaženejo vik ter krik.

Barbiko skrajne feministke zelo grajajo, ker bi naj podajala nerealistično sliko povprečne ženske. To je danes celo bolj pomembno, kot vožnja žensk v Savdki Arabiji. Torej, ker se nihče ne oglasi proti He-manu. le-ta torej predstavlja povprečnega moškega?

Mipe ::

jype je izjavil:

Jocelyn Bell Burnell @ Wikipedia

she was one of the first girls there who was permitted to study science.


The fact that Bell did not receive recognition in the 1974 Nobel Prize in Physics has been a point of controversy ever since. She helped build the four-acre radio telescope over two years and initially noticed the anomaly, sometimes reviewing as much as 96 feet of paper data per night. Bell later claimed that she had to be persistent in reporting the anomaly in the face of scepticism from Hewish, who was initially insistent that it was due to interference and man-made. She spoke of meetings held by Hewish and Ryle to which she was not invited.


Skratka, do enakopravnosti je še daleč. Ni bila feministka, samo znanstvenica, ki je nihče ni jemal resno, ker je imela napačne oblike mednožje.


Newsflash - veliko moških znanstvenikov, ne samo žensk, je ostalo brez omembe pri podeljevanju Nobelovih nagrad, čeprav so sami največ prispevali. Ženske tu žal nimajo monopola. Še zdaleč ne.

Looooooka ::

Barbiko skrajne feministke zelo grajajo, ker bi naj podajala nerealistično sliko povprečne ženske. To je danes celo bolj pomembno, kot vožnja žensk v Savdki Arabiji. Torej, ker se nihče ne oglasi proti He-manu. le-ta torej predstavlja povprečnega moškega?

Oni so ze v osnovi napacni.
Imajo penis in pridejo do svojih ciljev brez pizdenja ce se le da.
Vosli zagamani :))

jype ::

Mipe> Newsflash - veliko moških znanstvenikov, ne samo žensk, je ostalo brez omembe pri podeljevanju Nobelovih nagrad, čeprav so sami največ prispevali. Ženske tu žal nimajo monopola. Še zdaleč ne.

A morajo imeti monopol?

arnecan1> Torej, ker se nihče ne oglasi proti He-manu. le-ta torej predstavlja povprečnega moškega?

Yup. Saj v tem je problem, da je povprečen moški tak butl.

Double_J ::

Skratka, do enakopravnosti je še daleč.


Kako pa vidva s partnerko furata enakopravnost? Te tudi ona nabriše kdaj, ali samo ti njo?
Dve šivanki...

Mipe ::

A morajo imeti monopol?

A morajo feministke imeti monopol?

arnecan1 ::

Double_J je izjavil:

Skratka, do enakopravnosti je še daleč.


Kako pa vidva s partnerko furata enakopravnost? Te tudi ona nabriše kdaj, ali samo ti njo?

Ne. On menja žarnico, ona pa s kolegico odnese stari pralni stroj na smetišče.:))

arnecan1 ::

jype je izjavil:

Yup. Saj v tem je problem, da je povprečen moški tak butl.

Ne posplošuj. In ne sodi drugih ljudi po sebi.;)

Pa uporabi iste kriterije. Če hočeš imeti več žensk v upravnih odborih po administrativni poti, namesto po naravni, potem bi jih po tej logiki moralo biti tudi več v rudnikih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: arnecan1 ()

jype ::

Double_J> Kako pa vidva s partnerko furata enakopravnost? Te tudi ona nabriše kdaj, ali samo ti njo?

Včasih me, ja, sploh v daljše strme vzpone (npr. Besnica - Gabrje), ker je precej lažja od mene.

arnecan1> Ne posplošuj. In ne sodi drugih ljudi po sebi.;)

Glede na to da vsi ostali to počnete praktično ves čas sem privzel, da to spada med vaše šege in običaje in se prilagodil.

arnecan1> Pa uporabi iste kriterije. Če hočeš imeti več žensk v upravnih odborih po administrativni poti, namesto po naravni, potem bi jih po tej logiki moralo biti tudi več v rudnikih.

Nočem imeti nobenih administrativnih ovir za karkoli, ampak ker se moški na vodilnih položajih zaradi svojih predsodkov odločajo v korist moških, to pa predsodke samo poglablja, so te administrativne ovire trenutno najmanj nasilna možna oblika družbenega pritiska nanje.



Mipe> A morajo feministke imeti monopol?

Ti sploh nobene feministke še nisi videl, tako da ne vem, čemu te skrbi zanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Mipe ::

Ti sploh nobene feministke še nisi videl, tako da ne vem, čemu te skrbi zanje.

Gotovo misliš na koga drugega. Jaz sem vsak dan srečujem z njimi. Prihrani si sramoto in opusti to preslikavanje na druge.

jype ::

Mipe> Jaz sem vsak dan srečujem z njimi.

Torej namerno lažeš in zavajaš glede feminizma? Krasen predstavnik "moške vrste".

Mipe ::

Ne. Lažeš ti.

jype ::

Mipe> Ne. Lažeš ti.

Edu link?

Mipe ::

Kaj, ko mene klevetaš, ne lepiš linkov, od mene pa jih zahtevaš? Evo ti tvojega edu linka. Srečen?

jype ::

Mipe> Kaj, ko mene klevetaš, ne lepiš linkov

https://slo-tech.com/forum/t504744/p425...

Glede na tole ti ne poznaš nobene feministke, sicer bi bil seznanjen s statistično skrajno očitno diskriminacijo zoper ženske - tudi v znanosti. K sreči je vedno več moških, ki se zavedajo škodljivosti te diskriminacije in o njej javno govorijo, kar je pomemben prvi korak:

««
5 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Razlika med spoloma v genih (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Problemi človeštva
42653301 (47593) BigWhale

Več podobnih tem