» »

U.S: Robotics ISDN USB modem

U.S: Robotics ISDN USB modem

AvAkI ::

Ko sem na novo naložil Windowse 98 mi niso več prepoznali modema US Robotics ISDN PRO TA EXT iz Telekomovega paketa. Prej je deloval OK. Sicer pa so vse namestili Telekomvoci.
Z navodili in CD-jem, ki je bil priložen mi nikakor ne uspe najti ustreznih gonilnikov.
Je imel še kdo podobne težave?

By AvAkI

Duhec ::

Če ga imaš priklopljenega na COM port potem nastavi kar Standard modem in nastaviš največjo hitrost na 115200. Če pa ga imaš na USBju, pa boš moral najti pravi gonilnik. Vem pa, da na enih CDjih ni bilo gonilnika za USB, čeprav si zraven dobil USB kabel.

cekr ::

Če ga uporabljaš preko USB, moraš uporabiti Win98SE, ker v navadnih Win98, nekaj datotek manjka, ki se tičejo USB-ja, na vseh novejših sistemih pa tega problema ni več.

Preko serijskega priključka, pa ne bi smelo biti problema.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

AvAkI ::

Kaj pa če naložim gor service pack 1?-bo potem delovalo?

V navodilih piše, da je potrebno naložiti gonilnike, ki so na CD-ju pod mapo USB vendar te mape na CD-ju žal ni!



Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AvAkI ()

cekr ::

Service packa za win98 ni, lahko pa greš v nadgradnjo na win98se(lahko bi bil tudi to service pack). Pred časom se je dalo to nadgradnjo dobiti pri MS-u v Ljubljani za 3 jurje. Sedaj ne vem, če se to da še dobiti.
Iz prakse ti pa povem, da ta ISDN vmesnik precej bolje deluje na serijskem portu. Če pošiljaš faxe z njim pa sploh, ker ima vmesnik hude težave, ko je potrebno linijo odklopiti.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Klemenn ::

splošno znano je ...da so se winsi 98 na predstavitvi sesuli..ko so vključili usb napravo :\ :D

Klemenn ::

no ker mam adsl..in sem malo boljše volje...maš tlele par skoraj končnih linkov za pogledat:

1

2

Duhec ::

AvAkI, sem ti reku, da so nekateri CDji škart in na njih ni USB podpore.Najdi jih tu:
http://helpdesk.siol.net/
Ni pogoj (je pa boljše zaradi novejših USB naprav), da imaš Win98SE verzijo. Točno ta modem (USB priklop in 3 delujoče inštalacije) deluje tudi na prvi verziji Win98.
8-)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Program za DL slik z fotoaparatov?

Oddelek: Programska oprema
141176 (1030) b0B3k
»

USB ali com port

Oddelek: Pomoč in nasveti
271842 (1628) cekr
»

ISDN problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
9878 (723) jansko
»

Nokia-kabelček

Oddelek: Pomoč in nasveti
111193 (1069) Cosmo
»

Ima kdo ELSA Microlink 56k USB?

Oddelek: Strojna oprema
111532 (1444) Loki

Več podobnih tem