» »

Tipkovnica za izbirčneža

Tipkovnica za izbirčneža

galu ::

Pozdrav.

No, ker sem danes bil ogorčen, ko sem dobil tipkovnico Trus eLight Illuminated (upal sem, da bo vsaj solidna), katera je pa zanič. Poleg tega da se 'O' zatika, imajo tipke zelo čuden plastičen občutek in posebno moteč (plastičen) zvok.
To tipkovnico bom definitivno vrnil in zahteval nazaj svoj denar, zato pa sedaj sprašujem tu, za naslednjo.

Najbolj se mi je dopadla Logitech Illuminated (po izgledu in kakovosti je super), ampak tiste plastične tipke mi niso preveč všeč. Niso slabe, ampak niso točno tisto kar iščem.
Zelo dobra se mi je zdela tudi Razer Lycosa predvsem zaradi njenih mehkih tipk. Moder backlit mi sicer ni tako lep kot bel, na Logitechu...

Pa še ostale "zahteve", katere si postavljam:
-"ultra" low profile
-backlight NI nujen
-udobne tipke (nikakor ne nekih plastičnih)
-veliki enter (UK/GER layout)
-čim ceneje :D (70€ je max. 50€ pa optimalno)

Kot nek idealen primer je lahko to:


Ampak mislim, da se kaj takega lahko dobi ceneje kot 55€. No, vsaj upam. Predlogi?:)
Tako to gre.
  • spremenil: galu ()

M-XXXX ::

http://www.mimovrste.com/artikel/226002...

Sicer je malo nad budgetom, se mi zdi da je pa vredna. Občutek tipkanja je fenomenalen, osvetlitev ima, nizka, vse tipi topi!

galu ::

Mnja, to namenim vzeti, ampak sem odprl če bi slučajno kdo našel tipkovnico ki ponuja podobne kakovosti kot ta (npr. brez backlighta), za nižjo ceno.
Tako to gre.

klinker ::

galu je izjavil:

Kot nek idealen primer je lahko to:


HP Wireless Elite Keyboard
Je pa dobavni rok malo dolg :|

matonson ::

TOP ::

Kupiš neko noname firmo in potle se čudiš nad kvaliteto.Če želiš kvaliteto,ti je M-XXXX že napisal.

galu ::

@klinker
@matonson

OP:
Ampak mislim, da se kaj takega (opomba: enako kvalitetnega - glede na to, da nima backlighta in podložitve za dlani), lahko dobi ceneje kot 55€. No, vsaj upam. Predlogi?


@TOP
Jaz, mislim da je nekaj noname firm, ki delajo kvalitetne produkte. Sam primer je tipkovnica, ki jo trenutno sam uporabljam...
Kupljena v Neuholdu za 4€, ima pa tipke, katere so mi bolj udobne kot na Lycosi. Moti me pa to, da ni full size - nima namreč "numerios" dela, ter zatorej malce nerodna postavitev nekaterih posameznih tipk.

Zato pa vprašam, če pozna kdo tak primer "cheap" robe, ki se izkaže za epic nakup...;)
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

motorc ::

Fujitsu KB910 ali KB900.

Mentalist ::

Je nujno, da so na tipkovnici tudi šumniki? Če ni, ti tudi jaz pripročam Lycoso.
Lool.

krho ::

M-XXXX je izjavil:

http://www.mimovrste.com/artikel/226002...

Sicer je malo nad budgetom, se mi zdi da je pa vredna. Občutek tipkanja je fenomenalen, osvetlitev ima, nizka, vse tipi topi!


Tale zadnji komentar je sploh vzpodbuden:
Kupil sem jo lani septembra in vam povem, da izgleda super in dejansko je super, tiha po enem letu, občutek kot prvi dan in vse štima.
JE PA MATERIAL IZJEMNO KRHEK!!! Prejšnji teden je odpovedala prva tipka, ki je skočila ven, notri je dvodelna plastika, ki tipko drži križ-kraž (perfect stroke?) in ko sem tipko potem vzel ven, da bi jo rekonstruiral, je ena izmed plastik počila. V mojem primeru je manjkal eden izmed štirih držkov, ki se je odkrušil, nevem pa kdaj, niti ne vem, če sem jaz kriv, ker je tipka po stabilnosti izstopala že od začetka, pa vendar. Kolikor sem spremljal na internetu, tipkovnica NI PRIMERNA ZA ČIŠČENJE, ker tipko težko dobiš ven, brez da bi kaj polomil (sodeč po izkušnjah drugih uporabnikov na Logitech forumih in drugod), ker je spodaj zelo krhek material, ki rad poči (isti problem imam jaz). Pri tem opozarjam, da Logitech sodeč po njihovih forumih NIMA rezervnih delov zanjo, zato boste najverjetneje hitro obžalovali nakup takoj, ko bo odletela prva tipka, saj garancija tega najvernetneje ne krije. Naj povem, da od vseh tipkovnic, od ranga 5eur do 30eur, kolikor sem jih imel, nobena ni bila tako krhka, z nobeno problem s čiščenjem in z nobeno problem s slabim materialom. Res, izgleda super in je milina, dokler ne odleti prva tipka, v mojem primeru po enem letu, kar je sodeč po ceni bistveno prehitro. Za tipkat je še vedno top of the top, ne samo zaradi osvetljave, tudi sicer je odlična, mehka, skratka dbest, ampak za 80 eur BISTVENO PREKRHEK
MATERIAL!!! NE priporočam!


edit: pa duplo Delete?! Sicer pa naši trgovci so nesposobni. Ker ne limajo dejanskih slik produkta.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

galu ::

motorc je izjavil:

Fujitsu KB910 ali KB900.



Uuuuu, me like!
V tujini se prodajajo že od 30€ dalje, v SLO pa ma jih samo MarkIT (za 2x ceno):(

@krho
Ja, sem videl ta comment...
Tako to gre.

motorc ::

galu je izjavil:

motorc je izjavil:

Fujitsu KB910 ali KB900.


Uuuuu, me like!
V tujini se prodajajo že od 30€ dalje, v SLO pa ma jih samo MarkIT (za 2x ceno):(


Vprašaj na Gorenje Point.

Mentalist ::

Si se že kaj odločil glede nakupa?
Lool.

galu ::

Ugh, niti ne... Še v iskanju, povpraševanju...
Tako to gre.

zagi123 ::

Dajat več kot 10€ za membransko tipkovnico je mal neumno.
Sploh pa nevem kje je fora ultra-low profile... edin če ti je kul gnil občutek pri tipkanju.

Skyman ::

klinker je izjavil:

galu je izjavil:

Kot nek idealen primer je lahko to:


HP Wireless Elite Keyboard
Je pa dobavni rok malo dolg :|


conrad jo ima na zalogi za 57€ cool pc 55EUR 1-2dni

ja tud mene zanina nakup te Hp tipkovnice ker ni zamenjave za ultaxflat(logitech) ,to so bile dobre tipkovnice imam jo ,ampak je cist sprana ze barva skoraj dol je ze bolj crna kot srebrna

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

b4d ::

Poglej se za Applovo zicno tipkovnico, deluje brez tezav na Win, meni je kul.
b4d.sablun.org

galu ::

No, nekako sem se včerajšnjem pozikušanju odločil za tole: http://www.mimovrste.com/artikel/227001...
Je ugodna in udobna... Edino kar me moti je to, da ima zraven še miško. Sicer ni ravno problem, ampak bolj kot ne stran vržen denar, saj je sam ne bom rabil...

Razmišljal sem o pridobitvi dodatnega Unifying vmesnika, da bi lahko miško dal nekomu drugemu in tako ne bi ostala neuporabljena.
Se mogoče komu kak tak vmesnik praši doma, ali ve kje bi se to dalo kupiti (verjetno se kakemu servisu valja okoli...)?
Tako to gre.

antonija ::

A katera od osvetljenih tipkovnic obstaja s slovenskimi znaki? Ali gre za US verzijo z dodano slo gravuro (brez osvetlitve)?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

kmetek ::

G105
ILLUMINATE

antonija ::

Sem si sel v stacuno pogledat SLO verzijo logitechive k800. Lustna tipkovnica, fajn obcutek pri tipkanju (kolikor sem lahko rpobal v stacuni), relativno tiha, zelo sexy osvetlitev (se prizge samo ko so roke nad tipkonvico,.... ampak SLO znaki so pa tko gor dodani da te rbuhat prime. Nekak so tipke spraskane iz spodnje strani ("delovna" povrsina tipke je gladka), da svetloba kao pride skozi, sam ne glih... mogoce v cisti temi zgleda kej bolje, ampka v stacuna je bila ena taka srednja zalost. potem pa je pa treba povedat se da so SLO znaki spraskani malo postrani in felcasto, da so kar natlaceni cez US layout... krasen primer kako iz necesa lepega narest polomijo.
Ima pa taveliko balkansko enter tipko...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Kr_Edn ::

Malo OffT.
A piše gori " EHTEP"?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kr_Edn ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Osvetljena tipkovnica (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
619701 (1023) bajsibajsi
»

Katera tipkovnica

Oddelek: Kaj kupiti
132848 (2327) PNG
»

Tipkovnica z osvetljitvijo

Oddelek: Pomoč in nasveti
213523 (3069) integral15
»

Tipkovnica za gaming (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
7114233 (12650) 3man
»

Katero tipkovnico priporočate?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7911843 (8259) Half-Saint

Več podobnih tem