» »

Apple z rekordnim dobičkom

1
2
»

Highlander ::

Kitajska bo kmalu prehitela ZDA po številu znastvenih publikacij, na področju nanomaterialov so pa že zdaj zelo blizu.
http://www.bbc.co.uk/news/science-envir...


A si prebral tudi drugo polovico tega clanka, tisto o kvaliteti? Iz prve roke lahko potrdim, za tistih par clankov, ki jih dobim v pregled, da je (v povprecju):

a) dalec najvec kitajskih avtorjev
b) so ti dalec najslabse kvalitete

IceIceBaby ::

High quality global journalism requires investment. Please share this article with others using the link below, do not cut & paste the article. See our Ts&Cs and Copyright Policy for more detail. Email ftsales.support@ft.com to buy additional rights. http://www.ft.com/cms/s/2/5e1ee750-6a05...

Foxconn pays its workers according to China's legal minimum wage, but most make at least double that through constant overtime. Labour activists have been asking for a 50 per cent pay rise. The base monthly salary at the Longhua plant is Rmb950 ($140) but staff said they made almost Rmb2,000 a month including overtime.


Zaradi tega prideš delati, ko te pokličejo. Ker z nadurami več kot podvojiš plačo. Pri nas seveda nadur nad določeno mejo ne smeš delati, tudi, če bi hotel.

kamiKaZaA ::

Vsekakor če dobiček in pohlep po še večjem dobičku nebi bila prioriteta kapitalizma, bi dandanes lahko vsi delali po 6 ur na dan 4-5 dni v tednu in imeli več prostega časa in dejansko uživali v življenju. Kaj bi bilo Applu hudega, če bi samo 10% čistega dobička razdelil kot bonus med svoje delavce. Čisto nič. Delavci pa bi bili še bolj motivirani, ko bi na koncu leta prejeli nekaj 10.000$ bonusa.

Ampak takšno dejanje nebi bilo dobro za delnice in ker danes se vse vrti okoli borz, smo tam kjer smo. Izkoriščanje na vsakem vogalu za čim večji prfit - odiraj zaposlene kolikor lahko, ampak kot nekateri trdite in hkrati imate tudi prav, noben jih / nas ne sili delati za takšno plačo kot delamo. Ja res je, vsi si iščemo službe neglede na minimalno plačo, ampak potrebno je vedeti, če bi visoko uspešna podjetja delila dobiček med delavce, nebi to bilo čisto nič narobe in bi še vedno sama imeli več kot preveč dobička. Ampak spet smo pri če - bi.

Kaj naj še rečem? Razen to, da sem kar konkretno razočaran nad sistemom v katerem živimo in da vedno bolj težim, da se kot tak sistem ukine in sproba neka alternativa, kjer bi uvedli sistem, da je vsako delo častno delo in plačano delo in da si vsak ki dela ustvari dostojno življenje. In da to več nebi bilo le privilegij peščice.

Verjemite, da tudi Azijci niso zadovoljni s plačilom, samo poglejte kaj se dogaja v Bangkoku in tudi drugod. Naši mediji marsikaj prekrijejo in prikrojijo tisto pravo resnico. Vendar tudi Azijci niso slepi in vidijo kaj se dogaja okoli njih in kakšne dobičke ustvarja njihovo delo. In tudi oni bodo nekega dne zahtevali, da ima vsak svoj napoljnjen hladilnik z dobrinami, avto in stanovanje. In takrat več nebodo delali za 100$ na mesec 6 dni v tednu po 12 ur.

Zaključek: Kapitalizem je moderna oblika suženjstva. Dobiš ravno toliko, da nemoreš umreti in ravno toliko da nemoreš živeti. To nevodi nikamor. Takšnega životarjenja neprivoščiš niti svojemu največjemu sovražniku.

IceIceBaby ::

Če te prav razumem. Ti bi rad od daleč gledal, kako nekdo zgradi podjetje in potem od njega pobiral profit, za katerega nisi naredil nič? Domnevam, da bi bil rad plačan v vsakem primeru, tudi, če ima podjetje izgubo. Pa vlagal verjetno tudi ne bi?

In takrat več nebodo delali za 100$ na mesec 6 dni v tednu po 12 ur.


Ne pretiravaj. $300 z nadurami.

Furbo ::

kamiKaZaA je izjavil:

Vsekakor če dobiček in pohlep po še večjem dobičku nebi bila prioriteta kapitalizma, bi dandanes lahko vsi delali po 6 ur na dan 4-5 dni v tednu in imeli več prostega časa in dejansko uživali v življenju. Kaj bi bilo Applu hudega, če bi samo 10% čistega dobička razdelil kot bonus med svoje delavce. Čisto nič. Delavci pa bi bili še bolj motivirani, ko bi na koncu leta prejeli nekaj 10.000$ bonusa.


Ja si pa tudi naiven. A misliš da se bo podjetje trudilo biti v tehnološki, dizajnerski in še kakšni špici, samo zato, da se bo obnašalo kot nek karitas ali kaj?
Seveda jih žene želja po dobičku.

Tebe pa tudi, saj si želiš večjo plačo=dobiček in priznavaš, da bi te to stimuliralo. Novica zate, tudi podjetja se stimulira z dobičkom. Kar se tega tiče, nisi nič boljši.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

para! ::

Heh, a je kdo leta 2009 kupoval delnice Apple-a? :)
Death before dishonor!

kamiKaZaA ::

Furbo :: danes, 08:43:16

kamiKaZaA je včeraj ob 22:22:04 izjavil:

Vsekakor če dobiček in pohlep po še večjem dobičku nebi bila prioriteta kapitalizma, bi dandanes lahko vsi delali po 6 ur na dan 4-5 dni v tednu in imeli več prostega časa in dejansko uživali v življenju. Kaj bi bilo Applu hudega, če bi samo 10% čistega dobička razdelil kot bonus med svoje delavce. Čisto nič. Delavci pa bi bili še bolj motivirani, ko bi na koncu leta prejeli nekaj 10.000$ bonusa.



Ja si pa tudi naiven. A misliš da se bo podjetje trudilo biti v tehnološki, dizajnerski in še kakšni špici, samo zato, da se bo obnašalo kot nek karitas ali kaj?
Seveda jih žene želja po dobičku.

Tebe pa tudi, saj si želiš večjo plačo=dobiček in priznavaš, da bi te to stimuliralo. Novica zate, tudi podjetja se stimulira z dobičkom. Kar se tega tiče, nisi nič boljši.


IceIceBaby :: včeraj, 22:42:26
Če te prav razumem. Ti bi rad od daleč gledal, kako nekdo zgradi podjetje in potem od njega pobiral profit, za katerega nisi naredil nič? Domnevam, da bi bil rad plačan v vsakem primeru, tudi, če ima podjetje izgubo. Pa vlagal verjetno tudi ne bi?

Tebe pa tudi, saj si želiš večjo plačo=dobiček in priznavaš, da bi te to stimuliralo. Novica zate, tudi podjetja se stimulira z dobičkom. Kar se tega tiče, nisi nič boljši.


Da se kaj takega napiše je potrebno poznati sistem. Večina podjetij nastane ko podjetnik nekaj denarja prišpara, potem pa vzame konkreten kredit. Torej podjetnik vzame kredit pri banki, katera pa iz nič ustvari in natisne denar. Ja sedaj smo pa tam. In kaj on tvega? Tvega denar od banke. Kaj pa banka tvega? Čisto nič ker ustvari denar iz nikakršnega kritja. In kdo vse to plača, če gre podjetje v stečaj? Ja vsi državljani – dokapitalizacija slabih kreditov. In najbolj tvegajo delavci, kajti če podjetje propade, bodo oni tisti, ki bodo delali in odplačevali kredite, z višjimi davki, višjimi trošarinami,… In delavec najbolj tvega, ker zapravlja svoje zdravje, živce in prosti čas, da ga lahko sistem izkorišča in molze.

In če si kdo misli, da je vložen denar tisti, ki ustvarja se blazno moti. Ustvarja se že skozi tisočletja samo in edino skozi delo. Delo je tisto, ki ustvarja. Denar smo si izmisli, da lažje menjujemo in upravljamo z dobrinami. In jaz težim k temu, da se denar, bančništvo in borze (delnice,…) ukinejo, ker so ti dejavniki pripeljali do tega stanja danes. Sistem je ustvaril novodobne sužnje. Nebi pisal o alternativah, ker bo že tako ta komentar predolg.

In jaz opozarjam, kako so na eni strani enormni dobički, na drugi strani pa 99% ljudi dela in komaj preživi. In to sedaj spoznavajo tudi Azijci in tudi oni niso zadovoljni s plačilom, ko vidijo kakšne dobičke ustvarja podjetje. In s tem ko si nekdo želi dostojnega življenja, se ga nemore enačiti s pohlepnim podjetnikom. Zakaj ne? Ker pohlepni kapitalist ima več kot je zmožen zapraviti in bi rad imel še več, pa čeprav še tega nemore zapraviti, medtem, ko si vsak ki ima manj od osnovnih sredstev želi, da bi jih imel toliko, da lahko normalno živi.

Tebe pa tudi, saj si želiš večjo plačo=dobiček in priznavaš, da bi te to stimuliralo. Novica zate, tudi podjetja se stimulira z dobičkom. Kar se tega tiče, nisi nič boljši.

In verjemite, da ljudje počasi spoznavajo, da obstajajo alternative, kjer noben nebi bil gospodar sužnjev in vsi bi lahko dostojno živeli. Sedaj pa gledamo na eni strani revščino, kjer si lahko podvojiš plačo če delaš po 12 ur na dan vsak dan razen nedelje (cca. 300ur na mesec), na drugi strani pa nek Kitajski Čing-Čang klub plačuje nogometaša 10 milijonov $ na leto. In to moti ljudi, takšne slojne razlike in samo slepec tega nevidi.

O tem jaz pišem, da se ljudje počasi zbujajo in imajo dosti izkoriščanja. Če pa želijo bolje živeti, pa bo potrebno korenito spremeniti sistem in način razmišljanja. Kdor trdi, da je človek po naravi egoistično usmerjen, pohlepen in željan moči je v totalni zmoti. Dejstvo je, da se človeka vzgoji v pohlepneža. Torej potrebno bo spremeniti vzgojo. Naj samo omenim, da ko se vozim po mestu se redkokdo ustavi pešcom – vsem se nekam mudi, še posebej ko gredo iz službe, bi vsi radi prihiteli takoj domov, kot da je pomembno ali prideš 2 minuti pozneje, ker si se v največji konici moral ustaviti 2 pešcoma. Že tu se vidi ta egoizem in sebičnost in izkazovanje moči, ker si s tem ko si v avtu – močnejši od pešca na cesti (v primeru, da pride do trka). No, jaz se ustavljam, pa čeprav sem že nemalokrat doživel, da so mi avtomobili od zadaj trobili, češ daj spelji, pusti pešca,… Že tu se samo kaže kultura in narava vzgoje posameznih ljudi. V OŠ mi je šla matematika zelo dobro in sem tudi ostalim pomagal po pouku – nikoli mi ni to predstavljalo problem, ali pa češ, jaz znam in ko te j**e, sam se znajdi. No in tudi v srednji šoli je bilo isto. Ko pa sem prišel na faks, pa sem spoznal kako so eni sebični in egoistično usmerjeni in gledajo samo na sebe in svoje znanje in ga niso pripravljeni deliti.

No meni so bili takšni v posmeh in so za mene bili idioti/idiotke. In tu pridemo do zaključka, da se človek rodi kot bitje, ki se razvija in uči, kasneje pa vzgoji kot sebičneža in pohlepneža. Jaz nisem takšnega tipa človek. Vedno sem pomagal in vedno bom pomagal drugim kolikor bom lahko in mi bo čas dopuščal. Pa naj bo to selitev pohištva ali formatiranja računalnika, bodisi, da se bom ustavljal pešcom na prehodu. Po svoji moči bom sledil svojemu srcu in ne kapitalističnim trendom. Zelo priporočam ogled Indijskega filma:

3 Idiots

zgodba govori o treh moških, ki se spoznajo na tehnični fakulteti in je film tako dobro posnet in življenskega tipa, da ko ga v celoti pogledaš si rečeš – WoW. Imdb ocena: 8,2 .Holywood v zadnjih 20 letih ni posnel takšnega filma. Kdor pa ima rad samo akcijske filma ali trilerje, pa da kri šprica po ekranih – takšnemu pa ta film nebo všeč.

In to samo kaže v kakšnem čudnem sistemu živimo, kjer eni živijo v oblakih, drugi pa v jamah. In vedno več ljudi protestira in se upira sistemu, ravno zaradi teh razlik. O tem sem želel pisat.

In potem ko Azijski delavec vidi, da ima Apple takšen dobiček on pa da dela, da komaj preživi in še to cele dneve, se potem začne spraševati ali ni čas za spremembe.

para! ::

In potem ko Azijski delavec vidi, da ima Apple takšen dobiček on pa da dela, da komaj preživi in še to cele dneve, se potem začne spraševati ali ni čas za spremembe.

A to ti je kšn Azijc povedu, al kako veš?
Death before dishonor!

IceIceBaby ::

kamikaza, sem ti hotel napisati en obsežen odgovor, pa sem ga zbrisal.

Na kratko samo tole. Če si proti denarju te vabim, da začneš tudi prakticirati takšno življenje. Nekje je treba začeti.

Dokler pa na eni strani zahtevaš več denarja zase na drugi pa bentiš čez visoke dobičke kapitalistov te pa ne bom resno jemal.

When money talks bullshit walks.

Da se kaj takega napiše je potrebno poznati sistem. Večina podjetij nastane ko podjetnik nekaj denarja prišpara, potem pa vzame konkreten kredit.


S tem stavkom si pokazal, da nisi ravno v stiku z realnostjo. Podjetnik vzame kredit na lepe oči al kako? Kdo mu ga pa da? Kaj pa moraš zastaviti, da dobiš kredit?

kamiKaZaA ::

S tem stavkom si pokazal, da nisi ravno v stiku z realnostjo. Podjetnik vzame kredit na lepe oči al kako? Kdo mu ga pa da? Kaj pa moraš zastaviti, da dobiš kredit?


Zakaj pa smo recesiji? Zaradi kreditov na lepe oči. In sedaj je čas za dokapitalizacije vsaki teden.

Več denarja pa zahtevam zato, ker večina ljudi ni pripravljena na spremembe in to kar sedaj zaslužim je komaj za preživetje. En človek nemore spremeniti sistema, zato pa vedno več ljudi protestira - cel Svet skoraj - Vzhod - Zahod, ker vidijo kaj se dogaja in kakšni denarji so v igri, sami delavci pa komaj shajajo. Kar pa ne pomeni, da nisem pripravljen se odreči temu sistemu in sprobati nov sistem - nemonetarni.

IceIceBaby ::

Zakaj pa smo recesiji? Zaradi kreditov na lepe oči. In sedaj je čas za dokapitalizacije vsaki teden.


Krediti, ki nimajo nobene veze s podjetništvom in kapitalizmom.

Kar pa ne pomeni, da nisem pripravljen se odreči temu sistemu in sprobati nov sistem - nemonetarni.


Nekje je treba začet. Besede so poceni, dejanja štejejo. Mogoče pa svet tebe čaka, da nas popelješ v nov sistem.

Furbo ::

kamiKaZaA je izjavil:

In delavec najbolj tvega, ker zapravlja svoje zdravje, živce in prosti čas, da ga lahko sistem izkorišča in molze.


Če je tako preprosto, ti predlagam, da odpreš podjetje in začneš z molzenjem.

Aja ne, ti si drugače vzgojen. Prav. Odpri podjetje, kjer bo vsak delavec imel 2000€ plače.

Aja spet ne, ti bi samo delal svoje brezumno delo od 8-16 in zato dobil 2 jurja in po 16oo dal možgane na off.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

kamiKaZaA ::

Furbo

Aja spet ne, ti bi samo delal svoje brezumno delo od 8-16 in zato dobil 2 jurja in po 16oo dal možgane na off.


Puba, sem delavec v fabriki in tam se dela od 6h-14h včasih tudi do 16h ali 18h. Kaj bi dal, da se mi nebi bilo treba zbujati ob 5h zjutraj.

IceIceBaby :: danes, 19:21:11

Zakaj pa smo recesiji? Zaradi kreditov na lepe oči. In sedaj je čas za dokapitalizacije vsaki teden.



Krediti, ki nimajo nobene veze s podjetništvom in kapitalizmom.


o pa še kako imajo veze. Podjetnik jamči z osnovnim kapitalom podjetja in ne z vsem kapitalom, ki ga ima na razpolago. Torej če podjetniku gre podjetje v stečaj, še nobenemu niso zaplenili vse vile, avte in jahte, ampak je izgubil začetni vložek - pri d.o.o. se začne pri 8.000€ in gre navzgor. In vsako podjtje, ki ima 10.000€ osnovnega kapitla in kreditov za 250.000€, ter propade, potem je banka v minusu, izda nalog in pove, da gre za slabi kredit in potem vsaka država posebej dokapilizira državne banke. Torej spet tisti največji reveži odplačujejo te kredite, za bonus pa dobijo visoko inflacijo in s tem dražje dobrine,...

In to je glavni razlog za recesijo. Če bi banka lahko propadla oz. jo nebi dokapitalizirali, potem tudi kriz nebi bilo. Monetarni - Bančni sistem je zato potrebno ukiniti, ker so to največji lopovi. Pa kaj res noben neve, da je že EU izdala sklep, da bo potrebno dokapitalizirati banke v višini par 100 milijard €. In tu gre za kritje slabih kreditov bank, katere so dajale kredit podjetjem na lepe oči, torej podjetnik ni ničesar zasatvil razen podjetja, katero pa je propadlo - on pa se sedaj sonči na svoji jahti na Havajih, delavci pa si lomimo hrbet v fabrikah.

Furbo ::

kamiKaZaA je izjavil:

Furbo

Aja spet ne, ti bi samo delal svoje brezumno delo od 8-16 in zato dobil 2 jurja in po 16oo dal možgane na off.


Puba, sem delavec v fabriki in tam se dela od 6h-14h včasih tudi do 16h ali 18h. Kaj bi dal, da se mi nebi bilo treba zbujati ob 5h zjutraj.


No kot pričakovano. Nekdo ki podjetništva še povohal ni, bi pametoval, kako naj se deli dobiček.

Probaj na svojem, vstajaj, kot si misliš da vstajajo direktorji in ustvarjaj dobiček, zato riskiraj vse svoje premoženje, potem ko ga pa končno ustvariš, ga pa deli okoli.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

IceIceBaby ::

Puba, sem delavec v fabriki in tam se dela od 6h-14h včasih tudi do 16h ali 18h. Kaj bi dal, da se mi nebi bilo treba zbujati ob 5h zjutraj.


Očitno bo treba organizirati kak tečaj :)

Čisto resno vprašam. Kaj točno ti preprečuje, da zamenjaš službo oz. začneš lasten biznis?

o pa še kako imajo veze. Podjetnik jamči z osnovnim kapitalom podjetja in ne z vsem kapitalom, ki ga ima na razpolago. Torej če podjetniku gre podjetje v stečaj, še nobenemu niso zaplenili vse vile, avte in jahte, ampak je izgubil začetni vložek - pri d.o.o. se začne pri 8.000€ in gre navzgor.


Začne se pri 7500 eur.

Ko tak podjetnik, s 7500 eur vložka v novoustanovljenem podjetju pride na banko in reče za 20k kredita se mu bo cela banka začela smejati. Danes še mobitel naročnine ne dobiš na firmo brez, da bi preverili tvoje stanje, na kredite pa lahko prva 3 leta poslovanja pozabiš.

Podjetniki, ki jemljejo kredite za to zastavijo nekaj precej vrednega. Večinoma svoje nepremičnine. In tak podjetnik tvega ogromno, če mene vprašaš.

Krediti, ki so se pri nas delili po vezah, zaradi podkupnin in političnih uslug pa nimajo veze ne s kapitalizmom ne s kakšnim drugim sistemom. Takšne svinjarije bodo vedno prisotne. So bile v socializmu (še hujše), bodo v tem našem kvazi-kapitalizmu in bodo tudi v naslednjem sistemu.

kamiKaZaA ::

Očitno bo treba organizirati kak tečaj :)


se strinjam in delam na tem - vpisan na Visokošolski program smer Računalništvo in Informatika.

Čisto resno vprašam. Kaj točno ti preprečuje, da zamenjaš službo


četudi menjam službo, so v Mariboru plače (delavske) - minimalne - dejansko si lahko srečen, če jo dobiš.

oz. začneš lasten biznis?


ideje so, samo financ ni. Nič ne našparam, ker vse sproti zapravim.

Krediti, ki so se pri nas delili po vezah, zaradi podkupnin in političnih uslug pa nimajo veze ne s kapitalizmom ne s kakšnim drugim sistemom.


no ravno zaradi teh "preko vez" kreditov, smo tam kjer smo.

IceIceBaby ::

ideje so, samo financ ni. Nič ne našparam, ker vse sproti zapravim.


Jaz sem svoj prvi biznis začel s cca. 2 študentskima plačama (okoli 300k sit). Se da marsikaj narediti tudi s takšnim denarjem. Če nimaš toliko lahko vzameš potrošniški kredit ali pa greš po tisto subvencijo za s.p. Par jurjev potrošnišega kredita dobiš tudi z minimalno plačo.

Sam si napisal, da delavec tvega največ, tako, da boš šel kvečjemu na boljše.

kamiKaZaA ::

Jaz sem svoj prvi biznis začel s cca. 2 študentskima plačama (okoli 300k sit). Se da marsikaj narediti tudi s takšnim denarjem. Če nimaš toliko lahko vzameš potrošniški kredit ali pa greš po tisto subvencijo za s.p. Par jurjev potrošnišega kredita dobiš tudi z minimalno plačo.

Sam si napisal, da delavec tvega največ, tako, da boš šel kvečjemu na boljše.



se strinjam. Samo to kaj bi jaz delal, ustavrjal bi moral v štartu imeti zaposlene 3-5 ljudi, tak da tukaj se brez 30k -50k € nebi upal spustiti v štart. Nemislim bit še en, ki ponuja delo brez plačila.

Opcija 2:

Naredit šolo. Se preselit v Skandinavijo, Kanado ali Oceanijo, tam delati par let in potem tam odprem to kar sedaj mislim. In če mi slučajno uspe v tujini najti službo in si uredim življenje, se več nemislim vračati v Slovenijo, razen na dopust.

Furbo ::

IceIceBaby je izjavil:

ideje so, samo financ ni. Nič ne našparam, ker vse sproti zapravim.


Jaz sem svoj prvi biznis začel s cca. 2 študentskima plačama (okoli 300k sit). Se da marsikaj narediti tudi s takšnim denarjem. Če nimaš toliko lahko vzameš potrošniški kredit ali pa greš po tisto subvencijo za s.p. Par jurjev potrošnišega kredita dobiš tudi z minimalno plačo.

Sam si napisal, da delavec tvega največ, tako, da boš šel kvečjemu na boljše.


Jaz tudi, začel s sposojenimi 100k sit.
Da je bilo bolj zanimivo sem imel še kar nekaj mio SIT dolga (ne po lastni krivdi).
Po 10letih vstajanja ob 5oo (nič posebno težkega, še zdaj vstajam ob 6oo pa bi lahko spal do 10oo) sem vreden precej več, kot sem bil na začetku dolžan.

Če bi pa čakal, da mi bo Bill Gates ali Steve Jobs nakazal del dobička, bi pa danes živel pod mostom.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

blackbfm ::

In če mi slučajno uspe v tujini najti službo in si uredim življenje, se več nemislim vračati v Slovenijo, razen na dopust.


če se doma ne znajdeš, ti v tujini ne bo nič lažje

kamiKaZaA ::

blackclw :: danes, 20:35:22

In če mi slučajno uspe v tujini najti službo in si uredim življenje, se več nemislim vračati v Slovenijo, razen na dopust.



če se doma ne znajdeš, ti v tujini ne bo nič lažje


se ne strinjam. V teh državah, če si delaven, priden in marljiv, se trudiš, si temu primerno tudi plačan in lahko določeno vsoto našparaš. Pri nas bolj si priden, delaven -> več dela dobiš in več pričakujejo od tebe, seveda brez povišice. Govorim iz lastnih izkušenj. In bolj si len in se izmikaš delu - lepše prideš skozi.

IceIceBaby ::

se strinjam. Samo to kaj bi jaz delal, ustavrjal bi moral v štartu imeti zaposlene 3-5 ljudi, tak da tukaj se brez 30k -50k € nebi upal spustiti v štart. Nemislim bit še en, ki ponuja delo brez plačila.


Sori, brez zamere. Ampak tole so izgovori in bluzenje. Vsak dan poslušam kolege, ki tarnajo na popolnoma enak način, skoraj noben pa se ne zgane in ne naredi nič.

Btw...tudi 30 do 50k kapitala bi se dalo dobiti. Nekaj kredita, prodaš avto, zastaviš hišo, fehtaš širšo familjo. Kot si napisal, tvegal boš še vedno manj kot delavci, ki se ubijajo za zlobne kapitaliste. Ali pa najdeš še 2 do 4 somišljenike (lahko med tvojimi sodelavci) pa greste skup v biznis, odpade začetni strošek plač.

Vsi imamo ideje, ki bi bile super, če bi imeli 30k, 500k, 100M itd. kapitala. Bistven del podjetništva je to, da najdeš izvedljive in donosne posle, take, v okviru svojih zmožnosti. Ampak tukaj velika večina raje nadaljuje gostilniško debato o zlobnih kapitalistih.

več dela dobiš in več pričakujejo od tebe, seveda brez povišice. Govorim iz lastnih izkušenj. In bolj si len in se izmikaš delu - lepše prideš skozi.


Potem pa v službi zabušavaj. Bolj boljše plačan pa še čas boš, da boš tuhtal kje dobiti tistih 30-50k začetnega kapitala.

Zgodovina sprememb…

kamiKaZaA ::

Sori, brez zamere. Ampak tole so izgovori in bluzenje. Vsak dan poslušam kolege, ki tarnajo na popolnoma enak način, skoraj noben pa se ne zgane in ne naredi nič.


No moram priznati, da si tu dejansko zadel bistvo.

Sedaj pa, ker sem spet načel temo, da smo dejansko zašli iz nje, bom probal dati ves ta moj bes do kapitalizma na stran in skušal napisati svoje mnenje glede o tem Applovem dobičku.

Nisem niti Apple Lover, niti Apple Hater, vse kar pa imam od Appla, pa je Ipod Nano iz leta 2008.

Kaj sploh je Apple? Apple si je ustvaril zelo visok imidž. Je neke vrste kult, religija in vera hkrati. Je tako dobro medijsko pokrit, da se skoraj vsak teden, če že ne vsak dan pojavi vsaj 1 članek o Applu. In to je predstvem koristno Applu in je njihova reklama. Torej o člankih, danes: ali bo Iphone 4 bel. jutri: ne Iphone 4 nebo bel. pojutrišnjem: No, morda bo pa Iphone 4 vseeno možno kupiti v beli barvi. In tukaj govorimo o izjemni medijski pokritosti in predvsem, zaradi tega ne glede ali se piše o dobrih stvareh ali slabih stvareh - je vsaka reklama bodisi pozitvno usmerejena ali negativno -> dobra reklama.

Ravno danes sem zasledil članek o Applu z naslovom:

Dnevno prodanih več mobilnikov iPhone, kot se je rodilo otrok.

Torej ključnega pomena za dobiček pri podjetju je marketing in pa da znaš tržiti.

Glede na to, da je moj prvi študij bil vzopredni med tehnično fakulteto in ekonomijo (1 dan na Tehnični fakulteti predavanja - drugi dan na EPF -> opustil študij), sem si določene stvari o podjetništvu zapomnil. Opisal bom samo 1 primer o uspešnosti.

Predavatelj nam je predaval, da ti lahko imaš nevem kako kvaliteten izdelek, pa lahko na trgu pogoriš, če neznaš postaviti prave cene. Torej kaj sploh je prava cena? Prava cena je, da nisi prepoceni in dostopen vsakomur in da ni totalno predrag, torej skoraj nedostopen večini (tisti zlati sredini). Učili smo se o primeru UNITED COLOUR OF BENETTON.

Benetton je v svojem času zelo slabo posloval, delal z veliko izgubo. Čeprav naj bi izdeliki bili kvaliteni in še povrhu poceni, jih potoršniki enostavno niso kupovali. Potem pa je prišel na čelo Flavio Briatore (mislim da večina Ve, kdo je to) in vse kar je on naredil je - to , da je podvojil cene. Torej izdeliki so bili dražji. In od takrat dalje se je prodaja povečala, pa čeprav je kvaliteta ostala ista. Zaključek: Biratore je postavil pravo ceno in s tem ustvaril eno zelo uspešnih podjetij v tekstilni industriji.

In kaj ima sedaj to veze z Applom?

Točno to je naredil tudi Apple. Znal je postaviti pravo ceno. Čeprav še nimam namena kupiti niti novega telefona, niti tablice, računalnika,... bi pa napisal nekaj o cenah. Cena je ravno dovolj visoka, da si večina teh izdelkov nemore kupiti in ravno dovolj nizka, da si še tistih nekaj oz. ogromno ostalih kupuje vse to (revež vzame kredit, samo da lahko sledi trendom - če je seveda tako usmerjen - višji družbeni sloj pa si to kupi, kot 10 dag pariške). Torej Apple je neka vrsta ekskluziva in tu se potem pojavijo:

Apple Loverji - jaz si pa lahko to kupim

in

Apple Hater - ki si bodisi tega nemorejo kupiti ali pa si kupijo konkurenčen izdelek za nižjo ali isto ceno.

Kvaliteta:

Danes lahko ti narediš pulover in ga prodaš za 1000€: seveda se bo našel kakšen kupec, vendar če ta pulover nebo kvaliteno narejen, potem si noben več nebo kupoval teh puloverjev. In to ima tudi Apple - kvaliteto - tako hardversko kot softwarsko in temu nemoremo oporekat. Vsemu čemur se, da oporekat, je da ni tako združljiv in simple za uporabo. Torej določeni izdelki nimajo flash podpore, nemoreš pošiljati preko bluetooth, vse moraš delati preko namensko ustvarjenega programa - iTunes.

Torej zaključek: Apple je zgodba o uspehu, ki združuje na eni strani kavliteto izdelkov, na drugi strani dizajn, na tretji, pa da je znal postaviti pravo ceno. Moje mnenje je, da četudi bi se vsi izdelki prodajali po polovični ceni, bi še vedno imeli dobiček. Ampak pojavi se vprašanje, če bi se potem vse to prodajalo v takšnih količinah? Jaz menim, da če prepolovijo cene, da bo posledično tudi padla prodaja in da potem več to nebo neke vrste ekskluziva - trend - imidž - religija - kultura - torej nekaj kar je v primeru da poseduješ, ti da občutek neke več vrednosti.

Vendar plače zaposlenih, četudi bi bile 100% višje, nebi vplivale na samo prodajo teh izdelkov, bi pa logično vplivale na dobiček, ki bi bil posledično nižji, ampak še vedno zelo visoko v oblakih.

Vse to je le moje mnenje.

IceIceBaby ::

je vsaka reklama bodisi pozitvno usmerejena ali negativno -> dobra reklama.


Tole definitivno ni res. To je nek mit med laiki. Dobra reklama je samo dobra reklama. Slaba reklama pa je točno to, slaba.

Z ostalim se pa strinjam. Kvaliteta izdelkov še zdaleč ni edini faktor za uspeh. Tudi nizka cena ni nujno boljša od višje cene. Bistveno je, da izdelek uspeš prodati, in to Applu odlično uspeva. Dobri izdelki so definitivno velik del uspeha, ampak nikakor niso edini faktor.

Kar se pa plač tiče. Namen podjetja je ustvarjati dobiček. Apple kar lepo deli dobiček med zaposlene. Ampak med top executive, ki niso nadomestljivi in so dejansko zaslužni za prodajo. Pa tudi njim dajejo ravno toliko, kot je treba, da ostanejo pri njih.

kamiKaZaA ::

Glede reklam sem se morda napačno izrazil. Apple se non-stop pojavlja v medijih - in pomembno je da se pojavljaš, pa naj bodo to pozitivni članki o podjetju ali negativni, važno je da se piše o tebi in če se dosti piše o tebi, je to samo dobro za podjetje - brezplačana reklama.

No nekak tak sem mislil, glede pozivnih in negativnih člankov - posledično reklam.

IceIceBaby ::

No, to z negativnimi članki ni res. Vsi, ki se ukvarjamo z marketingom vemo, kako drastično lahko vplivajo negativni prispevki v medijih na prodajo. Ko neka večja spletna stran napiše "Apple izkorišča delavce na kitajskem" to direktno pomeni toliko in toliko manj prodanih produktov.

Reklama mora biti taka, da povečuje pozitivno mnenje ljudi o tvoji znamki in posledično povečuje prodajo.

kamiKaZaA ::

Bo držalo to kar si napisal.

nekikr ::

Jaz menim, da če prepolovijo cene, da bo posledično tudi padla prodaja in da potem več to nebo neke vrste ekskluziva - trend - imidž - religija - kultura - torej nekaj kar je v primeru da poseduješ, ti da občutek neke več vrednosti.

Se pravi Apple izdelki niso niti slučajno dobri ali kaj podobnega, gre se le za zmes teh petih faktorjev? Ojej. Kaj pa če nekomu preprosto ustreza, najbraž spada to pod religijo kajne?

No, če izpustim to, že v osnovi napačno razmišljanje, ki ga predstavljaš, bi se raje obrnil na tisto o prepolovitvi cen. Glede na stanje industrije Apple trenutno niti ni zmožen producirati dvakrat toliko enot kot jih proizvede trenutno. Znane so zgodbe, ko so se proizvajalci pritoževali, da za svoje tablice ne morejo kupiti zaslonov, ker je Apple zakupil vse za ne vem koliko let naprej. Torej, če se nekaj prodaja (iz kakršnegakoli razloga že) tako dobro, da ne slediš prodaji imaš na voljo dve rešitvi. Lahko sediš in čakaš, lahko pa efektivno prilagodiš ceno na neko raven, kjer boš maksimiziral dobiček ob morda le malo manjši prodaji. Ergo, če artiklov ni dovolj, dvigni ceno za toliko, da jih bo ravno prav :)
Ampak, če pri precenjenem Applu, ki svoje artikle (po splošnem prepričanju ničvredne) prodaja z oderuško maržo in cenami, ki gredo v nebo....kako mi lahko razložiš, da VSI ostali igralci na trgu, svoje artikle prodajajo po identični ceni. Cene tablic in telefonov (objektivno primerljivih) so enake. Kljub dejstvu, da je kapacitet za proizvodnjo "alternativ" dovolj in ni potrebe po umetnem dvigu cen. In če sedaj povežem s tvojo tezo, da je Apple artikel le "ekskluziva - trend - imidž - religija - kultura" kaj hujšega je potem alternativa, ki prodaja po enaki ceni podobne artikle?

blackbfm ::

ekskluziva - trend - imidž - religija - kultura


Dodano vrednost Applu poleg tega naštetega v bistveno večji meri dodaja to da gnila konkurenca ni sposobna naredit nekega ekvivalentnega izdelka za manjšo, enako ali celo višjo ceno. Ne zna, ne more. Tu pač Apple zmaga.

kamiKaZaA ::

nekikr :: danes, 17:55:46

Se pravi Apple izdelki niso niti slučajno dobri ali kaj podobnega, gre se le za zmes teh petih faktorjev? Ojej. Kaj pa če nekomu preprosto ustreza, najbraž spada to pod religijo kajne?


Najbolj me moti, ko človek prebere eno vrstico (namesto celote), pol pa bluzi o njej. Ne mislim ti odgovarjati. Najprej ti sporočam. Temeljito si preberi vse kar sem napisal, vklopi možgane, potem če še nisi razumel, preberi še enkrat,pa potem še enkrat in morda boš potem razumel, kakšno bedarijo si napisal.

Citiram svoje napisano:
Torej zaključek: Apple je zgodba o uspehu, ki združuje na eni strani kvaliteto izdelkov, na drugi strani dizajn, na tretji, pa da je znal postaviti pravo ceno.

Kaj tebi tu ni jasno? Kdo piše, da
Se pravi Apple izdelki niso niti slučajno dobri ali kaj podobnega, gre se le za zmes teh petih faktorjev? Ojej. Kaj pa če nekomu preprosto ustreza, najbraž spada to pod religijo kajne?


Napisal pa sem tudi primer, da če ti prepoceni prodajaš izdelke, se le-ti nebodo prodajali tako dobro, kot če jih prodajaš po pravi ceni. In moje mnenje je, da če bi vse stalo po polovični ceni, da bi prodali bistveno manj kot pa sedaj. Torej še enkrat - to je moj mnenje, ne pa resnica ali znanstveno dokazana teza.

nekikr ::

blackclw: no ja, konkurenca je sposobna narediti (sicer šele v zadjih letih) čisto primerljiv izdelek. Samsung Galaxy S II ni slab telefon, če ga primerjaš z iPhone 4S, prav tako Samsung Tab ali Acer Transformer Prime nista slaba produkta. "Problem", ki ga vidim je ta percepcija, da je Apple precenjen, konkurenca, ki ponuja praktično enaka artikle po enaki ceni je pa oh in sploh super in na pol zastonj. To je edini kamen spotike. Dva telefona, zelo slična, oba staneta 650€. S tem da je eden precenjen ob ceno drugega se pa nikdar ne spotikamo.

Kamikaza. Ob ta skrajno neumen stavek sem se spotaknil, ker si ga napisal dvakrat. In če ga napišeš dvakrat potem najbrž nekaj pomeni kajne? In če ga združim s tem umotvorom:
Apple Loverji - jaz si pa lahko to kupim

in

Apple Hater - ki si bodisi tega ne morejo kupiti ali pa si kupijo konkurenčen izdelek za nižjo ali isto ceno.

potem te res lahko označim samo za bedaka. Kot prvo, zakaj je vedno vsak, ki si lasti Appla takoj lover in fanboy? Ne obstaja primer, da bi nekomu to pač ustrezalo? In kot drugo, zakaj je nekdo s Samsung Galaxy telefonom "hater"? Kaj pa če mu ta telefon bolje ustreza?
In brez skrbi, prebral sem tudi vse ostalo in nikjer ni napisanega kaj pametnega, razen tistega svetlega prebliska, da si nekdo z denarjem lahko kupi več in bolje kot pa tisti brez. Je pa še vedno vse v stilu tvojih prejšnjih komentarjev o lagodnem in brezskrbnem življenju šefov, ki molzejo tebe, ki si "mozag koji hoda". Ampak sam seveda ne bi nikdar poizkusil biti tak šef. Ker mogoče pa ni vse tako lepo kot si tvoja preprosta delavska pamet predstavlja.

thramos ::

nekikr je izjavil:

prav tako Samsung Tab ali Acer Transformer Prime nista slaba produkta.


Bi rekel, da je Ipad 2 primerljiv z prvim Transformerjem, ki je, če se ne motim cenejši, Prime pa je stopnjičko više, za podobno ceno.

nekikr ::

Stvar pogleda. Meni osebno prvi Transformer ne seže do kolen iPadu 2, ima pa vsak svoje preference. Moraš pa upoštevati, da je bil prvi Transformer ob izidu ravno toliko kot iPad 2...pa seveda ni nihče govoril kako precenjen je. Saj razumeš kaj hočem povedati?

thramos ::

Em ja, kot praviš, stvar pogleda. In kot kaže, kar dosti ljudi na stvar gleda tako, da se jim Applovi izdelki, za to kar nudijo, zdijo - precenjeni. Je njihov pogled napačen? Kar se tiče tablic se strinjam z njimi (drugih Applovih izdelkov in konkurence žal ne poznam).

blackbfm ::

In kot kaže, kar dosti ljudi na stvar gleda tako, da se jim Applovi izdelki, za to kar nudijo, zdijo - precenjeni


Takih ljudi ki se jim applove stvari zdijo precenjene sploh ni dosti takih je izjemno malo, ravno to je hec. Še vedno moraš stat celo noč v vrsti, da za ziher dobiš telefon ali pa moraš čakat dva mesca da zaloge dohitijo povpraševanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

thramos ::

Količina prodanih izdelkov je jasna. Ampak tukaj je govora o vzroku za tako prodajo - meni (pa še komu) je pri tablicah jasno (stvar pogleda, seveda), da za golo kvaliteto in uporabnost ne gre - torej gre verjetno tudi za druge stvari ... "ekskluziva - trend - imidž - religija - kultura".

para! ::

je pri tablicah jasno (stvar pogleda, seveda), da za golo kvaliteto in uporabnost ne gre

Ne razumem te delitve na precenjeno in ustrezno cenjeno. Vrhunske tablice (transformerji, ipadi, galaxyji) so v istem cenovnem razredu (500 EUR in več). Tablice za 200 EUR pa verjetno niso konkurenčne omenjenim.
Death before dishonor!

thramos ::

A če je nad 500 je pa vseeno koliko stanejo? :)

Mogoče so se cene spremenile, ampak ko sem pred časom na Amazonu primerjal cene Ipada 2 in Transformerja, je bil slednji skoraj 100$ cenejši. Z Primom pa (zaenkrat) pri Applu niti nimaš s čim primerjat.

para! ::

Ne, ni vseeno :) Ampak ok, nazadnje ko sem preverjal, so bili omenjeni trije konji vsi okoli 550 EUR, minimalna odstopanja. Je pa res, da gledam v naših štacunah, ne v tujini.

Za Prime-a pa vem zakaj je toliko dražji.

lp
Death before dishonor!

nekikr ::

Primea boš lahko primejal z iPadom 3, ki bo imel pa enako ceno (po vsej verjetnosti). Ampak spet bo iPad 3 precenjen :)

thramos ::

Če za to ceno ne bo nudil vsaj enakovrednih funkcionalnosti, potem bo precenjen ja.

IceIceBaby ::

Po tej logiki je tudi Prime precenjen, ker ne nudi določenih enakovrednih funkcionalnosti.

M-XXXX ::

thramos je izjavil:

A če je nad 500 je pa vseeno koliko stanejo? :)

Mogoče so se cene spremenile, ampak ko sem pred časom na Amazonu primerjal cene Ipada 2 in Transformerja, je bil slednji skoraj 100$ cenejši. Z Primom pa (zaenkrat) pri Applu niti nimaš s čim primerjat.

Da skupaj s tipkovnico/dockom/ter skoraj dvakratno avtonomijo baterije. Tole je pa res primerjava na mestu...

Furbo ::

Posledično tudi dvojno težo?

A to je tisti transformer, ki mu ne dela gps in ki zmrzuje in wifi skupaj z bluetooth ne dela?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

nekikr ::

To so že popravili menda. Zdaj delajo na tem, da se ne bi prevrnil ko ga imaš na tipkovnici :)
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple zaključil rekordno četrtletje, a prodaja iPhonov še vedno pada

Oddelek: Novice / Rezultati
309199 (7310) nekikr
»

Apple odlično

Oddelek: Novice / Rezultati
2811923 (9714) solatko
»

Apple prvikrat po 15 letih s padcem prihodkov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
11830080 (25722) blackbfm
»

Applov dobiček padel, delnice prav tako

Oddelek: Novice / Rezultati
178254 (6787) aerie

Več podobnih tem