» »

problem z vigorjem 2700V

problem z vigorjem 2700V

YdoIPonU ::

Danes sem dobu na dom priključitev tuštelekoma in imam eno vprašanje za vas poznavalce. Dobil sem nek modem Vigor2700V, ki baje deluje kot router, do katerega pa nimam dostopa oz. ga očitno imajo samo oni. Torej brez pravilnega usernama in passworda ga ne morem konfigurirati na njegov ip. No in zdej recimo men sploh ne pride na irca. Katerikoli slovenski server od irca sem probal (arnes, trierea, link, uni-mb), mi ga zblokira oz. napiše "mojnick"_[unknown@"mojip"] (Unauthorized connection). Torej očitno moj modem blokira irc server al kako? Tip na info mi itak nč konkretnega na ta problem ni znal povedat, reku je le, da naj po faxu pošljem svoj ime in priimek in da mi bodo odprli porte. Zdej me pa zanima ali bo ta "modem-router" potem deloval oz. se obnašal kot navaden modem, ko mi bodo odprli vse porte oz. ali ga bom lahko s svojim starim Dlink routerjem kontroliru oz. zapiru in odpiru tiste porte, katere se bo men zazdel, kot sem to počel do zdej na callistotovem modemu od siola. Ali so tudi na navadnem modemu vsi porti ofjeni? Ali bo kej drugače kot zdej? Ker v nasprotnem primeru potem raje zaprosim za nov, navadn router. Ve kdo kej več o tem? Hvala lepa!
  • spremenil: YdoIPonU ()

amigo_no1 ::

Naj ti dajo Vigorja v "Bridge mode" , vanj priklopi iz ETH porta na Vigorju v WAN port na dlink router.
Potem bo isto kot prej ko si imel njihov modem + svoj router.

ETH port Vigor -> WAN port dlink -> ETH 1,2,3,4 dlink -> računalnik 1,2,3,4

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

YdoIPonU ::

Aha ql. Upam da bodo vsaj vedeli za kaj se gre, ko jim bom to napisal po faxu.

YdoIPonU ::

Tule sem našel live web demo, torej simulacija tega vigorja. A lahko morda pogledaš kje se to stori, pa da js kr po faxu pošljem še link in sliko zravn. :) Tnx.

http://www.draytek.com/demo/Vigor2700/index.htm

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: YdoIPonU ()

YdoIPonU ::

Evo, mam dostop do Vigorja. Mi lahko zdej nekdo prosim pomaga, kako ga dam v bridge mode.

V bistvu sem tako že odprl vse kar sem rabu, edino mIRC mi še dela težave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: YdoIPonU ()

Yacksy ::

Za priklop na vigorja moraš pustiti user name prazno, pod password pa vpišeš user. Tako se prilogiraš na modem.
Porte odpiraš pod NAT > Open ports. Na Vigrju lahko odpiraš porte, dostopa do nastavitev internetne povezave pa nimaš. To ti lahko uredijo edino Tuš Telekomovi tehniki.
Shit happens

YdoIPonU ::

Ja, mi je potem celo en na info uspel povedati, da je username user. ZDej sem si bolj kot ne vse uredil, še vedno pa nikakor ne morem preko slo strežnikov priti na IRC. Kao unauthorized connection. Ne prepozna mi DNSa, ne vem kaj naj naredim.

Yacksy ::

No, je pa user name user pa password brez ;) Sem vedu da je nekaj takega.

Ne vem zakaj ti IRC ne bi delal, ga ne uporabljam in ne vem če je sploh treba kake porte odpirat. Načeloma, če nimaš kakega serverja postavljenega ni treba nobenih portov odpirat ....
Shit happens


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tuš telekom trojček - počasen internet?

Oddelek: Zvok in slika
213554 (1976) KTr1sk
»

Vigor 2700V in Vigor 2100G

Oddelek: Omrežja in internet
51054 (925) moat
»

router Vigor 2700 + WRT54GL

Oddelek: Omrežja in internet
143050 (2435) Yacksy
»

ADSL nastavitve za ganymede822+

Oddelek: Omrežja in internet
205924 (3945) Tilen
»

Wireless Home LAN/ADSL Sharing

Oddelek: Omrežja in internet
131424 (1115) CaqKa

Več podobnih tem